FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Społeczność Tanuki
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 12:40   

OK, czyli przejrzałam redakcję i mam jakąś ideę na uporządkowanie. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, jak wypiszę obecne faktyczne funkcje i co z tego wynika. Od razu mówię, że przy "funkcyjnych" nie uwzględniam pisania recenzji, bo chodzi mi o ujęcie rzeczy "regularnych", a recenzje można by dodać, jeśli ktoś będzie mi oddawał np. równo jedną na tydzień i zostanie zaliczony jako stały dostawca ;) I jeszcze jedno: nie orientuję się w podziale funkcji w ramach Czytelni, więc proszę o korektę.

REDAKCJA

Tilk: Anime (tworzenie), Manga (tworzenie) + nadzór techniczny nad całością

Avellana: Anime (redakcja, wstawianie), Forum (administracja), Manga (redakcja, wstawianie) + nadzór nad całością

Serika: Anime (korekta, moderacja komentarzy), Czytelnia (redakcja, wstawianie), Forum (moderacja)

Xeniph: Czytelnia (tworzenie)

Zegarmistrz: Anime (linki), Forum (moderacja)

Mai_chan: Czytelnia (wprowadzanie)

Crack: Forum (administracja)

Bianca: Anime (linki)

IKa: Anime (korekta), Czytelnia (redakcja, wprowadzanie)

wa-totem: Anime (piosenki)

Dark Rael: Anime (layout), Manga (layout), Czytelnia (layout)


AKTYWNI 'NIEFUNKCYJNI'

Bambosh Rider - recenzje; sporo, ale oczywiście nieregularnie

Ka_tka - dobrze pisze; może pomagać przy wyszukiwaniu, wprowadzaniu danych

Bezimienny - łapacz screenów ;)


INNI - czyli do usunięcia poza redakcję, chyba, że wymyśą sobie regularną funkcję

Yuby - udziela się nieregularnie na forum, znika na dłuższe okresy; miał pomagać przy linkach, ale jakoś nie wyszło

Ryuzoku - praktycznie nie robi nic, oprócz interesowania się przebiegiem prac

GvS - od kilku miesięcy nie ma z nim kontaktu

Eltanin - słaby kontakt, od dłuższego czasu nie pisze


SPOZA REDAKCJI (do przeniesienia?)

Ysengrinn: Forum (moderacja), Czytelnia (wprowadzanie)

Mizuumi: Anime (piosenki)

Tsuneki: bannery i buttony

Raul: Kasumi.pl (warto by go ująć, bo ma jakiś faktyczny głos także w naszej redakcji)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-09-2005, 14:13   

Chciałbym dodać, że lista redakcji na stronie Tanuki Anime miała służyć wylistowaniu osób zajmujących się Tanuki Anime, a w szczególności recenzentów. W grupie redaktorów miały znajdować się albo osoby w miarę regularnie piszące, albo zajmujące się czymś konkretnym W OBRĘBIE Tanuki Anime. Widzę, że pojawianie się Mangi i Czytelni spowodowało rozsypanie się tej struktury. Naprawdę nie widzę sensu wpisywania osób zajmujących się innymi częściami strony do redakcji Tanuki Anime.

Zastanawia mnie też ten cały cyrk z funkcyjnością. W normalnych, papierowych czasopismach nie trzeba pełnić jakiejś szczególnej funkcji, żeby być redaktorem - wystarczy regularnie pisać artykuły. Tyle tylko, że przy publikacji w Internecie regularność należy traktować inaczej, nie ma wszak żadnych deadline'ów do spełnienia. Kosmiczne ograniczenia w stylu jedna recenzja na tydzień są całkowicie pozbawione sensu - nietrudno wyliczyć, że przy recenzowaniu typowej serii oznacza to poświęcenie dwóch godzin dziennie na oglądanie anime, co przy zmieniającym się czasie wolnym jest absurdalne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 14:27   

zarowno manga i czytelnia maja pozostac czescia tanuki - wlasnie stad wzielo sie pytanie do ciebie, jak wyobrazasz sobie integracje pomiedzy poszczegolnymi serwisami, ktore chwile temu zignorowales.

natomiast warto by podjac jakas decyzje "o czesciach wspolnych" - czyli (calosc badz kawalki) redakcji, o nas, faq, slowniczek, linkowania, etc etc.....

a co do nalezenia do redakcji, nie masz racji. jest edakcja, a sa autorzy. to ze Kres czy inny Zimniak maja swoje felietony w sf wcale nie oznacza, ze zaliczaja sie do redakcji.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2005, 14:37   

No właśnie. O ile przy TA jestem współpracownikiem, to przy TC pełnię jednak funkcję redaktora. Kiedy T- Manga wreszcie powstanie też będzie miało osobną redakcję. Bardziej sensownie byłoby wydzielić osobne redakcje tych działów. Wiele osób będzie się co prawda powtarzać, ale trudno. W obecnej sytuacji mamy załogę całego serwisu podstawioną pod sam dział Anime, co komplikuje obraz sprawy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 15:01   

zdaje mi się, iz najsensowniej byłoby wydzielić "tzw. szkielet redakcyjny" osobno do każdej części - tak, żeby w każdej części był dział redakcja. Swoja drogą, jeśli powstanie strona zbiorowa, mozna to dodatkowo powtórzyć mniej więcej w takim kształcie, jaki zaproponowała Avellana.

Z mojego punktu widzenia, jesli chodzi o Czytelnię, funkcje sie zgadzają:
Xeniph (tworzenie - technikalia)
Serika (wprowadzanie i korekta)
Mai (wprowadzanie, korekta)
Ysen (wprowadzanie, korekta)
IKa (wprowadzanie i korekta)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 15:16   

Bianca napisał/a:

a co do nalezenia do redakcji, nie masz racji. jest edakcja, a sa autorzy. to ze Kres czy inny Zimniak maja swoje felietony w sf wcale nie oznacza, ze zaliczaja sie do redakcji.


Brzmi mi to jak współpracownik. Ale naprawdę nie chce mi się wierzyć że w takim CD-Action czy Mangazynie gdzie był spory "skład redakcyjny" każdy miał jakąś funkcję dodatkową. Pewnie część była stałymi recenzentami piszącymi regularnie, zaś autorzy czy współpracownicy piszą raz na ruski rok.

Co do regularności - mam już trzy recenzje, do końca września napiszę czwartą. Dość by być stałym recenzentem?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 15:23   

Bambosh_Rider, nie chodzi o ilosc, chodzi o podejscie. bo wiadomo, ze ze piszesz, a jak napiszesz to dasz. a jak ci sie nie bedzie chcialo juz w to bawic, to dasz znac a nie znikniesz we mgle bez slowa.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2005, 16:20   

Cytat:
zdaje mi się, iz najsensowniej byłoby wydzielić "tzw. szkielet redakcyjny" osobno do każdej części - tak, żeby w każdej części był dział redakcja. Swoja drogą, jeśli powstanie strona zbiorowa, mozna to dodatkowo powtórzyć mniej więcej w takim kształcie, jaki zaproponowała Avellana.


Popieram zdanie IKi - osobno strony z redakcjami poszczególnych działów (gdzie zaznaczylibyśmy też kto i w czym pomaga przy danym dziale), plus osobna strona z redakcją całego Tanuki (j/w).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 16:21   

To koniec końców gdzie się znajdę jeśli nadal będę na tym drugim miejscu pod względem ilości recenzji i będę co miesiąc dostarczał te 4 albo i więcej? Bo na Tanuku mi zależy i siedzę w nim właściwie od początku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 16:35   

Bambosh_Rider, w redakcji, ale poza skladem funkcyjnym, znaczy ze nie bedziesz za nic odpowiadal oprocz dostarczania dalszych recenzji
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 16:58   

Ja szczerze przyznam, że właśnie nie wiem, co z takimi, jak Bambosh. W sensie ogólnym oczywiście powinien być w redakcji strony, ale jest coś w tym, że Redakcja to powinna być część "techniczna". A może dział "Stali recenzenci"? Sama nie wiem.

W każdym razie można podzielić redakcję odpowiednio do funkcji w poszczególnych modułach. Tylko ważne pytanie: czy nikt się nie obrazi, jeśli do czasu postawienia "rozdzielnika" zniknie z listy na Tanuki Anime (a raczej, jako autor jakichś recenzji, zostanie przeniesiony do współpracowników)? Bo to by miało najwięcej sensu, bardzo ładnie to wychodzi:

TANUKI ANIME
- Tilk (administrator)
- Avellana (naczelna, redakcja, wprowadzanie)
- Serika (korekta, moderacja komentarzy)
- IKa (korekta, moderacja komentarzy)
- Zegarmistrz (linki)
- Bianca (linki)
- wa-totem (piosenki)
- Dark Rael (layout)
+ do rozważenia
- Mizuumi (piosenki)
- Bambosh Rider (stały recenzent)
- Tsuneki (bannery, buttony)

TANUKI MANGA
- Tilk (administrator)
- Avellana (naczelna, redakcja, wprowadzanie)

TANUKI CZYTELNIA
- Xeniph (administrator)
- IKa (wprowadzanie, korekta)
- Serika (wprowadzanie, korekta)
- Mai_chan (wprowadzanie, korekta)
- Ysengrinn (wprowadzanie, korekta)

TANUKI FORUM
- Crack (administrator)
- Avellana (administrator)
- Serika (moderator)
- Zegarmistrz (moderator)
- Ysengrinn (moderator)

Natomiast z powyższego należałoby wyłonić "grupę decyzyjną", czyli osoby, które mają prawo się wypowiadać o przyszłości strony z prawem absolutnego weta.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2005, 17:13   

Ave, co rozumiesz przez to ostatnie? Zwłaszcza zaś jaki jest sens dawać komukolwiek weto absolutne? Jak dla mnie wprowadznie oficjalnej władzy będzie trochę, hmm... dziwne. Oczywiście kilka osób i tak podejmuje większość decyzji, ale muszą chyba dyskutować to z resztą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 17:33   

teraz wygląda lepiej - zapomniałas jeszcze dodac Dark Raela (lay) do Mangi i Czytelni :)
Ponadto:
- gdzie Raula dodać?
- A może stworzyć dział "Stali współpracownicy"? Stali recenzenci?

Z ciekawości: na czym będzie polegac veto absolutne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 17:45   

O mamo... Chodzi mi o to, że np. kilka osób wymyśli sobie wielki wodotrysk z napisem "I Love Microsoft" na głownej stronie Tanuki, a Tilk powie że ON tego na pewno nie zrobi. To klasyczny przypadek weta absolutnego. Względnie normalniejszy przykład - ktoś wymyśli dodanie w każdej recenzji jakiegoś bajerka, a ja powiem, że się nie zgadzam, bo to dla mnie dodatkowa robota, a sens żaden.

A co do decyzyjności - nie chodzi mi tutaj o formalne władze. Po prostu o sytuację, w której np. Zegarmistrz powiedziałby, że on się nie godzi z podziałem gatunkowym na Czytelni i żąda, żeby coś tam zmienić. Prawidłowa i normalna reakcja jest taka, że nie on jest przecież za Czytelnię odpowiedzialny... Każdy może (i powinien) zgłaszać dowolne propozycje i uwagi, ale powinno być jasne, czyj głos przeważa. Bo na razie w zasadzie tylko mój i Tilka ;) Właśnie o to mi chodzi, żeby to zmienić.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2005, 17:51   

OK, nie mam więcej pytań;). Raul, o ile się nie mylę, nie jest członkiem żadnej redakcji, ale współpracownikiem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group