FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  pkt.15 regulaminu
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2009, 11:42   

Cytat:
@Slova - a wiesz, że to forum wymaga zalogowania się? ;)


Przecież napisał.

Slova napisał/a:
Niestety, wymaga rejestracji.



Ja sam sie zarejestrowałem i zerknąłem. Szczerze mówiąc nie chciałbym, aby tutaj pojawiały się takie tematy. Prowadzą li tylko do pyskówki.

Jedyny przykład jaki znam, gdzie to w miarę sensownie działa, to Forum OGame. Tyle, że jest parę ale. Jeden - forum jest ogromne, bo jest częścią składową masowej gry w którą gra mnóstwo ludzi - i po prostu gdzieś admini musieli skanalizować anarchistyczne nastroje. Dwa - tematy są i tak szybko zamykane, bo w 99,99% user nie ma racji. Trzy - można tam napisać dopiero po przebyciu tzw. drogi służbowej - pm do moda, nie zgodzi się, to pm do supermoda, nie zgodzi się, to można napisać. Cztery - panuje tam IMO niesmaczna moda na przerzucanie się logami z privów na IRCu.

Po co więc podaję ten przykład? Po to, żeby pokazać, że działy takie są tworzone po to, żeby tłumy mogły się wykrzyczeć. Tyle. Takie działy nie służą do tego, żeby użytkownik mógł się odwołać. Tutaj taki dział nie ma racji bytu - i dobrze, nie prowadzi to do niczego dobrego, a tylko podgrzewa atmosferę i może wręcz - jak zauważył Grisznak (sytuacji nie znam, wierzę na słowo) - prowadzić do padnięcia forum. Krótko mówiąc - jestem zdecydowanie przeciw. Tyle ode mnie, bo sprawa niezbyt mnie interesuje.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 30-01-2009, 11:44, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-01-2009, 11:44   

Velg napisał/a:
W takim razie, proponowałbym opcję otwarcia odpowiedniego tematu dopiero, kiedy użytkownik zdobędzie deklaracje poparcia dla dyskusji od odpowiednio dużej ilości użytkowników. Chociażby... pięciu? Dziesięciu?


Bez obrazy, ale to nie ma sensu. Z jednej strony jak sam mówiłeś nie obroni to nowego użytkownika - chyba, że jest trollem-weteranem i w trymiga ściągnie sobie całą hałastrę znajomych którzy będą hałłakować w jego imieniu. Z drugiej - jestem członkiem AntyWiPu, jeśli chciałbym się kłócić o ostrzeżenie mogę zebrać nawet nie pięć czy dziesięć, ale dwadzieścia głosów. Pomysł jest jeszcze gorszy od poprzedniego, gdyż w ogóle nie chroni interesów zwykłego użytkownika, a trolle skłoni do organizowania się. Byłby to potężny impuls w kierunku totalnego i pernamentnego rozłamu na forum.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 12:38   

Morg napisał/a:
Jedyny przykład jaki znam, gdzie to w miarę sensownie działa, to Forum OGame

A to nie jest wcale taki zły przykład. Przynajmniej pod względem pomysłu. Nie podoba Ci sie dezycja moderatora - załatw to z nim. Jak dany moderator Cię nie wysłuchał - możesz poruszyć temat na forum.
Kwestii pyskówki wiadomo, że nie da się do końca uniknąć. Napiszę, że osoba A jest nieobiektywna, nadużywa swoich uprawnień to z tą osobą A nie bedziemy się przecież w tym temacie wzajemnie całować po tyłkach. Wiadomo, ze jeżeli są dwie strony o różnych zdaniach to rozmowa może byc troche bardziej "spięta", ale czy nie od tego są moderatorzy? Tak samo w powtarzającym się przykładzie typowego spamera/trola. Jeżeli taki spamer/trol spamuje/troluje to zwraca mu się uwagę. Jak to nie skutkuje to daje mu sie ostrzeżenie, a przy trzecim ostrzeżeniu daje bana. Jeżeli cokolwiek mi w podejściu administracji sie nie podoba to właśnie to, że zakładają, że ich forumowicze to banda trolli i spamerów którzy zniszczą to forum jak tylko dostaną prawo się odezwać. No w tym temacie jakoąś nikt jeszcze nikomu do gardła nie skakał. Miłościwie nam panujące, wykreślenie "bezwzględnego" zakazu podważania decyzji moderatora to przecież nie jest wprowadzenie demokracji i oddanie całego Tanuki w ręce ludu ;)

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2009, 13:00   

Dziękuję użytkownikowi Ryuzakiemu za zacytowanie jakże obszernych fragmentów mojej wypowiedzi, a w szczególności za pominięcie kompletnie nieistotnych słów mówiących o celu założenia takiego działu na wspomnianym forum i o bezcelowości takiego działu tutaj.

Owszem, na podanym przeze mnie forum to działa, ale w zupełnie innym celu niż sugerujesz. Poza tym Tanuk nie ma 124 tysięcy użytkowników, 45-osobowej ekipy moderatorskiej i nie jest pisane tutaj 8026 postów dziennie, w związku z czym Avellana może mieć wszystko na oku. Coś Ci nie odpowiada - możesz napisać PW. Tak, czy tak będzie to jej decyzja, więc po co otwierać dział w którym będą li tylko spam i nieuzasadnione prośby userów? Z tego wyniknie tylko więcej roboty dla moderacji. Poza tym - niech każdy sobie wyobrazi co by było, jakby taki dział tu istniał za czasów Anfana. Ja podziękuję.

Ten temat IMO jest bezcelowy, wszystkie argumenty chyba już padły, skoro zaczyna być używane Cytowanie Wysoce Selektywne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 13:12   

Nie zakładam, że wszyscy użytkownicy chcą moje cenne forum uszkodzić. Natomiast - powtarzam, to wszystko jest z kilkuletniego doświadczenia - wiem doskonale, jak bardzo uciążliwa może być nawet jedna osoba, która za cel nadrzędny stawia sobie wieczne krytykowanie wszystkiego i jest w stanie dyskutować długimi tygodniami, czepiając się każdego słowa. Obawiam się, że tego rodzaju dział służyłby przede wszystkim takim właśnie osobom.

Ponadto bardzo głęboko nie wierzę, żeby publiczne omawianie sprawy miało w jakikolwiek sposób ułatwiać dojście do porozumienia w porównaniu z omawianiem tego bezpośrednio z osobą zainteresowaną. Jeśli taka osoba naprawdę wykazuje dobrą wolę i chce wyjaśnić jakieś wątpliwości, do porozumienia dochodzi się naprawdę błyskawicznie. Zupełnie inaczej jest niestety, kiedy taka osoba uważa, że zapiłowanie moderacji kilometrowymi postami/prywatnymi wiadomościami udowadniającymi jej "niewinność" jest naprawdę świetnym pomysłem. W dyskusji przez PW można sprawę uciąć, przy czym oczywiście w jakim momencie to by nie nastąpiło, dana osoba będzie uważała, że została zlekceważona. I dla niej rzeczywiście idealne będzie forum, gdzie się będzie mogła powoływać się na opinię publiczną/swoich zwolenników, wykonywać rozmaite demonstracje i generalnie robić to, co na forach anglojęzycznych określa się terminem "drama".

Może to nie jest oczywiste, więc napiszę, jak działa moderacja. Otóż tak naprawdę rzadko kiedy moderator "ostrzega" tak po prostu, przyszedł, zobaczył, wlepił ostrzeżenie. Zazwyczaj tego typu decyzja jest uzgadniana między członkami moderacji - zawsze, jeśli nie jest to sprawa absolutnie oczywista. Ostrzeżenie drugie, trzecie i bany są uzgadniane absolutnie zawsze, z wyjątkiem nielicznych przypadków całkowicie oczywistych (mam na myśli takie, kiedy na przykład użytkownik zaczyna nas nazywać nieutrzymanymi w należytej czystości organami męskimi). Zdarza się, że ostrzeżenie zostaje cofnięte nawet bez interwencji ostrzeżonego, jeśli moderacja dojdzie do wniosku, że osoba je wystawiająca się pospieszyła, albo że nie ma odpowiednich podstaw. Zdarzyło się w historii tego forum, że ktoś rezygnował z funkcji moderatora, ponieważ dochodził do wniosku, że za dużo nerwów go to kosztuje. Jednak wszystkie takie sprawy są załatwiane wewnętrznie, dlatego że to zdecydowanie lepiej służy forum niż wywlekanie ich publicznie. Nie wątpię oczywiście, że znajdą się i tacy, którzy uważaliby, że każda dyskusja wewnątrzmoderacyjna powinna być publiczna, najlepiej z prawem głosu dla zainteresowanego użytkownika oraz wszystkich tych, którzy chcą się podzielić cennymi radami lub opinią. Jednak nie zamierzamy zmieniać obecnego systemu.

Podkreślam jeszcze raz: jeśli ktoś naprawdę chce dojść do porozumienia, na pewno uda mu się to szybko i bez specjalnego problemu. Jeśli ostrzeżenie było rzeczywiście całkowicie bezpodstawne, jest praktycznie pewne, że moderacja ustali we własnym gronie jego cofnięcie. Natomiast jedną rzecz powinnam chyba napisać: otóż jest postawa, która mnie, całkowicie prywatnie, wyjątkowo wręcz drażni. Z marszu i na dzień dobry długiego minusa ma u mnie każda osoba, która próbuje przekonać mnie, że została źle zrozumiana i naprawdę, całkowicie szczerze, nie miała absolutnie nic złego na myśli, nie chciała nikogo obrazić, zdenerwować, ani też dotknąć. Tego argumentu należy użyć, jeśli odczuwa się potrzebę szybkiego pogrążenia się w moich oczach. Istnieją bowiem dwie możliwości. Pierwsza: taka osoba doskonale wiedziała, że prowokuje i uważa, że zdoła się wyłgać tym, że przecież w sieci tak trudno odczytać prawdziwe intencje - innymi słowy, uważa, że bez trudu zrobi z moderacji bandę idiotów, a z siebie niewinną ofiarę prześladowania. Druga: że mówi szczerze - innymi słowy, jest idiotą/idiotką, niezdolną do przyswojenia prostych norm społecznych. W obu przypadkach publiczna dyskusja... No, lepiej nawet nie zaczynać.

Na koniec przydługiego posta wrócę do tematu z argumentem, który mam nadzieję, przynajmniej częściowo może rozwiązać sprawę. Otóż przypominam, że nic i nikt nie zabrania dyskusji dotyczącej spraw konkretnych. Na przykład ktoś zostaje ostrzeżony za podawanie linków do strony z materiałami pirackimi i zakłada temat, żeby zapytać, dlaczego zakazujemy (na przykład) linkowania do materiałów niewydawanych w Polsce. Wtedy dostanie konkretną odpowiedź (acz inna rzecz, czy ją przyjmie do wiadomości). U podstaw ostrzeżeń w wielu przypadkach leżą bardzo konkretne zapisy, które można doprecyzować lub wyjaśnić i tego nie zabraniamy. Pozostała część to ostrzeżenia, które można zbiorczo nazwać "za uciążliwość dla moderacji i użytkowników" i sensu dyskusji o nich nie widzę i nie będę widziała (patrz akapit wyżej).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 30-01-2009, 13:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-01-2009, 13:13   

Ryuzaki napisał/a:
Nie podoba Ci sie dezycja moderatora - załatw to z nim.

Przecież o tym już napisałem...
Ryuzaki napisał/a:
Napiszę, że osoba A jest nieobiektywna, nadużywa swoich uprawnień

To mi przypomina sytuację z linków, które dałem. W lot poszly hasła "Czerwoni do gazu, zieloni na drzewa" "czerwone świnie, wolność nie zginie" i inne wywrotowe przyśpiewki i rymowanki.
Ryuzaki napisał/a:
wprowadzenie demokracji i oddanie całego Tanuki w ręce ludu

Wiesz, kiedyś chciałem sam prawo wolnosci wypowiedzi wprowadzić... : / Nie, to nie tutaj, za poważne środowisko.
Ryuzaki napisał/a:
forumowicze to banda trolli i spamerów którzy zniszczą to forum jak tylko dostaną prawo się odezwać.

Sęk w tym, że to bardzo prawdopodobne. Forum, które zalinkowałem po różnych ekscesach trzyma się tylko dla tego, ponieważ nikt nie chce, by upadło. Po prostu nie ma wrogów. Natomiast Tanuki wielu w oczy kole i to chyba tajemnicą nie jest.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-01-2009, 13:15   

Ryuzaki napisał/a:
Jeżeli cokolwiek mi w podejściu administracji sie nie podoba to właśnie to, że zakładają, że ich forumowicze to banda trolli i spamerów którzy zniszczą to forum jak tylko dostaną prawo się odezwać.


Powiedziałbym*, że administracja nie musi zakładać, gdyż forumowicze prawo by się odezwać dostali już kilkukrotnie, tak jak teraz. Nigdy z niego nie skorzystali - teraz też nie, bo wybacz, że nie uznam za reprezentację całej społeczności Twoich bliskich znajomych - gdyż nigdy owo prawo do publicznej obrony nie było im potrzebne. PM-ki świetnie spełniają swoje zadanie - pomijam, że były potrzebne dwa czy trzy razy w ciągu kilku lat, gdy faktycznie moderator przesadził, a administracja nie zdążyła jeszcze sprawy odkręcić.

Ryuzaki napisał/a:
Wystarczy cierpliwie wykorzystywać ostrzeżenia i banowanie a każdy kto nie potrafi poszanować danych mu wolności by sobie poszedł.


Podpisuję się obiema rękami.



* i nawet powiedziałem, dwa razy. Jeśli chcesz mogę jeszcze powtórzyć.

EDIT =

Cytat:
Cytat:
forumowicze to banda trolli i spamerów którzy zniszczą to forum jak tylko dostaną prawo się odezwać.


Sęk w tym, że to bardzo prawdopodobne.


Slova, racz wypowiadać się za siebie...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-01-2009, 13:36   

Co do Ysengrinna - przykład z członkostwem w AntyWiPie mnie nie przekonuje. W przypadku, kiedy liczna organizacja, jaką jest AntyWiP, zdecyduje się mówić jednym głosem - IMHO jest to sygnał, że należy jej na to pozwolić. Bądź co bądź jest grupa, której zdania nie lekceważyłbym...

Sądzę też (acz pewien nie jestem - nie mam doświadczenia), iż przy minimalnym wysiłku trolle można byłoby eliminować jeszcze przed ich konsolidacją. Zgadzam się natomiast , iż wielką wadą jest stawianie w gorszej pozycji nowicjuszy - ale cóż, to była jedynie propozycja.

Natomiast całkowicie zgadzam się z Ryuzakim co do celowości takich działań - aczkolwiek póki co nie jestem z nim zgodny co do formy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2009, 13:51   

Forum Tanuki.pl jest timokracją, nie demokracją.
Demokracja jest przereklamowana, i widać to dobitnie po historii jakości rządzenia naszym krajem przez ostatnie 20 lat.
Nasza formuła się sprawdza, działa, a kółko bliższych lub dalszych krewnych i przyjaciół Tanuka (bo przecież nie królika XD) rozrasta się rok po roku.
Podstawowa zasada zdrowego rozsądku - "nie psuj tego co działa". Tym bardziej, że każda "ofiara" niecnej tyranii moderacji jednak ma możliwość odwołania, do innych moderatorów, administracji, albo wszystkich razem - via PM. Upublicznianie tego procesu jest zbędne.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-01-2009, 14:05   

Cytat:
Co do Ysengrinna - przykład z członkostwem w AntyWiPie mnie nie przekonuje. W przypadku, kiedy liczna organizacja, jaką jest AntyWiP, zdecyduje się mówić jednym głosem - IMHO jest to sygnał, że należy jej na to pozwolić. Bądź co bądź jest grupa, której zdania nie lekceważyłbym...

Velg - trochę realizmu. Jeśli organizacja zdecydowała się mówić jednym głosem to znaczy po prostu, że a) składa się z dobrych znajomych b) jest w stanie przepchnąć każdy, nawet najdurniejszy wniosek. W związku z powyższym jej zdanie bym zupełnie zignorował jako nieistotne i zupełnie subiektywne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 14:18   

Tak przemyślałem propozycję złożoną na wstępie niniejszego tematu, i dochodzę do wniosku że nie znajduje ona żadnego praktycznego uzasadnienia. Prześledźmy tok sprawy 1) tak jak odbywa się ona obecnie i 2) wedle propozycji.

1) Moderator wystawia ostrzeżenie. Niezadowolny użytkownik pisze prywatną wiadomość do moderatora. Moderator nie zgadza się na cofnięcie ostrzeżenia. Użytkownik pisze z kolei do Avellany, która ostatecznie rozstrzyga sprawę.

2) Moderator wystawia ostrzeżenie. Niezadowolny użytkownik pisze prywatną wiadomość do moderatora. Moderator nie zgadza się na cofnięcie ostrzeżenia. Użytkownik zakłada temat, w którym publicznie domaga się cofnięcia ostrzeżenia, w temacie wywiązuje się (albo i nie wywiązuje) dyskusja. Ostatecznie Avellana rozstrzyga sprawę.

Jak widać, koniec jest dokładnie taki sam - ostateczną decyzję podejmuje Avellana. Różnica tylko w tym, że propozycja złożona w niniejszym temacie spowodowałaby zbędną gadaninę w temacie z publiczną skargą. A trzeba jeszcze zauważyć, że cokolwiek niezadowolny użytkownik miałby napisać w temacie, równie dobrze może napisać do Avellany - skutek dokładnie ten sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 14:45   

Z prawem się nie dyskutuje, tylko przestrzega. Ostrzeżenie to nie koniec świata. To ma zasygnalizować użytkownikowi, że zrobił coś nie tak i żeby już tak nie postępował. Coś jak wyrok w zawieszeniu. Jak znowu coś zrobisz nie tak to czapa. Tutaj ma się aż 2 "życia". Dopiero trzecie oznacza utratę możliwości pisania. Nie ma sensu się kłócić (przepraszam, dyskutować) o ostrzeżeniach. Jeżeli ktoś strzela focha bo dostał jedno ostrzeżenie to oznacza, że nie wyciągnął wniosków i zamierza dalej łamać regulamin (co skończy się banem/zakazem pisania). Ci, którzy tego nie planują, po prostu będą mieli to jedno ostrzeżenie i będą pisać dalej, a po jakimś czasie ostrzeżenie samo znika (chyba).

Ale podforum można założyć. Lubię flame'y :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-01-2009, 14:50   

Morg napisał/a:
Dziękuję użytkownikowi Ryuzakiemu

A przeczytałeś co ja Ci odpisałem? "A to nie jest wcale taki zły przykład. Zauważyłem, że Twoim zdaniem to zły przykład i stwierdziłem, że moim zdaniem nie. Chyba każdy kto czyta temat zna całą treść Twojego posta. Tak samo chyba nie obrazisz się, ze tym razem zacytowałem tylko Twoje pierwsze zdanie?

Slova napisał/a:
Przecież o tym już napisałem...

Jasne, a zwróciłeś uwage na to, ze dalej jest takie DUŻE ALE, czyli możliwość zrobienia czegoś dalej jeżeli moderator stwierdzi, że on wie lepiej, a Ty mu nie udowodnisz, ze nie jesteś wielbłądem i tak utnie rozmowę.

Slova napisał/a:
To mi przypomina sytuację z linków, które dałem. W lot poszly hasła "Czerwoni do gazu, zieloni na drzewa" "czerwone świnie, wolność nie zginie" i inne wywrotowe przyśpiewki i rymowanki.
Na prawdę nie widzisz różnicy między zwróceniem komuś uwagi, a zaproponowanie komuś bezpłatnej wizyty w komorze gazowej?

Slova napisał/a:
Sęk w tym, że to bardzo prawdopodobne. Forum, które zalinkowałem po różnych ekscesach trzyma się tylko dla tego, ponieważ nikt nie chce, by upadło. Po prostu nie ma wrogów. Natomiast Tanuki wielu w oczy kole i to chyba tajemnicą nie jest.

Dla mnie tajemnicą jest. Nawet sobie nie potrafię wyobrazić nikogo komu mogłoby zależeć na zaszkodzeniu takiemu serwisowi jak Tanuki.pl.... No, moze poza Supernianią i środowiskami skrajnie chadeckimi , którzy uważają, ze anime to dzieło szatana, my wszyscy pójdziemy do piekła za bycie na tym forum, a Avellana jest pewnie niczym sam Antychryst. ;)

Ysengrinn napisał/a:
Podpisuję się obiema rękami.
Super

Ysengrinn napisał/a:
Nigdy z niego nie skorzystali - teraz też nie, bo wybacz, że nie uznam za reprezentację całej społeczności Twoich bliskich znajomych

1. oczywiście, ze moi znajomi to moi znajomi, a nie grupa reprezentatywna dla całego Tanuki. Nikt nie sądzi inaczej.
2. To, że nikomu nie zależy nie świadczy, że ludzie nie powinni mieć pewnych praw. W wyborach parlamentarnych też jest niziutka frekwencja, ale to nie znaczy, że powinno nam sie odebrac prawo głosu. Z resztą może nawet ktoś by się tutaj odezwał, ale dla wielu to moze byc po prostu kolejna "potyczka" między MAC i ekipą Tanuki.

Totem napisał/a:
Forum Tanuki.pl jest timokracją, nie demokracją.
Przyznam szczerze, że nie spotkałem wcześniej tej nazwy, a w internecie znalazłem trzy jej znaczenia. Mimo, ze zadna mi do Tanuki nie za bardzo pasuje to proszę o uściślenie.

wa-totem napisał/a:
Demokracja jest przereklamowana, i widać to dobitnie po historii jakości rządzenia naszym krajem przez ostatnie 20 lat.

Demokracja jest bardzo przeraklamowana, bo do głosu dopuszcza się idiotów. Niestety nie da się za bardzo zorganizować lepszego ustroju (w teorii i o wszem, al w teorii nawet komunizm jest fajny).

wa-totem napisał/a:
Podstawowa zasada zdrowego rozsądku - "nie psuj tego co działa".

Niekt nie sugeruje, że nie działa. Tak samo działały silniki parowe, działał absolutyzm, działaly telewizory CRT i Fiaty126, ale to nie zmienia faktu, że ktoś poszedł dalej. (Wiem, że to co napisałem to demagogia, ale zacytowany fragment Totema też)

Ysengrinn napisał/a:
Velg - trochę realizmu. Jeśli organizacja zdecydowała się mówić jednym głosem to znaczy po prostu, że a) składa się z dobrych znajomych b) jest w stanie przepchnąć każdy, nawet najdurniejszy wniosek. W związku z powyższym jej zdanie bym zupełnie zignorował jako nieistotne i zupełnie subiektywne.
Jeżeli jakaś grupa jest w stanie mówic jednym głosem to znaczy tylko tyle, że wszyscy jej członkowie maja takie samo zdanie w danej sprawie.

Teukros napisał/a:
Jak widać, koniec jest dokładnie taki sam - ostateczną decyzję podejmuje Avellana. Różnica tylko w tym, że propozycja złożona w niniejszym temacie spowodowałaby zbędną gadaninę w temacie z publiczną skargą. A trzeba jeszcze zauważyć, że cokolwiek niezadowolny użytkownik miałby napisać w temacie, równie dobrze może napisać do Avellany - skutek dokładnie ten sam.

Z całym szacunkiem dla Avellany pozwól, ze zapytam: Czy uważasz ją za osoba idealną, nieomylną i wręcz omnipotentną? Jeżeli ktoś zdecyduje się na upublicznienie swojego problemu (co kazdy podkreśla, że pewnie byłoby sprawą sporadyczną, więc tak na prawde mówimy tu o drobnej, wręcz kosmetycznej poprawce) to w jego sprawie ma możliwość wypowiedzieć się każdy i Avellana nie tylko słyszy zdania moderatorów i skarżącej się osoby, ale każdego kto ma coś do powiedzenia, a gdzięki temu łatwiej jej będzie podjąć słuszną decyzję.


EDIT:

Dembol napisał/a:
Z prawem się nie dyskutuje, tylko przestrzega. Ostrzeżenie to nie koniec świata. To ma zasygnalizować użytkownikowi, że zrobił coś nie tak i żeby już tak nie postępował. Coś jak wyrok w zawieszeniu. Jak znowu coś zrobisz nie tak to czapa. Tutaj ma się aż 2 "życia". Dopiero trzecie oznacza utratę możliwości pisania. Nie ma sensu się kłócić (przepraszam, dyskutować) o ostrzeżeniach. Jeżeli ktoś strzela focha bo dostał jedno ostrzeżenie to oznacza, że nie wyciągnął wniosków i zamierza dalej łamać regulamin (co skończy się banem/zakazem pisania). Ci, którzy tego nie planują, po prostu będą mieli to jedno ostrzeżenie i będą pisać dalej, a po jakimś czasie ostrzeżenie samo znika (chyba).
Zdajesz sobie sprawę, ze masz prawo zmieniać prawo które Cię obowiązuje? Masz prawo społecznie, lub jako członek władzy wykonawczej/ustawodawczej składać wnioski, projekty ustaw itp? Poza tym nie wziąłeś pod uwage zasadniczego problemu. Co jeżeli ktoś dostał ostrzeżenie niesłusznei? Wedlug Twojej logiki moderatorowi nie spodoba sie, ze krytykujesz jego ulubione anime i da Ci podwójnego warna a Ty musisz sie dostosować b gadania, bo inaczej swiadczyć to będzie o tym, ze nie zamierzasz dostosowywać się do regulaminu?


Poza tym co Wy się tak uczepiliście tego podforum? Kwestia tego gdzie takie skargi by się składało jest czwartorzędna. Równie dobrze mógłby to być po prostu ten temat tutaj


pozdrawiam,
Ryuzaki

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 30-01-2009, 14:56   

A można pisać do Cracka? :P

A na serio, z publicznych dyskusji na tematy ostrzeżeń i banów nigdy nie prowadziły do niczego więcej niż kupa Spamu na forum. Co najwyżej można jak było wspomniane napisać odwołanie do Administracji forum która po zbadaniu sprawy i konsultacji z ekipa moderatorów wyrazi swoją opinie i decyzje względem ukaranego użytkownika.

Ostatecznie można też załatwić to używając Kanału IRC, Maila lub jakiegoś Komunikatora (NP: Gadu-Gadu, MSN - w zależności od posiadanego przez daną osobę).

EDIT:
Z własnego doświadczenia wiem, że dyskusja i wyjaśnianie czegokolwiek na tym forum nie ma sensu - więc jeśli dostało się już takie ostrzeżenie, powinno się zastanowić dla czego i nie popełniać tych samych błędów. Głębsze zagłębianie się w problematyce tego forum kończy się tak:

Cytat:
1 Lila 01-05-2007, 14:49 arch. Obrażanie innych użytkowników; ignorowanie uwag moderacji
1 Lila 28-02-2007, 10:59 arch. Na wyraźne życzenie...
1 Lila 28-02-2007, 09:58 arch. Powtarzanie wulgaryzmów, niestosowanie się do zaleceń moderacji, nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. ( Nadal uważam, że Zgrzybiały Pierdziel to nie wulgaryzm choć wiem, że udowodniliście mi, że widnieje w słowniku słów wulgarnych. )
1 Lila 24-02-2007, 18:36 arch. Za wmawianie, że nadaje się do moderacji forum ( Wiecie, ja nadal chętnie pomogę ;] )

* Z archiwum ostrzeżeń Avellane, było ich jeszcze kilka od IKi i Totema

PS:
Proszę mnie nie karać za upublicznianie tego co myślę. Z góry dziękuje - wszelkie zastrzeżenia Moderacji względem tego Posta proszę kierować do mnie na PW.
Proszę również o nie cytowanie w przyszłości treści moich wypowiedzi.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "



Ostatnio zmieniony przez Lila dnia 30-01-2009, 15:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2009, 15:06   

Wiesz, o wiele bardziej wierzę w kompetencje i rozsądek Avellany, niż w taki głos ogółu (obawiam się, że dosyć zacietrzewiony głos bardzo wąskiego "ogółu") w temacie z publiczną skargą. A patrząc na podane wyżej przykłady, poziom wypowiedzi w tematach okołomoderacyjnych, jakoś trudno mi uwierzyć, by ktokolwiek rozsądny brał takie wypowiedzi pod uwagę. Poza tym, jeżeli Avellana będzie chciała zasięgnąć czyjejś opinii w sprawie, na pewno sama się o nią zwróci, nie ma obawy. Tak że jednak podziękujemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group