FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Nanoha Płeć:Kobieta
Lovely Girl


Dołączyła: 20 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2008, 13:59   

Ja właśnie skończyłam oglądać Kamichama Karin ;], zaraz biorę się za czytanie tej mangi.

Hmm...to anime opowiada o dziewczynie oczywiście standard Mahou Shoujo
- nie ma rodziców
- jest samotna
- i chce bronić ukochane jej osoby
W pierwszych odcinkach anime jest jak każde inne, ale końcowe odcinki były bardzo ciekawe, wręcz dziwne ;]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2221544
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-02-2008, 14:34   

wa-totem napisał/a:
Gundam 00 19 raw
Za to 18&19 pokazują tą nieco brzydszą stronę japońskiej cywilizacji, w której kalectwo jest czymś trochę godnym pożałowania (kawaisou~), trochę obscenicznym (kimochiwarui), a na pewno totalnie dyskwalifikującym. Reakcja Sajiego z 18
Spoiler: pokaż / ukryj
może naprawdę rozwścieczyć, przecież każdy człowiek który znalazł się w takiej sytuacji jak Louise powinien być martwy, to cud że ona wogóle żyje. A utrata lewej dłoni to naprawdę nie jest aż tak poważne kalectwo w tej sytuacji. Nawet jeśli Louise była mańkutem. Po kimś na kogo spadła betonowa ściana możnaby spodziewać się urazów w stylu zmiażdżone nogi/złamany kręgosłup i wózek do końca życia, o upośledzeniu oddychania (poważne oparzenia płuc) czy uszkodzeniach oczu i narządów wewnętrznych nawet nie wspominając.
Cóż, mimo mnogości łez ewidentnie to nie było żadne "poważne" uczucie. Jeśli osobiste plany stoją przed "tą drugą osobą"... ale jeszcze zobaczymy, do końca serii trochę czasu jest. Tymniemniej jeśli tak to zostawią, to jak dla mnie z miejsca -2 punkty, za propagowanie nietolerancji.

Dla mnie od początku ten wątek Sajiego i blondynki wydawał się wyjątkowo grubymi nićmi szyty.
Spoiler: pokaż / ukryj
Sunrise potrzebowało przypomnieć jak to wojna niszczy życia niewinnych ludzi, więc wiadomo było, że wywinie im jakiś brzydki numer (choć nie spodziewałem się, że będzie to wynikiem "figlarnego" usposobienia pewnej dziewczynki). Rozumiem, że mogłaby prosić Sajiego o trochę czasu, bo rany jeszcze świeże, odczuwa depresję po stracie rodziny itp. Ale nie - nagle ma kompleks niższości wobec swojego podnóżka, bo nie może założyć pierścionka na właściwą rękę, a jemu wydaje się to jak najbardziej na miejscu. Ostatecznie skoro w przyszłości potrafią produkować mechy, to nie sądzę, żeby jakość protez się cofnęła. Jeśli rzeczywiście tak wygląda traktowanie inwalidów w Japonii, to w całej sytuacji najbardziej smutne jest to, że twórcy nie potrafią się wznieść ponad ten stereotyp.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-02-2008, 19:37   

Vodh napisał/a:
W sumie to właśnie było takie NGE z lepszymi bohaterami, poprawioną i logiczniejsza fabułą i pozbawione większości bezsensownej symboliki (ostały się azteckie (chyba?) nazwy) Ogółem - podobało się, ale bez szczególnych zachwytów.


Mi podobały się właśnie nawiązania do NGE - zwłaszcza co robiły/jak skończyły odpowiedniki postaci z tamtej serii.


Spoiler: pokaż / ukryj
No i rozwalił mnie ponury facet z bródką, który wyglądał zupełnie jak Gendo i zachowywał się jak Gendo - do momentu gdy zaczął biec z torbami do kogośtam z załogi i radośnie wrzeszczeć co mu kupił gdy był na delegacji.


Jedyna wada to zakończenie - ja rozumiem, że wielu się ono w NGE nie podobało, ale zasypywanie wiadrem cukru filozoficznego bełkotu naprawdę nie jest sensownym wyjściem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-02-2008, 22:01   

Co do zakończenia RahXephona:

Spoiler: pokaż / ukryj
Fakt, walka dwóch biomechów mających "nastroić" świat i później scena w której Ayato występuje w roli stworzenia wyższego były mocno naciągane i nieco obniżyły moją ocenę tego anime. Ale za to bardzo podobał mi się happy end, który nastapił po tym, żal mi było Haruko ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 12:59   

Wziąłem się na serio za Tylora i... OMG. Poza tym zdarzają się niezłe dialogi w rodzaju (to chyba nie będzie spoiler, więc nie maskuję):

- Why'd you become a surgeon, Doc?
- Well, 'cuz I figured it was better than being a patient.

Poza tym, jak to już wielokrotnie stwierdzono, fajny z Tylora lekkoduch. Oby mu szczęście sprzyjało XD.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 21-02-2008, 14:45   

Mushishi odcinek 14 - ten odcinek jest po prostu wybitny. Podziwiam ogólnie twórców za te różne formy mushi i wyobraźnie - bo naprawdę trzeba mieć niesłychanie ciekawą wyobraźnie by tworzyć to anime i jeszcze w tak mądry, magiczny sposób! A ta cała otoczka drzew bambusowych jest powalająca..Wygląda to równie pięknie jak w filmie "Dom latających sztyletów". Dodatkowo ciesze się tym bardziej, iż nie było zbytnio skomplikowanych nazw opisujących mushi, nie musiałam "przekopywać" odcinka by go móc spokojnie zrozumieć. Magiczny odcinek :) i oczywiście historia w nim jak najbardziej również!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 20:32   

Lucky Star - skończyłem, trochę przegadane, ale i tak z przyjemnością obejrzę po raz drugi. Ciekaw jestem tylko czy to anime robili ci sami ludzie co "Hale Nochi Guu"

Code Geass - odcinek na razie 5, i coś mi się widzi że to następny geniusz, co ze wszystkiego wyjdzie obronną ręką. Ale obejrzymy zobaczymy, na razie nie jest tak źle.

They Are My Noble Masters - na razie na 3 odcinku jestem z 5, których w sumie ma się ukazać 12. Fanserwis pełną gębą, ale w sympatyczny sposób pokazany, i choć facet obrywa co rusz po twarzy (czego strasznie nie lubię w anime) to anime jak na rzie jest fajne i bawi :]

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-02-2008, 21:15   

Akira1980 napisał/a:
Lucky Star - skończyłem, trochę przegadane, ale i tak z przyjemnością obejrzę po raz drugi. Ciekaw jestem tylko czy to anime robili ci sami ludzie co "Hale Nochi Guu"

Nie, za to studio Kyoto Animation ma na koncie Full Metal Panic? Fumoffu (z komediowych anime).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
eLuke Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 21:45   

Ghost Hound 13 - Przez 2/3 odcinka trochę "abstrakcyjnie", czyli prawie tak jak w całej serii...świat wewnętrzny, duchy itp. Końcówka zagadkowa. No i co miała oznaczać ta "straszna" mina tej służki? Opętana? Ogólnie trzyma klimat.

Rental Magica 19 - Utrzymuje swój przeciętny poziom. Nic rewelacyjnego, ale jak na shonen wystarczy.

Rosario to Vampire 7 - Z odcinka na odcinek coraz słabiej. Początek serii zapowiadał fajną, dobrze zrobioną komedię, ale jest za to szablonowo i nudno. Manga była znacznie ciekawsza i (przynajmniej odnoszę takie wrażenie) mroczniejsza. Chyba sobie daruje oglądanie dalszych odcinków...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raziel Płeć:Mężczyzna
Kenso & Calm

Dołączył: 12 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2008, 23:51   

Bokurano, potem Baccano, obie serie to good job, trochę niedopracowane, ale ogląda się z przyjemnością. I się zastanawiam co obejrzeć, jakoś koncepcji nie mam, chyba wrócę do książek, może coś poradzicie;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 22-02-2008, 11:57   

Kończę chyba dziś Shakugan no Shana...


Spoiler: pokaż / ukryj
Jestem w szoku... jak to możliwe. Fabuła fajnie się rozwija, ale po co nagle tam ta Wilhelmina... Do tego... ZABIŁA Shane... Oczywiście, to tylko skojarzenie z końcówką 21 epizodu, który widziałam najdalej. Co będzie teraz, się okaże. Ale na pewno Shana żyje w jakkolwiek magiczny sposób penie powróci z lepszą mocą. Bo inaczej przestaje oglądać Anime...
A i ciekawe kiedy te osły wpadną, że trzeba użyć mocy Egzystencji by podnieść ten miecz?

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2008, 13:41   

fm napisał/a:
Akira1980 napisał/a:
Lucky Star - skończyłem, trochę przegadane, ale i tak z przyjemnością obejrzę po raz drugi. Ciekaw jestem tylko czy to anime robili ci sami ludzie co "Hale Nochi Guu"

Nie, za to studio Kyoto Animation ma na koncie Full Metal Panic? Fumoffu (z komediowych anime).


FMF dobre anime. Bardzo mi się podobało, ale niestety już FUMOFFU, było najsłabsze - jak dla mnie przynajmniej. Poza tym nic dziwnego że w Lucky Star tyle nawiązań do FMF :]

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2008, 21:50   

Skończyłem Moyashimona. Anime o mikrobach... Co za pomysł! Wprawdzie nie obyło się bez paru oklepanych motywów, ale kolorowe mordki drożdży, pleśni czy innych wirusów grypy znakomicie to rekompensowały :D

Jak byłem dziś w przychodni, przeczytałem na kartce ostrzegającej przed boreliozą napis "Wyjeżdżasz na wakacje? Bakterie i wirusy ich nie mają", miałem przed oczami uśmiechnięte kuleczki z Moyashimona. To spacza!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Shadows Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 02:42   

Witam Witam.
Ja w tej chwili po obejrzeniu "Air'a" i wylaniu strumienia łez, oraz obejrzeniu "Lucky Star" i oddawaniu moczu ze śmiechu postanowiłem obejrzeć "Ergo Proxy", na razie zapowiada się ciekawie. Nie wiem jak będzie dalej, ale jestem dobrej myśli :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2008, 01:38   

tilk, potwierdzam, również jestem świeżo po Moyashimonie i muszę powiedzieć, że to jedna z lepszych serii ostatnich miesięcy. Były momenty w których na prawdę wyzwierzęcałem się na podłodze, targany napadami śmiechu... Cudeńko normalne. A mikroby są rewelacyjne! Szczególnie mi się spodobały te pomarańczowe z owłosieniem na mordkach i oczywiście te żółtki z główkami jak słoneczka. Whoaah! Ja chcę więcej!

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 261 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group