FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Do zrobienia na Czytelni
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2008, 10:32   

Nie wiem, czy ktoś w tej chwili nie dłubie w Tanuku, ale u mnie w działach artykuły jak i newsy na mandze praz anime wyświetlane są wyłącznie newsy (w obu ramkach).
Przejdź na dół
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 23:05   

Dwa nowe bugi:
1) Wczytanie kroku 6. dodawania nowego tekstu trwało 21 s, do sprawdzenia.
2) W utworach które tłumaczyłem, wyświetla się komunikat "Twoja ocena: 9Nie możesz oceniać własnych utworów." (na przykładzie Demiurgów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 24-02-2009, 13:27   

Rzeczy, które można by ruszyć w Czytelni w najbliższym czasie. Część z nich będzie wymagała integracji serwisu, część wyklucza się wzajemnie, wszystkie są do przemyślenia i spriorytetyzowania.

1. Listy przyjaciół, coś jak watche na DA.
2. Rekomendacje utworów, generowane na podstawie ocen przyjaciół
3. Alternatywa do powyższego - rekomendacje utworów, generowane na podstawie zbieżności gustów. Inaczej mówiąc - branie pod uwagę wszystkich ocen użytkowników, nie tylko tych przypisanych do utworu.
4. Jeszcze inny wariant - wyświetlanie obok średniej ze wszystkich ocen średniej ocen przyjaciół i przyjaciół przyjaciół.
5. Reorganizacja panelu dodawania - moim zdaniem mógłby być jeszcze bardziej kompaktowy.
6. Połączenie serii, gatunków i ostrzeżeń w jeden system wyróżników. Od strony użytkownika nie będzie widać różnicy, ale pozwoli to na łatwe rozszerzanie systemu w przyszłości, np. o wyróżniki specyficzne dla artykułów.
7. Ocenianie komentarzy - a'la YouTube, czyli uproszone: kciuk do góry, lub kciuk w dół.
8. Inbox w profilu użytkownika - powiadomienia o komentarzach, kontynuacjach śledzonych cyklów itp.
9. Prywatne wiadomości.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2009, 15:07   

Xeniph napisał/a:
Inbox w profilu użytkownika

A nie lepiej/łatwiej byłoby zrobić zwykłe powiadomienia na maila?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-02-2009, 15:14   

Mam jeszcze jeden pomysł, do rozważenia, czy jest wykonalny technicznie - przyszedł mi do głowy przy okazji "tytułów ukrytych" na anime.

Mamy kilku autorów, którzy opowiadania publikują pod nickiem, a artykuły pod imię(nick)nazwisko. Niech za przykład posłuży Grisznak - Ma on w profilu w zamieszczonych swoje artykuły, które zamieścił pod nickiem. Nie ma natomiast tych, które poszły z nazwiska.
Zastanawiam się, w jaki sposób to połączyć, i czy nie można by w takim wypadku (pisania pod nazwiskiem), potraktować nicka jako "ukrytego", tak, że nie wyświetlałby się ale jednocześnie jego obecność podłączałaby dany artykuł/fik do odpowiedniego profilu.
EDIT: zrobione

Skoro już mowa o tym, co trzeba ruszyć - ja miałam przypomnieć o zlikwidowaniu dwustopniowości przy wklejaniu fików z panelu edycji: nie pojawia się jednocześnie "menu seria" i "menu autorzy" pod polem tekstu. "Menu autorzy" pojawia się dopiero po pierwszym wprowadzeniu opowiadania.

Przypominam też o niepojawianiu się informacji o "rozdziale 1" na stronie fika (wielorozdziałowego), jeśli jest to pierwszy z zatwierdzonych rozdziałów oraz na głównej. O ile pamiętam, to ma coś wspólnego z tym, że na głównej się ta informacja pojawiała nawet jeśli to był jednorozdziałowy lub prolog (0).


Ad 5.
Postuluję przeniesienie opisów gatunków do słowniczka i pozostawienie checkbox'ów w panelu, skrócenie opisów komentarzy/zamianę ich na tooltipy (coś jak dev ma)/wywalenie wszystkich opcji i zostawianie defaultowo "włącz/wyłącz/właczam, ale nie życzę sobie czepiania się przecinków". Dążenie do uproszczenia w stronę upodobnienia do panelu edycji?
Myślę.

EDIT:
Keii - raz, że może wlecieć do spamu, dwa, że jak zalezy, to sprawdzi, wejdzie, nabije wejście (tak, jestem okropna :>). A na poważnie, ja wolę jednak osobiście Inbox - sama sobie czyszczę i odhaczam, a nie robi to ktoś za mnie.


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 01-03-2009, 15:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 24-02-2009, 16:25   

IKa napisał/a:
Mamy kilku autorów, którzy opowiadania publikują pod nickiem, a artykuły pod imię(nick)nazwisko. Niech za przykład posłuży Grisznak - Ma on w profilu w zamieszczonych swoje artykuły, które zamieścił pod nickiem. Nie ma natomiast tych, które poszły z nazwiska.
Zastanawiam się, w jaki sposób to połączyć, i czy nie można by w takim wypadku (pisania pod nazwiskiem), potraktować nicka jako "ukrytego", tak, że nie wyświetlałby się ale jednocześnie jego obecność podłączałaby dany artykuł/fik do odpowiedniego profilu.

Dodałem do panelu administracyjnego możliwość maskowania nicków autorów. Na próbę zmieniłem artykuł Grisznaka o polskich mechach i wydaje się działać...

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 17:05   

Bardzo ciekawe propozycje, pierwszy krok ku społecznościówce w rodzaju DA. To zdecydowanie krok w dobrym kierunku.
Natomiast do rozważenia - zanim podejmiemy decyzję co do konkretnych propozycji Xenipha, zamieszczonych wyżej - jest kwestia integracji kont. Pytanie jest proste - rozpoczynamy wielką operację integracji, czy realizujemy to co wyżej tylko na Czytelni?

Odnosząc się do konkretnych propozycji:
Cytat:
1. Listy przyjaciół, coś jak watche na DA.

Za, dobry pomysł.

Cytat:
2. Rekomendacje utworów, generowane na podstawie ocen przyjaciół

Jasne. Nie wiem tylko, jak by to miało wyglądać - czy jest możliwość pokazania czegoś podobnego w sieci?

Cytat:
3. Alternatywa do powyższego - rekomendacje utworów, generowane na podstawie zbieżności gustów. Inaczej mówiąc - branie pod uwagę wszystkich ocen użytkowników, nie tylko tych przypisanych do utworu.

Preferowałbym raczej polecanie przez przyjaciół. Rekomendacja automatyczna już działa, i chyba jakoś niespecjalnie to wyszło.

Cytat:
4. Jeszcze inny wariant - wyświetlanie obok średniej ze wszystkich ocen średniej ocen przyjaciół i przyjaciół przyjaciół.

Jak wyżej. Jedak co człowiek, to człowiek. Poza tym, jestem za jak największym udziałem czytelników w tworzeniu treści.

Cytat:
5. Reorganizacja panelu dodawania - moim zdaniem mógłby być jeszcze bardziej kompaktowy.

Jasne - ale to kwestia techniczna, w której nie będę miał za wiele do powiedzenia.

Cytat:
6. Połączenie serii, gatunków i ostrzeżeń w jeden system wyróżników. Od strony użytkownika nie będzie widać różnicy, ale pozwoli to na łatwe rozszerzanie systemu w przyszłości, np. o wyróżniki specyficzne dla artykułów.

Słusznie. Tak naprawdę, już teraz od strony czytelnika nie widać większej różnicy.

Cytat:
7. Ocenianie komentarzy - a'la YouTube, czyli uproszone: kciuk do góry, lub kciuk w dół.

Pomysł, który kiedyś postulowałem na Mandze i Anime. Dobrze, aby ranking komentarzy pokazywał się w profilu użytkownika - będziemy (i czytelnicy) wiedzieć, kto jest najbardziej opiniotwórczy.

Cytat:
8. Inbox w profilu użytkownika - powiadomienia o komentarzach, kontynuacjach śledzonych cyklów itp.

Pewnie. Podzielam tu argumentację IKi co do pozostawienia tego w inboksie, a nie na mailu.

Cytat:
9. Prywatne wiadomości.

Można. Kłania się integracja kont...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-02-2009, 21:00   

Burza mózgów na ircu:
Cytat:
[Xeniph] (kolejna rzecz która mi przychodzi na myśl - oflagowanie cykli jako fik/artykuł/część strony/news. Przeczyści się w ten sposób statusy, a może nawet nieco przyspieszy działanie strony w paru miejscach...)
[UYP|Afk] mhym
[UYP|Afk] good idea

- wyszukiwanie artykułów po autorze
- wyświetlanie artykułów na liście utworów autora/może link w profilu

co do integracji:

http://forum.tanuki.pl/4623.htm


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 23-03-2009, 15:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 10:29   

Jaki przyjmujemy zapis tytułów mang i anime na Czytelni? Obecnie jest w tym zakresie całkowita dowolność, tzn. pojawiają się tytuły polskie, angielskie i japońskie. Chyba, że zostawiamy w tym względzie pełną swobodę użytkownikom?
Problem zauważyłem w związku z opublikowanym dzisiaj fanfikiem do anime Aoki Densetsu Shoot!, które na Tanuki Anime jest pod tytułem Piłka w grze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 10:40   

Proponuję iść w miarę możności za tytułem głównym z Tanuki-Anime, tudzież przyjmować tę samą zasadę - pierwszeństwo ma tytuł z polskiego wydania/emisji, potem oryginalny. Problem oczywiście polega na tym, że te tytuły się zmieniają (coś zaczyna być wydawane w Polsce i dostaje nowy tytuł główny), ale to chyba jest najlepsza metoda.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-03-2009, 22:29   

W związku z uproszczeniem panelu do minimum ja myślałam o czymś takim. Po dodaniu do słowniczka tagów "wyróżnik" i "gatunek" i powiązaniu ich z czytelnią, można dodać link. Przy czym zastanawiam się nad uproszczeniem/wyrzuceniem opcji wyłączenia komentarzy/ocen.

Link do bardzo zgrzebnego projektu - przy czym nie wiem, na ile jest to wykonalne...
http://i137.photobucket.com/albums/q234/Irtha/c1a.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2009, 23:09   

uwagi:

Kilka rzeczy wypadło przy wstawianiu
- prawa autorskie. Dodać textbox do pozostałych dwóch (nad lub pod opisem)
- brak poziomu krytyki (rozwijana lista jednokrotnego wyboru?)
- brak serii: rozwijana lista wielokrotnego wyboru (okienko, podokienko, "dodaj" w jednej linii) pod wyróżnikami
- brak opcji prolog. Proponuje dodać checkboxa przy tytule na dole, albo pod kontynuacją na górze, z tym, że trzeba rozwiązać jakoś problem zaznaczenia równocześnie "nowy" i "kontynuacja" lub "kontynuacja" i "prolog", najprościej dając nowy/kontynuacja jako listę jednokrotnego wyboru, a przy prologu wywalać błąd jeśli dana seria już istnieje i ma wstawiony prolog.

Poza tym pomysł dobry, i znacznie prostszy od tego nad czym ja dłubałem.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 21:32   

Jako że mamy coraz więcej artykułów z przypisami, dobrze byłoby wprowadzić Polską Normę w tym zakresie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-03-2009, 14:29   

http://czytelnia.tanuki.pl/user/profile.php/Przyjaciel - czy ktoś tego pana pogna na dobre?
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-04-2009, 15:14   

po zatwierdzeniu fika Kyo: http://czytelnia.tanuki.pl/admin/book.php?book=2258&chap=1660 - rozdział 7
zniknęła seria "Sailor moon"
Po wprowadzeniu serii, zniknął autora, fika przerzuciło do korekty i ubiło serię.
Cytat:
Notice: Undefined index: jezyk in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 44

Warning: pg_query() [function.pg-query]: Query failed: ERROR: zero-length delimited identifier at or near """" at character 116 in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 69

Notice: Undefined index: jezyk in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 96
nie da się przejść do konkretnego rozdziału z poziomu panelu edycji, nie da się dodać autora, serię da się dodać, Autora magicznie się pojawia po zatwierdzeniu na głownej, tak jak i cały fik, wywala u góry błąd:
Cytat:
Notice: Undefined index: jezyk in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 44

Warning: pg_query() [function.pg-query]: Query failed: ERROR: zero-length delimited identifier at or near """" at character 26063 in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 69

Notice: Undefined index: jezyk in /www/tanuki_www/www/czytelnia/admin/book.php on line 96
Po przejściu z tekstu głównego do edycji: fik w korekcie, brak serii, brak autora, historia zmian jest, nie da się dodać autora ani przejść do innego rozdziału. W tekście głównym na stronie w menu rozwijanym rozdziałów, jest jakieś () (pozostałośc po (7) z edycji?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group