FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 23:03   

kokodin napisał/a:
Będę dzisiaj nieoryginalny. :]
Czy ktoś może mi polecić dobre anime w stylu haibane renmei ? Ale nie chodzi o lain i niea tylko o coś klimatycznie podobne dla takich starszych panów jak ja :P Czyli ciekawa poruszająca fabuła ukryta głęboko za mgiełka utopii i ładnych kresek.
Bardzo bym prosił o jakiś tytulik z góry dziękuje i czekam cierpliwie.


Maria sama ga miteru
Honey & Clover
Lamune
Windy Tales
może jeszcze AIR ;] serial

Możesz zaszaleć i :
Ergo Proxy
Mushishi

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
DH
Gość
PostWysłany: 29-08-2008, 22:38   

Coś klimatycznego? Posłuchaj kolegi wyżej i "zaszalej" oglądając Ergo Proxy. Własnie jestem po ostatnim odcinku. Nie będe się rozpiwywał, dla mnie arcydzieło.
Powrót do góry
iMMenSe Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2008, 23:56   Co polecacie??

Witam tak jak w temacie... Obejrzałem Shaman King, bleach . Szukam anime podobne do tych wlasnie dwóch. W których sa walki na miecze, rozne moce duchy wiele akcji, trzymajace w napieciu sytuacje...
z góry thx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bubu
Gość
PostWysłany: 30-08-2008, 00:24   

Jeżeli chodzi o tasiemcowate serie typu walka, stawanie się silniejszym itp to jeszcze naruto, d.gray-man. Jeśli sama walka na miecze to polecam samurai champoloo sceny walk naprawdę dopracowane, gdy się pryjrzysz każdy ruch dokładnie dopracowany jak dla mnie cudo:) jedynie strona graficzna może niektórym nie odpowiadać, gdyż jest dość hmmm specyficzna?

Jeżeli chodzi o połączenie tych wszytstkich elementów to soul eater. Może jeszcze fate/stay night, shakugan no shana (obie serie). Może w wymienionych tytułach nie miecze nie są główną bronią, ale i tak ciekawe, wciągające z akcją duchami itp :) no i jeszcze night-wizard(nie obejrzałem całego, ale nie mam zamiaru bo wg mnie straszny gniot :) Więcej nie pamiętam :)

A ja znów poszukuję parodii która w większym stopniu parodiuje istniejące serie( dość popularne bo jeszcze niewiele widziałem ;), a nie tylko zjawiska, tendencje i schematy. Widziałem Haruhi, hayate no gotoku... i chyba tylko tyle czysto parodiowych :) Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś ciekawe propozycje
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-08-2008, 00:48   

Z parodiami miałem styczność (niestety to nie główny wątek serii) w
flcl warto obejrzeć parodie evangelionów samochody z życia wzięte i inne jeszcze dziwniejsze rzeczy.
Paniponi dash tutaj parodie są wplecione w wieżą całość zaczyna sie planeta małp :P można wyłowić he is my master i parę naprawdę starych tytułów. Poza tym czytając pełne napisy (signs & graffiti) można się dowiedzieć jak przejść polowe rpgów z lat 90 tych jak przej mario lub zobaczyć bojowe wykorzystanie famicoma (pegazusa).
A w Yamato Nadeshiko Shichi Henge można zobaczyć parodie Reny z Higurashi no Naku Koro ni

Co do poleconych tytułów dla mnie albo wymiękam po przeczytaniu recek/opisów lub po ilości odcinków albo po prostu już widziałem i doceniam lub gardzę. Ogólnie nic nie wydaje mi się zgodne z klimatem haibane czyli ktoś wrzucony w kompletnie inny świat z pozoru piękny lecz od spodu tragiczny ale z zakończeniem NIE przygnębiającym. Dlatego air odpada i jeszcze ta kreska :P rybie oczka to jednak nie mój klimat. Ale i tak dzięki za zainteresowanie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2008, 09:51   

Jeśli chodzi o serie parodiujące inne anime, to klasykiem jest Excel Saga. Od razu ostrzegam: dla mnie tam żarty latały za nisko, a ponieważ jest to tytuł z roku 1999, parodiowane tytuły to oczywiście te trochę starsze, nie najnowsze.

Lepsze znacznie od Excel Sagi wydało mi się Abenobashi Mahou Shotengai - bardziej parodiujące może gatunki niż konkretne tytuły, ale i tak udane. Z tytułów nowszych liczne nawiązania do popularnych ostatnio anime można znaleźć w Lucky Star (acz sama seria nie parodiuje ich), a trochę tego trafi się także w Sayonara Zetsubou Sensei (ale to parodia absoultnie wszystkiego jak leci).

Kokodin - takich serii jest po prostu bardzo mało. W porywach do nie ma wcale. Spróbuj Windy Tales (nie oceniaj kreski po zrzutkach, jest niezwykle piękna w ruchu) i może - ale tylko może, bo to odległe skojarzenie klimatu - Natsume Yuujinchou.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-08-2008, 10:33   

W sumie to rzeczywiście ja szukałem klonu haibane którego niema i pewnie i tak był by gorszy. Chyba dam sobie z tym spokój i chyba pójdę w te parodie :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bubu
Gość
PostWysłany: 30-08-2008, 14:01   

Hmm flcl widziałem (dla mnie świetne) i wsumie trochę parodii się tam znalazło, ale czego tam nie było? :)

Excel Saga sobię odpuszczę, bo starszych serii nie oglądałem prawie wcale, chyba że kultowe typu NGE :)

Sayonara... właśnie oglądam :)

chyba obczaję Abenobashi Mahou Shotengai, ew. Lucky star. Macie może jeszcze jakieś propozycje? Niekoniecznie musi być to seria czysto parodiująca, może być komediowa z wątkami parodiującymi inne anime, byleby dosyć nowa :)
Powrót do góry
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2008, 15:41   

bubu napisał/a:
Macie może jeszcze jakieś propozycje? Niekoniecznie musi być to seria czysto parodiująca, może być komediowa z wątkami parodiującymi inne anime, byleby dosyć nowa :)

Hayate no Gotoku - parodia i komedia w jednym.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-08-2008, 18:19   

bubu obejżyj paniponi , moonphase , vandread , hare + guu , karin , school rumble i dragonhalf a jak już wytrzeźwiejesz dopraw to sobie czymś poważniejszym np hell girl lub when they cry (chyba wszystko ma już duby ale nie każde są dobre) ogólnie cały temat Najbardziej zchizniete anime;))) w wersji na słodko powinien ci podpasować.
Jeżeli po obejżeniu takiej mieszanki nadal będziesz chciał czegoś śmiesznego pomyśle że masz spaczony gust :P

A wracając do mnie pisałem o haibane chyba dlatego że to moje ulubione anime ale w zamyśle miałem też kilka innych które razem może stworzą jakieś wyobrażenie o kierunku.
A mianowicie Aishiteruze Baby, Asatte no Houkou, Chocotto Sister, Gin`iro no Kami no Agito ,
Kashimashi: Girl meets Girl ... Myślę że wspólny pierwiastek to krótka opowieść psychologiczna o odnajdywaniu się w nowej roli z hapyendem. Jeśli zanudzam możecie nie odpowiadać ale jeśli znacie coś naprawdę dobrego w tej nutce to poproszę nie będę komentować i oblejże :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
madith Płeć:Mężczyzna
AnimeFan


Dołączył: 15 Sie 2008
Skąd: Niepołomice
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 15:25   

Witam

Szukam anime podobnego do Fate/stay night...Co mozecie mi polecic ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6777519
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 19:35   

madith napisał/a:
Witam

Szukam anime podobnego do Fate/stay night...Co mozecie mi polecic ??


chym ciężko coś pod to podciagnać ;] zależy co ci się w tym anime podobało ;)

Zero no Tsukaima
Rozen Maiden

Scrapped Princess
Vampire Princess Miyu
Chrono Crusade

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-08-2008, 20:39   

kokodin, może mam dziwne skojarzenia, ale Haibane bardzo przypomina mi Gunslinger Girl. To też na swój sposób "opowieść psychologiczna o odnajdywaniu się w nowej roli", choć zdecydowanie mniej optymistyczna i nie do końca z happy endem, ale mimo wszystko ciepła i uczuciowa.

Istnieje jakieś dobra anime w klimatach gangstersko/mafijnych (coś w stylu Baccano) albo kina noir?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 21:07   

Jest coś takiego jak Gungrave, ale nie widziałam, więc wolę nie polecać. Natomiast polecić mogę na pewno Kaze no Yojimbo - seria raczej wymagająca, ale ja ją zaliczam dalej do lepszych, jakie widziałam.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 00:05   

Gungrave jest spoko. Trzeba tylko przeboleć słaby pierwszy odcinek i końcówkę w ktorej elementy fantastyczne zupełnie niszczą świetny klimat wypracowany przez resztę serii.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 60 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group