FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 273, 274, 275 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-04-2008, 15:10   

Soul Eater 01

To jest dziwne. Ale fajne. Tatuś fajny. Wszystko z deka psychodeliczne. Kot mnie wkurzył. Ktoś wie, czy to ma jakaś głębszą fabułę, czy to zwykła komedia?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silath Płeć:Kobieta
Dea ab inito ad finem


Dołączyła: 22 Kwi 2008
Skąd: Inferno
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2008, 15:43   

Obecnie jestem na etapie oglądania Fate/stay Night
Anime całkiem przyzwoite, nie powiem, chociaż oglądałam lepsze.

_________________
I czuć będziesz już tylko nienawiść
I zagości w Tobie już tylko mrok
I myśleć będziesz już tylko o zemście
I widzieć będziesz już tylko zło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2008, 18:01   

18 odcinek Triguna

Spoiler: pokaż / ukryj
Vash próbuje prowadzić inne życie - w tym celu nawet zapuścił włosy i zmienił imię. Przeznaczenie niestety szybko go dogania... W postaci dobrze znanego już "pastora"... :}
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-04-2008, 19:12   

Darker than Black odc. 2
Nie no, naprawdę fajne. Miałam wątpliwości przed seansem, ale już w pierwszych sekundach rozwiały się. Grafika i animacja super, fabuła wciągająca i intrygujące postaci. Oby tak dalej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-04-2008, 20:07   

Shizuku napisał/a:
Darker than Black odc. 2
Nie no, naprawdę fajne. Miałam wątpliwości przed seansem, ale już w pierwszych sekundach rozwiały się. Grafika i animacja super, fabuła wciągająca i intrygujące postaci. Oby tak dalej.

Tylko przygotuj się, że długo nei będzie głównego wątku, tylko takie 2odcinkowe historie jak teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eLuke Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2008, 20:17   

Ghost Hound - koniec serii - Jestem właśnie po ostatnim odcinku GH. Naprawdę bardzo dobra seria. Niektórych ten charakterystyczny klimat może odrzucić, ale jeżeli ktoś szuka czegoś "innego", to jest dobry wybór. Co prawda tempo samej historii nie jest za szybkie, momentami nie wiadomo o co chodzi, ale ogląda się to całkiem przyjemnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2008, 15:27   

Zanim wziąłem się za Basiliska przez trzy tygodnie urządzałem sobie maraton z Jinto i Lafiel. Po kolei...

1. Crest of the stars
2. Banner of the stars I-III
3. Crest of the stars - Birth.

Grafika trochę oldschoolowa, ale nie przeszkadzało mi to. Tym bardziej, że dotąd nie oglądałem dobrej space opery.

Przy okazji, pozdrowienia dla wszystkich fanów admirał Spoor. I reszty cudownych, charyzmatycznych, elfich dziwaków.;) Nie zapomnijmy o admirale Bebausie, który jako pierwszy dowódca w historii ludzkości spędził większość bitwy kosmicznej w wannie z ciepłą wodą.

Mój ulubiony dialog z Bannera...

"My little, kawaii princess..."
"Baka!"

Podsumowując, przepadam za tą serią i pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę. Tym bardziej, że w Lafiel można się zakochać.:)

Na koniec, mam pytanie do doświadczonych userów...z tego co wyczytałem na tanuku seria powstała na bazie powieści. Jak brzmiał jej tytuł i czy można dostać to cudo w polskiej księgarni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 25-04-2008, 15:34   

Tego cuda na pewno niestety nie dostanie sie w polskiej księgarni... Jest wydawana za to po angielsku pod tymże samym tytułem Crest of the Stars i jest trylogia autorstwa Hiroyuki Morioka. Po tejże trylogii wyszedł sequel, który aktualnie wciąż wychodzi i póki co są 4 tomiki pod tytułem Banner of the Stars, ale nie wiem czy te są dostępne po angielsku już.

Widze, że nie tylko mnie ta seria urzekła :>

A co aktualnie oglądam... Nabari no Ou 3 odcinek, seria idzie z złym kierunku, w tym tylko 1 śmieszny gag, który powoli przestaje być śmieszny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BloodRevan Płeć:Mężczyzna
[Miejsce dla sponsora]


Dołączył: 03 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 15:12   

Jigoku Shoujo 01- 08

Ta seria leżała już na moim dysku przez ok. 2 miesiące więc szkoda by jej nie obejrzeć.
Pierwsze 7 odcinków przypominało mi troche Shinigami no Ballad, zarówno jeżeli chodzi o klimat i wykonanie. W jednym shinigami zabiera dusze ludzi do nieba i spełnia ich ostatnie życzenia, w drugim tytułowa Jigoku Shoujo wraz ze swoją ekipą wykonuje zlecenia i zabiera dusze ludzi, ale tym razem nie do nieba lecz do piekła. Jedyne co mnie w tym anime irytuje to monotonność. Co odcinek dokładnie te same sceny.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ktoś wchodzi na strone, wpisuje nazwisko ofiary, dostaje lalke, przy czym słyszy te same słowa co jego/jej poprzednicy. Potem, w mniej więcej połowie odcinka postanawia pociągnąć za sznurek i zabić tego kto ją/jego gnębi. Na koniec klasyczna scena torturowania i usunięcia ofiary z tego świata

Rozumiem, że z taką tematyką trudno żeby w każdym odcinku wszystko (dialogi, czynności poszczególnych postaci) było inne. Po kilku odcinkach przestało mi to już przeszkadzać. W 7 odcinku twórcy dodali wreszcie jakiś niespodziewany zwrot akcji, a mianowicie
Spoiler: pokaż / ukryj
Postać która na początku chciała kogoś zabić, przy pomocy sławnego już "Hell Corespondence" sama zginęła. (szczegółow nie chce mi się już pisać)

Natomiast 8 ep wydaje mi się być początkiem głównego wątku- jakby te wcześniejsze były tylko wstepem ukazującym codzienność "firmy". Dawno nie oglądąłem czegoś co by mnie wciągło tak bardzo jak Jigoku Shoujo. Oby tak dalej :)

Nagasarete Airantou 01-03

"Ach, jak ja bym chciał być na jego miejscu" - to była moja pierwsza myśl kiedy zobaczyłem gdzie wylądował bohater. Wyspa jak z LOST'a wycięta zamieszkana przez setki/tysiące (niepotrzebne skreślić) kobiet. Zero mężczyzn. Poprawka- teraz już jest na wyspie jeden mężczyna. A mieszkańcy wyspy starają się jak mogą żeby przybyszowi nie przestała się krew z nosa lać ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
551523
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 16:42   

Nanami, o to właśnie mi chodziło. Dziękuję.:)

Skończyłem Basiliska i z czystym sumieniem wystawiam ocenę bardzo dobrą. Zakończenie mnie nie rozczarowało choć niektórzy internauci określają je jako zbyt "holyłudzkie". Akurat... IMO było bardzo japońskie, czytaj...

Spoiler: pokaż / ukryj
...nikt nie przeżył.

Teraz zwyczajowo stoję na rozdrożu. Do wyboru mam Haibane Renmei, Noein i Jigoku Shoujo. Chyba wezmę to pierwsze, żeby trochę odpocząć od ciężkich klimatów i lejącej się krwi. Haibane to podobno dobra obyczajówka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2008, 14:08   

Code geass R2 - 04 - O tak Lelouch naprawdę teraz pokazał na co go stać, zresztą niczego gorszego się nie spodziewałem. No cóż Tylko czekać na piąty, najlepsza seria tego sezonu definitywnie.
Soul Eater 3 - Tu pokazuję się Death the Kid całkiem sympatyczny tylko trochę chory na umyśle, a po za tym jego partnerki są niezłe, i problem z tym że nie są symetryczne też jest mocny.
Druaga no Aegis 1-3 - Tu trochę komediowo, ale sama seria przypomina mi trochę jakiś mmorpg i trochę komediowe zabarwienie, chociaż pierwszy odcinek zrobił niezły mętlik w głowie, możne oglądać kolejne odcinki!

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-04-2008, 16:24   

Soul Eater 3

Genialne, genialne, Kid i siostry to najlepszy zespół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-04-2008, 23:40   

Evangelion: You are (not) alone 1.01. Przez pierwszą godzinę mamy do czynienia z pociętymi fragmentami serii TV w nowej oprawie graficznej. Końcówka, mimo, że fabularnie też praktycznie się nie różni, jest przynajmniej zrobiona w bardziej dramatyczny sposób. Ogólnie nie jest źle, ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2008, 16:22   

Angel's Egg

Film równie optymistyczny co kroniki drugiej wojny światowej. Ciężka kolorystyka, bardzo nastrojowa muzyka i klimat rodem z obrazu surrealisty. Do tego oszczędna animacja, podczas 70-cio minutowego seansu niewiele można zaobserwować ruchu. Dialogi ograniczone do minimum.

To co najważniejsze...Oniryczna symbolika sączy się z każdego kadru i jest, szczerze mówiąc, niezupełnie dla mnie zrozumiała. Z tego powodu już po pół godzinie seansu zrezygnowałem z oglądania w trybie pełnej świadomości i stricte rozumowego podejścia przełączając się na chłonięcie klimatu. Niemniej, część symboli byłem w stanie rozszyfrować; ryby jako symbol chrześcijaństwa, lustra jako zwierciadła duszy, wiatr, woda, czy drzewo wrzechświata wspólne dla wielu kosmologii jako łącznik między niebem i ziemią.

Tak sobie piszę i właśnie zauważyłem, że nie mam praktycznie nic do powiedzenia o postaciach. Anielica i mężczyzna z krucyfiksem to zagadki, których rozgryźć nie mogę. Kim byli? Nie wiem po prostu. Ostatni z żywych? Nowi Adam i Ewa? Może...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-04-2008, 17:34   

Keii napisał/a:
Evangelion: You are (not) alone 1.01. Przez pierwszą godzinę mamy do czynienia z pociętymi fragmentami serii TV w nowej oprawie graficznej. Końcówka, mimo, że fabularnie też praktycznie się nie różni, jest przynajmniej zrobiona w bardziej dramatyczny sposób. Ogólnie nie jest źle, ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

Same here. Najważniejsze zmiany to w sumie pojawienie się Kaworu, kilka zmian w sprawie Rei i nowy układ aniołów. Poza tym bez zaskoczeń. Czy dobrze? Więcej będzie w recenzji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 274 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 273, 274, 275 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group