FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Warte polecenia, czyli WBA Hit!
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-05-2004, 15:47   

ka_tka napisał/a:
Evangeliona bym jednak dodała, przyjęło się mówić, że kultowe, zresztą zazwyczaj się podoba mniej wybrednym osobom (ja nic nie mówiłam ;P)


Właśnie to jest powód by nie dodawać... To, że wszyscy tak mówią nie znaczy jeszcze, że musimy się z nimi zgaddzać...

Naturalnie to nie przekreśla szans Evangeliona... Ale wolałbym, żebyśmy wyznaczali oceny wedłóg własnych odczuć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2004, 22:34   

Avellana napisał/a:

Chyba, że g_v_s by miał ochotę :>

Lepiej nie... nie zamierzam zaniżać ogólnego poziomu recenzji..
Avellana napisał/a:
owa słynna OAVka (słyszałam, że jest świetna) ma zapewne sens tylko w powiązaniu z właściwą serią


A własnie że nie - z serią ma wspólnego tylko główniego bohatera, zresztą i tak przedstawionego z zupełnie innej perspektywy. Seria jest raczej komedią akcjii, a w oav nie ma chyba ani jednego żartu... za to z pewnością można ją uznać za dramat... Avellana, czas nadrobić zaległości

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2004, 14:31   

Według własnych odczuć? No, ja tam to lubię ;P

A w ogóle to może to jakoś podzielić, chociażby ze względu na przedział wiekowy? Bo takiemu kilkunastolatkowi spodoba się jakieś mniej ambitne dla starszego coś i odwrotnie... Dziewczynie często co innego niż chłopakowi... chociaż jakby tak wszystko przedzielać, to by większości trzeba było postawić hita jakiegoś rodzaju... dobra, namieszałam, nie ważne ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-05-2004, 21:09   

Hmmm... nie wiem czy to jest, ale ja poleciłbym stanowczo (w sposób wredny i subiektywny) Triguna i Hellsinga. Obie serie są moim zdaniem fenomenalne :-) Co do wymienionych wcześniej - Slayers i Soul Hunter na pewno, na temat reszty się nie wypowiadam, bo (niestety) ich nie widziałem :-(

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Saluchna Płeć:Kobieta
evil baka heavy metal fan


Dołączyła: 30 Mar 2004
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2004, 21:40   

Wg. mnie godny polecienia jest Gunnm, czy też Battle Angel Alita, jak to ją Amerykańce ochrzcili. Ale tylko manga - anime jest o wieeele gorsze od papierowego pierwowzoru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2004, 22:22   

ka_tka: oczywiście, masz trochę racji, niemniej należy wychodzić z założenia, że są rzeczy obiektywnie dobre, które widz w miarę przytomny i wyrobiony doceni. Serial Experiments Lain są kompletnie nie w moim stylu, ale mimo wszystko uważam, że są świetne.

Daerian: byłam ciekawa, czy ktoś zgłosi Hellsinga - ja go nie widziałam. Nad tym i nad Trigunem warto się zastanowić, obie serie to swego rodzaju "klasyka".

Saluchna: mówimy o anime (tylko anime, nie mangach), których recenzje znajdują się na Wszechbiblii Anime (link w odnośnym temacie globalnym). Jeśli masz jakąś opinię o czymś stamtąd - jesteśmy bardzo ciekawi. Wymienionego akurat nie ma w spisie, bo nikt nie widział i nie zrobił.

Sorry, że tak ganiam, ale ten temat z założenia nie ma się dublować z tematem o najlepszych widzianych anime/mangach, który też znajduje się gdzieś w tym dziale.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-05-2004, 22:56   

Ave, poleciłbym Ci go, ale sama mi mówiłaś, że wampirów nie lubisz :-) A ponieważ dla mnie to jedne z najciekawszych stworzeń fantasy i S-F (takie też są :-)), to seria bardzo mi się podoba :-)
A Trigun to po prostu rzecz fenomenalna (przynajmniej według mnie i wszystkich moich znajomych, którzy go obejrzeli :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2004, 07:59   

Wzdech... Daerian, ja rozumiem dobre wychowanie wobec dam i w ogóle chęć ustępowania, ale właśnie chodzi mi o to, żeby nie tworzyć "Listy Przebojów Avellany", bo mój gust ma swoje wyraźne ograniczenia.

To ja może jeszcze raz: chodzi o to, żeby na Wszechbiblii Anime przy tytułach, które z jakichś powodów uważamy za ponadprzeciętne, wyświetlał się jakiś ładny znaczek (choćby gwiazdka). Żeby ktoś, kto wchodzi i chce zobaczyć, co warto obejrzeć, widział, co MY uważamy za dobre. Zabawa z typowaniem polega na tym, że doszliśmy do wniosku, że nie można polegać tylko na opinii osoby recenzującej - trzeba, żeby kilka osób miało o danej serii dobre zdanie. Żeby nie polecać chłamu, ale też żeby nie dawać gwiazdek 3/4 wszystkich recenzji - bo wtedy to się "zdewaluuje", straci na znaczeniu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-05-2004, 08:35   

Mi osobiście chodziło o to, że go polecam do listy, ale nie zmuszam Cię do jego obejrzenia, bo wiem, że wampirów nie lubisz :-)
Aha, poleciłbym też umieszczenie kilku tytułów dla dzieci - np. Sally la maga :-) którą ileś tam lat temu bardzo z Inai lubiliśmy (nie wiedząc że to anime :-)).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2004, 08:48   

Może, gdyby Martinowi się chciało, stworzyć jakiś system głosowania/komentarzy do każdego tytułu...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2004, 11:44   

I stworzyć coś w rodzaju top 10 czytelników? Ciekawe rozwiązanie (byłoby jak w TSie - lista czytelnicy, lista experci etc :P). Tylko ciekawe jak z wykonaniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-05-2004, 13:00   

Proponuję trójwarstwowy system oceniania - ocena autora recenzji, innych redaktorów oraz czytelników. "Znaczki" możnaby przyznawać na podstawie ocen redaktorów, należałoby ustalić pewne kryteria - np. minimalna ilość głosujących redaktorów, minimalna konieczna ocena i średnia ocen. W przyszłości możnaby przydzielać wyróżnienia "hit wg. czytelników" na podstawie ich ocen. Poza tym dodać w silniku strony możliwość wyszukiwania i sortowania według ocen, ewentualnie tworzyć listy "top 10" na podstawie ocen redaktorskich i czytelniczych.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2004, 14:29   

Tilk-na podstawie oceny tego kto pisał nie ma sensu, bo jedna osoba widzi anime tylko z mechami a inna (jak ja) anime z mechami nie cierpi (czyli "mechom mówimy NIE!":P) jak już to jestem za takim głosowaniem tylko dla zajerejstrowanych (co niestety przyciągnie wielu zbędnych userów) co dawało by jedną możliwość na ankietę albo coś albo jedną na anime żeby głosy były prawdziwe a nie że jedna osoba daje 50 razy na dany tytuł...

Daer-lista wg Avellany wg mnie nie przejdzie, tak samo każa inna wg mniej niz 20 osób bo każdy ma inne gusta do tego i każdemu się podoba co innego...więc sensu to nie ma...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2004, 18:13   

Cytat:
To ja może jeszcze raz: chodzi o to, żeby na Wszechbiblii Anime przy tytułach, które z jakichś powodów uważamy za ponadprzeciętne, wyświetlał się jakiś ładny znaczek (choćby gwiazdka). Żeby ktoś, kto wchodzi i chce zobaczyć, co warto obejrzeć, widział, co MY uważamy za dobre. Zabawa z typowaniem polega na tym, że doszliśmy do wniosku, że nie można polegać tylko na opinii osoby recenzującej - trzeba, żeby kilka osób miało o danej serii dobre zdanie. Żeby nie polecać chłamu, ale też żeby nie dawać gwiazdek 3/4 wszystkich recenzji - bo wtedy to się "zdewaluuje", straci na znaczeniu.


Ninejszym odgrzebuję i odkurzam ten temat - ponieważ właśnie zostało wprowadzone prowizoryczne oznaczenie "hitów" na WAnime. Są one widoczne na liście recenzji - przy głównym tytule jest gwiazdka. Powprowadzałam większość propozycji, oczywiście od czasu śmierci tego tematu przybyło sporo recenzji, więc dodałam kilka "pewników". Kilku następnych nie dodałam, bo nie chciałam nic dostawiać seriom, których nie znam.

Najwygodniej wam będzie wybrać "ukryj tytuły alternatywne" i spokojnie przejrzeć, co dostało gwiazdki - a co powinno je dostać?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-11-2004, 22:03   

Hmmm... przejrzałem to co dostało i trochę tego mało jak na razie ^^'
Ja bym do listy dodał koniecznie Cowboya Bebopa, Mononoke Hime, InuYashę, Slayersów i Triguna ^^ Zastanowiłbym się nad Hellsingiem i Lost Universe - o ile wolę tamte, to te też mi się bardzo podobają, a wśród wielu moich znajomych odnoszą o wiele większe sukcesy.
PS: i zmieniłem zdanie co do Soul Huntera... są o wiele lepsze serie ^^'

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group