FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  pkt.15 regulaminu
Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 17:52   

Ja nie mówię jak na razie o jakiejś gruntowej zmianie struktury zarządzania administracją. Chciałem jedynie zasugerować jakąś próbę iść w tą stronę - jakiś ruch, rozwój, czy próbowanie innych możliwości.

Obecna działalność forum jest zadowalająca. Nie zaprzeczę. Jednak można ciągle dążyć do tego złotego środka, który tak naprawdę będzie przez cały czas ewoluować.
Dlatego dajmy na ten przykład wyodrębnienie jednego tematu poświęconego ogólnej dyspucie na temat działalności moderatorów. Można dać również pewne ograniczenia, choć nie sądzę, by były one konieczne, ponieważ patrząc na obecną formę forum, to raczej żaden z moderatorów nie dopuści do pyskówki, czy argumentacji typu "ja mam rację, a ty nie".

Taka akcja nie jest i zbytni czasochłonna, czy też wymagająca jakichś poważniejszych zmian, a dzięki temu właśnie to unikalne i niepowtarzalne forum, będzie mogło samo na sobie wypróbować tej techniki. Sama przecież wspomniałaś, że nie ma dużo for podobnych tematyczno-personalnych do siebie. Ja dodam, że w ogóle nie można w taki sposób szukać, bo wytycznych jest za wiele, choć nie mówię, że zbliżone forum budową do tanuki na pewno istnieje, jednak czy akurat to forum będzie korzystało z tej możliwości?

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 18:10   

Norrc - dziękuję, dokładniej poczytam tematy wieczorem i spróbuję jakąś opinię o tym sformułować.

kic - niestety uważam, że byłoby to rozwiązanie niezwykle wręcz czasochłonne, zmuszające moderatorów do czytania i ustosunkowywania się do kilometrowych postów-cytowanek, bo w przeciwnym razie dany użytkownik podnosiłby raban, że moderacja go ignoruje bądź też uważał, że milczenie oznacza przyznanie mu racji. Z doświadczenia wiem, że istnieje pewna kategoria użytkowników, którzy nie ominą absolutnie żadnej okazji, aby każde najdrobniejsze działanie moderacji zakwestionować, żądając obszernych wyjaśnień i uzasadnień absolutnie każdego kroku. Mają też jakieś zdumiewające ilości czasu na kontynuowanie jałowych dyskusji i powtarzanie wiele razy tych samych argumentów, często też są na tyle przekonani o słuszności swojego zdania, że dowolna polemika z nimi przypomina młócenie wiele razy wymłóconej słomy, tudzież mówienie do ściany. Przykładów nie przytoczę, żeby nie sprowadzać dyskusji na toru personalne, ale tego typu osoby pojawiały się na tym forum od kiedy przestało ono być miejscem niemal prywatnych spotkań grupy znajomych.

Jestem zdania, że obecny system działa dobrze i w dalszym ciągu nie widzę powodów, aby go zmieniać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 18:42   

A tak coś od siebie dorzucając. Dział do dyskusji nad decyzjami moderatorów jest dobrym pomysłem. Jeśli ostrzeżenia są publiczne, niech i próba obrony taką będzie. Moderator na "forum" będzie bardziej przyciśnięty do muru. Wiem z doświadczenia, że na PM lubią często spławić interesanta jednym postem, bez większego zgłębiania się prawdopodobnie w treść zażalenia.

Oczywiście można zawsze wyciągnąć niezawodny argument czyli "to prywatne forum, nie podoba się to spadać na drzewo", co robiło już wiele osób. Jeśli tak, to dalsza rozmowa na ten temat nie ma sensu. Jednak zakładając, iż właścicielom zależy na dużej liczbie użytkowników, czy wręcz znają zasady kulturalnego zachowania, powinno przyjmować krytykę, nawet jeśli nie mają zamiaru się do niej dostosować. Nawet w monopolowym można oburzyć się na zaniedbania. Ba, prywatny sklep ma obowiązek obsłużyć klienta, jeśli dobrze pamiętam.

Żeby nie było, nie narzekam. To najlepsze forum, na najwyższym poziomie na jakim w życiu miałem okazję być. A to właśnie fakt, iż jest ono takie dobre, pcha mnie do pisania tego posta. Gdyby to było kulturowe bagno, jakich wiele w internecie, nawet do głowy nie przyszłaby mi taka inicjatywa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 18:57   

Cóż, całkowity zakaz dyskusji na łamach forum na temat działań moderacji czy administracji może być trochę kłopotliwy dla użytkowników. Też nie czuje się komfortowo z faktem, że każda moja odpowiedź na uwagę moderatora (bez względu na jej treść) może być uznana za złamanie regulaminu, bo punkt 15 regulaminu mówi o każdym takim wypadku.

Natomiast sam konkretniejszego pomysłu na inne rozwiązanie nie mam. Na innych forach gdzie działam istnieją osobne tematy do rozwiązywania takowych problemów, ale jednocześnie tam zwyczajnie takie sytuacje są rzadkością i nie ma raczej potrzebny ich używania (a nie są to fora skupiające zamknięte kręgi towarzyskie, tylko np. czestochowaforum.pl). Z czego wynika ta różnica, nie wiem i nie wnikam. Tutaj szczerze mówiąc to raczej nie wierze w skuteczność takowego rozwiązania, faktycznie temat ten może się stać po prostu miejscem wiecznych wojen o pietruszkę. Choć nie powiem, że jakaś zmiana mogła by się przydać. O ile ktoś wniesie konstruktywną i sensowną propozycje.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-01-2009, 19:10   

Tanuki jest forum o bardzo wysokim poziomie... Do działalności moderacji nie mam większych zastrzeżeń - aczkolwiek, należy pamiętać, iż moderatorzy także są ludźmi. A ludzie z natury, nawet przy najlepszych intencjach, nie są wolni od rozmaitych uprzedzeń - dlatego uważam, że zakaz dyskusji z moderacją raczej nie jest dobrym pomysłem. Dobrze byłoby zostawić choć minimalną furtkę do publicznej dyskusji)

Sam byłem uczestnikiem jednego dużego forum, które mogłoby być przyrównane do Tanuki. Tam wprawdzie realia były nieco inne - lecz mimo sprawnej moderacji (nawet nie wiem, czy nie sprawniejszej - i piszę to nie ze złośliwości) oraz wielu użytkowników prezentujących wysoki poziom, wystąpiło analogiczne zjawisko. W końcu, forum zostało wyniszczone przez wojny wewnętrzne, wywołane sprzeciwem wobec działań moderacji - jakby skumulowane emocje negatywne uległy wyzwoleniu. Sądzę zaś, że publiczne wyjaśnienie co gorętszych spraw mogłoby zapobiec wielu kłótniom - spowodowanym żalem o "niesprawiedliwego warna".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 20:09   

Według mnie publiczna dyskusja nie rozładowuje emocji, a tylko je pogłębia. Widziałem takie tematy na forum jpf, na którym kiedyś się udzielałem i niestety była to jedna wielka porażka (aczkolwiek to mogła być specyfika tego forum). Wynik był wręcz odwrotny i w tego typu tematach rodziły się największe pyskówki.
Moim zdaniem moderatorzy wiedzą, co robią i owszem pomyłki mogą się im zdarzyć, dlatego jedno ostrzeżenie nie blokuje użytkownikowi możliwości pisania.
A ost to ost. W sumie niczego nie zmienia (daje tylko do zrozumienia użytkownikowi, że musi uważać na jakość swych wypowiedzi).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 20:14   

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa. Powtórzę jednak jeszcze raz:
Cytat:
Z doświadczenia wiem, że istnieje pewna kategoria użytkowników, którzy nie ominą absolutnie żadnej okazji, aby każde najdrobniejsze działanie moderacji zakwestionować, żądając obszernych wyjaśnień i uzasadnień absolutnie każdego kroku. Mają też jakieś zdumiewające ilości czasu na kontynuowanie jałowych dyskusji i powtarzanie wiele razy tych samych argumentów, często też są na tyle przekonani o słuszności swojego zdania, że dowolna polemika z nimi przypomina młócenie wiele razy wymłóconej słomy, tudzież mówienie do ściany.

Uważam, że tego typu dział/temat raczej wzmacniałby negatywne emocje niż je kanalizował. Publiczne wyjaśnienia mogą w wielu sprawach pomóc, podejrzewam jednak, że w większości przypadków podgrzałyby atmosferę. Tym bardziej, że znowuż: kilkuletnia praktyka wskazuje, że w dość istotnej części przypadków właściwym uzasadnieniem byłoby to, że dany użytkownik bardzo celowo udaje głupszego niż jest naprawdę i usiłuje przekonać tak zwaną Opinię Publiczną, że oczywiście został źle zrozumiany, a celem jego działań nie było urażenie kogokolwiek czy dążenie do publicznej draki. W dalszym ciągu: nie, dziękuję.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-01-2009, 21:20   

Przykładowa dyskusja o moderacji na tamtym forum.

Dziękuję bardzo, postoję. Ja zdecydowanie nie jestem zainteresowany by na straży mej wolności słowa stało takie "coś".

Velg napisał/a:
Tam wprawdzie realia były nieco inne - lecz mimo sprawnej moderacji (nawet nie wiem, czy nie sprawniejszej - i piszę to nie ze złośliwości) oraz wielu użytkowników prezentujących wysoki poziom, wystąpiło analogiczne zjawisko. W końcu, forum zostało wyniszczone przez wojny wewnętrzne, wywołane sprzeciwem wobec działań moderacji - jakby skumulowane emocje negatywne uległy wyzwoleniu.


Wiesz, biorąc pod uwagę dotychczasowe dzieje śpię raczej spokojnie. Tematy takie jak ten powstają co kilka kwartałów i za każdym razem nie interesuje się nimi pies z kulawą nogą - nie licząc bliskich znajomych założyciela (zazwyczaj zresztą nie miał on znajomych, gdyż w ogóle nie potrafił się na forum odnaleźć). Dość jasno pokazuje to, iż magna pars użytkowników nie czuje po prostu potrzeby takiej debaty. Rozłam mieliśmy jeden, poznaliście ich jakoś w grudniu. Jak widać nie wdali się w wewnętrzną wojenkę tylko zwyczajnie sobie poszli i założyli własne forum. Mam nadzieję, że w przyszłości podobne afery potoczą się podobnie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 00:16   

Avellana napisał/a:
Uważam, że tego typu dział/temat raczej wzmacniałby negatywne emocje niż je kanalizował. Publiczne wyjaśnienia mogą w wielu sprawach pomóc, podejrzewam jednak, że w większości przypadków podgrzałyby atmosferę. Tym bardziej, że znowuż: kilkuletnia praktyka wskazuje, że w dość istotnej części przypadków właściwym uzasadnieniem byłoby to, że dany użytkownik bardzo celowo udaje głupszego niż jest naprawdę i usiłuje przekonać tak zwaną Opinię Publiczną, że oczywiście został źle zrozumiany, a celem jego działań nie było urażenie kogokolwiek czy dążenie do publicznej draki. W dalszym ciągu: nie, dziękuję.

No cóż.... Ty tu rządzisz, więc Ty ustalasz reguły gry. (W ogóle to dopiero z kilka godzin temu zwróciłem uwagę, że odpowiedziała mi sama szefowa-wszystkich-szefów)

Zastanawia mnie po prostu skąd ta straszna niechęć do odrobiny krytyki. Jasne, że są tacy co będą z takich tematów robili pyskówke. No, ale dlaczego coś takiego zakładać? Jak ktos będzie to zgodnie z regulaminem go upominać/ostrzegać/banować. Nie ma sensu zakładać najgorszego.
Jak często ludzie dostaja tutaj warny? Ogólnie moderatorzy przecież całymi dniami nie usuwają róznych spamerskich postów, zdarza się to sporadycznie. Nie sugeruje przyzwolenia do zakładania tak beznadziejnych tematów jak niektóre z linka umieszczonego przez Norcca (RIP), ale zmianę punktu 15 tak, aby zwykły szary użytkownik nie bał się otwarcie powiedzieć co mu przeszkadza. Może pojade tutaj banałami, ale moderatorzy są tu dla nas a nie my dla nich (to jest zasada którą sam się kieruję jako moderator innego forum i tam też jako moderator jestem gotów odpowiedzieć na każdą krytykę). Szkoda, ze nie dysponuję linkami do for na ktorych bez rejestrowania się można coś takiego zobaczyć, bo to na prawdę się zdaża i czasami nie jedno nieporozumienie można bylo spokojnie wyjaśnić.


Mam nadzieję, że nikt nie odebrał tego tematu jako kolejnej próby zaczepki. Skoro Avellana się zdeklarowła to z mojej strony to wszystko. Prosiłbym jednak o to, aby tematu nie zamykać. Ktoś moze chciec coś w nim napisać w przyszłości, a i ja jak wpadne na jakieś forum gdzie taki model panuje to umieszczę linka. Tymczasem jednak dziękuję za uwagę

pozdrawiam,
Ryuzaki

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-01-2009, 02:05   

Ryuzaki napisał/a:
Zastanawia mnie po prostu skąd ta straszna niechęć do odrobiny krytyki. Jasne, że są tacy co będą z takich tematów robili pyskówke. No, ale dlaczego coś takiego zakładać?


Pozwolę sobie odpowiedzieć jako pomysłodawca punktu 15.

Problem wykluczenia dyskusji był gorąco dyskutowany w trudnym okresie, gdy forum z małego i kameralnego zmieniało się w duże i hałaśliwe. Moderacja, przyzwyczajona, że wystarczy pogrozić palcem i będzie spokój, nagle stanęła przed zupełnie nowymi problemami i początkowo nienajlepiej radziła sobie z trudnymi przypadkami. Większość moderatorów była przeciwna zaostrzaniu regulaminu i próbowała tłumaczyć, rozmawiać i perswadować, wkrótce jednak stało się oczywiste, że nowi użytkownicy dzielą się na dwie grupy: tacy którzy chcą się dobrze bawić i tacy, którzy generowali konflikty - w równym stopniu z moderacją co z innymi użytkownikami. Pierwsza grupa nie miała prawie w ogóle problemów z regulaminem, drugiej już wtedy wydawał się on za ciasny. W końcu oczywistym się stało, że z możliwości "obrony swych racji" korzysta tylko najgorsza część użytkowników, której wszyscy pozostali mieli serdecznie dosyć. Wprowadzono zatem zapis wykluczający publiczną debatę nad działaniami moderacji i radykalnie poprawiło to atmosferę na forum. Wzrosła kultura wypowiedzi, prawie wytępiono wycieczki osobiste. Jeśli ktoś cierpiał, gdyż nie miał gdzie się wykrzyczeć - odchodził; jak widać forum mimo to nie opustoszało.

Jak już wspominałem co jakiś czas pojawia się temat sugerujący większy liberalizm i moderacja toleruje go (dopóki nie przerodzi się w pyskówkę), pozwalając na otwarty dialog nad panującymi na forum zasadami. Ale wspominałem też, że odzew społeczny zawsze jest znikomy i po pewnym czasie wszystko wraca do poprzedniego stanu.

A abstrahując od powyższego - od czasu dodania do Konstytucji niesławnego punktu kilkakrotnie różne wydarzenia wymusiły zmianę ustroju forum. Zawsze były to zmiany w kierunku autorytarnym i zawsze po pewnym czasie okazywały się one słuszne. Forum dalej się rozrasta, więc obawiam się, że jeśli będzie potrzebowało dalszej ewolucji ustrojowej, to również w kierunku "zamordystycznym".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 04:37   

No cóż.... Nie jest to po prostu za grosz zgodne z moimi poglądami co piszesz i tyle.
Wiadomo, ze zamordyzm skutecznie uspokaja sytuację, ale to po prostu nie jest najfajniejsze rozwiązanie. Wystarczy cierpliwie wykorzystywać ostrzeżenia i banowanie a każdy kto nie potrafi poszanować danych mu wolności by sobie poszedł.

W sumie to miałem już nic w tym temacie nie pisać, ale późno jest i zapomniałem o tym :D

pozdrawiam,
Ryuzaki

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 09:08   

Mam nadzieje, że nigdy w tym państwie nie będą rządzić ludzie o podobnych przekonaniach co Ysengrinn.

Ale też nie chce się wymądrzać, bo sam nie mam pomysłu na inne rozwiązanie, które było by skuteczne. Wszystkie rozmowy na temat funkcjonowania forum jakie sobie przypominam kończyły się bałaganem. Choć nie była to wina tylko owych pewnych użytkowników, którzy tylko szukają kłótni. Więc rozwiązanie tego po prostu przez umieszczenie dodatkowego działu nie będzie efektywne zapewne. Jeżeli zależy ci na tym Ryu, to zastanów się na spokojnie nad tą ideą i spróbuj wyjść z konkretnym i sprecyzowanym rozwiązaniem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2009, 11:17   

Przykładami na to, że są fora, duże, gdzie się a adminami publicznie dyskutuje, mogę sypnąć. Narazie sięgam do mi najblizszego:
dawnofwar.pl - największe polskie forum graczy w Dawn of War. Niestety, wymaga rejestracji.
http://dawnofwar.pl/forum/viewtopic.php?t=4599
http://dawnofwar.pl/forum/viewtopic.php?t=5439
http://dawnofwar.pl/forum/viewtopic.php?t=5453

Kilka najaktualniejszych przykłądów. BYło o wiele wiecej, ale nei che mi się szukać. O co chodzi? W tematach takowych zazwyczaj nic poza flamem nie ma. Za to są ściągają całe masy uzytkowników, jest radośnie i każdy bawi się najlepiej, jak tylko może, rzucając wyzwiskami, pseudopatriotycznymi hasełkami, mięsem, gnojówką, i prowadząc osobiste wycieczki na temat poziomu intelektualnego/gry różnych osób. Na palcach jednej ręki mogę policzyć przykłady, kiedy doszło do chociażby połowicznego porozumienia. Za to kilka razy poleciały warny, bany, a nawet stanowiska. Kilkakrotnie po prostu z nudów tworzone były tematy tego typu bezpodstawnie, czysto dla zabawy. Sam w taki sposób pozbawiłem kiedyś stanowiska jednego z adminów >:3

Moja opinia? Macie jakąś sprawę, to walcie na PW do adminów. Albo na priv na ircu, jak wolicie. Kiedy mi się nie podobał mój triple combo warn, "wyjaśniłem" sprawę. I po kłopocie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2009, 11:21   

W takim razie, proponowałbym opcję otwarcia odpowiedniego tematu dopiero, kiedy użytkownik zdobędzie deklaracje poparcia dla dyskusji od odpowiednio dużej ilości użytkowników. Chociażby... pięciu? Dziesięciu? Takie rozwiązanie powinno zablokować możliwość powstawania tematów broniących rozmaitych wichrzycieli - gdyż nie wyobrażam sobie zbiorowej aprobaty dla pewnego typu występków.

Z kolei, pozostałaby furtka pozwalająca na dyskusje nad warnami, które budzą sprzeciw większej ilości użytkowników. Oczywiście - z wymienionym obostrzeniem. Wadą tego rozwiązania byłoby natomiast utrudnienie życia najnowszym użytkownikom - ponieważ oni raczej nie mieliby zbytnio rozbudowanej sieci kontaktów.

Edit:

@Slova - a wiesz, że to forum wymaga zalogowania się? ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-01-2009, 11:29   

Moje pięć groszy: jestem przeciwko tego rodzaju rozwiązaniom, a o tym, że nie ma na nie zbyt dużego zapotrzebowania, świadczy to, że w temacie tym udziela się wąska grupa kilku osób oraz redaktorzy serwisu, którzy tym osobom odpowiadają. Masowego parcia forumowiczów na powstanie tego rodzaju działu nie widzę i podejrzewam, że zbyt prędko nie ujrzę.

Wszystkie podane wyżej argumenty przeciw są dla mnie o tyle racjonalne, że byłem świadkiem upadku największego swego czasu forum mangowego w Polsce. Do jego rozwalenia przyczyniła się dwójka trolli (obaj doskonale znani także redakcji Tanuki), którzy wszczęli dyskusję z moderacją w stosownym dziale, dokładnie takim, jaki chcielibyście widzieć tu. Dla mnie to wystarczający argument na "nie".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group