FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Harry Potter: podsumowanie [SPOILERY]
Wersja do druku
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2008, 05:59   

Iza napisał/a:

A właśnie już dawno się nad tym zastanawiałam. Jakby wyglądało HP w wersji anime? To szczerze to chciałabym to zobaczyć. Ciekawe czy Rowling zgodziłaby się na to?

Ładnie. Mam parę potterowych dojinów w domu i mangowa kreska bardzo pasuje do tej historii. (Najciekawsze są te sprzed stworzenia filmu, bo w późniejszych wszystkie snejpy wyglądają jak Rickman).

Rowling jak Rowling - czy przypadkiem to WB nie ma praw do tej serii?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 16:56   

Niedawno dostałam tom piąty i siódmy (i tu się zaczyna koniec świata, bo poza tym mam tylko tom 3!). U, jak miło, Sev, Syriusz (tom 5), czyli wszysto ładnie i miło, ale jakos tak...
Zaskoczyło mnie trochę to, że w tomie piątym Harry ni z gruchy ni z pietruchy zaczyna sie aż tak buntować, wcześniej był jako tako grzeczny, a tu... Uuuuj i to bardzo.
Ponadto dużo moich ulubionych postaci: Seviczek (muaa, lubię go tak nazywać), Syriusz, pani Weasley - nie żartuję - uwielbiam, jak się wścieka ^^
Śmierć Syriusza. No fajnie. I co teraz, pani Rowling? Kto teraz umrze?
Tom siódmy, śmierć Severusa, Freda, Tonks, Lupina... Jak miło. Chyba zaraz kogoś uduszę. No ale dobra. Epilog był gut, podobało mi się takie podejście do sprawy, w którym największa obawa to "A co, jak będę w Slytherinie?". Wreszcie jest DOBRZE, wściekły Voldemort nie depcze im po piętach, ekstra. I tak powinno być.
... a teraz poprosze o pozostałe cztery tomy i więęęcej mamuśki Syriusza!

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-07-2009, 11:05   

Hisayo napisał/a:
Zaskoczyło mnie trochę to, że w tomie piątym Harry ni z gruchy ni z pietruchy zaczyna sie aż tak buntować, wcześniej był jako tako grzeczny, a tu... Uuuuj i to bardzo.


W sumie to aż tak bardzo nie zaskakuje. Wpadł w taki wiek, a do tego wszyscy mają go za pomyleńca - ma prawo się buntować. Ja generalnie bardzo lubię ten element w 5 części, taka odmiana zawsze, między innymi dlatego jest ona moją ulubioną.


Hisayo napisał/a:
Epilog był gut, podobało mi się takie podejście do sprawy, w którym największa obawa to "A co, jak będę w Slytherinie?". Wreszcie jest DOBRZE, wściekły Voldemort nie depcze im po piętach, ekstra. I tak powinno być.


Właśnie nie, epilog był tak przewidywalny, że aż strach, takiego zakończenia to już można się było przy pierwszej części domyśleć. O wiele bardziej podoba mi się to wymyślone przez fanów, gdzie bohaterowie śmieją się z takiego epilogu, niestety linku nie mam.

A skoro już temat odświeżony, to słyszałam, że pojawiły się oskarżenia jakoby 3 część Pottera nie była pomysłem Rowling. Niektórzy uważają tę książkę za najlepszą, więc gdyby te oskarżenia o plagiat okazałyby się prawdziwe, to nie zazdroszczę Rowling.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-07-2009, 11:20   

Shizuku napisał/a:
epilog był tak przewidywalny, że aż strach, takiego zakończenia to już można się było przy pierwszej części domyśleć. O wiele bardziej podoba mi się to wymyślone przez fanów, gdzie bohaterowie śmieją się z takiego epilogu, niestety linku nie mam.
1. Zgadzam się (to tak dla formalności).
2. Postepilog - Wydanie specjalne - uwielbiam ten fanfik xD Albus Severus... Łysiejące skronie...

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-07-2009, 11:24   

Shizuku napisał/a:
A skoro już temat odświeżony, to słyszałam, że pojawiły się oskarżenia jakoby 3 część Pottera nie była pomysłem Rowling. Niektórzy uważają tę książkę za najlepszą, więc gdyby te oskarżenia o plagiat okazałyby się prawdziwe, to nie zazdroszczę Rowling.


Hę, możesz przybliżyć sprawę? Niby kogo miałaby splagiatować?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-07-2009, 12:54   

A proszę
link http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_harry_potter_to_plagiat_wart_500_mln_funtow_100881-1--1-a.html
link http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/kultura/harry-potter-i-ksiegi-inspiracji,41602,1
Dziwne, że "odkrycie" nastąpiło dopiero teraz.

A, zapomniałam - ściągnęła też z mitologii, wiccan, New Age i całej reszty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-07-2009, 13:32   

Na mój rozum to ściągała głównie z kreskówek i książek dla dzieci - motywy mityczne się owszem w HP zdarzają, ale bodaj bez wyjątku mocno już przetworzone przez popkulturę.

Przykłady książek podawane w tych artykułach dowodzą tylko jednego - HP ma boleśnie oklepaną fabułę, którą powielało wcześniej wielu i którą wszyscy dobrze znają od dawna. Zresztą, IMVHO, tylko temu zawdzięcza tak wielką popularność - każdy lubi historie które już kiedyś gdzieś słyszał.

Cytat:
Widać, że choć Will Stanton został wymyślony dawno temu, brakuje mu charyzmy Pottera.


Jakiej, kwa, charyzmy.....

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2009, 11:15   

Ysengrinn napisał/a:

Jakiej, kwa, charyzmy.....

No, że się ludzie na filmy przebierają i do dziś dzieciaczki chca mieć błyskawiczkę na czole wymalowaną...

Cytat:
A, zapomniałam - ściągnęła też z mitologii, wiccan, New Age i całej reszty.

I tam, głównie z Lynn Flewelling ściągała...^^

Cytat:
Właśnie nie, epilog był tak przewidywalny, że aż strach, takiego zakończenia to już można się było przy pierwszej części domyśleć. O wiele bardziej podoba mi się to wymyślone przez fanów, gdzie bohaterowie śmieją się z takiego epilogu, niestety linku nie mam.

Epilog byłyby znacznie ciekawszy, gdyby nie to, że jakieś cztery lata na przód Enahma w Szczęśliwych dniach w piekle i dalszych częściach napisała go niemal identycznym. Ino tam potterowe młode spotykają na dworcu Toma, małą sierotę po śmierciożercach i zaciągają go do Gryffindoru - ale całośc równie słodka jest.

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-08-2009, 20:45   

Beryl napisał/a:
no tam potterowe młode spotykają na dworcu Toma, małą sierotę po śmierciożercach i zaciągają go do Gryffindoru - ale całośc równie słodka jest.

Ach, to by było coś.

Mnie osobiście zakończenie maksymalnie rozczarowało. A w szczególności imiona jakie dziatki otrzymały. Albus Severus- szczyt przewidywalności. Jedyny pozytyw to dla mnie to że Neville został profesorem w Hogwarcie.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2009, 21:10   

Beryl napisał/a:
Epilog byłyby znacznie ciekawszy, gdyby nie to, że jakieś cztery lata na przód Enahma w Szczęśliwych dniach w piekle i dalszych częściach napisała go niemal identycznym. Ino tam potterowe młode spotykają na dworcu Toma, małą sierotę po śmierciożercach i zaciągają go do Gryffindoru - ale całośc równie słodka jest.


Ale jak nieistnienie ckliwego fanficka miałby sprawić, że epilog stałby się ciekawszy?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2009, 21:21   

Lain napisał/a:

Ale jak nieistnienie ckliwego fanficka miałby sprawić, że epilog stałby się ciekawszy?

To, że człowiek mógłby się czuć odrobinę zaskoczony tym, że jakiś Potter będzie miał na imię Severus. A tak - ziew, to już było. I śmierć ze zmartwychstaniem też, w tym samym fiku.

Cytat:
Albus Severus- szczyt przewidywalności.

Ale już Lilly Luna ma odrobinę pieprzyku. Nie jest to co prawda jeszcze Konfucjusz Harry albo Jezus Draco, ale... Ciekawe, czy kobiety czarodziejów mają jakikolwiek wpływ na to, jak nazywane są ich dzieciaki.

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-08-2009, 13:45   

Cytat:
Ciekawe, czy kobiety czarodziejów mają jakikolwiek wpływ na to, jak nazywane są ich dzieciaki.

Chyba tak biorąc pod uwagę że Nimfadora była córką Kasjopei (o ile dobrze pamiętam, czyli tym razem mamusia miała... ekhm... fantazję)
A wracając do A.S.Pottera to zmieniłam zdanie... James- to dopiero przewidywalne! (ale przynajmniej normalne =__=')

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2009, 15:16   

Sasayaki napisał/a:
Cytat:
Ciekawe, czy kobiety czarodziejów mają jakikolwiek wpływ na to, jak nazywane są ich dzieciaki.

Chyba tak biorąc pod uwagę że Nimfadora była córką Kasjopei (o ile dobrze pamiętam, czyli tym razem mamusia miała... ekhm... fantazję)
A wracając do A.S.Pottera to zmieniłam zdanie... James- to dopiero przewidywalne! (ale przynajmniej normalne =__=')

Że tak to ujmę - Harry (czy raczej Rowling) doznał natchnienia i przypływu miłosierdzia. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-08-2009, 17:50   

Hisayo napisał/a:
Że tak to ujmę - Harry (czy raczej Rowling) doznał natchnienia i przypływu miłosierdzia. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć.

Natchnieniem bym tego nie nazwała... bardziej plagiatem! "Harry Potter" to książka tak splagiatowana że nawet postacie w niej plagiatują imiona dla dzieci od siebie nawzajem, o!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2009, 18:07   

A nazywaj to jak chcesz, ważne, że mu sie na mózg rzuciło to rodzicielstwo.
Tak sobie tylko myślę, że ciekawie byłoby za rok dostać książkę o tytule "James Potter". W końcu kiedyś MUSZĄ się zacząc masowe petycje o kontynuację... Ze coś w tym guście (Epilog mianowicie) było w tomi siódmym, nie wspomnę... Tak czy inaczej byłoby fajnie.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group