FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Do wszystkich: Stowarzyszenie "Tanuki"?

Stowarzyszenie "Tanuki"?
Jak zrobicie taki numer, to ja stąd idę (czyli: zdecydowane NIE)
0%
 0%  [ 0 ]
A co mnie to... Bawcie się sami (czyli: nie mam zdania)
0%
 0%  [ 0 ]
Poczekamy, jak się rozkręci, to może się zapiszę... (czyli: może zostanę członkiem)
28%
 28%  [ 7 ]
To kiedy zjazd założycielski? (czyli: chcę być członkiem-założycielem)
72%
 72%  [ 18 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2005, 14:58   Do wszystkich: Stowarzyszenie "Tanuki"?

Uwaga: poniższy tekst skierowany jest do wszystkich odwiedzających nasze forum. Proszę, nie wahajcie się wypowiadać!

Jak zapewne wiadomo, czas jakiś temu grupa ludzi postanowiła zrobić sobie stronę internetową. Przyznam, że to, co udało nam się osiągnąć, przekroczyło poważnie nasze oczekiwania: mamy największą stronę z recenzjami w Polsce i - co ważniejsze - spory i zgrany zespół, pracujący nad tą stroną. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i nasz kochany Tanuk w obecnym kształcie pomału przestaje nam wystarczać. Mamy nowe ambicje, nowe plany... Ale do tego celu "grupa ludzi" musi zostać przemieniona w jakieś formalne coś, co będzie mogło figurować jako organ odpowiedzialny. Krótko mówiąc, zyskać osobowość prawną.

Po dłuższych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że właściwą formą będzie stowarzyszenie - otwarty twór, funkcjonujący dzięki wkładowi jego uczestników. Nie chodzi nam o rozszerzenie w ten sposób redakcji. Stowarzyszenie "Tanuki", choć oczywiście miałoby swoją stronę internetową, miałoby cele znacznie szersze, niż tylko utrzymywanie i rozwój tej strony. Możliwości zawarte w haśle "promocja kultury japońskiej" są niemal nieskończone. Mamy kilka poważnych osób, które spokojnie mogą wziąć na siebie negocjacje z firmami i organizacjami. Stowarzyszenie będzie oficjalnie zarejestrowane i z pewnością nie będzie tworem zaistniałym po to, by wywlec od ludzi kasę i uciec na Majorkę. Myślimy o zorganizowaniu zjazdu założycielskiego w końcu grudnia lub w połowie stycznia. Można teraz się zgłosić, jeśli ktoś chce być członkiem-założycielem - można też zapisać się w dowolnym terminie do stowarzyszenia, kiedy już będzie ono działało.

Do stowarzyszenia będą mogły należeć także osoby, które nie ukończyły 18 lat. Członkostwo będzie się wiązało z jakąś opłatą roczną (raczej nie będzie wygórowana) i dobrowolną działanością na rzecz stowarzyszenia. Jeśli ktoś ograniczy się do płacenia składek (które oczywiście będą rozliczane - będziecie wiedzieć dokładnie, na co te pieniądze poszły i nie będzie to herbata i ciastka dla redakcji), wspomoże w ten sposób rozwój stowarzyszenia. Jeśli zdecyduje się coś robić - będzie miał piękny punkt do CV - obecnie pracodawcy bardzo cenią wszelkie pozazawodowe talenty i działalności.

Czy spadliśmy w dzieciństwie na głowę? Ja i owszem, mam po tym skrzętnie ukrywaną bliznę. Kilku innych członków Redakcji także się do podobnych doświadczeń przyznało. Ale pomyśleliśmy, że chcemy zobaczyć, jak daleko uda nam się dojść. Co Wy na to? Proszę, nie uważajcie, że za krótko albo za rzadko jesteście na forum, by wypowiadać się w takich tematach. Prosimy Was o głosowanie w ankiecie, ale też i o uzasadnienie i poparcie swoich głosów szczerymi opiniami.

Redakcję i osoby, które wypowiadały się już na Tajnym, proszę o powstrzymanie się od głosowania. Wiem, że jesteście za - chodzi na razie o wysondowanie pozostałych.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 23-02-2006, 09:33, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 16:29   

Pomysł imo bardzo dobry =]
Teraz tylko trzeba się wziąć za te kilka recek, które chciałem na Tanuki Anime napisać :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 19:04   

Fajnie mi by sie to nawet podobało.

Waiting for orders .
Powrót do góry
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2005, 19:20   

Mi się pomysł podoba, brzmi tak... poważnie i rozsądnie? :) Z chęcią zapisałabym się, tylko najpierw chciałabym się dowiedzieć, na czym konkretnie miałaby polegać działalność tego stoważyszenia, bo to wszystko, co napisano u góry, jest dla mnie zbyt ogólne. Jakie macie plany i cele? Może jakieś przykłady?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 19:39   

coz, pierwszy i podstawowy "jest w realizacji" - czyli jest to strona. w tej chwili oprocz tanuki:anime w budowie sa tanuki:manga oraz tanuki: czytelnia. tak zwana smutna prawda jest taka, ze serwery kosztuja, a nawet dla samego t:a w tej chwili przekraczamy 10gb przepustowosci miesiecznie, a liczba ta wciaz rosnie. plus domena. stad, jednym z powodow stworzenia stowarzyszenia jest umozliwienie redakcji oraz innym chetnym dokldania sie do finansowania (przy czym mowimy tu o kwotach rzedu kilkudziesieciu zlotych rocznie - ktore nie obciazaja za bardzo budzetu jednej osoby, ale poskladane juz stanowia pewien problem). Po drugie mozliwa staje sie "inicjatywa komercyjna" - czyli sprzedaz miejsca reklamowego.

po drugie, ilosc odwiedzajacych nawet samo t:a jest sporo. zastanawialismy sie wiec nad gadzetami typu koszulki czy kubeczki oraz konkursami - rzecz oczywista, znowu przydalaby sie jakas "podstawa prawna"

oprocz tego, w tej chwili w zasadzie (mimo najlepszych checi) t:a stanowi jednostke hermetyczna. przychodzacy ludzie sa zwykle wprowadzani albo zapraszani przez kogos (ja znam chyba tylko dwa wyjatki od tej reguly). tworzac stowarzyszenie chcielibysmy zasygnalizowac, ze nie uwazamy sie za "elyte" i nie chcemy byc po prostu "grupa trzymajaca wladze", ktora narzuca innym swoje poglady - wstep jest otwarty dla wszystkich

w tej chwili "w realizacji" jest projekt warszawskich projekcji anime (na razie faza bardzo wstepna, gdyz musimy zalatwic sale - bo wiadomo, sala platna oznacza wejsciowke cenowo na poziomie biletu kinowego, co po prostu nie mialoby sensu)

oprocz tego osobowosc prawna bardzo przydalaby sie przy akcjach typu organizacja konwentu itp.

a dalej - no coz, dzialanie stowarzyszenia jest bardzo zalezne od tego, co chca robic jego czlonkowie. stad.... co bedziemy chcieli ;)
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 19:42   

*khe khe*Tanuki:Gry*khe khe* by było miłe *khe* :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 19:49   

1) jak rusza manga i czytelnia, poniewaz na razie mamy rozgrzebane tyle samo co stojace - a to jest stan niebezpieczny i dalsze jego poglebianie byloby glupota
2) jak przekonamy sie ze jestesmy w stanie to wszystko utrzymac (zarowno finansowo jak i pod wzgledem materialow oraz zasobow ludzkich - przy czym mowa tu zarowno o redaktorach jak i administratorach technicznych)
3) jak ktos podejmie sie kierowania tymze....
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 20:15   

Cytat:
*khe khe*Tanuki:Gry*khe khe* by było miłe *khe* :P


Pomysł niegłupi, ale raczej w dalszej przyszłości. A teraz powiedz, czy nie pojawiłbyś się na zjezdzie założycielskim (roboczy termin to okolice sylwestra, robocze miejsce Sandomierz) i razem z nami dokonał mordu zał... podjął debatę o statucie:].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 20:27   

Bianca napisał/a:
3) jak ktos podejmie sie kierowania tymze....

Oj to chyba nie aż taki problem. Bardziej w drogę wchodzą imo 1) i 2)
Ysen napisał/a:
A teraz powiedz, czy nie pojawiłbyś się na zjezdzie założycielskim (roboczy termin to okolice sylwestra, robocze miejsce Sandomierz) i razem z nami dokonał mordu zał... podjął debatę o statucie:].

Prolly nie, strasznie daleko ode mnie do Sandomierza. No i w okolicy świąt/sylwestra będę raczej spędzał czas ze znajomymi lub na nauce ;]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 20:39   

Keii, a kto ci broni wspomoc nasze wysilki zarowno osobiscie jak i silami znajomych ;)

natomiast co do 3), to nie jest to tak do konca prawda. bo powiedziec "zrobie" jest prosto.... natomiast zrobic nie majac doswiadczenia w prowadzeniu seriwsu (czyli koordynowania prac ekipy, znajdywania czasy na to wszystko etc etc) juz nie tak bardzo - w tej chwili avellana musi trzymac zarowno mange jak i anime, gdyz do mangi po prostu brakuje chetnego kierownika.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 20:55   

Bianca napisał/a:
Keii, a kto ci broni wspomoc nasze wysilki zarowno osobiscie jak i silami znajomych ;)

Nikt nie broni, ba - mam zamiar to zrobić. Co do znajomych, to raczej nie ma na nich co liczyć w takich sprawach, ale postaram się dać z siebie jak najwięcej.
Bianca napisał/a:
bo powiedziec "zrobie" jest prosto.... natomiast zrobic nie majac doswiadczenia w prowadzeniu seriwsu

Hm... True... True...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2005, 21:08   

W takim razie, piszę sie na to.Idea mi się podoba, chcę też wspierać rozwój strony - nie tylko merytorycznie, ale także materialnie. A i Sandomierz jako miejsce zjazdu bardzo mi odpowiada (bom ze Stalowej Woli^^). Co do Tanuki manga, to bardzo się cieszę, że powstaje taka część serwisu. Czy byłoby miejsce dla recenzentki?^^

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 21:14   

Podkreślam, że miejsce i termin są robocze. Przynajmniej równie prawdopodobna jest Warszawa. Na razie skupiamy się na liczeniu chętnych do współpracy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 21:49   

Yumegari, alez jak najbardziej, nawet w tej chwili (poniewaz jestesmy na etapie zbierania materialow). polecam sie na priva po szczegoly ;)
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-10-2005, 22:03   

Tylko upewnijcie mnie że to nie będzie nic w rodzju Mangazyna bo mi ciągle przykro z jego powodu i w nic takiego nie chcę się ładować osobiście. Może jak skończę swoje nieszczęsne osiemnaście lat ale jako dzieciak nie chce takiej traumy.

A poza tym to... Trochę mało konkretów. Rozumiem że wersja próbna i wstępna ale... Warto by coś dopowiedzieć.
Aż mi głupio to mówić ale... Strona z samymi recenzjami, choćby i najleprzymi to tylko strona z recenzjami.
Ktoś coś mówił o mandze ale w jakim sęsie? Też recenzji? Tylko recenzji?
Same recenzje to trochę... ubogie.
Ale to co mi chodzi po głowie jest chybie pewnikiem nielegalne więc dobra, milknę.

Ogulnie to staję obok Reda i salutuję tylko nie wiem jak bedzie ze składkami jak forma będzie jakaś dziwna.
Wbrew pozorom SMS wcale nie każdemu pasuje ale posiadanie osobowości prawnej umożliwia posiadanie własnego konta w banku nie? Znaczy to tylko dywagacje bo ja się nie znam i za młoda jestem ale fajnie by było mieć na druczku z przelewu coś z Tanuki w nazwie...

Na zjazd chyba pojadę. Mam ochotę pierwszy raz w życiu przemieżyć pół Polski samotnie, tylko ze słuchawkami w uszach. A poza tym to... Moło jest mieć status założyciela. I rzeczony wpis w CV.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group