FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
VTrT Płeć:Mężczyzna
IV RP "FAN"


Dołączył: 26 Sie 2007
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 14:59   

Witam!

(Ja w całym swoim życiu widziałem mało anime więc raczej nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o anime w podobnym klimacie, sorki :P)

Otóż niedługo skończę oglądać anime (Angelic Layer) i krótko mówiąc nie będę miał co robić Jakie anime w stylu właśnie Angelic Layer i Magic Knight Rayearth polecacie do obejrzenia? (Może być CLAMPa ale nie musi)

Jeszcze raz sorry że nie mogłem odpowiedzieć.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8000367
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 16:23   

Nikodemsky, widzę, że lubisz typowe przygodówki. Cóż, mógłbyś spróbować Guyver: The Bioboosted Armor, Blood+, czy też jakiegoś tasiemca w stylu Bleach albo Naruto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 16:53   

Cytat:
Guyver: The Bioboosted Armor


pierwsze słysze, ale z tego co lukałem, to jest to próba odzwierciedlenia jakiegoś anime (nie mogę sobie przypomnieć czego :\ ) może być ciekawe

Co do Naruto nie jestem przekonany, nie oglądałem, ale przesycony jestem wątkami ninja i super mocami (all odcinki DB starczą :P ) Bleach może być dość ciekawy właśnie jak na "tasiemca" w tym rzecz że to dość dużo odcinków :P zastanawiałem się albo nad tym albo nad Death Note, co polecacie bardziej? :)

Dziękuje za propozycje mikolajp ^^

VTrT
- "Magic Knight Rayearth" pamiętam z telewizji (za czasów DB i Slayersów na RTL 7 xD )hmmm podobne to moge polecić... Sailor Moon? (mnie się osobiście nie podoba,ale znam kilka osób które lubią) takie proste anime, dużo odcinków, na pewno byś się nie nudził. Co do drugiej pozycji "Kidou Tenshi Angelic Layer" nie mam pojęcia w jakim typie to jest, ale nie ryzykuje ssaniem tego :P (kreska nie widzi mi się ) poleciłbym Full Metal Panic, przygodowe, z mechami, ze szkołą, trochę humoru i kreska przyjemna :> Jeżeli bardzo lubisz anime z robotami to masz jeszcze RahXephon (bardzo poważna seria, wątek miłosny, fabuła naprawdę ciekawa, ale trza obejrzeć do końca ) no i Neon Genesis Evangelion - już prawie klasyk który wszyscy znają :)

Mam nadzieje że trochę pomogłem :)

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-08-2007, 17:09   

VTrT napisał/a:
Witam!

(Ja w całym swoim życiu widziałem mało anime więc raczej nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o anime w podobnym klimacie, sorki :P)

Otóż niedługo skończę oglądać anime (Angelic Layer) i krótko mówiąc nie będę miał co robić Jakie anime w stylu właśnie Angelic Layer i Magic Knight Rayearth polecacie do obejrzenia? (Może być CLAMPa ale nie musi)

Jeszcze raz sorry że nie mogłem odpowiedzieć.

Ja bym pozostała przy Clampie i zasięgneła bezpretensjonalne, z duzą dozą wesołosci i pozytywnej energii Card Captor Sakura choć seria ma już swoje lata :) Ewentualnie coś o lekko ciezszym klimacie jak X TV.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VTrT Płeć:Mężczyzna
IV RP "FAN"


Dołączył: 26 Sie 2007
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 18:31   

Hmm no to po kolei:
Nikodemsky napisał/a:
VTrT - "Magic Knight Rayearth" pamiętam z telewizji (za czasów DB i Slayersów na RTL 7 xD )hmmm podobne to moge polecić... Sailor Moon? (mnie się osobiście nie podoba,ale znam kilka osób które lubią) takie proste anime, dużo odcinków, na pewno byś się nie nudził. Co do drugiej pozycji "Kidou Tenshi Angelic Layer" nie mam pojęcia w jakim typie to jest, ale nie ryzykuje ssaniem tego :P (kreska nie widzi mi się ) poleciłbym Full Metal Panic, przygodowe, z mechami, ze szkołą, trochę humoru i kreska przyjemna :> Jeżeli bardzo lubisz anime z robotami to masz jeszcze RahXephon (bardzo poważna seria, wątek miłosny, fabuła naprawdę ciekawa, ale trza obejrzeć do końca ) no i Neon Genesis Evangelion - już prawie klasyk który wszyscy znają :)

SailorMoon - Widziałem (chyba xD szczerze mówiąc pamiętam tylko urywki bo to zdaje się leciało w TV ^^,)
Full Metal Panic - Poczytałem trochę i się raczej nie pale do tego xD
RahXephon - Poczytałem na Tanuce i pisze tam coś że nie dla ludzi o słabych nerwach i nie bardzo wiem co mam przez to rozumieć
Neon Genesis Evangelion - kuzyn mi o tym opowiadał osobiście widziałem tylko 2-3 odcinków i nie przypadło mi do gustu :P

Z wymienionych przez ciebie anime najbardziej skłaniam się ku RahXephon'owi ale jeszcze musze o tym poczytać i obejrzeć jeden czy 2 odcinki online żeby wiedzieć czy warto ssać

Nikodemsky napisał/a:
Mam nadzieje że trochę pomogłem :)

Tak pomogłeś xD
Nanami napisał/a:
Ja bym pozostała przy Clampie i zasięgneła bezpretensjonalne, z duzą dozą wesołosci i pozytywnej energii Card Captor Sakura choć seria ma już swoje lata :) Ewentualnie coś o lekko ciezszym klimacie jak X TV.

Cardcaptor Sakura - przeraża ilością odcinków ^^, (a ja chodze do szkoły od przyszłego tygodnia :P)
X TV - czytałem jakoś mi sie nie pali do tego
Nanami napisał/a:
choć seria ma już swoje lata :)

Dla mnie wiek serii nie ma znaczenia w końcu Magic Knight Rayearth jest z 1994 i też było zaj.....e
Pomogliście mi niezmiernie lecz zapomniałem dodać w mojej poprzedniej wypowiedzi że koniecznie musi(szą) być zdrowy(e) wątek(ki) Miłosny(e) (przez zdrowe mam na myśli między postaciami różnych płci, oraz nie takie że postacie poznają się w jednym odcinku a w następnym lecą do łóżka) Hmm.... jestem facetem, mam 16 lat a mimo to mnie coś takiego kręci
Acha i jeszcze coś chciałbym by anime przez was polecane miało zakończenie które zakańcza anime a nie wyglada tak jak by jeszcze kolejny sezon miał być (no chyba że jest xD)

Mimo wszystko czekam na dalsze propozycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8000367
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 19:04   

Nikodemsky, więc, pytasz Death Note albo coś tam innego? Dla mnie zawsze Death Note. ;D

A co do Guyvera, to moja (aaach, reklama, reklama) recenzja 1 września, możesz zobaczyć. [;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 19:23   

Jeśli chodzi o wybór między Bleach a Death Note to lepsze jest Death Note

Co do
VTrT napisał/a:
Otóż niedługo skończę oglądać anime (Angelic Layer) i krótko mówiąc nie będę miał co robić Jakie anime w stylu właśnie Angelic Layer i Magic Knight Rayearth polecacie do obejrzenia? (Może być CLAMPa ale nie musi)


Może RG Veda OAV co prawda jeśli dobrze pamiętam z Ashuray zrobili w OAVce
Spoiler: pokaż / ukryj
dziewczynkę
(ale to mały szczegół)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 19:25   

Cytat:
Nikodemsky, więc, pytasz Death Note albo coś tam innego? Dla mnie zawsze Death Note. ;D

A co do Guyvera, to moja (aaach, reklama, reklama) recenzja 1 września, możesz zobaczyć. [;


hehe tego się spodziewałem :) dokończe Chrono Crusade i zalukam Death Note

tak z innej beczki, pisze tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu, wie ktoś na kiedy planują wydanie 3 serii School Rumble?

VTrT - ano trza mówić że kręci cię ecchi, nic dziwnego, kręci to wiele naszych rówieśników (poczytaj na wikipedii pod hasłem "ecchi" :) ) tutaj już pole się poszerza, dla mnie pozycją obowiązkową jest Chobits, momentami jest przynudzanie, ale ogólnie naprawdę zaj**a sprawa :) Jeżeli lubisz romantyki to koniecznie AIR, Onegai Teacher, Onegai Twins, Shingetsuhan Kitsune i Oh! MY Goddess ( z czego przy pierwszym tytule polecam wziąść ze sobą dwie paczki husteczek :> )

Co do Rahxephona, jest tam jeden z lepszych wątków miłosnych które zobaczyłem w anime, oczywiście trza obejrzeć całą serię żeby wszystko zakumać, ale naprawdę się opłaca, no i przy dobrym anime zawsze jest to uczucie "szkoda że nie ma więcej odcinków" no i tutaj tak było :)

Klasyką ecchi jest Love Hina, także praktycznie obowiązkowa pozycja dla wyjadaczy gatunku, "fajne" przygody i ciekawie się ogląda, no i jest trochę odcinków, ale można się w końcu doczekać końca serii :P

Mogę także w ciemno polecić "Hantsuki", kumpel oglądał i mówił że ciekawy romans, na którym tez można popłakać jeśli lubi się taki romantyki (oczywiście jest to przeznaczone dla meskiej części widowni)

School Rumble i Green Green - szkolne ecchi które sobie bardzo cenie (hmmm chodź w tym drugim nie polecam oglądać OVA, kompletnie spiepszyli jak na romantyka :\ chodzi mi tutaj po prostu o zwykłe... hmmm... "baraszkowanie" pokazane dość okazale - coś czego nie powinno być w takim romantyku :( )

Zero no Tsukaime - komedia, romans, magia, ecchi, Harry Potter? xD - polecam w ciemno, kolega mi proponował :>

mam nadzieje że poszerzyłem trochę wizję na anime :> pozdro.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VTrT Płeć:Mężczyzna
IV RP "FAN"


Dołączył: 26 Sie 2007
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 19:52   

No więc tak Nikodemsky poczytałem o tym ecchi i teraz tak możliwe bardzo możliwe, ale lubię wątki romantyczne ale nie coś typu hentai czyli "nagość" w stylu ecchi że się tak wyraże może być ale lepiej żeby było jej jak najmniej i generalnie żeby nie było (tak jak się to u mnie w gimnazjum mówiło "CUT!") generalnie wole żeby nie było erotyki.

Skłaniam się ku Chobits bo poczytałem i wypadło ładnie m.in. na Tanuce xD
Tylko mi jeszcze opisz jak bardzo "ecchi" jest Chobits?

Chciałabym zauważyć, że na forum obowiązuje zakaz wulgarnego wyrażania się. Proszę więcej nie używać takich wyrażeń ani we własnych wypowiedziach, ani w cytatach. Recydywa będzie karana ostrzeżeniem. Trzy ostrzeżenia to zakaz pisania. Mai.

Sorki to sie więcej nie powtórzy, Mai


Ostatnio zmieniony przez VTrT dnia 28-08-2007, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8000367
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 22:34   

hehe ja odróżniam hentai(z jap. "zboczeniec") od ecchi, ecchi - to typowa młodzieżówka właśnie przeznaczona dla nas (czyli nastolatków) z humorem nastawionym na "lekkie" zboczenie (czyli "jakie masz dzisiaj białe majteczki" itp. ) nie ma żadnej erotyki, dla mnie Chobits i Love Hina są dwoma podstawkami odzwierciedlającymi kategorie ecchi w dwóch różnych typach(zobaczysz obie serie to zrozumiesz o co mi chodzi :) )

Polecam Chobits z tego typu, iż opowieść jest o tym jak przeciętny i mało przystojny nastolatek wyrusza do wielkiego miasta aby coś osiągnąć, zawsze marzył o swoim persokonie, lecz niestety nie stać go... w końcu szczęście obraca się do niego twarzą i spotyka jedynego w swoim rodzaju persokona... jest to naprawdę przepiękna opowieść o miłości, jedyna w swoim rodzaju, wiele serii anime wzorowało się na idei Chobitsów.

Zboczenia w serii nie ma wiele, są tylko żarty z których można się trochę pośmiać, oraz historia wiernej miłości "tej prawdziwej"(często w niej jest do czynienia w seriach ecchi, japońscy twórcy wzorują się na swojej kulturze i doświadczeniach, niestety to zawsze daje jeden minus każdej nawet najlepszej serii ecchi, ponieważ jak wiemy u nas w europie nie czeka się kilkunastu lat aby komuś na dachu budynku wyznać że się kogoś kocha :P ) Chobits jest jedyny w swoim rodzaju i powiem zzczerze poruszyło mnie do tego stopnia, że miałem trochę przemyśleń przez kilka dni po obejrzeniu serii, to ma w sobie ten "czar" :) na 100% po obejrzeniu całej serii nie będziesz narzekał(wnioskuje że prawidłowy styl ecchi podoba się Tobie) i co więcej, będziesz miał wrażenie że owa historia jest zbyt krótka (jak ponad 90% ludzi po obejrzeniu) :)

Tyle ode mnie

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VTrT Płeć:Mężczyzna
IV RP "FAN"


Dołączył: 26 Sie 2007
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2007, 22:44   

Nikodemsky,
Powiem tak cokolwiek byś nie powiedział i tak miałem zamiar sam sprawdzić. xD


Nikodemsky napisał/a:
i co więcej, będziesz miał wrażenie że owa historia jest zbyt krótka (jak ponad 90% ludzi po obejrzeniu) :)

Ja takie odczucie miałem w większości anime, które oglądałem (nie mówię tu oczywiście o anime pokroju Experiments Lain, przy którym już chciałem pisać do Hypera żeby przestali to puszczać ^^,)

a co do zboczeń jeżeli już o nich mówimy to lekkie zboczenia czy raczej "odchyły" lub "skoki w bok" jak to się je często nazywa są w dzisiejszym świecie na porządku dziennym szczególnie przy ludziach w naszym wieku. Bo przecież ile to "niekoniecznie śmiesznych" kawałów sie opowiadało w szkole z których prawdopodobnie większość była zboczona xD (nie mówię tu oczywiście tylko o sobie xD)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8000367
pape
Gość
PostWysłany: 29-08-2007, 01:59   

szukam jakiegoś bardzo dobrze rysowanego anime tak jak Samurai Champloo czy Ergo Proxy, broń boże nie komedia ani romansidło
Powrót do góry
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2007, 10:02   

hmmm... Darker than Black, Hellsing, D.Gray-man, no i oczywiście Devil May Cry :) więcej na chwile obecną przypomnieć sobie nie mogę :P

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 29-08-2007, 12:03   

Pape czy ładna kreska to jedyne kryterium, jest mnóstwo serii dobrych graficznie, problem w tym że z fabułą jest już nieco gorzej?
Od siebie mogę polecić Heibane Renmei, Texhnolyze, Ghost Hunt, Cowboy Bebop, z ostatnio wychodzących właśnie Darker than Black i Seirei no Moribito - tego ostatniego obejrzałam chyba trzy odcinki, graficznie piękne, fabuła też ciekawa, coś musi być w tym anime, skoro duża część forumowiczów się nim zachwyca.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VTrT Płeć:Mężczyzna
IV RP "FAN"


Dołączył: 26 Sie 2007
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2007, 11:11   

Skończyłem oglądać Chobits i szukam następnego anime do obejrzenia, podobnie jak ostatnio coś w stylu Magic Knight Rayearth, Angelic Layer, Chobits nie musi być CLAMP, musi być raczej romans, no i żeby była jakaś "zdrowa" miłość (nic zboczonego),

Z góry dzieki za propozycje ^^,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8000367
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group