FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 275, 276, 277 ... 299, 300, 301  Następny
  Co w tej chwili oglądacie?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2008, 15:20   

Sakura_chan napisał/a:
Czy to jest smutniejsze od Air ? Bo ja z kolei na tym ryczałam jak bóbr. Planuję się wziąć za Kanon ale jak mam załapać doła jak po Air to się zastanowię.


Tak, Kanon jest dużo bardziej wzruszający niż Air. I przede wszystkim bardziej zrównoważony (i wersja 2006 ma dużo lepszą grafikę). Ma znacznie lepszy scenariusz oraz lepiej opracowane, sympatyczniejsze bohaterki.

Oraz postać głównego bohatera.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2008, 16:05   

Trigun, ep. 23

Spoiler: pokaż / ukryj
Mamy retrospekcje wielebnego, który na koniec odcinka ginie w wyniku ran odniesionych w pojedynku z dawnym znajomym... Szkoda, bo to jedna z fajniejszych postaci była
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-05-2008, 16:13   

Sakura_chan napisał/a:
Czy to jest smutniejsze od Air ? Bo ja z kolei na tym ryczałam jak bóbr. Planuję się wziąć za Kanon ale jak mam załapać doła jak po Air to się zastanowię.

I tak i nie. Mnie osobiście Kanon wydał się bardziej wzruszający, ale każda część cyklu dąży w tym kierunku po innej ścieżce.
Air dokopuje widzowi tragedią bez możliwości ucieczki (w zależności od tego jak się zinterpretuje zakończenie, istnieje jakiś cień nadziei)

Kanon - tutaj nawet jeśli ktoś bliski odchodzi, to moje wzruszenie wynikało nie tyle z samej śmierci, co z uczynienia ostatnich chwil tej osoby pięknymi. Pomimo smutnych momentów to tak naprawdę opowieść o nadziei.

Clannad - tutaj z kolei zaakcentowano fakt, że człowiek nie jest samotną wyspą i ta więź międzyludzka pomaga przetrwać najczarniejszą godzinę.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2008, 23:48   

viesiu napisał/a:
Kanon (2006)
Pierwsze anime przy którym tak płakałem...

A to nie jest tak, że płaczą na tym tylko faceci? W Clannadzie i Hanbun no tsuki ga noboru sora jesy chyba tak samo. Oglądałam to drugie, to i ledwie mi się oczy spociły. Znaczy to dobre anime, nawet bardzo dobre, nastrojowe i smutne, jednak jakoś nie potrafiłam się na nim rozbuczeć, a w takim Air już tak. Strasznie mocno zastanawiałam się nad Kanon, ale strasznie odrzuca mnie wygląd postaci i rys fabuły. Licealistki, jakiś chłopak, który nic nie pamięta. Oglądałam pierwszy odcinek przelotnie, ale jakoś mnie nie zafascynowało jak Air.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 10:11   

Shizuku napisał/a:
A to nie jest tak, że płaczą na tym tylko faceci?

A to ja nie jestem facetem? :p Przy Clannadzie już nie płakałem, choć na pewno nie było mi wesoło :) Air nie widziałem, póki co niech poczeka - dość mam łzawych anime na jakiś czas.

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2008, 10:35   

Shizuku napisał/a:
A to nie jest tak, że płaczą na tym tylko faceci?


W zdecydowanej większości. To są jednak serie kręcone właśnie pod facetów, chociaż wielu kobietom też powinno przypaść do gustu.

Shizuku napisał/a:
Licealistki, jakiś chłopak, który nic nie pamięta. Oglądałam pierwszy odcinek przelotnie, ale jakoś mnie nie zafascynowało jak Air.


To zdecydowanie nie jest anime, o którym można wypowiadać się po jednym odcinku. Tak naprawdę trzeba poczekać minimum do pierwszego łuku, wcześnie wrażenie jest mocno mylące.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2008, 15:53   

Asatte no Houkou 12(final) skończony.
Buu, za mało wyjaśnili i skrócili wszystko...
Me chce dalej >.<

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 04-05-2008, 02:27   

Nabari no Ou 4
Porażka nam się kroi, po dobrym początku seria idzie dramatycznie w dół. Płakać się chce.

Vampire Knight 4
Tu równierz żal ściska.
Lain napisał/a:
bisza imieniem Kaname – taka moja drobna słabość do tajemniczych biszy
- taaa rozumiem :) Ale akurat on mnie tak odrzuca! Te "słodkie" teksty
są ostro kopnięte i chłoptaś wygląda chwilami na psychicznego... Jak dla mnie - zdecydowanie negatywna postać. Głównej bohaterce mam ochotę ukręcić ten wielkooki łeb. Po co jej skoro i tak nic tam nie ma? Lub po prostu z niego nie korzysta? W każdym razie ten średnio piękny post jest wyrazem mojej irytacji. Nie wiem czy wyciągne łapę po dalsze odcinki. Czekam na cud, który uratuje ten wycackany graficznie kicz. Ale proszę się tą oceną zbytnio nie przejmować - ja po prostu nie lubię shoujo. Mam pewnego rodzaju schiza. Czuję się jakby ktoś próbował zrobić ze mnie idiotkę kiedy oglądam kolejną schematyczną serię z tego gatunku. Zwykła uczennica
+ stado bishów to NIE jest to co mnie kręci. Mimo, że jestem grupą docelową tego anime.

Soul Eater 3
Piękne! Death Kid (ach, ta słodka symetria!) i siostrzyczki są chyba moim ulubionym zespołem. Już przyzwycziłam się do charakterystycznej grafiki i seyjuu, więc w tym momencie już nic mi tu nie przeszkadza. Świetnie dopasowana do scen muzyka. Czekam na porządną fabułę w 4 odcinku, oczywiście odpowiednio ześwirowaną jak na standarty tej serii. Będzie grubo^^

Seirei no moribito 9
Sam miód. Bardzo wciągająca, przyjemna i ciepła seria zaopatrzona we wspaniałych bohaterów. Polecam.

Library War
Przyjemny przeciętniak z jednym niekonwencjonalnym pomysłem. Akurat na szary i ponury dzień kiedy chcemy oderwać się na chwilę od poważniejszych serii, czy po prostu szarej rzeczywistości. Mnie osobiście się podoba, ale bez fajerwerków. Czasami tylko irytuje grafika (zbyt grube kontury przy projektach postaci).

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Astek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Maj 2008
Skąd: zależnie od kaprysu :D
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 13:25   

ledwie skończyłem higurashi no naku koro ni kai a teraz zabieram się za elfen lied :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ariana Płeć:Kobieta
lazy student

Dołączyła: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 13:30   

Le Chevalier D'Eon, na razie oglądnęłam 7 odcinków i jest dobrze XD

Poza tym Turn A Gundam, który zapowiada się naprawdę super. Obejrzałam na razie 9 odcinków i jestem zachwycona. Bardzo oryginalna seria.

Z Monsterem zbliżam się powoli do końca. Jeszcze tylko 20 epków XD Seria genialna, ale tego chyba nie trzeba pisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 16:26   

Ostatnie dwa odcinki Triguna

Spoiler: pokaż / ukryj
Vash po latach spotyka Knivesa i rozpoczyna się śmiertelny pojedynek. Który kończy się zwycięstwem naszego pacyfisty ^.^


Czas na Air ^^
Odcinek pierwszy...

Spoiler: pokaż / ukryj
Powaliła mnie matka tej dziewczynki XD To się nazywa wejście smoka! :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 04-05-2008, 17:45   

Ariana napisał/a:
Le Chevalier D'Eon, na razie oglądnęłam 7 odcinków i jest dobrze XD

Niestety, ja utknęłam przy piętnastym odcinku i nie mogę się podnieść. Ilość nieco bezsensownych elementów nadprzyrodzonych mnie dobiła. Uważam, że twórcy powinni bardziej postawić na realistyczny, głęboki rys postaci. Może jeszcze do tego wrócę, chociarz nie jestem do końca pewna.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ariana Płeć:Kobieta
lazy student

Dołączyła: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 17:48   

Mi tam wątki nadprzyrodzone nie przeszkadzają. Wiedziałam, że takie w tym anime będą, więc luz XD

Miałam ochotę na taką kostiumowatą serię po obejrzeniu Gankutsuou XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-05-2008, 18:50   

To polecam obejrzeć obu paniom Lady Oscar - czasy te same, fabuła i postaci milion razy lepsze i zero metafizyki.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2008, 12:08   

Druaga no Tou 05. Odcinek nastawiony na gagi. Może nie aż w takim stopniu jak pierwszy, ale nie jest tu chyba poruszany ani jeden poważny wątek. Szczerze mówiąc wolałbym, aby cała seria utrzymana była w takim klimacie - kiedy sili się na powagę, jak w odcinkach 2-4, jest po prostu nudna i średnia.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 276 z 301 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 275, 276, 277 ... 299, 300, 301  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group