FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Harry Potter: podsumowanie [SPOILERY]
Wersja do druku
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2009, 21:22   

Sasayaki napisał/a:

Natchnieniem bym tego nie nazwała... bardziej plagiatem! "Harry Potter" to książka tak splagiatowana że nawet postacie w niej plagiatują imiona dla dzieci od siebie nawzajem, o!

Mugole nazywają to plagiatem, czarodziejskie warstwy wyższe tradycją. Jak uczą zachowane dokumenty kiedyś tak było, ze im wyżej się siedziało, tym mniejszy się miało wybór w imionach dzieciaków. Roch musiał spłodzić Rocha, a mieszczaństwo mogło się nazywać imionami z modnych seriali (Tristan, Lancelot ^^). Czarodzieje dłużej żyją, to i obyczaje wolniej zmieniają.
Cytat:

Tak sobie tylko myślę, że ciekawie byłoby za rok dostać książkę o tytule "James Potter".

Ja bym jednak wolała "Albusa Severusa Pottera i ..."^^

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 10:40   

Beryl napisał/a:
Ja bym jednak wolała "Albusa Severusa Pottera i ..."^^

Ee tam. Ja wolę Huncwoty i małego, wrednego Syriusza
/me kwikło.
Poza tym, jak oni do Lupina "Luniaczku" mówili, to po prostu nie mogę nie kfiknąć. To takie milutkie.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!


Ostatnio zmieniony przez Hisayo dnia 01-08-2010, 19:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-08-2009, 16:20   

Hisayo napisał/a:
Beryl napisał/a:
Ja bym jednak wolała "Albusa Severusa Pottera i ..."^^

Ee tam. Ja wolę Huncwoty i małego, wrednego Syriusza

O, o małej Lily Potter zapominamy. Może warto dać dziewczynie szansę... choć tak po prawdzie zalatuje ona powtórką Ginny.

Ale zgodzę się z Hisayo, jeśli pani Rowlling chciałaby nas jeszcze pomęczyć to niech napisze coś o Syriuszu i paczce!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 23:12   

O, jak dwie ostatnie części Harry'ego mnie nieco zniechęciły, tak o Huncwotach bym z wielką chęcią poczytała. Albo o początkach bliźniaków Weasley w Hogwarcie (Dobra, dobra - ja mam na ich punkcie obsesję. W ogóle rude bliźniaki zawsze są fajne :P). Z drugiej strony jakby Rowling miała zepsuć psotnych przyjaciół, to ja już wolę, żeby więcej nie tykała niczego związanego ze światem czarodziejów.

Co zaś do ostatniej części, to wystarczy chyba to, że do piątej pamiętam z grubsza, o co chodziło, jak mniej więcej się toczyło i tak dalej, zaś o szóstce i siódemce to nie potrafię już powiedzieć zbyt wiele. I nigdy nie wybaczę zabicia Freda! I to jeszcze tak bezsensownie! Osz!

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-08-2009, 18:15   

E tam Huncwoty... Naprawdę macie ochotę na opowieść o paczce nastolatków przewodzonej przez parkę pospolitych chuliganów? Bo powiedzmy sobie szczerze, pod tym względem akurat Sever miał rację - Zarówno James jak i Syriusz w młodości byli skończonymi draniami, którym należało się porządne lanie. Naprawdę, trudno mi znaleźć wśród bohaterów Portiera postaci tak jednoznacznie negatywne. Zaznaczam tu jednak, że chodzi mi tu o te "młodsze" wersje obu panów - po Syriuszu wyraźnie widać, że choć trochę dorósł, a co do James'a brakuje danych.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2009, 20:08   

Jak na to teraz spojrzec to masz ogromną rację... Ale mimo wszystko, wyszłaby całkiem fajna komedyjka. I nie, nie mam na myśli wieszania Seva w powietrzu ani zdejmowania mu gatek - po prostu owe skonczone dranie mają coś uroczego w sobie, hihihi... (Tak wiem, nie można mnie zrozumieć).

Mai_chan napisał/a:
tak jednoznacznie negatywne

Nie wydaje mi się, żeby byli negatywni. Oni byli po prostu rozpuszczeni. Syriusz wychowywał się w czystokrwistej, (a zatem bogatej) rodzinie, więc jakąś tam dumę musiał mieć i to wylazło na wierzch szczególnie wtedy, kiedy okazało się że nie był w Slytherinie, jak cała familia - no to się kolega rozbisurmanił i postanowił pochuliganić. A co do Jamesa, to chyba tez do biednych nie należał, a jak się dwa takie potworki spotkają, to nic tylko uciekać, pokwikując co chwilę...
EDIT: Podsumowanie, żeby nie było: małe, rozrabiające chamy, ale podobno gdzieś koło szóstej klasy zaczęli mysleć, więc nie wszystko jest stracone.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!


Ostatnio zmieniony przez Hisayo dnia 01-08-2010, 18:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2009, 00:26   

Sasayaki napisał/a:
Ale zgodzę się z Hisayo, jeśli pani Rowlling chciałaby nas jeszcze pomęczyć to niech napisze coś o Syriuszu i paczce!

A tam o Syriuszu, o Snape'ie! Bardzo się na panią Rowling fochnęłam za to, co zrobiła z nim pod koniec siódmej części, i jeszcze dobiła jego wspomnieniami. Poor Snape ;_;
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2009, 10:22   

Jak Rowling zrealizuje te wszystkie nasze pomysły to padnie z przepracowania xD Chociaż pomysły same w sobie są gut.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 18-07-2011, 22:05   

http://kwejk.pl/obrazek/275266/komentarze.html

Nie wiedziałem gdzie dać, czy do humoru czy tu, zdecydowałem tu

Parę komentarzy z seansów Harrego Pottera 7 [zawiera spoilery i przekleństwa]

Przeniesione z "Refleksji po filmach". Na przyszłość uprasza się o zastanowienie się czyich refleksji dotyczy ów temat i dlaczego własnych. Nie od biedy też byłoby upewnić się czy aby dobrze rozumiemy trudne słownictwo.

Ysen

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2014, 10:37   

Rowling wróciła do Pottera.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
magic992 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 07 Lut 2017
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2017, 08:26   

Pewnie wszyscy już zapomnieli o tej serii ;) ale proponuje przeczytać "Harry Potter i przeklęte dziecko", ostrzegam książka napisana w formie scenariusza, ale fanom na pewno nie będzie to przeszkadzać ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group