FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  Społeczność Tanuki
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 17:55   

A, jeszcze jedno, bo nie wiem, w jaki temat to dać, a tutaj pewnie wszyscy przeczytają.

Uprzejmie zawiadamiam, że przez najbliższe dwa-trzy tygodnie w pracy można mnie ścigać na GG, ale tylko w istotnych sprawach. Zaczyna się rok akademicki, a ja siedzę w samym środku całego pieprznika, jaki przy tej okazji robi się w bibliotece.

Sprawami istotnymi są np.
- zawiadomienie o wysłaniu mi tekstów (recenzji)
- zawiadomienie o znalezionych błędach
- konkretne sprawy, wymagające rozwiązania lub porady
- konkretne pytania, wymagające sprawnej odpowiedzi

Sprawami istotnymi nie są
- dywagacje na temat rozwoju Tanuka
- dowiadywanie się o mój stan zdrowia i humor
- zawiadamianie mnie o swoim stanie zdrowia i humorze
- podtrzymywanie więzi towarzyskiej ze mną
- pytania o Warownię

Poza pracą (wieczorem) jestem oczywiście do dyspozycji. W pracy też... Ale zostaliście ostrzeżeni.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-09-2005, 18:13   

Bianca napisał/a:
zarowno manga i czytelnia maja pozostac czescia tanuki - wlasnie stad wzielo sie pytanie do ciebie, jak wyobrazasz sobie integracje pomiedzy poszczegolnymi serwisami, ktore chwile temu zignorowales.

Tak, jak dotychczas - ostatnie wspólne zdanie było chyba takie, żeby zbudować stronę "portalową" z ogólnymi informacjami i szeregiem najnowszych recenzji, piosenek, fików, postów itp.

A, i uważaj na słownictwo - to, że Tobie się wydaje, że ktoś coś zignorował, nie czyni z tego faktu. Wiesz, ludzie nie są wszechwiedzący ani nieomylni.

Bianca napisał/a:
a co do nalezenia do redakcji, nie masz racji. jest edakcja, a sa autorzy. to ze Kres czy inny Zimniak maja swoje felietony w sf wcale nie oznacza, ze zaliczaja sie do redakcji.
oraz:
(...)nie chodzi o ilosc, chodzi o podejscie. bo wiadomo, ze ze piszesz, a jak napiszesz to dasz. a jak ci sie nie bedzie chcialo juz w to bawic, to dasz znac a nie znikniesz we mgle bez slowa.

Nie chodzi o podejście, chodzi o rodzaj zatrudnienia. Redaktorzy są zatrudnieni na stałe i z tej racji są względem nich pewne wymagania, a współpracownicy (czy stali, czy nie) pracują na umowę/zlecenie, stąd nie mają żadnych zobowiązań. Jako, że my nikogo nie zatrudniamy ani nikomu nie płacimy, taki podział nie jest nam potrzebny. Mylę się?

Ysengrinn napisał/a:
Popieram zdanie IKi - osobno strony z redakcjami poszczególnych działów (gdzie zaznaczylibyśmy też kto i w czym pomaga przy danym dziale), plus osobna strona z redakcją całego Tanuki (j/w).

Takie było moje początkowe zamierzenie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 22:46   

Cytat:
ostatnie wspólne zdanie było chyba takie, żeby zbudować stronę "portalową" z ogólnymi informacjami i szeregiem najnowszych recenzji, piosenek, fików, postów itp.


chodzilo mi o mozliwosc techniczna - w momencie gdy to wszystko chodzi na roznych (i to czesciowo kompatybilnych ze soba) bazach, a na dokladke zaczyna miec czesci wspolne (redakcja, faq, slowniczek, encyklopedia etc), warto jest to zlapac zanim calosc rozrosnie sie na tyle ze juz bedzie nie do ogarniecia bez znaczacej przebudowy.

Cytat:
Jako, że my nikogo nie zatrudniamy ani nikomu nie płacimy, taki podział nie jest nam potrzebny. Mylę się?


do pewnego stopnia tak. bo to jest tak, ze o ile bambosh zrobi sobie przerwe na pol roku, to portalowi sie nic szczegonie bolesnego nie stanie. nawet jesli zrobi to bez uprzedzenia (zeby nie bylo, bambosh zostal wybrany na przyklad z racji tego ze naprawde sie do tych recenzji przyklada a nie robi ich od czasu do czasu). natomiast jesli przerwe na pol roku zrobisz ty, to juz po miesiacu trzeba bedzie kogos szukac w zastepstwie, bo inaczej moze to sie kiepsko skonczyc.

chodzi o to, ze przy stronie tych rozmiarow, czesc osob po prostu musi podjac sie zobowiazan, i sie z nich wywiazywac. a jak sie nie wywiazuje, to sie liczyc z tym ze zostana przekazane komu innemu. tu przykladem sa mangi - bo ile osob sie zglosilo ze cos zrobi, a ile cokolwiek zrobilo ( mam tu na mysli cokolwiek wlasnie, nawet nie koniecznie tyle co obiecywalo). jezeli porownasz listy, to (o ile sie nie my, ale chyba nie) wyjdzie ci, ze tylko te ktore sie zaliczaja (przy anime czy czytelni, albo jednym i drugim) do redakcji.

"bycie w redakcji" oznacza w zasadzie tyle, ze podejmujesz zobowiazanie robic to co robisz i nie rzucic tego nagle w cholere bo ci sie znudzilo/masz zly humor/jest to tylko zabawa. bo nie chodzi o to ze kogos sie ma tym niebyciem w redakcji karac, a o to zeby bylo wiadomo kogo mozna prosic i oczekiwac ze zrobi jak powie ze zrobi, a kto chce dzialac naluznej zasadzie i raz na jakis czas podsylac jakies teksty - no bo tak mu wygodnie
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 11:33   

ad Tilk - masz sporo racji z tym, że nie płacimy, to i podział funkcji jest u nas inny. Chodziło mi głównie o to, żeby zastąpić obecny bałagan klarownym podziałem funkcji.

Natomiast wczoraj wpadłam na pomysł, który chyba będzie dobrym rozwiązaniem. Chodzi o to, żeby do "Redakcji" danej części (w tej chwili mowa o T-Anime, ale to samo może kiedyś tyczyć mang) dopisywać osoby, które przekroczą jakąś liczbę recenzji (poradźcie - 15? 20?). Mowa tu oczywiście tylko o tych, którzy ograniczają aktywność do pisania recenzji. A żeby uniknąć ewentualnego gromadzenia się "martwych dusz" można przyjąć, że taka osoba może zostać (nie musi - może) przesunięta z Redakcji jeśli przez jakiś czas (proponuję: 3 miesiące) nie odda żadnego tekstu. Co wy na to?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-09-2005, 11:48   

Avellana, hmm........... srednio.

to skonczy sie tym ze ktos bedzie pisal az "bedzie w redakcji" a potem sobie daruje (albo bedzie oddawac tekst wlasnie raz na X). nie mowiac juz o tym, ze wg. mnie to powiedzmy mizuu na bycie w redakcji zasluguje (bo jest aktywna, robi tlumaczenia)....
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 11:57   

No i bardzo dobrze, jak ktoś specjalnie po to, żeby znaleźć się w redakcji natłucze 20 recenzji, to nie będę się krzywić ;) Jak sobie po tym daruje, to się go po jakimś pół roku skreśli z listy, jeśli zniknie jak np. GvS to przecież będziemy wiedzieć. A jak będzie oddawał raz na kwartał tekst, to już coś.

A poważnie: można jeszcze stosować system "po uważaniu" i uzasadniać, że kogoś dopisujemy do redakcji, bo go znamy i lubimy, a kogoś, kto ma tyle samo recenzji, to już nie bardzo, bo nic o nim nie wiemy... Tylko właśnie lepsze byłyby jasne kryteria.

Mizuumi to inna bajka, bo ją bym dodała jako "rezerwowego" tłumacza głównie - osoby znające japoński są bardzo cenne.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 13:43   

A jesli ktos jest swietnym organizatorem i moze robic duzo innych rzeczy a kiepsko sie nadaje do pisania to szkoda by bylo gdyby nie byla/byl w Redakcji.
Ja mysle , ze samo zycie najlepiej weryfikuje stanowiska.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 15:47   

Ja byłbym za pomysłem Avellany. Nieaktywnych zawsze można potem przerzucić, a przypływ 20-30 recenzji to zawsze coś :P. A jeśli chodzi o mnie, byłem aktywny do tej pory i nie zamierzam zniknąć a wręcz przeciwnie. Do tego mogę pomóc w tym w czym jestem w stanie.

Cytat:
A jesli ktos jest swietnym organizatorem i moze robic duzo innych rzeczy a kiepsko sie nadaje do pisania to szkoda by bylo gdyby nie byla/byl w Redakcji.
Ja mysle , ze samo zycie najlepiej weryfikuje stanowiska.


No i w odwrotną stronę, jak ktoś dużo i regularnie pisze i nie zamierza przestać, a kiepsko się nadaje do spraw technicznych/urzędowych, to szkoda by nie był w redakcji. Dlatego opcja Avellany wydaje mi się fair. Zresztą, natłuczenie nawet 20 recenzji to nie kaszka z mleczkiem, z niefunkcyjnych przekroczyli tą barierę tylko ja i Ka_tka, a u reszty się nie zapowiada. Zatem obawa o legiony martwych dusz wydaje mi się nieuzasadniona :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group