FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
  Katastrofa w Smoleńsku, nie żyje prezydent
Wersja do druku
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 17:12   

Aktualnie matka ogląda cały czas TVN24 i nie było mowy o tym by trumna była otwarta. Nie sądzę by ktokolwiek odważyłby się na wystawienie trumny otwartej.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-04-2010, 17:15   

s3shir0 napisał/a:
Aktualnie matka ogląda cały czas TVN24 i nie było mowy o tym by trumna była otwarta. Nie sądzę by ktokolwiek odważyłby się na wystawienie trumny otwartej.

Oj, ja już bym to zostawił, są teraz takie emocje, że każdemu może się coś pomylić. Nawet dziennikarzom.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-04-2010, 17:28   

moshi_moshi napisał/a:
Ale to bardzo powszechny zwyczaj, zwłaszcza kiedy umiera osoba publiczna. Zresztą wystawianie zwłok zmarłego w jego domu, tak aby wszyscy znajomi, rodzina i przyjaciele mogli się z nim pożegnać, nadal jest praktykowany np na polskiej wsi.

Ja powiem więcej: Ciało po śmierci powinno trzy dni przebywać w domu, grzebanie na następny dzień jest z różnych powodów niezdrowe dla duszy zmarłego. A żegnanie się z wiekiem trumny... Oczywiście, stan zwłok pewnie na to nie pozwoli, ale ogólnie w domu trumna stoi otwarta i to taka konsumpcyjna wielkomiejska nowomoda, by zamknąć, zakopać, zapomnieć. Kiedy żegnaliśmy wraz z klasą mojego kolegę, to trumna była otwarta do czasu wyniesienia z kapliczki, ciało dziadka leżało w domu babci również odsłonięte. Innej opcji sobie nie wyobrażam, chyba, że naprawdę, ogólnie mówiąc, zwłoki nie nadają się do podziwiania. W takich przypadkach ludziom oszczędzi się tylko bólu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-04-2010, 14:16   

Ysengrinn napisał/a:
Powiedziałbym, że za tę bezmyślność powinny polecieć głowy, ale obawiam się, że przynajmniej kilka z nich było na pokładzie.
Niestety, racja.

Grisznak napisał/a:
Od siebie dodam, że nasze wojsko nawaliło tu koszmarnie - nikt nie nauczył się niczego na wypadku Casy i bez problemu pozwolono, aby tylu ludzi pełniących ważne stanowiska leciało jedną maszyną.
A tu nieprawda. W wojsku wprowadzono przepisy zakazujące współpodróżowania dowódcy i jego zastępcy. Fakt, że nie przewidziano i nie zakazano wspólnego podróżowania dowódców różnych rodzajów wojsk, jest to jednak trudne/niemożliwe w sytuacjach gdy wymagane jest współdziałanie dowodzonych przez nich jednostek/rodzajów sił zbrojnych. W sytuacji gdy dowódcy są w "tranzycie", bądź są nieosiągalni, ich obowiązki na bieżąco pełnią ich zastępcy, tak więc żadnej "sytuacji" na skutek katastrofy w naszych siłach zbrojnych nie było i nie ma. Oczywiście, szybkie promocje są niezbędne, bo inaczej działa się w perspektywie godzin czy dni, a inaczej gdy jest to perspektywa "trwałości sytuacji".

Co do zakupu samolotów, historia liczy sobie dokładnie 20 lat, bo "tutki" w 1990 pojawiły się jako ...rozwiązanie tymczasowe (!) Pierwsze "stałe" decyzje próbowano podjąć w 1995 (odwołano ze względu na powódź stulecia). Najbliżej było za Millera, kiedy przetarg unieważniono w atmosferze skandalu, po wycofaniu się 2 z 3 oferentów i po oskarżeniach w prasie o manipulacje i marnotrawstwo. Za Kaczyńskiego rząd próbował odkupić/odnająć od LOT 2 Embraery ERJ-145 które przewoźnik wycofywał jako najbardziej zużyte w sytuacji spadku przewozów. Ich konwersję i remonty uznano za zbyt kosztowne wobec przewidywanych efektów, krytykowano zwłaszcza mały zasięg. Obecny rząd próbował zrobić zakup z wolnej ręki, co oczywiście nie przeszło gdy pomysłodawcy zagrożono trybunałem - zaś Premier Tusk stwierdził, że będzie latał rejsowymi. W piątek, o ile wiem, do Katynia poleciał - wojskową, transportową CASA.

Oczywiście, najoczywistsze rozwiązanie z jakichś powodów nigdy nie było brane pod uwagę - a jest nim zakup lub konwersja pary Boeingów 737BBJ. Jest to samolot doskonale znany tak naszym pilotom i służbom, jak i wielu z nas, jako pasażerom LOT. Różnica jest w kabinie (zabudowa VIP zgodna z potrzebami użytkownika), we wzmocnionym podwoziu i dodatkowych zbiornikach paliwa (kosztem ładowni) co pozwala na loty transatlantyckie (jedna z zasadniczych przyczyn upartego trzymania w służbie "tutek", takich jak ta która właśnie się rozbiła w Rosji). NOWA maszyna to wydatek od 51 do 87m dolarów (ceny katalogowe), a zasadnicza zaleta, obok rozpowszechnienia w Polsce, to bardzo głęboki rynek wtórny na którym można kupić wszystko, od nastoletnich weteranów, przez maszyny mające po kilka lat i po mizerne kilkaset godzin lotu, po "miejscówki" w kolejce produkcyjnej zaklepane jeszcze niedawno (tuż przed kryzysem) przez zachłanne azjatyckie linie. Ciekawostką jest fakt, że m.in. silniki napędzające tą rodzinę samolotów Boeinga, CFM56, są produkowane w Polsce; w Warszawie jest też hamownia i stanowisko diagnozowania. To oznaczałoby bezprecedensowo znaczny wobec jakichkolwiek innych propozycji zakres prac remontowo-utrzymaniowych które prowadzono by w Polsce. Nie można by mówić że nasz przemysł nie skorzysta, a w przypadku mniejszych maszyn o których się teraz najczęściej słyszy, byłoby to co najmniej wątpliwe... cóż, zobaczymy co będzie dalej.

A, jeszcze tak dla perspektywy.

Każdy z niemal pięćdziesięciu F-16 naszego lotnictwa kosztował około 80 milionów dolarów...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2010, 18:12   

Lech i Maria Kaczyńscy zostaną pochowani razem, na Wawelu, w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, obok marszałka Józefa Piłsudskiego.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2010, 19:02   

Tak, od rano już o tym coś pisali. Mnie osobiście się ten pomysł za bardzo nie podoba.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-04-2010, 19:24   

Zginęli w trakcie służby, nie mam nic przeciwko temu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
detka Płeć:Kobieta
małe lisie zuo :3


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-04-2010, 19:27   

Morg napisał/a:
Lech i Maria Kaczyńscy zostaną pochowani razem, na Wawelu, w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, obok marszałka Józefa Piłsudskiego.

też o tym słyszałam i moim zdaniem tam powinno się chować osoby zasłużone, które zrobiły coś wielkiego na tle całego kraju, no a prezydent to chyba raczej bardziej na cmentarz pasuje...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
4135524
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2010, 19:50   

Sądząc po komentarzach, większość osób jest raczej negatywnie nastawiona do pomysłu. Ja również. Żałoba żałobą, ale trochę zdrowego rozsądku nie zaszkodzi :/.

Poza tym właśnie się dowiedziałam, że ktoś wyszedł z pomysłem przemianowania ronda Mogilskiego w Kraku na rondo im. Kaczyńskiego -_-. Pozostaje liczyć na to, że jeszcze kilka dni i ludzie w końcu się ogarną.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-04-2010, 20:00   

Też jestem na to nastawiona negatywnie. Na Wawelu chowało się króli, wielkich władców, naprawdę ważne osoby. Prezydent zginął tragicznie prawda... o zmarłych nie powinno mówić się źle, ale wyolbrzymianie ich jest jeszcze gorsze. Lepiej by było zarówno dla ś.p. prezydenta jak i dla narodu, żeby spoczął w aktualnej stolicy (prezydent, nie naród). Coby młodsze pokolenia nie dociekały, co on tak wielkiego dla narodu zrobił...

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Nao Płeć:Kobieta
to dziwne takie


Dołączyła: 07 Kwi 2010
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2010, 20:13   

Zgadzam się. Rozumiem, żałoba narodowa, mi również jest przykro, ale nie popadajmy w paranoje. Jak napisała Koranona, takie wyolbrzymianie (sądzę, że w dużej mierze spowodowane chwilą) nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że prezydent nie zginął żadną chwalebną śmiercią, ale w tragicznym wypadku. Pozostałe 94 osoby zginęły w ten sam sposób.

_________________
don't give up
you've got a reason to live
can't forget you only get what you give


Co ta Nao ogląda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8440377
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2010, 21:23   

Cytat:
Na Wawelu chowało się króli, wielkich władców, naprawdę ważne osoby.

Problem w tym, są tam pochowani także królowie, których nijak nie można nazwać wielkimi, jak choćby Michał Korybut Wiśniowiecki czy August Mocny. Jak dla mnie, Lech Kaczyński jak najbardziej zasłużył na takich pochówek.
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 13-04-2010, 21:25   

Od lat się z faceta nabijaliśmy, a teraz nagle go kochamy i chowamy na Wawelu wśród królów i zasłużonych. Yhy... Z całym szacunkiem, ale to trochę jakby roztrzaskanie się w samolocie było zasługą dla Ojczyzny.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2010, 21:35   

Kto się nabijał ten się nabijał. Mów za siebie, zgoda? Wybrano go na prezydenta w demokratycznych wyborach, w odróżnieniu od królów, którzy zostawali nimi z racji urodzenia albo z dzięki rozdawaniu kasy i przywilejów szlachcie. No i zginął tragicznie, na posterunku a nie na wskutek np. sraczki, jak pochowany na Wawelu Władzio IV. Już to daje mu większy mandat do takiego upamiętnienia niż niejednemu z tam pochowanych.
Powrót do góry
detka Płeć:Kobieta
małe lisie zuo :3


Dołączyła: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-04-2010, 21:39   

Grisznak napisał/a:
których nijak nie można nazwać wielkimi, jak choćby Michał Korybut Wiśniowiecki czy August Mocn

Tylko że jak się chowano królów, to wszystkich jak leciało chowano w kaplicach/kryptach/czy kto co tam woli, w rodzinnych siedzibach. A jakby na to nie patrzeć w dzisiejszych czasach jest wiele miejsc w których mógłby być prezydent pochowany. Moim zdaniem odpowiednie byłoby miejsce dostępne dla wszystkich, a nie krypty na Wawelu gdzie za sam wstęp trzeba zapłacić...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
4135524
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group