FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
  "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R.Martina
Wersja do druku
Fylon
Gość
PostWysłany: 16-11-2008, 19:40   

Osobiście mi w teście wyszedł ulubiony bohater... Jon Snow. A teraz trochę relacji jak dostałem tą książkę w swoje łapy.

Pewnego grudniowego wieczoru pod tak zwaną choinkę dostałem "Grę o tron". Poza baśniami Andersena(dzieciak) i Harrym Potterem nie za bardzo czytywałem fantastykę ale miałem zamiar kopić sobie Władcę Pierścienia, czy Wiedźmina lecz jakoś mi tak schodziło z tym wszystkim że nie kupiłem. Po dostaniu Gry miałem mieszane uczucia bardzo. Pomyślałem sobie że nie będę marnował na taki obszerny tytuł czasu bo po co skoro mogę w ogóle go nie przeczytać (plany kupienia WP które się później ziściły ale o tym potem) więc odstawiłem na półkę żeby tam sobie w spokoju siedziała. Po jakiś 2 miesiącach kupiłem pierwszą cześć WP i zacząłem czytać. Wrażenia z tej książki bardzo dobre zapewne były by lepsze gdybym nie oglądał wcześniej filmu co sobie wyrzucam do tej pory. Po przeczytaniu z braku funduszy a z wielką chęcią na przygody sięgnąłem po tą "Grę o tron" z myślną co nie zabije to wzmocni... Powiem w skrócie. Gdy zasiadłem to się od niej oderwać nie mogłem bo mnie fascynowały losy dalszych bohaterów jak ich ciekawie zarysowane charaktery. Z żalem kończyłem książkę bo wiedziałem że nie będę miał kasy przez dość dłuższy czas gdyż zakupiłem wcześniej Pozostałe dwa tomy WP ale podczas czytania Tolkiena w dalszym ciągu zastanawiałem się nad losami bohaterów z Pieśni lodu i ognia. Więc po przeczytaniu WP MUSIAŁEM zakupić dalsze części Pieśni lodu i ognia. I tak jestem szczęśliwym posiadaczem Starcia królów, Nawałnicy mieczy (2 tomy) i Uczty dla wron(również 2 tomy) Jestem w trakcie czytania Uczty dla wron: Sieć spisków i uważam że ten dwa tomy były po prostu boskie gdyż pokazują nie tylko dzieje tych wielkich i bardzo ważnych dla dalszego wątku ale także tych maluczkich którzy widzą ową wojnę i zgliszcza które po niej zostały w innych barwach. Oczywiście pomijając Jaime. Sposobem opisywania, ilością zagmatwanych i dobrze połączonych wątków i sposobem narracji no i oczywiście sposobem jak pisarzy wykreował postacie. Ten ich polifonizm i ta bliskość przedstawionych charakterów po prostu MEGA. Pieśni lodu i ognia mnie urzekły i na razie uważam to za najlepsze książki jakie kiedykolwiek czytałem i jak na razie nie sądzę aby cokolwiek to pobiło choć wszystko się może zdarzyć jak to mówią. Chciałbym abyście również umieścili jakiekolwiek informacje na temat wydania "A Dance with Dragons".
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-11-2008, 21:36   

Gość napisał/a:
Chciałbym abyście również umieścili jakiekolwiek informacje na temat wydania "A Dance with Dragons".


Obecnie brytyjski wydawca podaje datę 6 marca 2009.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Gość
Gość
PostWysłany: 01-03-2009, 19:04   

Chyba żartujesz. 6 marca? Jeśli to prawda, nie ma opcji, sprowadzam choćby ze Stanów ;D
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2009, 19:17   

W listopadzie podawał, wiesz. Ostatnio jak sprawdzałam, to wspominali coś o wrześniu/październiku.

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-03-2009, 19:36   

IMO to trochę jeszcze poczekamy, nim Martin skończy A Dance with Dragons. Choć może to i dobrze, będzie miał czas doprowadzić dzieło do perfekcji.

A w teście niespodziewanie wypadł mi Rycerz Kwiatów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-03-2009, 19:43   

Ja jestem odmieńcem i heretykiem, o! Twórczość Martina doceniam, ale mnie osobiście nie zachwyca jak wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2009, 13:08   

Ech, ja od ponad miesiąca jestem w początku drugiego tomu 'Uczty dla Wron' i przez liczbę obowiązków nie mogę do niego dosiaść i dokończyć 'Pieśni'...

Ale w każdym razie, to uniwersum jest dla mnie gigantem i nie mogę wyjśc z podziwu przed Martinem.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
gosc
Gość
PostWysłany: 23-03-2009, 20:43   

Uczta dla wron, to ta ksiazka, ktora wyszla jako ostatnia, tak? Osobiscie sprawila mi tyle problemow, ze to nie do opisania. To zdecydowanie najmniej udana czesc calej sagi. Ilosc niepotrzebnych watkow jest tam tak porazajaca, ze momentami calkowicie nie mialem ochoty tego czytac.
Niektore watki mozna bylo ograniczyc do jednego rozdzialu, zamiast przeciagac je przez trzy.
Ale coz, jesli wyjdzie A Dance with Dragons na pewno pojdzie o wiele latwiej. W koncu zostana tam uwzglednieni zdecydowanie najfajniejsi bohaterowie sagi: Tyrion, Dany, Arya. ;D
Powrót do góry
gosc
Gość
PostWysłany: 23-03-2009, 20:45   

Ahh, zapomnialem. Wie ktos cos na temat rzekomej realizacji serialu "Gra o tron"? Podobno zaczynaja nagrywac pilota, ale to niepotwierdzone informacje.

I musze spytac o cos, co mnie meczy od poczatku sagi. ;) Nie zauwazyliscie jakiegos dziwnego zwiazku miedzy Renlym, a Lorasem? Poza tym nazwa "Tęczowa Gwardia" mowi sama za siebie. Chyba nie trzeba wspominac, jak wyglada flaga gejów, prawda?
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2009, 23:26   

Serial podobno dostał zielone światło i kręcą pilota dla HBO. Jak pilot się spodoba to powstanie seria. Jak nie... to nie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wurst
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 21:19   

6 marca minął, a A Dance with Dragons cały czas nie widać. Czy ktoś, do cholery wie, kiedy Martin ruszy tyłek i w końcu skończy tę książkę? ;)
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 21:02   

Cytat:
6 marca minął, a A Dance with Dragons cały czas nie widać. Czy ktoś, do cholery wie, kiedy Martin ruszy tyłek i w końcu skończy tę książkę? ;)

Cierpliwości młody Dżedaj.
Skończy wtedy gdy skończy.
Wpadaj czasem na jego stronkę i sprawdzaj informację. Ostatnio pisał, że chciałby skończyć w wakacje co zaowocowałoby wydaniem na jesieni. Jeśli te kilka tygodni lub miesięcy ma nas uchronić przed otrzymaniem czegoś podobnie słabego jak Uczta Wron to jestem za.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2009, 16:55   

Obecnie Amazon podaje jako datę wydania 29 September 2009. Przy czym, żeby uniknąć w przyszłości pytań "miesiąc minął, książki nie ma" należy wziąść pod uwagę, że to jest Amazon, sklep w którym można kupić Starcraft 2 i Diablo 3. Amazon uwielbia podawać daty z powietrza.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
gość
Gość
PostWysłany: 26-03-2009, 20:46   

Watpie, by A Dance with Dragons mógłby być równie słaby, jak poprzednia część. Wątpie, by cokolwiek mogło być równie słabe ;)
Ale jeśli Martin spieprzy wątki Jona, Dany, albo Aryi, to obiecuję, że osobiscię pojadę do jego domu w celu porządnego kopnięcia go w dupę :)
Powrót do góry
Ktoś
Gość
PostWysłany: 01-04-2009, 19:30   

Mógłby mi ktoś mniej więcej wytłumaczyć jak ostatecznie potoczyły się losy Dany?
Tzn. wiem, że ona siedzi w Mereen, ale co poza tym? Wronie Oko ma jakiś róg, którymi może kontrolować smoki, jakiś maester popłynął do niej (po co?), i jeszcze Dorne knuje (co i po co? :P)
Z góry dzięki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group