FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-01-2008, 20:34   

Ja wiem, czy Hellsinga powinno się zaczynać od Ultimate? Mi się wydaje, że serię TV lepiej zobaczyć jako pierwszą, zwłaszcza, jeżeli nie ma się uprzedzeń do grafiki która ma już jednak te parę lat na karku (ale skoro NGE się podobało, to i Hellsing TV ma szanse ((mówię od strony graficznej)) ). Zwłaszcza, że w Ultimate można się jeszcze ponapawać właśnie grafiką, natomiast po zaspoilerowaniu oavkami pierwsze odcinki serii TV mogłyby być nieznośne ;)

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Anonymous_ Płeć:Mężczyzna
facepalm.jpg


Dołączył: 03 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2008, 20:39   

Lepiej sobie odpuścić Hellsinga i przejść od razu do Hellsing Ultimate =P

_________________
facepalm.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
268936
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-01-2008, 21:26   

Lena100 dziękuje Ci pięknie, że poleciłaś mi "Wolf's Rain"! Tylko teraz mam problem jak zapełnić pustkę po tym anime?? To jest możliwe? Co polecicie? :>

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2008, 23:10   

Yokohama Kaidashi Kikou, Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Café - bardzo dobra ekranizacja znakomitej mangi Ashinano Hitoshi. Akcji nie ma tam wcale, ale gra światła, cienia i wiatru pokazana została wyśmienicie.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/133/rec/133
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/137/rec/137

Aria the Animation, Aria the Natural - dosyć długa, bardzo spokojna seria. Jeżeli masz ochotę na spokojny relaks przy anime ze znikomą ilością akcji, Aria będzie w sam raz. Uwaga - pojawiają się wtręty yuri (przynajmniej niektórzy tak twierdzą, ja na prawie 40 odcinków dopatrzyłem się jakieś 2 minuty czegoś, co można podciągnąć pod yuri).
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/936/rec/959
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/607/rec/614

Haibane Renmei - arcydzieło swojego rodzaju. Jedne z lepszych anime, jakie w życiu oglądałem, autorstwa Yoshitoshi ABe, tego samego, który stworzył postacie do Serial Project Lain.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/116/rec/116

Millennium Actress - bardzo ciekawy film obyczajowy, z elementami realizmu magicznego. Doskonale prezentuje możliwości, jakie oferuje film animowany, nie epatując przy tym tandetnymi efektami komputerowymi. Przy okazji, to jedna z nielicznych produkcji, dotykających (pośrednio) niewygodnego okresu II Wojny i lat powojennych.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/155/rec/155

Omohide Poro Poro - w moim prywatnym odczuciu, najlepszy film Studia Gibli (nie Miyazakiego). W fascynujący sposób pokazuje widzianą oczami dziecka Japonię lat sześćdziesiątych, jednocześnie konfrontując historię i współczesność (lata 90).
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/397/rec/389

Jin Roh - alternatywna przeszłość, w której Japonia dostała się pod okupację Niemiec. Dramat polityczny autorstwa Mamoru Oshii, produkcja unikatowa w swoim rodzaju.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/122/rec/122

Beyond the Clouds - również historia alternatywna, tym razem okupacja amerykańsko - radziecka. Również sporo polityki, ale podanej w zupełnie inny sposób niż w Jin Roh. Przede wszystkim jednak znakomita fabuła, sprawiająca, że w pewnym momencie zapomina się o wszystkim, i po prostu ogląda.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/288/rec/284

Voices of a Distant Star - krótki film science fiction, poruszający często pomijany problem podróży kosmicznych - różnicy w upływie czasu na Ziemi i statku kosmicznym. Słyszałem opinię, że w Voices of a Distant Star w 25 minut zawarto to, na co innym seriom potrzeba było 26 odcinków. Szczera prawda...
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/26/rec/26
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aiur Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2008, 12:50   

Iza napisał/a:
Do aiura i krwi na scianie. Jesli cos w stylu DN to Hikaru no Go. Nie wiem jak anime, ale manga jest super. Tego samego rysownika co DN i klimat podobny. Wiecie staracia umyslow, wewnwtrzne monologi i odwieczni rywale. Anime konczy sie wczesniej niz manga zostaja jakies 3 czy 4 tomy do konca.


Dzieki za polecenie ^^ Rzeczywiscie swietne anime, typu "nie sadzilem ze takie cos moze mi sie spodobac". Coprawda przez pierwsze 15 odcinkow wydaje sie dziecinne i bez przyszlosci, ale pozniej robi sie prawie jak Death Note (a to "prawie", wcale nie robi duzej roznicy ^^). Teraz moja toplista z ~40 obejrzanych anime wyglada tak:
1. Death Note
2. Hikaru no Go
3. Ouran High School Host Club
4. Seirei no Moribito

edit: juz dawno stwierdzilem ze sam nie trafie na zadne dobre anime, wiec jesli znacie cos na podobnym poziomie to piszcie ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3334401
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-01-2008, 20:46   

Hmmm to zalezy w jakiej kategori chcesz to anime na dobrym poziomie. Z takich z najwyzyszej polki (przynajmniej dla mnie) to moglabym ci polecic:
Haibane Renmei, Mushishi, Kino no tabi. Anime sprawiajace, ze zatrzymasz sie przy nim, zastanowisz. Posiadaja taka specyficzna magie. Naprawde warto.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Radiim Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 16:16   Jakie Anime dla dziewczyny? ^-^

Witam ! Jestem fanem Anime już dość długo, i tą pasją zaraziłem swoją dziewczyna ;D
Widziała Chobits, a teraz szuka czegoś podobnego ... starałem sie pokazać jej inne typy anime, (czyt. Hellsing, GTO, Green Green), ale jej podchodzą tylko dziewczęce tytuły ^-^

Prosiłbym o pomoc w wyborze tytułu :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-01-2008, 16:18   

Rany boskie, jest temat przyklejony. Ale nie, po co korzystać z tematów już istniejących? Załóżmy nowy, żeby na forum był jeszcze większy burdel.

Scalam do właściwego tematu.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
piterkow Płeć:Mężczyzna
Kira Follower

Dołączył: 08 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 16:24   Re: Jakie Anime dla dziewczyny? ^-^

Radiim napisał/a:
Witam ! Jestem fanem Anime już dość długo, i tą pasją zaraziłem swoją dziewczyna ;D
Widziała Chobits, a teraz szuka czegoś podobnego ... starałem sie pokazać jej inne typy anime, (czyt. Hellsing, GTO, Green Green), ale jej podchodzą tylko dziewczęce tytuły ^-^

Prosiłbym o pomoc w wyborze tytułu :)


Dla dziewczyny świetne będzie The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Lovely Complex. Code Geass lub Death Note. Dwa ostatnie tytuły może mało dziewczęce, ale moim koleżankom się spodobały.


Ostatnio zmieniony przez piterkow dnia 13-01-2008, 16:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-01-2008, 16:25   

Ouran High School Host Club, Kimi ga Nozomu Eien - powinny się spodobać.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-01-2008, 23:37   

Radiim napisał/a:
Witam ! Jestem fanem Anime już dość długo, i tą pasją zaraziłem swoją dziewczyna ;D
Widziała Chobits, a teraz szuka czegoś podobnego ... starałem sie pokazać jej inne typy anime, (czyt. Hellsing, GTO, Green Green), ale jej podchodzą tylko dziewczęce tytuły ^-^


Gratuluje! Do wyczerpania pełnej listy tytułów, których nie powinieneś dawać dziewczynie nie interesującej się fantastyką, mangą, anime i grami komputerowymi zabrakło ci tylko jakiegoś porządnego Tentacle Rape Hentai. Proponowałbym La Blue Girl, choć jest niestety trochę za delikatny...

Jeśli natomiast chcesz wywrzeć dobre wrażenie, to pomyśl o jakiejś serii typu Romans-Komedia lub Romans-Dramat. Dobre idee to:
- Ouran High School Host Club
- Kanon 2006
- Air
- Clanad
- 5 Centimeter By Second (uwaga! to jest trudne)
- Honey and CLover
- produkcje Ghibli też są zwykle dość uniwersalne.
Zacznij najlepiej jednak od Ourana

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2008, 01:08   

Jako dziewczyna proponuje Fruit Basket, Inuyasha, Nana, Hanbun no tsuki ga noboru sora, Haibane Renmei, Tsubasa Chronicle. Jak narazie wiecej nie przychodzi mi do glowy/

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
kwasu
Gość
PostWysłany: 20-01-2008, 22:06   

hej, chciałbym żeby ktoś bardziej obeznany w temacie polecił mi jakieś dobre anime, oto co oglądałem:
blood+ - wywarło na mnie ogromne wrażenie, kocham to genialne anime
berserk- również świetne anime
hellsing- podobało mi się
vampire hunter D- podobało mi się;)
Devil May Cry- bardzo fajne
Neon Genesis Evangelion- po przeczytaniu recenzji spodziwałem się czegoś więcej, według mnie nic szczególnego..

będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś poda mi tytuły które patrząc na to co obejrzałem mogą mi przypaść do gustu hehe
dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-01-2008, 22:30   

Sugerowałbym Elfen Lied, Gantz i film Ninja Scroll (serial raczej odradzam).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-01-2008, 22:45   

A ja od siebie bym dodał jeszcze Basilisk, Gungrave i Black Lagoon.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group