FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
  Katastrofa w Smoleńsku, nie żyje prezydent
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-04-2010, 13:44   

Shizuku napisał/a:
Co mnie zastanawia to na pewno brak odzewu ze strony marszałka czy premiera, wszystko jest pewnie jeszcze za świeże, ale powinni już zabrać głos w tej sprawie...

Bo musieli dojechać do Warszawy? Wszyscy właśnie wracają z domów.
Poza tym Komorowski właśnie w Sejmie się wypowiedział. Dla niezorientowanych - od kilku godzin pełni on funkcję głowy państwa.
Mamy tygodniową żałobę narodową.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 13:50   

Ja się dowiedziałem dzisiaj z porannych wiadomości do których przysiadłem po licznych sms'ach od znajomych. Powiem tylko, że wydarzenie z pewnością niezwykle poważne i które jeszcze przez wiele lat będzie miało liczne konsekwencje polityczne. Obecnie Komorowski zgodnie z konstytucją przejmuje funkcje prezydenta. Jestem ogromnie ciekaw zarówno oficjalnego orędzia rządu, jak i decyzji zgromadzenia ministrów.

Oczywiście możemy się spodziewać kilkudniowej żałoby narodowej.

Cytat:
Co mnie zastanawia to na pewno brak odzewu ze strony marszałka czy premiera, wszystko jest pewnie jeszcze za świeże, ale powinni już zabrać głos w tej sprawie


Oczywiście, że za wcześnie. Trzeba ostrożnie przemyśleć to co się powie i bardzo rozważnie podjąć pewne kroki. Politycy muszą pamiętać, że obecnie obserwuje ich prawie cały kraj. Od śmierci papieża nie było takiego audytorium.

Po za tym zginęła znaczna liczba ludzi odpowiedzialnych za administrację plus szef NBP. Myślę, że jeszcze sporo czasu minie zanim rząd zaprowadzi choć względną równowagę.

Jeszcze czekam na oficjalne potwierdzenie liczby ofiar i komentarz rosyjskich służb ratunkowych.

I nie, nie wierzę w teorię spiskową. Zresztą po co ona? Nie mamy wojny, by mieć na celu pozbywanie się ważnych osobistości drugiej strony.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 14:01   

Sam jestem ciekawy co powie w tej kwestii premier i marszałek sejmu (a zwłaszcza marszałek), niewątpliwie wstrząśnie to polską sceną polityczną, natomiast co mnie ciekawi to to czy nasi politycy, niezależnie od opcji, będą w stanie zachować się przyzwoicie, czy będą tą śmiercią grać, podejrzewam niestety to drugie.

Mitsurugi napisał/a:
zarówno oficjalnego orędzia rządu

W kwestii formalnej: jeśli dobrze pamiętam Konstytucję, to orędzie do narodu jest wyłączną kompetencją prezydenta.

Edit:

Costly napisał/a:
Naprawdę, jak człowiek pomyśli, że w całej Polsce rozkręca się taka sama spirala karierowiczów i innych cwaniaków chcących wyciągnąć z tego ile się da, to ciężko nie uśmiać się zdrowo widząc wszechogarniające zapewnienia o "Wielkiej Żałobie".


Cóż, jak widać dobrze zrobiłem zawierzając swojemu realizmowi...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 10-04-2010, 14:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2010, 14:01   

Nie chcę psuć nastroju, ale... tak siedzę sobie i bardzo staram się nie rozglądać w koło, ale chcąc nie chcąc pewne sygnały do mnie docierają - po prostu uśmiać się można jaką burzę bezsensownych akcji to wywołało.

Najpierw dociera do mnie informacja, że aktualnie znajdująca się na Węgrzech na wycieczce służbowej lwia część prokuratury Częstochowskiej intensywnie konsultuje wcześniejszy powrót z racji katastrofy. Bezsensowny gest niby-solidarności z prozaicznych przyczyn - zaczyna się wszak spektakl "kto będzie w komisji wyjaśniającej?". Chętnych nie brakuje, tak samo jak nadziei u tych, którzy w praktyce nie mają szans. To jednak nic przy gestach jakie intensywnie planują regionalne młodzieżówki - dostałem nawet propozycje wyjazdu wraz z jedną do Warszawy na uroczystości pogrzebowe, jakbym do cholery miał cokolwiek z tym wspólnego.

Naprawdę, jak człowiek pomyśli, że w całej Polsce rozkręca się taka sama spirala karierowiczów i innych cwaniaków chcących wyciągnąć z tego ile się da, to ciężko nie uśmiać się zdrowo widząc wszechogarniające zapewnienia o "Wielkiej Żałobie".

Będzie trzeba wyłączyć telefon, nie włączać telewizora i odciąć się na kilka dni od otoczenia aby nie zwariować...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2010, 14:20   

Jest pełna lista osób, które miały być na pokładzie - co prawda, pozostaje jeszcze kwestia kto wsiadł, a kto nie... i wiem, że tragedia i to może nieco niestosowne skoro zginął, ale tak z drugiej strony zastanawia mnie co tam robił np. szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 14:23   

Huh, no i właśnie usłyszałam, że pilot został zmuszony do lądowania przez pasażerów.
Czemu mnie to nie dziwi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2010, 15:08   

Nigdy nie braknie ludzi wykorzystujących tragedie innych dla własnych korzyści. O ile będą to gesty mieszczące się w ramach dobrego smaku, to nie ma co robić z tego afery, bo co złego jest w wyjeździe na uroczystości pogrzebowe? Są ważniejsze sprawy niż grupka ludzi rządnych sukcesu (których nawiasem mówiąc można zmarginalizować).

To pilot ma decydujące zdanie na pokładzie, niezależnie kto jest jego pasażerem. Obawiam się jednak, że naprawdę istnieje spora szansa prawdopodobieństwa, że została wywarta presja na pilocie.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-04-2010, 15:51   

Morg napisał/a:
ale tak z drugiej strony zastanawia mnie co tam robił np. szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego...

W Katyniu zostali też wymordowani polscy sportowcy i przedwojenni działacze PKOl.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 16:15   

kic napisał/a:

To pilot ma decydujące zdanie na pokładzie, niezależnie kto jest jego pasażerem. Obawiam się jednak, że naprawdę istnieje spora szansa prawdopodobieństwa, że została wywarta presja na pilocie.

Tylko ,że już jedna afera była z pilotem tak więc nie wiadomo czy teraz Kancelaria Prezydencka nie wezwała bardziej "potulnego" pilota.
Moim zdaniem pewno pojawi się teraz wielu karierowiczów którzy będą chcieli zrobić kariere na tej tragedii.
Szczerze mówiąc ciężko mi jest sobie wyobrazić co teraz czują ludzie którzy nie pojawili się na pokładzie. Dowiedzieć się o czymś takim.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2010, 16:47   

Yoshik napisał/a:
Tylko ,że już jedna afera była z pilotem tak więc nie wiadomo czy teraz Kancelaria Prezydencka nie wezwała bardziej "potulnego" pilota.


Błagam, tylko bez takich, czy naprawdę musimy tak desperacko szukać winnych? Jasne, pilot mógł zdecydować się na to by nie lądować i olać głowę państwa, tak samo pasażerowie mogli nie nalegać na natychmiastowe lądowanie. Gdyby polecieli do Mińska, nie zdążyli by na uroczystości i nie dziwne, że tak im zależało na czasie. Nie mniej nie możemy ich obwiniać za katastrofę, a już na pewno nie o to, że specjalnie ściągnęli pilota, który będzie marionetką w ich rękach, takie podejrzenia już są zwyczajnie przesadzone.

I dość mam obwiniania pilotów, decyzja o lądowaniu nie była słuszna, aczkolwiek w sytuacjach stresowych ma się problemy z realnym osądem, a człowiek za sterami na pewno w takiej był. Teraz każdy mądry może powiedzieć, że nie powinien lądować, ale w jego sytuacji, ciekawa jestem czy bylibyście tacy pewni.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 16:59   

Shizuku napisał/a:
Yoshik napisał/a:
Tylko ,że już jedna afera była z pilotem tak więc nie wiadomo czy teraz Kancelaria Prezydencka nie wezwała bardziej "potulnego" pilota.


Błagam, tylko bez takich, czy naprawdę musimy tak desperacko szukać winnych? Jasne, pilot mógł zdecydować się na to by nie lądować i olać głowę państwa, tak samo pasażerowie mogli nie nalegać na natychmiastowe lądowanie. Gdyby polecieli do Mińska, nie zdążyli by na uroczystości i nie dziwne, że tak im zależało na czasie. Nie mniej nie możemy ich obwiniać za katastrofę, a już na pewno nie o to, że specjalnie ściągnęli pilota, który będzie marionetką w ich rękach, takie podejrzenia już są zwyczajnie przesadzone.

I dość mam obwiniania pilotów, decyzja o lądowaniu nie była słuszna, aczkolwiek w sytuacjach stresowych ma się problemy z realnym osądem, a człowiek za sterami na pewno w takiej był. Teraz każdy mądry może powiedzieć, że nie powinien lądować, ale w jego sytuacji, ciekawa jestem czy bylibyście tacy pewni.

Shizuku bądz tak miła i podaj mi zdanie gdzie JA obwiniam pilota za to zdarzenie?! Jest to tylko domysł co się mogło wydarzyć, poparty na przeszłych wydarzeniach.A ,że Ty odebrałaś to w ten sposób to już nie moja wina.
A co było prawdziwą przyczyną dowiemy się za pewne po dłuższym czasie.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-04-2010, 17:11   

Cytat:
A co było prawdziwą przyczyną dowiemy się za pewne po dłuższym czasie.

I chyba najlepiej by było zaczekać, aż te przyczyny zostaną podane. Snucie jałowych domysłów mija się z celem, a obwinianie kogokolwiek w tym momencie, jest bardzo nie na miejscu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2010, 17:16   

Yoshik, wybacz być może zareagowałam zbyt ostro, po prostu pomysł z sprowadzaniem "potulnego" pilota wydał mi się mocno abstrakcyjny. Nie obwiniałaś pilotów, nie była to skarga skierowana do ciebie, po prostu chciałam wyprzedzić ewentualnych oskarżycieli. Po prostu przypuściłam, że dyskusja potoczy się w tym kierunku i chciałam to uprzedzić. Za wszelkie nieporozumienia, przepraszam.

Też ciekawa jestem czego dowiemy się po dochodzeniu, choć przypuszczam, że nigdy nie będziemy wiedzieć szczegółów i pozostaną nam jedynie przypuszczenia i ogólniki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-04-2010, 18:48   

Biskup Miron pochodził z mojego miasta. Pamiętam, jak się ludzie cieszyli, kiedy został mianowany, raptem kilka lat temu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 18:57   

W tym roku ten biskup nadawał imię mojej obecnej szkole.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group