FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Przyjaźń to Magia: Ciekawostki około-Kucykowe

Który kucyk jest Bardziej?
Rainbow Dash!
10%
 10%  [ 4 ]
Twilight!
17%
 17%  [ 7 ]
Rarity!
5%
 5%  [ 2 ]
Fluttershy!
27%
 27%  [ 11 ]
Pinkie Pie!
12%
 12%  [ 5 ]
Applejack!
10%
 10%  [ 4 ]
Co tam kucyki - Spike!
17%
 17%  [ 7 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 40

Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2012, 11:11   

No dobra garść ciekawostek:

- trzy tygodnie bez kucyków to straszliwy odwyk.
- W ostatni weekend odbył się broNYcon. Gdzie mieliśmy wywiady z voice aktorkami (Celestia/Cherilee, AJ/RD, Fluttershy/Pinkie pie). Przez skypa był wywiad z Danielem Ingramem, który zajmuje się tworzeniem muzyki (piosenek śpiewanych) do kucyków. No i zapowiedziano, że na kolejnym broNYconie zjawi się sama Lauren Faust. (Oczywiście tego wszystkiego było dużo więcej i jak pojawią się filmiki o dobrej jakości obrazu i dźwięku to wrzucę).
- Sisterhoves Social miało tylko 2 z głównej szóstki, a Family Apriciation day miało tylko AJ.
- W ten oto sposób AJ jest jedynym kucykiem, który pojawia się we wszystkich odcinkach drugiego sezonu jak na razie. (w ostatnim odcinku Derpy nie została znaleziona)
- Pamiętacie jak mówiłem o pewnej piosence, która wyciekła (patrzcie post 1 w temacie) - D. Ingram bardzo chciałby, usłyszeć przeróbki jej :-P. No i wydaje się, że kolejny odcinek "baby cakes" pasuje opisem do piosenki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2012, 07:44   

Ok kawałek z bronycon-u

Video z panelu z aktorkami głosowymi:
http://everfreeradio.com/?p=1497

Audio z panelu z aktorkami głosowymi i wywiadem z Danielem Ingramem (audio lepszej jakości):
http://bronyshow.com/?p=666

No i w końcu Equestria daily uderzyła 100 milionów odwiedzin.
http://www.equestriadaily.com/2012/01/100-million-hits-followup-post.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-01-2012, 12:40   

Włoski opening do kucykuff - bardzo... animowaty.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2012, 16:29   

Prawdę mówiąc nie ufam temu linkowi (włoskiego nie znam więc nie wiem o czym nawet śpiewają), ale jest po prostu zbyt długi. 2 minuty samego openingu wydają mi się niedorzeczne (w oryginale opening był bardzo zwięzły - mniej niż 40 sekund). Poza tym nie wiem jak się ma do tego kwestia praw (zmiana openingu z pewnością wymaga dosyć dużych konsultacji o ile jest możliwa - inne wersje nie miały zmienionego openingu).

Tak samo nie ufam filmikowi z jakoby "brytyjskiej wersji językowej" (nie wierzę, że byliby idioci w Wielkiej Brytanii tłumaczący z US english na UK english), gdzie był początek z Sonic Rainboom (pamiętna scena gdzie Flutteshy jest trenowana przez RD w kwestii dopingowania), tłumaczenie było tego kawałka zrobione niewiarygodnie na siłę - wszystko to można było zmienić to zmienili (do tego stopnia, że momentami nie rozumiałem co mówiły) -> nie było "YAY!", było "hura!".

(w chwili obecnej nie mogę znaleźć tego filmika).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-01-2012, 17:05   

Cytat:
Tak samo nie ufam filmikowi z jakoby "brytyjskiej wersji językowej" (nie wierzę, że byliby idioci w Wielkiej Brytanii tłumaczący z US english na UK english)


Wiesz, to nie kwestia tłumaczenia, ale polityki stacji. Amerykański opening WITCH na przykład też różnił się od tego dostępnego w reszcie świata, w tym UK. Już nie pamiętam czym to było motywowane, ale oryginalny opening był o wiele lepszy zarówno muzycznie jak i graficznie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-03-2012, 15:15   

http://srv.vocaltwit.com/3516

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2012, 18:23   

Tak - Tara Strong (aktorka głosowa użyczająca głosu Twilight) ma to do siebie, że lubi Trollować.

Swoją drogą ostatni odcinek był naprawdę niezły ("It's About Time"), od początku sezonu II czekałem na takie wejście...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2012, 08:03   

Z najnowszych informacji:
- Cakelestia jest teraz kanon
- 14.04 nie będzie nowego odcinka
- Ale za to 21.04 Mamy dwuodcinkowy SEASON FINALE - będzie się działo

Spoiler: pokaż / ukryj
- Poznamy brata Twilight (lol jesteś najlepszą uczennicą Celestii, a on będzie się żenił z bratanicą/siostrzenicą Celestii... Kto jest na górze łańcucha pokarmowego?)
- Nowy kanoniczny alicorn (ale mam złe przeczucia co do niej i pewnie i tak nie poznamy więcej jak tam rodzinka Celestii wygląda)
- Będziemy mieli "my little clone" -> Fighting is magic jest teraz kanon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2012, 01:21   

Dooglądałem w końcu pierwszą serię i będąc pod niemałym wrażeniem zacząłem drugą. Jestem po dwóch odcinkach - trzeci niestety wyłączyłem, mając dość de facto karykaturyzowania postaci i ich absurdalnych zachowań. Ale może dalej jest lepiej? Bo niestety nabrałem wątpliwości... zaiste nie o takie Ekwestrie...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2012, 04:30   

Morg napisał/a:
Jestem po dwóch odcinkach - trzeci niestety wyłączyłem

Ej, podziwiaj Discorda, a nie narzekaj!

Morg napisał/a:
zaiste nie o takie Ekwestrie...

Drugi sezon jest słabszy od pierwszego wyraźnie, ale nie jest tak źle. Trzeci odcinek jest według mnie (ale doszedłem na razie do 10 i mam przestój) najgorszy w 2 sezonie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-04-2012, 10:39   

Morg - dalej jest lepiej. Pierwsze kilka odcinków (zwłaszcza trzeci właśnie) faktycznie przegina, postaci zamieniają się we własne karykatury, ale potem się robi zdecydowanie lepiej (a odcinek bodaj siódmy jest już na poziomie najlepszych odcinków pierwszego sezonu)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2012, 18:53   

Drugi sezon jest cięższy (o wiele bardziej szalony), dla tych co lubią dużo słodkości.
Lesson zero niektórzy nienawidzą ten odcinek za to, że jest szalony (ja go akurat bardzo lubię).

Jeżeli nie lubisz przedzwaniania postaci to raczej ominął bym 19, gdzie Fluttershy odbija. Dużo osób ma też za złe 9 (z Rarcią), ale to nie jest, aż tak przegięte.

Ale warto oglądać dalej. Pinkie ma kilka naprawdę świetnych ról (głównie pomocniczych). Poza tym środek sezonu jest dosyć spokojny (końcówka odrobinę bardziej szalona).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2012, 10:38   

No więc, tym razem będę pierwszy - mimo że odcinek jest już od 4 dni, nikt jakoś nie pisze ;D
Jak Wasze opinie o nowym sezonie Kucyków? Klasycznie pierwszy odcinek zaczyna się w stylu wielkiego zła, które zostaje powstrzymane siłą dobroci i przyjaźni :D
Zło tym razem jest mniej "osobowe" niż przedtem, przeciwnik wydaje się bardziej siłą natury niż osobą... nie miał w zasadzie chyba prawie żadnych linii dialogowych poza przywitaniem? Natomiast
Spoiler: pokaż / ukryj
to chyba nie koniec? Szczególnie patrząc na niektóre przecieki z późniejszych odcinków.
To byłoby raczej nietypowe dla serii z drugiej strony - ale nie narzekam, wszystko sugeruje, że mamy kucykowego Saurona
Spoiler: pokaż / ukryj
(z szansą na powrót)
!
Poza tym Twilight śpiewa. Więcej niż raz! No i jest stanowczo zbyt potężna (i jej moc rośnie). Aż dziwne, że nikt się jej nie boi... może poza Princess Celestią.
Nawiasem mówiąc, one obie znają przynajmniej podstawy czarnej magii. Interesująca wiadomość.
Szkoda, że w odcinku nie było specjalnie dużo interakcji między postaciami, ale od tego jest reszta sezonu.

Kilka random momentów:
Spoiler: pokaż / ukryj

- "Just a TEST?" <- w sumie się zgodzę, mam podobne podejście ;-)
- "Are you sure you don't want me to go along as well?" <- ona może nie, wszyscy oglądający CHCĄ. Znowu pozbawiają nas kickass scen z Luną ;-)
- "You WON'T (fail)" <- tutaj brakuje Królewskiego Głosu tylko.
- Ninja Pinkie Pie. Po prostu ninja Pinkie Pie.
- Fastball Special zawsze najlepsza taktyką bojową! Nie ma to jak rzut żoną...
- interesującą rzeczą jest ta książka na końcu... Luna nową nauczycielką magii Twilight Sparkle? Jestem za, to by było naprawdę ciekawe :D

A ze skrótu odcinków wynika, że Trixie wróci. Jej dla powrotu fazowego epizodycznego villaina :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-11-2012, 20:01   

Ych. Chyba zmienili tekściarza, bo poziom piosenek znowu pojechał w dół, tym razem dość ostro.

Ale poza tym całkiem całkiem. Nowemu wrogowi faktycznie brak charyzmy Discorda czy Nightmare Moon, ale jest mhoczny, jak na kucykowe standardy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-01-2013, 00:49   

... Dobra, odcinek 10. twórcy otrzymuje wielkiego minusa za promowanie patologicznych wzorców społecznych.


Spoiler: pokaż / ukryj
Celestia umyślała sobie, że bohaterki będą reformować Discorda. Zadanie spada na Fluttershy, która przystępuje do niego wedle klasycznych XIX-wiecznych metod - "będę miła, wyrozumiała i spolegliwa, będę spełniać wszystkie zachcianki i zawsze będę stawać po jego stronie, wtedy NA PEWNO się zmieni". Discord bezczelnie robi ją w bambuko, obiecując, że na pewno się zmieni i buntując ją przeciw znajomym, którzy ją ostrzegają by mu nie ufać. W punkcie kulminacyjnym Discord zdradza (surprise surprise), ale... nawraca się, gdyż jak się okazuje jednak przyjaźń Fluttershy ma dla niego znaczenie i nie chce jej stracić. Hip hip hurra.


To już nie jest problem słabego scenariusza, tym odcinkiem wjechaliśmy do Krainy Utrwalania Szkodliwych Stereotypów Płciowych.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group