FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  Tanuki Anime - System komentarzy
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-03-2009, 23:10   

W tej chwili są usuwane na stałe z bazy są tylko komentarze zdublowane, ewentualnie są one scalane. Pozostałe komentarze są usuwane i informacja o nich pozostaje na stronie, do wiadomości użytkownika, tak, by nie miał wątpliwości, że jego komentarz został wysłany.

Nie planujemy zmieniać niedawno wprowadzonego systemu komentarzy. Natomiast co do bardzo starych informacji o usuniętych komentarzach, są one sukcesywnie czyszczone przez moderację w wolnej chwili.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SJZ
Gość
PostWysłany: 26-08-2009, 06:43   

A czy działa coś takiego jak moderacja komentarzy? Sorki za złośliwe pytanie, ale ja na przykład po obejrzeniu danej serii lubię sobie poczytać, co inni o niej sądzą i tak jakoś (mam słabą nadzieję, że zupełnie przypadkowo) w komentarzach do 3 ostatnio przeze mnie obejrzanych serii (Kawaler miecza, Xamd, Michiko to Hatchin) można znaleźć naprawdę paskudne, nieukryte spoilery
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2009, 09:27   

Krótka odpowiedź: działa.

Dłuższa odpowiedź: spoilery mogą pozostać nieukryte z kilku przyczyn:

- komentarz "zszedł" za szybko z pierwszej strony i nikt z moderatorów go nie zauważył;

- dana informacja nie została uznana za spoiler (np. pojawia się dość wcześnie w serii, jest oczywista od samego początku lub mało szczegółowa);

- dana informacja może zostać uznana za spoiler tylko przez osobę, która zna serię - moderacja nie zauważyła, że jest w niej coś spoilerującego.

Jeśli chodzi o podane przez Ciebie przykłady: trudno nam coś w tej kwestii zrobić bez dokładniejszej informacji, co i w którym komentarzu uznajesz za spoiler...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SJZ
Gość
PostWysłany: 26-08-2009, 13:10   

Okej, to ja zaznaczę o które komenty mi chodzi:
Kawaler miecza - komentarz Qidina :Najpiękniejsza scena w grze (?) to ta w której D'eon idzie odwiedzić grób Anny. Anna ginie w jednym z ostatnich odcinków.
Xamd- komentarz Endeka: wkurza mnie że na sam koniec usunięto najciekawszą nakiami
Spoiler: pokaż / ukryj
tak naprawdę ona nie zginęła, tylko zapadła w tysiącletni sen, ale czemu ktoś po przeczytaniu tego miałby oglądać serię z nastawieniem, że uśmiercą główną bohaterkę

Michiko to Hatchin - komentarz Liquid.pl i następny komentarz, Onisama:
No i ładne zakończenie, chociaż szkoda że Hana nacieła się na bachora. ;A to że Hana „dała zrobić sobie bachora” jak ktoś wspomniał lepiej je uzupełnia.

Mam nadzieję, że to stało się z pierwszej przyczyny, niemniej zdziwiłem się, że akurat w 3 ostatnio oglądanych przeze mnie seriach nawet tak duże spoilery zostały nieukryte. W dwóch przypadkach jest mowa o niespodziewanej śmierci postaci, co jest chyba ogromnym spoilerem
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2009, 13:41   

OK, zamaskowane. W Xamd i Michiko to Hatchin zostały na pewno przeoczone, tym bardziej, że w tym drugim tytule są to wzmianki w dłuższych komentarzach. Kawaler miecza to dla mnie przynajmniej przypadek trzeci: nie oglądałam serii, nie mam pojęcia, że tam się jakaś Anna plącze i równie dobrze mogła to być scena nad grobem zmarłej pięć lat przed zaczęciem akcji babuni bohatera... W opisanej sytuacji masz rację, dlatego to zamaskowałam, ale naprawdę nie da się zawsze domyśleć, że jakaś informacja pochodzi ze ścisłej końcówki serii, której się nie zna.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group