FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2008, 20:49   

Black Lagoon całe 24 odcinki zobaczymy co się urodzi z tego potem ale po 1 odcinku całkiem się zapowiada. Zaraz po tym biorę sie za drugą serię Genshiken pierwsza super a co da druga się zobaczy:P

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
buddha Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2008, 21:10   

Darker than Black = nie tak mrocznie jak w tytule ale wciagajaco.Moze ktos wie kiedy 2 seria?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sayak Płeć:Mężczyzna
KKAT Leader


Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2008, 02:12   

Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS - Własnie skonczyłem.
Uważam ,że poprzednie sezony szczególnie A's były lepsze.
W trzecim sezonie bardzo nie spodobało mi się odsunięcie Nanohy i Fate na drugi plan to samo tyczy się obstawy Hayate. Co do samej Hayate w trzecim sezonie to postac która mignie pare razy na kilka odcinków i naprawde się nagada .... rany ona rzuciła z 4 zaklęcia przez cała serie kolejną rzeczą która mi się nie spodobała było marginalne potraktowanie Yuuno i Arf na moje gusta oni mieli po 2 minuty w całej serii Zgłaszam sprzeciw w imieniu wszystkich magów-fretek !!!...Co do "nowych" pierwszoplanowych postaci jeśli chodzi o myślenie wciąganie w klimat czy głębie ..kwalifikuje je do kategorii "ujdzie".
Jesli chodzi o grafikę zaklęcia przesliczne i efektowne jak zwykle ale w pewnym momęcie pojawia sie pewna animacja komputerowa która bardzo bruzdzi (!!Helikopter!! <,<) reszta jest ok. Nowe pomysły ... tak jest tu tego sporo nowe moce i zaklęcia są fajne (Nowe zaklęcia Nanohy i Fate z dwoma mieczami FTW ! ; ]) sam pomysł na dalszą fabułę nie jest taki głupi na jaki wygląda ^^ to co mi nie przypadło do gustu to nowy ubiór Nanohy i biała peleryna Fate ... Muzyka prezentuje podobny poziom co w pierwszym sezonie jednak zostaje daleko w tyle za openingiem z A's (chociaż to kwestia gustów) Podsumowujac nie wiem czemu ale w tym wszystkim brakuje mi spójnosci , klimatu poprzednich sezonów dodatkowo walki nie są tak ekscytujące jak w poprzednich sezonach ...4/10 za to ,że jest to trzeci sezon Nanohy i za otwarte zakonczenie. z niecierpliwoscią oczekuję wiadomosci na temat czwartego sezonu.

_________________
Call Me Sayak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2449772
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-01-2008, 14:59   

buddha napisał/a:
Darker than Black = nie tak mrocznie jak w tytule ale wciagajaco.Moze ktos wie kiedy 2 seria?

Oficjalnie żadnej drugiej serii nie bedzie, tylko dodatkowy odcinek OAV.

Shakugan no Shana II 14 czemu ja to jeszcze oglądam... Poziom głupoty na metr kwadratowy przyprawia o mdłości. A fee... Żadnej przyjemnosci z oglądania. A myslałam, ze wprowadzenie nowej sensownej postaci ożywi fabułe, bo warunki były swietne. Zaste pewnie by tak było, gdyby nie to, ze zamiast sensownej dali nie-wiem-co.

Spoiler: pokaż / ukryj
Jedyne co mnie zaskoczyło w tym epku, to moje ironiczne "Co oni zrobili z ta postacia, FUUUU" na widok słodkich wyznań tej Pheles, która w reszcie otworzyła swoje seruszko przez dobrotliwa naiwna Kazumi, a za chwile mój obłętny, pełen ironii śmiech, gdy Pheles przywdziała ZUY uśmieszek i pokazała różki. No tego sie nie spodziewałam i teoretycznie powinno to poprawic jej wizerunek w moich oczach, ale jakos nie dałam sie na to namówić


Spice and Wolf - 01 ale to sie zapowiada cudownie ^^ Z początku niezbyt do mnie przemawiała dziewczyna z uszkami i ogonkiem latająca nago tu i tam. Opening wydawał sie taki... kiczowaty. A teraz go uwielbiam (choć bardziej by sie na ending nadawał, a swoja droga ending tez jest baaardzo oryginalny). Kreska całkiem przyjemna, a fabuła zapowiada sie całkiem ciekawie. No i juz polubiłam Horo i głównego bohatera. Z pewnoscia bede oglądać dalej ^^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2008, 15:26   

Ayakashi 3 - to był błąd, że wogóle to włączyłem, beznadzieja z nędzą, a "shinning tears x wind" przy tym to masterpiece. Zresztą jak chcecie sobie popsuć humor, to polecam.
Spice and Wolf -03- W przeciwieństwie do Ayakashi to się z przyjemnością ogląda, fabuła całkiem fajna, Horo jest wspaniała, i Lauwrance jest całkiem fajny. Mój ulubiony anime w sezonie styczniowym.
Minamike 2 - 1 - To też jest fajne, siostry dają radę.
Shakugan II -14 - Pierwsza seria zdecydowanie lepsza, nikt chyba nie ma wątpliwości, nie jest źle ale mogło być lepiej.
Spoiler: pokaż / ukryj
Chociaż tyle, że Pheles dała popalić podkoniec swoim przybyciem i skończyła z pieknymi hasłami.

Gundam 00 - 15 - Przekracza wszelkie moje oczekiwania, fabuła jest ciekawe, postacie kolorowe, i czy dobrze mi się zdaję ale grafika jakby się troche pogorszyła.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2008, 17:00   

Azariel napisał/a:

Shakugan II -14 - Pierwsza seria zdecydowanie lepsza, nikt chyba nie ma wątpliwości, nie jest źle ale mogło być lepiej.
Spoiler: pokaż / ukryj
Chociaż tyle, że Pheles dała popalić podkoniec swoim przybyciem i skończyła z pieknymi hasłami.


Ja mam wątpliwości :) Shana II ma dużo poważniejszy klimat, począwszy od walk na przedstawieniu uczuć bohaterów skończywszy - to bardziej mi odpowiada. Cała fabuła jest dużo misterniej zrobiona. Fajnie przedstawiona przeszłość i osobowość Daw. No i opening dużo lepszy - dynamiczniejszy, a do tego bardziej rockowy (ending też lepszy). A co do Pheles

Spoiler: pokaż / ukryj
nie przeszkadza mi, że nie okazała się wrogiem. Polubiłem ją właśnie za tą romantyczną naturę.


Oczywiście to subiektywne odczucia.

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-01-2008, 17:38   

Jak dla mnie to właśnie na odwrót, o ile pierwsza seria przypadła mi do gustu i wciągneła, tempo, ciekawe tajemnice, duzo akcji, to druga seria mnie juz męczy strasznie. Jak dla mnie te całe rozważania o miłosci i czym tam jeszcze są strasznie pompatyczne, na poziomie dzieci z podstawówki i nazwałabym to raczej pseudowywodami. Co do fabuły, to zgodze sie, miała ogromny potencjał. Z tym, ze tu na 1 odcinek fabuły przypada 9 na temat młodzienczej miłosci, a dla mnie to niestrawna mieszanka. Toleruje tylko odwrotne proporcje. Powodem, dla którego do tej pory wytrwałam, to własnie nadzieja na zajecie sie fabuła wreszcie. W co zaczynam poważnie wątpić, niestety...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2008, 18:57   

Gunparade march - podobne do "gunparade orchestra" bo w tych samych realiach.
jednak ta seria ma dość ciekawy wątek miłosny, a i walki da się oglądać bez ziewania czy przysypiania. momenty smutku i radości. Parę myśli filozoficznych jest zawarte - trza się dobrze przyjrzeć niektórym odcinkom aby je znaleźć.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Anony/m/ous
Gość
PostWysłany: 23-01-2008, 23:01   

Azariel napisał/a:
i czy dobrze mi się zdaję ale grafika jakby się troche pogorszyła.

Dobrze ci się zdaje, ale nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę ile ta seria ma mieć odcinków. Chociaż przy tym ile kasy ma Sunrise to powinno wyglądać o wiele lepiej.

Spoiler: pokaż / ukryj
Teraz tylko czekać na Throny z VA Shany i Kaminy.
Powrót do góry
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2008, 23:21   

Wilk Stepowy napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj

nie przeszkadza mi, że nie okazała się wrogiem. Polubiłem ją właśnie za tą romantyczną naturę.


Spoiler: pokaż / ukryj
No chyba ktoś uważnie nie oglądał ostatniego odcinka, bo raczej Pheles potkoniec obruciła się przeciwko nim, jak przybyło jej ciało, lekkie sprostowanie.

A propo Shany
Nanami napisał/a:
Jak dla mnie te całe rozważania o miłosci i czym tam jeszcze są strasznie pompatyczne, na poziomie dzieci z podstawówki i nazwałabym to raczej pseudowywodami.

dokładnie kompletna nuda.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
buddha Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2008, 03:52   

[quote="Nanami"]
buddha napisał/a:
Darker than Black = nie tak mrocznie jak w tytule ale wciagajaco.Moze ktos wie kiedy 2 seria?

Oficjalnie żadnej drugiej serii nie bedzie, tylko dodatkowy odcinek OAV.


sorki ze nie w temacie ale cienko ogarniam co to oav?wporzadku jesli sie smiejecie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2008, 07:10   

Zgadza się, Azariel, nie widziałem ostatniego wypuszczonego odcinka Shany.
A chciałbym tylko przypomnieć, że Shana to shonen nakierowany na widownię ~15to letnią i to nie polską a japońską. Nie ma co się dziwić, że jest to przedstawione łopatologicznie i na poziomie naszego przedszkola. Wy się na tym skupicie, ja to przewinę i się skupię na czymś innym ;)


Spice & Wolf #3
- hihi, czuję się jak na historii myśli ekonomicznej (teoria handlu, parytet siły nabywczej itp w otoczeniu niepełnego merkantylizmu) Tylko gdybym miał kiedyś takiego wykładowcę jak Horo to ciężko byłoby się skupić na nauce ;) Ciągle sympatyczna trzymająca poziom seria.

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2008, 12:30   

Off-topic:
Słowniczek napisał/a:
OAV (OVA, Original Animated Video)

seria wyprodukowana do rozpowszechniania bezpośrednio na kasetach wideo (obecnie – płytach DVD). Serie tego typu zazwyczaj są dość krótkie, mają za to stosunkowo wysokie budżety – stąd jakość animacji jest zwykle wyższa niż w seriach telewizyjnych. Często sequele, prequele i spin-offy popularnych serii telewizyjnych są produkowane właśnie jako serie OAV.

W tej chwili to się trochę skomplikowało. Kiedyś OAV praktycznie zawsze oznaczało odrębną całość, wydaną tylko na DVD - albo samodzielną produkcję, albo jakiegoś rodzaju kontynuację serii telewizyjnej. Teraz właściwie regułą się stało, że kiedy seria TV zostaje wydana na DVD, dołączane są nowe odcinki, określane często właśnie jako OAV (chociaż tak naprawdę powinny być klasyfikowane jako "odcinek specjalny"). Tak właśnie ma być w przypadku, o którym pisze Nanami (o ile ją dobrze zrozumiałam) - kontynuacji nie będzie, ale wraz z wydaniem DVD można spodziewać się dodatkowego odcinka. Jego zawartość jest całkowicie nie do przewidzenia - to może być dodatkowa konkluzja fabuły, przygoda gdzieś ze środka serii, fanserwisowy odcinek o gorących źródłach, albo po prostu parodia...

Tak na przyszłość, słowniczek: http://anime.tanuki.pl/strony/slownik

On-topic: w dalszym ciągu Fancy Lala, czyli wyjątkowo udany przykład magical girls, które NIE są bojowniczkami o miłość i sprawiedliwość. Ciekawe, ilu potencjalnych widzów ominęło dobrą serię, bo zniechęcił ich tytuł?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 24-01-2008, 12:38   

Zdecydowanie zgadzam się co do Spice & Wolf a ja juz po odcineczkach 2-3. Ta cała handlowa otoczka jakos mnie specjalnie nie interesuje, gdyz nie mam o tym zielonego pojecia, ale czuje ze kroi sie jakis głębszy spisek, a Horo jak dla mnie jest po prostu świetna! I jak dobrze umie kit wcisnąć (sytuacja ze skórkami pachnącymi jabłuszkami) ^^ Poza tym patrze, a to ma miec tylko 12 epków - a tu jeszcze mamy jednego gościa z openingu nawet nie przedstawionego (pewnie mastermind za tym całym spiskiem, chociaz wygląda sympatycznie) oraz jeszcze ta dziewczyna wiejska, która coś wyraznie czuje do głównego bohatera, jeszcze jedna blondynka z psem (wilkiem?) u boku. Ogólnie bardzo podoba mi sie pomysł konfliktu miedzy legendami a 'nowoczesnoscia' tak jak to było w Mononoke Hime.

Spoiler: pokaż / ukryj
Hm, ta scena gdy Chloe jest w tej spiżarni i otwieraja sie rano drzwi, a ona mysli, ze to Lawrence przyszedł a tu mieszkancy wioski chyba łączy sie z ta scena z openingu, co potem ten sam gość stoi na wozie, do którego ona wchodzi. Poza tym strasznie mi sie podobała scena, gdy Horo złosliwie zaczeła gadać Lawrencowi o tym dlaczego wilki atakują ludzi w górach, pomimo ze wiedziała ze on tez był niegdys tak atakowany przez nie, a on sie na nia obraził, a potem sie jej odpłacił pytając, czy ona tez tak atakowała ludzi. I wyczuwam tu jakas wazna wskazówke dla historii :D Być moze nawet sama Horo kiedys zaatakowała Lawrenca, ale oczywiscie nie powie mu tego (choć na openinu jest jeden 'potezny wilk' i mniejsze, ona raczej tym potezniejszym w swojej prawdziwej formie jest). Poza tym ten młodzieniec, który zawarł pakt z Horo kilkaset lat temu był dziwnie podobny do Lawrenca. I ciekawe czy jest jakis głębszy sens za jej miłością do jabłek (poza jej kolorem oczu oczywiscie)?

Kurcze, seria ma szanse stac sie jedna z moich ulubionych :D Na dodatek już wiem czemu głosy Horo i Lawrenca wydawały mi sie TAK znajome... Toć to ci sami seiyuu co Lelouch i Karen z Code Geass ~~

buddha use www.google.pl :D
"OAV (Original Animated Video) to termin określający anime wydane bezpośrednio na rynek video, z pominięciem dystrybucji kinowej i telewizyjnej." czyli ten odcinek Darkera mozna ponumerowac jakby 26 i bedzie wydany do DVD bezposrednio.

Hatenkyo Yugi - 01 zapowiada sie też ciekawie, aczkolwiek nie aż tak jak poprzednia seria. Opening i ending też mnie tak nie zachwycił jakos specjalnie. Sposób na znalezienie towarzysza podrózy zaiste oryginalny pokazała główna bohaterka! Seria ma szanse na całkiem ciekawa, oby tylko potem nie zaczeła schodzic na pozaziemskie frazesy i udziwnienia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2008, 12:56   

O czym dokladnie jest Hatenkyo yugi? Moze sie skusze, bo nie mam pomyslu na nastepna serie do ogladania. Sory za offtop.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 254 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group