FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 248, 249, 250 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-12-2007, 15:20   

Mnie chodzi generalnie o klimat, nie o to czy fabuła wymaga rozkładania na czynniki pierwsze czy nie. ^^ Gurren Lagann nie jest serią podobną w klimacie do Erementar Gerad. Baccano tym bardziej ^^ Już w pierwszym odcinku mamy dosyć mało urocze i naiwne sceny.

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2007, 15:25   

Ach, myślałem, że chodzi Ci o to, że one są "lekkie" w odbiorze, a nie podobne do Gerada. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-12-2007, 01:02   

Genshiken 2 skończony. Seria o wiele bardziej życiowa od pierwszej, zdecydowanie bliżej jej do plakietki "obyczajowa", niż "komedia". Mimo wszystko całkiem solidna, chociaż mam nadzieję, że trójka, ani kolejne OAVki nie powstaną. Materiał raczej się wyczerpał.

Shakugan no Shana 2 - tutaj z kolei jest moim zdaniem o wiele gorzej, niż w wypadku pierwszej serii. O ile lubię motywy romantyczne w anime, to w Shanie zdecydowanie z nimi przesadzono, robiąc z tego mdłą haremówkę. Co prawda odcinek 13 zapowiada powrót wcześniejszego klimatu, ale na razie nie jest dobrze.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 31-12-2007, 16:43   

Obejrzałem kawałek pierwszego odcinka Macrossa F. Zapowiada się nieżle. Po egzamianch zanosi u mnie oglądanie staroci. Prócz Macroosa zamierzam obejrzeć Yuuu Hakusho, oraz dalsze sezony Ranmy.
Z jesiennych serii zadowolony jestem z Genshikena 2. Lepsze od pierwszego sezonu. Czekam na ova. Mam nadzieje że bedzie. Clannad jest zabawny na swój sposób. Przyjemnie sie ogląda. Bohaterki są wygięte, lecz nadzbyt emo. Shana bardzo jest skomasowana problemami miłosnymi. Czekam jak zacznie sie akcja. Troche wieje nudą. W przypadku Kaiji jestem zachwycony, lecz mam pewne obawy stosunku do dłuzyzn i powtarzania pewnego schematu. Z haremówek skupiłem sie głownie na Myself, Yourself. Za mało w niej Bliżniaków. Odcinek 10 był według mnie najlepszy w serii. Da sie przeżyc, ale do Clannadu daleka droga. O Kimkiss powiem jedno Dosyć jest przeciętną serią. Niczym sie nie wyróżnia.
moyashimon, ghost hound i sketchbook zostawiłem sobie na inne czasy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2007, 17:04   

Aktualnie to "Tengen Toppa Gurren Lagann" i "Mahoraba heartfull days".
Całkowite przeciwieństwa. Akcja/Romans, Mechy/śmieszne postaci, Fantastyka/Świat realny
itd.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Filippiarz Płeć:Mężczyzna
baka ketsu


Dołączył: 26 Gru 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2007, 22:33   

"Photon: The Idiot Adventures" - fanserwisowa komedia z elementami ecchi.
Całkiem ładna grafika i animacja, goła pani pojawia się już w drugiej minucie pierwszego epa, a humor jest tu nieprawdopodobnie głupi i w klimacie "Excel Saga", choć nie aż tak pojechany jak tam.

Podsumowując: nie ma szans żeby mi się nie podobało :]

_________________
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
69048
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-01-2008, 15:12   

Moyashimon pierwsze 5 epków. Po zobaczeniu openingu wiedziałem, że to_jest_to.

Świetny, oryginalny (tak mi się w każdym razie wydaje ^^) pomysł, ładna kreska, fabuła jak na razie jest odrobinę na drugim planie. Ale bakterie są po prostu mistrzowskie. Jeżeli seria do końca pozostanie lekką komedią i obejdzie się bez ratowania świata / mhocznych angstów to bedę oficjalnie zachwycony. (nie wiem, czy będę ściągał na bieżąco, już taki mój urok, że za serie zabieram się raczej po tym, jak wyjdzie całość ^^)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 01-01-2008, 17:11   

Te bakterie i opening były boskie, trzeba by się tym tytułem zainteresować...

Ja natomiast dręczę Witch Hunter Robin i zapowiada się ciekawie (co prawda dość mrocznie i chyba angstowo, ale zobaczymy). Jestem po dwóch odcinkach i mam tylko szczerą nadzieję, że magii będzie więcej. Ma uroczy opening z wijącą się główną bohaterką.

Poza tym wielki powrót do Nodame. Stęskniłam się za tym animcem, a z pewnych przyczyn zaprzestałam kiedyś oglądania. Ale w końcu mam i się będę nodamić.

I jeszcze zupełnie eksperymentalnie Lamune. Muszę powiedzieć, że czegoś tak nudnego to ja w życiu nie widziałam. Dobrze, widziałam w sumie niewiele serii jak na mój "staż", i dobrze, obejrzałam tylko dwa odcinki... Ale jak na razie zapowiada się świetny środek dla cierpiących na bezsenność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-01-2008, 18:31   

Saiunkoku Monogatari II 15-30 RAW i przeskok na tryb tygodniowy, do marca ma byc zamkniecie tego sezonu. Ciekawe czy powstanie III? Materiał bazując na noweli jest, sporo rzeczy do rozwiązania równiez, nie upchna tego w 9 epkach, na dodatek historie poboczne. Pytanie teraz czy popyt na tyle duzy, by podjac sie tego. Sama historia zeszła na niezle uknuta intryga i na dodatek wielowątkowość. Małe spoilery dotyczące ogólnych wątków
Spoiler: pokaż / ukryj
Ran Shuuei nie nosi juz przy sobie miecza z ornamentem narcyzów (podarowany mu kwiat jako symol ufności cesarza) a Seiran ma na niego bacznie oko - czy wybierze swój klan czy udowodni swojej wiernosci cesarzowi? poza tym wyszła na jaw dwulicowa natura Seirana i stanowi baze sytuacji komediowych, gdy z jednej strony zmusza kogoś do gadania, a z drugiej do swojej panienki odnosi sie jak idealny mężczyzna, ha. I jak wybrnie nasz Ryuuki, który musi wziac żone, gdy naciskaja go wpływowe klany? A tu podesłali mu ksiezniczke z klanu Ran, która wcale taka ksiezniczkowata nie jest i raczej z niej wojowniczka.

Resztę moich wywodów bede kontyuowac w wątku tymże jak coś ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sayak Płeć:Mężczyzna
KKAT Leader


Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2008, 14:30   

Shakugan no Shana II
Narazie II gi sezon ma więcej wspólnego z czymś w stylu Shuffle anieżeli pierwszym sezonem... chociaż z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawiej .. no i ten opening ;3
niecierpliwie czekam na Ep 13

Fate Stay Night

W końcu po dłuugim oczekiwaniu skończyłem tą serię.... tak się zastanawiam... tylko ja miałem wrażenie jakbym oglądał hentai ? wielki + dla sierii za walkę Archera z Berserkerem ;]

_________________
Call Me Sayak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2449772
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-01-2008, 20:28   

Salva napisał/a:
Tomoya w kwestii kreatywności i ilości pomysłów przewyższa Yuuichi.
LOL, poczekaj na podmianę w 5 epku... a potem na "przedstawianie się" w 10 :>
Niewątpliwie, godny następca Kanon.
A, odcinek bez sióstr Fujibayashi jest odcinkiem straconym ^.^

Sayak napisał/a:
tylko ja miałem wrażenie jakbym oglądał hentai ?
Bo oryginalna gra to jest hentai...?

A ja kończę Minami-ke. I już się szykuję na Minami-ke Okawari...

Poza tym, zakfikuję się nad Gundam 00. Ta seria jest boska!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2008, 20:08   

Clannad 6-10
To jest naprawdę niczego sobie... Mi osobiście to anime bardziej się podoba niż Kanon. To chyba przede wszystkim zasługa Tomoya'i no i oczywiście rodziców Nagisy - są absolutnie bezkonkurencyjni. ^^ Reszta bohaterów też jest baaardzo sympatyczna.
Wielką zaletą tej serii jest świetny dowcip, taki... niewymuszony, zgrabny. :] Szczególnie powalają mnie odniesienia do RPG - "Tomoya became the "Fuuko master""... ^^
No i pięknie wprzeplecione elementy wzruszające. Zakończenie wątku
Spoiler: pokaż / ukryj
Fuuko
oczywiście doprowadziło mnie do łez... Ale proszę się tym nie sugerować, ja jestem wrażliwa na tego typu sceny. ;)

Rental Magica 6-12
Ja naprawdę mam dużo ciepłych uczuć w stosunku do tej serii (choć już sama nie wiem dlaczego), ale chyba uparli się, że to popsują. Jak mnie denerwuje ten element haremowy! I wszechmocny "Glam Sight", który teoretycznie uszkadza swojego posiadacza, ale w praktyce jest za każdym razem wykorzystywany, bez poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.
O ile jeszcze przetrzymam motyw "wszystkie na jednego" (bo potraktowany jest w sposób dość dowcipny i stonowany) to kwestia "magii" bohaterów naprawdę mnie denerwuje. Choćby duch tej dziewczyny - kilka minut wcześniej nie mógł podnieść tacy z filiżankami, a nagle rzuca potworami mna wszystkie strony świata. Denerwujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2008, 20:25   

Zero No Tsukaima - magia, historia, przygoda. Dobry wybór na okres świąteczno-noworoczny - lekkie, a o to mi chodziło. Skojarzenia z Harrym Potterem chyba nieuniknione. Zaraz się biorę za drugą serię choć mam obawy czy mnie nie znudzi bo dobra haremówka to krótka haremówka. No chyba że czymś mnie zaskoczą...

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2008, 15:57   

Sakura_chan napisał/a:
(...)bo dobra haremówka to krótka haremówka(...)

Kłamstwo.... i to okropne.

Shakugan no Shana 1-4 - OMG.... Rozpływam się, jedna z lepiej zapowiadających się serii jakie miałem ostatnio okazję zacząć, mam nadzieje że akcja pójdzie jeszcze bardziej do przodu...

Canvas 2 - Czyli dobra haremówka... ani nie znudziła ani też nie wprowadziła niczego czego bym nie widział... nieustannie miałem wrażenie że oglądam skrzyżowanie Shuffla i Da Capo...

Edit:

H2O ~Footprints in the Sand~ 1 - No, zapowiada się ciekawie. Fabuła chwyciła mnie już w pierwszych minutach odcinka. Wydaje mi się że przyjemnie się będzie to oglądało.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2008, 19:26   

Kino no Tabi seria + obie kinówki.

Przyznam szczerze, że na początku irytowało mnie to, że nigdzie właściwie nie jest pokazane, skąd państwa biorą surowce, czy też jak zarabia Kino. Później natomiast przyzwyczaiłem się już do formuły serii i przestało mi to przeszkadzać.

Graficznie seria piękna (o drugiej kinówce wolę się nie wypowiadać), muzyka budowała nastrój bardzo dobrze. Brak jakiegoś ogólnego wątku fabularnego w ogóle mi nie przeszkadzał, wydaje mi się, że by tu nie pasował.

Historie przedstawione w poszczególnych odcinkach były poruszające, czasem wzruszające, zawsze jednak dawały do myślenia. Wydaje mi się, że jak będziemy się doszukiwać dziury w całym, to seria może wiele stracić, ja starałem się historie traktować raczej jak nośnik pewnego pytania. Niektóre były przewidywalne, ale nie wpłynęło to negatywnie na ich odbiór.

Kolejna świetna seria, cieszę się, że się za nią zabrałem.


Hakkenden epki 1 - 8. Tu mam z kolei mieszane uczucia. Grafika już trochę przestarzała, ale nie jakaś koszmarna. Muzyka oszczędna, ale nie razi. Natomiast sama historia jakoś mnie nie porwała. Poprawne, zdarzają się fragmenty bardzo fajne, walki zrealizowane są ciekawie, świat wydaje się bardzo dokładnie opisany, ale seria mnie nie zachwyciła.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 249 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 248, 249, 250 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group