FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Avatar
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 16:47   

Wreszcie obejrzałem sobie Avatara w 3D i jestem zachwycony poziomem oprawy wizualnej. Piękna grafika, efekty i bogactwo świata. Pandora to ukazanie obecnego poziomu graficznego w produkcjach filmowych. Absolutnie zachwycające. Niektóre sceny powodowały u mnie opad szczęki, a będąc fanem anime, potrafię docenić śliczną oprawę graficzną.

Fabularnie ten film to dla mnie kompletnie przeciętna, denna produkcja hollywoodzka. Ale ja poszedłem tam dla grafiki i Pandory, a z reszta do dla mnie był dodatek. Logika w tym filmie leży i płacze, bohaterowie są płytcy, a wątek "wojny i miłości" do bólu średni. Chociaż bardzo dobrze wspominam sceny gdzie bohater wraz ze swoją ukochaną biegali i hasali po Pandorze. Navi to oczywiście Indianie, bohaterka to Pokahontas, a do tego dodano mechy i bombowce, wielką finałową walkę, bohatera który ni z gruchy, ni z pietruchy łączy klany, zostaje Turak Macto (czy jakoś tak) itd. Wszystko już tyyyyyle razy się widziało.

Ja z seansu jestem bardzo zadowolony. Wprost oczarowany graficznie. Nie żałuję czasu i, moim zdaniem, jeśli ktoś nastawi się na widowisko, wizualne cudeńka i rozrywkę to może śmiało się wybrać i dobrze bawić. Jeśli zaś ktoś szuka fabuły i wciągającej historii (po trailerze można było przestać) to może się mocno zawieść (jak nieszczęsny Grisz) i będzie miał poczucie straty 23 złotych. Mi się bardzo podobało i polecam 3D, bo bez okularków nie ma według mnie sensu iść na Avatara.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-01-2010, 23:18   

Oczy mi łzawią od okularów i mówić nie mogę przez nadmiar soli, więc się wypowiem pisemnie.

Historia prosta jak struktura cepa, ale świetnie opowiedziana.
Od dawna nie czułam w kinie takich emocji i sympatii do bohaterów. Jednocześnie prości, ale żywi- może to zasługa języka (oj, bywał dosadny). Pocahontas* spotyka Star Wars i idąc na piwo dostają po buzi od Star Treka, ale na odsiecz przybywa im

Spoiler: pokaż / ukryj
Księga Dżungli


Tak, ta scena mnie rozwaliła, podobnie jak


Spoiler: pokaż / ukryj
atak na pterodaktylach i scena, kiedy bohater niszczył statek z ładunkami

No przyznam, ze nawet pomysłowo- zadbano o przynajmniej pozory wiarygodności.

Miałam świadomość, że reżyser gra na moich emocjach jak chce, ale wcale mi to nie przeszkadzało- drzwi kina ściągnęły mi fleka z buta. Przy końcowej walce z emocji tak tupnęłam, ze wskoczył na swoje miejsce. Za mną ktoś kyknął
"Zabij sk******"

Od dawna nie czułam takich emocji w kinie.
Movere, delectare... docere chyba trochę też. Przywraca mi wiarę w kinematografię- skoro można jeszcze produkować film, który wywołał we mnie takie emocje to może nie jest tak źle:)

*
Spoiler: pokaż / ukryj
Reżyser pokazał, ze o tym wie- scena gdy ona widzi go po raz pierwszy


O oprawie się nie rozpiszę bo po pierwsze dużo napisano,a po drugie od okularków bolą mnie oczy:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2010, 22:18   

Dziś zaraz po zajęciach wybrałem się z kumplami na film a mianowicie na

Avatar - w wersji 3D, uważam, że był to mój błąd bo lepiej byłoby oglądać ten film normalnie. Dlaczego? Tego 3D wcale nie było dużo i w takich momentach kiedy był zbytnio niepotrzebny to raz, dwa to problem z napisami. Raz pojawiały się na środku ekranu raz w lewym dolnym rogu bądź normalnie tylko dlatego by nie nachodziły na obraz, który ma być blisko widza. Poza tym gdy już do tego się przyzwyczaiłem to był problem z tym, że wzrok męczył się tylko dlatego, że gdy obraz był 3D chciałem też zobaczyć co jest głębiej a jednocześnie nie da się jeszcze czytać napisów, które są bliżej widza. To tyle na temat stricte organizacyjnych spraw. Po wyjściu z kina pomyślałem, jak na bajkę to nawet ciekawy film, graficznie ładnie się film przedstawiał w sumie wszystko było zrobione komputerowo. W tej całej akcji czegoś mi brakowało, ale mimo wszystko się przyjemnie oglądało od strony fabularnej nie co się doszukiwać czegoś wielkiego. Kolejna bajka ze szczęśliwym zakończeniem. Polecam film jeśli człowiek nie chce oglądać czegoś co wymaga myślenia a po prostu się zrelaksować oglądając ciekawa grafikę i akcję.

PS: Pozwolę sobie dorzucić coś jeszcze odnośnie 3D, skoro film jest w takiej wersji to chciałem chociaż raz zobaczyć jak coś wybucha bądź ostro się jara tuż przed nosem, nie było mi to dane zobaczyć a szkoda. Podsumowując polecam iść i zobaczyć go normalnie chyba, że ktoś nigdy nie był w kinie 3D to powinno się takiej osobie spodobać.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-01-2010, 22:45   

A ja miałam wrażenie, że grafika 3D jest jedynym plusem tego filmu, bo są wykorzystane całkiem ciekawe rozwiązania. Cała reszta, fabuła, postacie i świat, są wyraźnym zapożyczeniem z innych filmów SF czy fantasy, a ciarki mnie już w ogóle przeszły przy lądowaniu na Pandorze, w miejscu uderzenia meteoru, które to miejsce nazwali Bramą Piekieł. Ale to pewnie przypadek. Szkoda czasu żeby wymieniać te wszystkie "przypadki". Fabularnie schematyczne, ale grafika ładna.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2010, 10:48   

koranona napisał/a:
Pandorze, w miejscu uderzenia meteoru, które to miejsce nazwali Bramą Piekieł


DTB? oO

I, żeby nie był to zwykły off, wypowiem się na temat owego filmu, mówiąc iż go nie oglądałam, bo mam dziwny uraz do powszechnych obiektów uwielbienia. Ze Zmierzchem było to samo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-01-2010, 12:46   

Cytat:
Cała reszta, fabuła, postacie i świat, są wyraźnym zapożyczeniem z innych filmów SF czy fantasy


A owszem, pewnie, że są. Ponieważ jednak zrobili to z głową i ze smakiem można im tylko pogratulować. Hamlet Szekspira też był jednym wielkim zapożyczeniem, powstałym na bazie starszej sztuki teatralnej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2010, 21:26   

Jak dla mnie to Avatar to tylko zmarnowane 28zł za bilet. Historia nudna, nie spodziewałem się czegoś wielkiego, ale już (jak ktoś to zauwarzył) zmierzch był lepszy. Wszyscy zachwycają się efektami i grafiką owszem były świetne, ale nie mogły być słabe jeśli wpakowało się w nie ponad 100mln dolarów.

_________________
Nie kroczę ku światłu i nie wchodzę w noc
Stojąc na rozdrożu widzę najwięcej
I wszystko mogę objąć wzrokiem
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-01-2010, 17:27   

Feel teh Love.
Cytat:

Wszyscy zachwycają się efektami i grafiką owszem były świetne, ale nie mogły być słabe jeśli wpakowało się w nie ponad 100mln dolarów.


Pffff... Naiwny człowiecze, w kwestii robienia szajsu i marnotrawienia milionów WSZYSTKO jest możliwe. Zwłaszcza w Hollywood.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gość
Gość
PostWysłany: 24-04-2016, 15:42   

http://naekranie.pl/aktualnosci/beda-4-kontynuacja-avatara-kiedy-premiera-842795

http://www.filmweb.pl/news/%22Avatar%22+doczeka+si%C4%99+a%C5%BC+czterech+kontynuacji-116972
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group