FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Przyjaźń to Magia: Ciekawostki około-Kucykowe

Który kucyk jest Bardziej?
Rainbow Dash!
10%
 10%  [ 4 ]
Twilight!
17%
 17%  [ 7 ]
Rarity!
5%
 5%  [ 2 ]
Fluttershy!
27%
 27%  [ 11 ]
Pinkie Pie!
12%
 12%  [ 5 ]
Applejack!
10%
 10%  [ 4 ]
Co tam kucyki - Spike!
17%
 17%  [ 7 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 40

Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-05-2013, 14:27   

Po szesnastu odcinkach mogę powiedzieć tylko tyle
Pinkie Pie is so PaniPoni.
Ok nie o to mi chodziło, ale zauważyłem jedną rzecz. Nazwisko Rob Renzetti przewija się chyba przez wszystkie odcinki. I bardzo dobrze, uwielbiam humor tego gościa a skoro edytuje wszystkie scenariusze :] To ja już wiem, dlaczego ta bajka jest taka nie trująca. Wiec teraz Pinkie Pie to DeeDee a Twighlight Sparkle to Dexter?

Mały edit
Po skończeniu wszystkich odcinków pierwotnych 3 sezonów muszę przyznać, że moje ulubione kucyki to 3 małe gładkie zadki. Nic tak nie bawi jak ich przygody. Poza tym ten chaotyczny stwór, coś było w nim znajomego, bo zachowywał się jak Q. I rzeczywiście Aktor grający Q w Star Trekach podkładał głos i chyba nie tylko pod tego źwierza.
Nie rozumiem tylko tego całego bełkotu z ostatniego odcinka. Czy ktoś się obrazi gdy napiszę, że to najgorsze zakończenie sezonu jakie mogli wymyślić?
Spoiler: pokaż / ukryj
Ni z gruchy ni z pietruchy, bum! Walniemy epioda gdzie wszyscy będą śpiewać a kujon zostanie księżniczką (W jakim celu? Mają już 3, po co im czwarta? No chyba, że do gry w karty.)


Z wikipedii wynika, że będzie czwarty sezon gdzieś na pograniczu nowego roku. Ciekawe tylko o czym? Z reszta wikipedia tez może się mylić.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-05-2013, 22:38   

Tak z innej beczki, bardzo ciekawa historia kucyków (powstania obecnej generacji serialu)
youtube
Niestety "redaktor" zapomniał o korzeniach Roba Renzettiego, ale przynajmniej opisał jak kucyki nabrały formy po spotkaniu twórców atomówek z hasbro :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-05-2013, 19:52   

Okazuje się, że jest jeszcze jeden odcinek kucyków. Żeby tylko nasi studenci tak potrafili
W życiu nie myślałem, że Fan Made epizod będzie dobry, ale zaskakująco nie jest zły.
Dubble Rainboom
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2013, 15:26   

Przeglądając filmweb natknąłem się na wspomniany wcześniej trailer spinoffu i choć rozumiem negatywną reakcję fanów, muszę przyznać, że pomysł przeniesienia na chwilę kucyków w highschoolowe klimaty osobiście mi się podoba. Popowa muzyczka, dostosowywanie się do nieznanego świata, wspólne pokonywanie problemów, no i jakiś romansik. Kto wie, może wyjdzie z tego coś dobrego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-05-2013, 23:20   

http://girlyboylush.tumblr.com/post/51534343879 <- znalezione przez Tren na tumblrze... to całkiem nieźle oddaje uczucia wielu osób, mam wrażenie :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2013, 00:11   

Fakt, robią to żeby zareklamować serię laleczek. Mimo to osobiście uważam, że pomysł na film jest dobry.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-05-2013, 06:48   

Seria laleczek jednorodna i słitaśna do urzygu. Na razie wygląda na to, że podobnie może być z filmem.

Podstawowa sprawa - sukces serii był dziełem Lauren Faust, która z produkcją filmu nie ma nic wspólnego.

Dlaczego dziewczyńska seria o kucykach zdobyła taką popularność, również wśród facetów? Bo okazało się, że seria dziewczyńska może być równie uniwersalna jak seria dla chłopców, nie musi się obracać wyłącznie wokół kwestii stereotypowo kobiecych, a nawet opowiadając o nich może pokazać pokazać olbrzymią różnorodność bohaterek, z których każda ma swoje marzenia i ambicje, każda jest na swój sposób silna i niezależna. Pozornie najbardziej pusta i próżna Rarity okazała się jedną z najbardziej szczodrych i twórczych postaci serii.

No i właśnie tu mam problem, bo już drugi sezon, którego nie robiła Lauren, pokazał, że jej następcy nie do końca rozumieją o co z tą różnorodnością i "miekką siłą kobiet" chodzi. O trzecim nie ma co wspominać - Rarity stała się próżną i chytrą pindą, a Fluttershy zahukaną szmatą do podłogi, która każdemu ustępuje, wszystkim daje się pomiatać i w ogóle wygląda jak ofiara przemocy domowej.

Nie wiem w jakim kierunku pójdzie film, ale poważnie obawiam się, że bez wkładu Faust może stać się właśnie typową miałką produkcją dla dziewczyn, obracającą się wokół chłopców, ciuchów i co tam jeszcze.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2013, 09:39   

Lauren Faust od początku mówiła, że nie chciała mieszać, kucyków i ludzi, więc raczej wątpię, żeby przyjęła to dobrze.

Co do filmu to mogę wspomnieć, jedną rzecz, która mnie kuje o wiele bardziej niż kucyki-ludzie (humanizacje jako część fandomu nawet lubię): Spike jako pies... Sorry, ale właściwie przez 3 sezony pokazane było, że jesteś tym jak cię ukształtowano (Spike = Kucyk), a tu "BAM! Spike jako zwierzątko" (właściwie tylko po to by było uzasadnione kręcenie się po terenie liceum (nie żeby to przeszkadzało w pojawieniu się CMC (z Scootaloo tańczącą jak kurczak))).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-06-2013, 10:59   

Moim zdaniem film może być niejako próbą wycofania się z ostatniego odcinka serii. Niejako wyborem skrzydeł lub przyjaciół. A jedynym powodem tej podróży będą pewnie narzekania Twilight i genialna nauczka Celestii. :] (plus jakieś drobne zadanko naprawy tego co skopsała)

Ale co do samego filmu, myślę, że zagalopowali się tak samo jak z ostatnim odcinkiem. Próbują rynek i fanów. Możliwe, że chcą się dorobić większego fandomu wśród grupy docelowej, kosztem broników.

Z filmiku dokumentalnego Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony wynika, że Lauren miała w planach kilka sezonów więcej i powolną ewolucję wszystkich postaci (wliczając Twilight zastępującą Celestię) Ale również mój ulubiony wątek czyli Crusaderów

Myślę, że po prostu Hasbro nie przewidziało tego, że kucyków będzie więcej niż 1-2 sezony i teraz lekko spanikowali, bo ich zabawka zaczęła żyć własnym życiem A fani wymknęli im się spod kontroli. Tworząc tak dziwaczny film, mogą chcieć podkreślić ,że mogą z kucykami zrobić wszystko, bo ciągle trzymają prawa autorskie. Niestety obawiam się tez , że po filmie może nastąpić jakiś przełom i możemy stać u progu generacji 4,5 lub zupełnie nowej gałęzi wśród kucyków.

Czas pokaże film już za parę tygodni w kinach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 14:54   

Tak się ostatnio zastanawiałem nad pewną rzeczą... Wiem, że film powstaje z niezbyt czystych powodów zareklamowania serii lalek kucyków w ludzkich formach. Ktoś na filmwebie wspominał coś, że hasbro stworzyło je z braku pomysłu na inne projekty. Być może nie jest to prawda i laleczki zostały stworzone, bo takie było zapotrzebowanie rynku? Nie przeglądam za bardzo fanartów, ale kojarzę, że humanizacja kucyków była dość popularnym motywem. Na youtube zostały nawet wrzucone krótkie filmiki z udziałem kucyków w ludzkiej formie przez niejakiego Chanokuna i zyskały popularność. Nie byłoby więc w tym nic dziwnego, gdyby okazało się że nabywcy mają chrapkę na takie lalki.Reasumując zastanawiam się, czy to wszystko powstało tak z braku laku, czy może ze szczerych chęci zadowolenia fanów. Gdyby ktoś dowiedział się coś więcej na ten temat, proszę o podzielenie się tą informacją.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-06-2013, 15:00   

Cytat:
Wiem, że film powstaje z niezbyt czystych powodów zareklamowania serii lalek kucyków w ludzkich formach.


Kij z czystymi motywami - cała ta franczyza powstała tylko i wyłącznie w celu zareklamowania zabawek. Problemem jest raczej jak i kto się za to zabiera.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 15:09   

A jednak zastanawia mnie ta kwestia. W końcu same zabawki powstały na pewno po części z dobrych intencji. Ciekaw jestem po prostu jak to było z ich ludzkimi wersjami.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 15:26   

Laurent napisał/a:
końcu same zabawki powstały na pewno po części z dobrych intencji.

Rozwiń, proszę. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 15:39   

No, wydaje mi się, że hasbro jak każda firma wydała zabawki, żeby zarobić, ale też po części żeby uszczęśliwić ludzi. W sumie nie ma więc nic złego w tym, że zrobili serial promujący zabawki. Firma zyskuje reklamę, a zbieracze mogą zobaczyć ulubione lalki w akcji. Ciekaw więc jestem jak to było z filmem. Czy ludzkie postacie wynikły z braku pomysłu, czy też z nieco wyższych powodów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-06-2013, 17:02   

W zasadzie FIM dosłownie uratowało markę MLP bo było inne niż poprzednie 3 i pół generacji, bardziej ludzkie i mniej "dziewczece" (w złym kontekście tego słowa). Hasbro teraz eksperymentuje co przyniesie im kasę a co złe recenzje. A samo stworzenie laleczek ma pewnie jakiś swój związek z chęcią zagarnięcia fanów Monster High, bo Mattel udało się to sprzedać. Wiec chyba bardziej chodzi o badanie rynku i reklamę nowej marki na podstawie popularnej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group