FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Do wszystkich: Stowarzyszenie "Tanuki"?

Stowarzyszenie "Tanuki"?
Jak zrobicie taki numer, to ja stąd idę (czyli: zdecydowane NIE)
0%
 0%  [ 0 ]
A co mnie to... Bawcie się sami (czyli: nie mam zdania)
0%
 0%  [ 0 ]
Poczekamy, jak się rozkręci, to może się zapiszę... (czyli: może zostanę członkiem)
28%
 28%  [ 7 ]
To kiedy zjazd założycielski? (czyli: chcę być członkiem-założycielem)
72%
 72%  [ 18 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:10   

IT. napisał/a:
Tylko upewnijcie mnie że to nie będzie nic w rodzju Mangazyna bo mi ciągle przykro z jego powodu

Ale przecież Mangazyn był tylko czasopismem, które najwyraźniej nie potrafiło na siebie zarobić.
To stowarzyszenie, przynajmniej z tego co widzę nie ma na celu wyjść na jakiś ogromny +, jak w przypadku czasopisma, ale raczej na jak-najbliżej-0, żeby sfinansować serwery ;]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:12   

IT. napisał/a:
Aż mi głupio to mówić ale... Strona z samymi recenzjami, choćby i najleprzymi to tylko strona z recenzjami.


No właśnie, w tym rzecz...

Bo nie mamy osobowości prawnej i nie możemy tego przeskoczyć. Jako stowarzyszenie - moglibyśmy np. zacząć działalność gospodarczą - brać pieniądze za reklamy, szukać sponsorów, założyć sklep, wydać mange...

Jako stowarzyszenie moglibyśmy też np. organizować imprezy kulturalne - i na ten przykład zorganizować konwent.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 22:18   

Cytat:
Same recenzje to trochę... ubogie.


Jest jeszcze strona z fikami. I to o ile się orientuję na dalszym etapie niż dział mangi. A co do Mangazynu to nic nie planujemy wydawać, więc raczej nie zamierzamy też plajtowac:].

Cytat:
jako stowarzyszenie - moglibyśmy np. zacząć działalność gospodarczą


Tylko musielibyśmy dopłacić 1500 zł, więc nim o tym pomyślimy trzeba się trzy razy zastanowić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:36   

Nadal trochę tego... mało.
Fiki to fiki. Bywa z nimi... Słabo. Nie oszukujmy się.
A mangi? Jakie konkretnie mangi, w sensie nie tytułów a formu of corz? Ktoś chyba wspomniał coś o wydaniu... Może bez takich na początek...

Ja bym postawiła na muzykę... Ach jak mówiłam nie jestem świadoma podstaw prawnych tego co piszę. A poza tym... No takie tradycyjne downlowad. Tylko lepsze.

Z resztą. Jakiś plan. Choćby i na wpół nierealny naprawdę powinien się tu znaleźć. Bo że go macie to się domyślam.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 22:38   

fiki sa bardziej zaawansowane niz mangi - przynajmniej na chwile obecna i to sie nie zmieni jeszcze przez chwile (kwestia nie tylko techniczna ale i ilosci tekstow)

IT., tak, mozna miec konto i o to wlasnie chodzi.... bo jednak jest to duzo prostszy system niz sms-y.

co do recenzji, to na razie zarowno mangi jak i anime pozostana tylko recenzjami - na cokolwiek innego brakuje nam ludzi. po prostu. natomiast od czegos trzeba zaczac... najwieksza strona ze recenzjami to nie byle co.

na razie oprocz recenzji mamy newsy, ktore sa integralnie brane z Kasumi.pl - ktorego szef tez sie do stowarzyszenia pisze.

natomiast zanim pokusimy sie o cokolwiek innego musimy po pierwsze pozamykac chociazby czesc otwartych spraw. i znalezc ludzi ktorzy by sie tym zajeli - bo ci ktorych mamy maja ograniczony przerob

jakiekolwiek bardziej konkretne plany mozna bedzie porobic przy okazji ww. zjazdu, gdy ebedzie wiadomo chociazby iloma ludzmi mozemy dysponowac (w tym czynnie)

co do muzyki.... to niestety, licencje. my chcemy jednak dzialac legalnie. to samo z downloadem - albo na cos jest licencja, albo robimy to sami. przy czym za wykorzystanie postaci tez w zasadzie nalezy placic..... tak ze ta akurat czesc w najblizszym czasie nie za bardzo dalaby sie zrealizowac. muzyka rowniez jest bez szans, po prostu porownujac ceny japonskie z polskimi - nie ma fizycznej mozliwosci by na legalne kopie bylo stac dostatecznie duza liczbe ludzi by to sie oplacilo. a jak juz bylo mowione, nie chcemy skonczyc jak mangazyn

a odnosnie planow, to wiesz, mozna napisac ze chcemy wydawac anime czy mange czy japonskie gry, duzo tanio i w dobrej jakosci - tylko ze byloby to bez sensu, bo gdyby rzecz byla az tak trywialna, to dawno by juz ktos to zrobil.

prawda jest taka, ze chcemy zobaczyc, co by sie dalo. na razie wiemy ze daje sie strona.... teraz czas sprawdzic czy dadza sie 3, i czy uda sie zrobic projekcje. jesli jedno czy drugie wzudzi zainteresowanie, mozna bedzie rozwazac co dalej. poniewaz dopoki nie dowiemy sie czy potrafimy utrzymac to co juz ugryzlismy, proby urwania nastepnego kawalka sa bez sensu - i maja szanse sie marnie skonczyc
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:48   

IT. słonko...
a czym chcesz za ta muzyke i download płacić twórcom rzeczonych? Bo linków torrentowo-osłowych nie planujemy z tego prostego powodu, iz jest to nielegalne. I już.

Plan?
Recenzje mang, recenzje anime, strona z ficami i opowiadaniami. I nie zapominaj jeszcze o naszym bratnim Kasumi. I TO nie jest mało. Zważywszy, że na Anime Tanuki jest juz ponad 450 recenzji - kokretnych, i nie piejących z zachwytem nad każdą serią, bo tak trzeba - to juz chyba jest coś.

A dzięki stowarzyszeniu, mozna będzie cos zorganizować na przykład.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:57   

IKa spokojnie.
Ja tylko dywagowałam. I naprawdę nie jestem świadoma prawnych podstaw tego co mówiłam. Poza tym to naprawdę nie chciałam was urazić.
Nie mówię że to mało. Mówię że to nie dość. Mówię że na pewno może być więcej.

I mówię że nie wierzę że cierpicie na aż taki brak krwii.
Przecież co jeden użytkownik to jakieś specjalne uzdolnienie. Czas to problem. Net to niekiedy problem ale bez przesady że nie ma wyjścia.
Na pewno jest ktoś kto będzie nie tylko chętny ale i przydatny na jakimś konkretnym gruncie.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 23:09   

Uzdolnionych owszem mamy sporo, ale czasem naprawdę cienko u nich z czasem. O ile to co robimy teraz idzie nieźle to jakiekolwiek rozszerzenie działalności w obecnym skłądzie moze być problematyczne. Do tego nierzadko współpraca z kimś się nie układa, bo ten ktoś nagle znika bez śladu, albo po prostu nic nie robi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 23:14   

IT., wybacz zlosliwosc.... ale mowic ze kto inny na pewno moglby robic wiecej niz robi jest tym prostsze, im mniej robisz sam. jezeli uwazasz ze robmy za malo, to zrob wiecej..... bo to "nie wierze ze nie mozecie" jest po prostu obrazliwe.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-10-2005, 23:36   

IT. ależ ja sie nie obraziłam.
ale podstawa prawna czyli w tym wypadku stowarzyszenie, daje gwarancję, że mozna np. sprzedać miejsce na reklamę na naszej którejś ze stron, bo jak Bianca wcześniej wspomniała, miejsce i domena kosztują. Tak samo jest z róznymi okołotanukowymi pierdółkami typu: koszulka, kubeczek, czy nawet papier firmowy (XD)
to kosztuje. A mając stowarzyszenie mozna w to zainwestować, a nawet odpisać od podatku (zgadza się? czy to tylko na fundacje, jest ten 1% ?) Plany mozna mieć. Nawet wydawnicze. W przyszłości. Ale wszystko nalezy po kolei - bo jeśli naraz zacznie się łapac 10 srok za ogon, to wszystko runie z wielkim hukiem.
IT. napisał/a:
Nie mówię że to mało. Mówię że to nie dość. Mówię że na pewno może być więcej

A co do tego, że może byc więcej... tu bede uszczypliwa: czekamy na recenzję anime/mangi/jakieś opowiadanie/hasła do słowniczka terminów rozmaitych/tłumaczone piosenki/newsy/artykuły od ciebie. Do wyboru, do koloru :) I mówię zupełnie serio. W sprawie recek - kontakt Avellana, w sprawie słowniczka - Xeniph, opki i fice - ja lub Serika, artykuły i newsy - Raul.
IT. napisał/a:
nie ma wyjścia.
???
Własnie przysysam się do nowego źródła krwi... Zdolnego uzykownika, który ma czas, żeby cos zrobić. Chetny i zdatny przydatny na jakimś polu. I co IT., masz ochote coś zrobić? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-10-2005, 07:27   

Cytat:
nawet odpisać od podatku

mozna, tylko najpierw trzeba jeszcze udowodnic pozytek spoleczny chyba
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2005, 09:50   

Gdybyśmy chcieli rozkręcać działalność wydawniczą, to zakładalibyśmy firmę, mówiąc w skrócie. Tylko do tego trzeba mieć kapitał na rozkręcenie całego biznesu.

Chodzi o dwie rzeczy. Po pierwsze, pozyskanie środków na działalność. W tej chwili praktycznie za większość rzeczy płacę ja z własnej kieszeni, za mniejszość płacą z własnej kieszeni różne inne osoby. Oczywiście większość redakcji deklaruje, że w razie potrzeby się dorzuci, ale to jest po prostu niepraktyczne... To znaczy, jakiś X daje mi 50 zł, jakiś Z 100 zł i w zasadzie tylko dlatego, że mnie znają, wiedzą, że ja je na coś wydam. A ja muszę pamiętać, że tu dostałam tyle i tam tyle, a wydałam tyle, więc tyle mi zostało albo muszę dołożyć. W przypadku samej opłaty za konto to nie taki problem, ale nawet konto będzie nam zaraz potrzebne znacznie większe, jeśli się chcemy rozwijać. A na przykład jakiś konkurs, kubeczki, koszulki - kto za to płaci? Dlaczego ma to np. finansować Bianca?

Stowarzyszenie ma swoje finanse, które można wydawać na działalność statutową - czyli np. popularyzację w formie konkursów. Pieniądze wpływają z jasnych powodów - składki - i są w jasny sposób rozliczane, wiadomo, ile na co idzie, a nie ktoś mi daje do kieszeni, a ja z tym robię, co chcę.

Po drugie, jeśli próbujemy rozmawiać z firmami o rozmaitych sprawach, upustach, sponsoringach, egzemplarzach etc. to nadal jesteśmy tylko grupką przypadkowych ludzi. Taka firma też niechętnie da pieniądze/inne dobra/wsparcie moralne przypadkowym ludziom, bo po prostu nie ma tego jak z sensem księgować. Natomiast może wchodzić w umowy i układy z czymś takim, jak stowarzyszenie.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-10-2005, 10:55   

do tego, ale tak juz na marginesie, w zasadzie nikt z tych co z nami wspolpracuje nie ma z tego nic oprocz satysfakcji moralnej. po zarejestrowaniu, bedzie to juz "wolontariat w stowarzyszeniu" - a to juz brzmi w cv nieco inaczej niz "pisanie tekstow na strone"
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-10-2005, 13:32   

Bianca napisał/a:
bedzie to juz "wolontariat w stowarzyszeniu"


No nie, niezupełnie.
Będzie to "działalność społeczna w stowarzyszeniu".
Mamy ustawę o wolontariacie, i żeby było jasne, umów i składek na ZUS w rozumieniu tejże ustawy - a zatem także i wolontariuszy - NIE BĘDZIE.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2005, 13:36   

Widze, ze sie rozpisaliscie.
Stowarzyszenie naprawde nie wiele kosztuje a w tej sytuacji moze tylko pomoc.
Wspomniane przez Ave srodki z reklam czy gratisy na konkursy ktore moglbyscie miec calkiem legalnie.
Po za tym to co mowi Bianca - gdybyscie rok temu zakladali Stowarzyszenie mielibyscie juz caly rok doswiadczen i cos czym warto sie pochwalic w CV. Naprawde gra jest warta swieczki.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group