FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Warte polecenia, czyli WBA Hit!
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 10:35   Warte polecenia, czyli WBA Hit!

Postanowiłam wrzucić ten temat tutaj, bo nie chodzi mi tylko o opinie szanownych recenzentów, ale w ogóle kogo się da. Otóż zamierzamy na Wszechbiblii Anime oznaczyć w jakiś sposób serie warte polecenia. Żeby ktoś wchodząc od razu widział, co - naszym subiektywnym zdaniem - warto obejrzeć. I właśnie to by trzeba wytypować (prawdę mówiąc wydaje mi się, że nie powinna to być więcej jak 1/4 - 1/3 wszystkich tytułów, inaczej to nie ma sensu).

Poniżej są moje typy. Starałam się, żeby to nie była lista "co się podoba Avellanie", stąd nie ma tu na przykład Read or Die albo Spiral, które ogromnie lubię, ale jednak wiem, że mają liczne usterki. Nie ma też rzeczy, których nie oglądałam. I teraz moja prośba: piszcie! Piszcie, jeśli się zgadzacie z którymś z tych typów - żebym wiedziała, które pomysły mają poparcie. I piszcie, co jeszcze by należało dodać.

serie: za całokształt

Cowboy Bebop (chyba jasne)
Haibane Renmei (mało kto zna... Czy ktoś mnie poprze?)
Inuyasha (to ma "awans" w kieszeni)
Last Exile (nowe, dobre... I chyba kilka osób widziało)
Revolutionary Girl Utena (ja wiem, że to nie dla każdego - nominować, czy nie?)
Scrapped Princess (nowe, ale dobre)
Serial Experiments Lain (klasyka tematu - a przy okazji rzecz udana)
Slayers TV, NEXT, TRY (obiektywnie nie są to najlepsze serie - ale mimo wszystko bardzo udane)
Wolf's Rain (sama nie wiem...)

zastanawiam się też nad ostatnio obejrzanym Full Metal Panic!

Filmy i "pojedyncze" OAVki

Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star)
Kanojo to Kanojo no Neko (She and Her Cat) - to i Hoshi no Koe to rzeczy krótkie, ale śliczne
Hotaru no Haka (Grobowiec Świetlików)
Mononoke Hime
Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) - wszystkie trzy powyższe chyba po prostu wypada...

Uwaga: na liście nie ma na przykład Neon Genesis Evengelion i Ghost in the Shell. Mimo że to "klasyka" i rzeczy "kultowe" ja uważam, że NGE jest po prostu dość słaby, a Ghost się zwyczajnie zestarzał. Ale nie twierdzę, ze muszę tu mieć rację.

P.S. Dorzucę typy Zegarmistrza:

Tenchi Muyo!
Soul Hunter

P.S.S. Oczywiście chodzi mi rzeczy, których recenzje SĄ na WB Anime. Jeśli jest jakaś seria, której tam brakuje, a którą warto polecić innym, to najpierw niech ktoś napisze jej recenzję :>

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 11:00   

Vision of Escaflone też można polecić chociaz nie w pierwszej kolejności

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ayanami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Paź 2003
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 12:04   

No dobra postaram się obiektywnie choć to trudne.
Neon Genesis Evangelion, Naushika, Hotaru no haka, Mononoke, Haibane renmei też choć dopiero co zaczęłam oglądać; Slayers (choć to już nie wiem czy tak obiektywnie polecam)
Dorzuciłabym jeszcze kilka, ale to byłoby już na pewno subiektywnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 12:44   

No no, coś w stylu znaczku jakości z CDA. Popieram :).

A oto moje typy (i komentarze do typów Ave, które widziałem),

Serie:

Full Metal Panic (najlepsza seria komediowa jaką widziałem)
Full Metal Panic? Fumoffu (Równie dobra jak pierwsza, ten tytuł ma w sobie "coś")
Slayers TV, NEXT, TRY (Tu mam podobne zdanie jak Ave)
Inu Yasha (Seria dobra, świetnie się ogląda, jednak małe zastrzeżenie - tasiemcowatość i zatrzymanie akcji w miejscu. I jeśli Naraku znowu da dyla... to tytuł wiele straci - chyba że wniosą coś nowego).
Vandread (no, pierwszoplanowi (z paroma wyjątkami) pozostawiają trochę do życzenia, ale nadrabia trzymającą w napięciu i pełną niespodzianek fabułą oraz dynamiką bohaterów drugoplanowych. Jak dla mnie druga po FMP.)
Soul Hunter (Fabuła, bohaterowie, wielowątkowość, trzymanie w napięciu... całokształt :) )

I zastanawiam się nad Golden Boy.

Filmy:

OMG Movie: Za całokształt - i ciekawe zakończenie tej komediowo - romansowej serii.
Spirited Away - obowiązkowo.
Hotaru No Haka
Mononoke Hime

Dwóch ostatnich nie widziałem (nie bić :P), aczkolwiek nie wypada ich nie dodać.


Nie wymieniłem Bubblegum Crisis (pierwszego) oraz Armitagów - uznawanych z tego co wiem za klasykę - jak dla mnie po prostu to serie dobre w swojej konwencji, ale nic ponadto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 13:02   

no to i ja sie wypoeiwm:P
(szykujcie sie na spadnięcie z krzeseł:P)


Scrapped Princess-za całokształt, pomysł, i to że nie wiemy czy to SF czy fantasy:P
InuYasha-za ilość odcinków, to że wciąga, i to że postacie zaczynają być czasem nużące:P
Slayers-mimo że kiedyś seria wydawała mi się dużo lepsza, nadal miło się da obejrzeć i jako klasyka jedno z lepszych:P

{a mało bo Ryu mało oglądał:P}
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 15:27   

Evangeliona bym jednak dodała, przyjęło się mówić, że kultowe, zresztą zazwyczaj się podoba mniej wybrednym osobom (ja nic nie mówiłam ;P)

Chobits? W końcu jedno z lepszych dzieł Clampa, a samego Clampa trudno nie znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-05-2004, 16:20   

DOłanczam się do Ryuzoku: Słayers! Koniecznie Slayers! Że też tak długo nikt tego nie zaproponował... Czyżby stawali się dla nas tak oczywiści, że zapominamy o tej serii?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 16:28   

Nie wspominam, bo to się wie samo przez się :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 17:33   

Serie:

Full Metal Alchemist - obejrzyjcie - przekonacie się dlaczego - warto!
Rurouni Kenshin OAV - to chyba najlepsze anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Oprócz ciekawej fabuły, wartkiej akcjii i nastrojowej muzyki zawiera także szczyptę filozoficznych rozważań...
Ebichu - genialna erotyczna komedia o zboczonej chomiczycy (studio GAINAX)
Memories - 3 nowelki fantastyczno-naukowe, naprawde dobre

Filmy:

Zone of the Enders OAV - krótkie, ale dobre ;)
Mój sąsiad Totoro i wogóle cała twórczość Studia Ghiblii (chyba wszystkie pozycje trzymają pewien poziom)

Cytat:
P.S.S. Oczywiście chodzi mi rzeczy, których recenzje SĄ na WB Anime. Jeśli jest jakaś seria, której tam brakuje, a którą warto polecić innym, to najpierw niech ktoś napisze jej recenzję :>


Dopiero teraz to zauważyłem, ale nie mam zamiaru kasować większości.. może ktoś kiedyś napisze recenzje...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-05-2004, 18:04   

Popieram kandydature Tenchi Muyo -Zarowno OAV jak i filmy zasluguja na to ( i mam do nich sentyment >P )
Od siebie dodam Peacemaker Kurogane - Spojrzenie nie krwawa historie japonii z przeciwnej strony barykady niz Kenshin i nie tylko (Saitou jest tu genialnie przedstawiony.)
Co jeszcze... Na zachodzie triumfy swiecie trzecia seria Initial D. Moze to...? Choc u nas seria ta raczej nie jest znana. Widac, za malo kierowcow w w fandomie mamy >D
Chrno Crusade: nowe, dobre, z fabula dryfujaca od lekkiej komedii fantasy co calkiem powaznego dramatu... Plus sympatyczny chara design.
Hmmm, nic mi wiecej nie przychodzi do glowy...Wspomniane Last Exile?
Edit: mysle przyszlosciowo. i mowie o anime ktore MAM i ktore bede recenzowal.
Nikogo nie zmuszam do poparcia moich kandydatur. to tylko propozycje.
ps tak wiem, mam pisac >)


Ostatnio zmieniony przez g_v_s dnia 16-05-2004, 18:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2004, 18:07   

Sm00k: ja pisałam, trzeba było przeczytać przynajmniej pierwszy post w temacie :D - chodzi o to, co polecić z rzeczy, które MAMY. Myślenie życzeniowe niewskazane, chyba, że samemu chce się coś zrobić. Bo ja się do oglądania Kurogane nie zmuszę. Podobnie z Initial D. Chrno Crusade... Bo ja wiem? Niech się Serika wypowie. A Last Exile wymienione i raczej pewna kandydatura - wiem, że kilka osób widziało i wysoko ocenia.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-05-2004, 21:48   

Chrno Crusade moim zdaniem jest raczej przecietne... Ogląda sie całkiem miło, ale nie całe - "wypełniaczowe" odcinki w środku są tragiczne, a niektórzy bohaterowie (że tak nie będę na pewnego demona wskazywać palcem) charakteru nie mają za grosz. Widziałam dużo lepsze pozycje... ^^" Moim zdaniem nie trzyma poziomu pozostałych kandydatów (ale podkreślam, to tylko moje zdanie).

Za to ja proponowałabym ze swojej strony The Hakkenden. Animacją byście pewnie się nie zachwycili (ale rok produkcji wszystko tłumaczy, chociaż sama kompozycja niektórych scen mnie na przykład urzekła), ale to naprawdę jedna z najlepszych rzeczy, jakie oglądałam. O ile mi wiadomo, jst to ekranizacja jednej z klasycznych pozycji literatury japońskiej - głęboko zakorzeniona w mitach i wierzeniach opowieść o przeznaczeniu i ludzkiej naturze... Z tym, że to zdecydowanie pozycja nie dla każdego - niektórych może po prostu znudzić.
(recenzja będzie, nie bijcie!)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2004, 09:33   

Na wstepie taka uwaga. Wg mnie cos moze miec WB Hit a wcale jeszcze tego recenzja nie musi byc zrobiona - pozatym niedlugo beda dopisywane same dane techniczne wielu serii - a one nie beda mialy jeszcze recenzji - ale ze to tytul wyjatkowy mozna by oznaczyc przeciez - to nawet oczywiste ze nie wszystko odrazu mozna zrecenzowac.

Cytat:
Cowboy Bebop (chyba jasne)
Haibane Renmei (mało kto zna... Czy ktoś mnie poprze?)
Inuyasha (to ma "awans" w kieszeni)
Last Exile (nowe, dobre... I chyba kilka osób widziało)
Revolutionary Girl Utena (ja wiem, że to nie dla każdego - nominować, czy nie?)
Scrapped Princess (nowe, ale dobre)
Serial Experiments Lain (klasyka tematu - a przy okazji rzecz udana)
Slayers TV, NEXT, TRY (obiektywnie nie są to najlepsze serie - ale mimo wszystko bardzo udane)
Wolf's Rain (sama nie wiem...)


Cowboy Bebop - jak najbardziej.
Haibane Renmei - owszem bardzo dobre i rowniez jestem za nominacja,
Inuyasha - no oczywiscie !
Last Exile - j.w. - rewelacja
Utena - hymm... to jest dziwne :>
Scrapped Princess - to ze nowe nie wyklucza automatycznie ze dobre ;) I owszem owszem, swietna animka - sam polecalem tak jak Last Exile :>
Serial Experiments Lain - moze byc..
Slayers - to tak z definicji
Wolf's Rain - bylbym za


Cytat:
Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star)
Kanojo to Kanojo no Neko (She and Her Cat) - to i Hoshi no Koe to rzeczy krótkie, ale śliczne
Hotaru no Haka (Grobowiec Świetlików)
Mononoke Hime
Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) - wszystkie trzy powyższe chyba po prostu wypada...



Hoshi no Koe - cudne !
Kanojo to Kanojo no Neko - owszem kuriutkie ale swietnie zrobiona narracja itd.
Hotaru no Haka - klasyka
Mononoke Hime - j.w
Sen to Chihiro no Kamikakushi - chyba wszystkim znane.

dorzucilbym jeszcze Nausica: The waley of the wind. Zas z serii TV dodalbym Junni Kukki (12 Kingdoms)


Cytat:
P.S. Dorzucę typy Zegarmistrza:

Tenchi Muyo!


A ktore konkretnie? OAVke ?


Cytat:
Full Metal Panic
Full Metal Panic? Fumoffu
Vandread

Jak najbardziej tak -sa swietne. Masz na mysli Vandread 1st stage czy 2nd stage? czy obie naraz?

Cytat:
OMG Movie

A owszem - bardzo dobre.

Cytat:
Full Metal Alchemist - obejrzyjcie - przekonacie się dlaczego - warto!
Rurouni Kenshin OAV - to chyba najlepsze anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Oprócz ciekawej fabuły, wartkiej akcjii i nastrojowej muzyki zawiera także szczyptę filozoficznych rozważań...
Ebichu - genialna erotyczna komedia o zboczonej chomiczycy (studio GAINAX)
Memories - 3 nowelki fantastyczno-naukowe, naprawde dobre


Full Metal Alchemist - jaknajbardziej - to dobra seria i im dalej tym lepsza
Rurouni Kenshin OAV - ktora oavka? bo sa dwie :D
Ebichu - faza na max.. ale co do wyroznienia bym sie zastnowil jeszcze
Memories - hymm... no nie wiem.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2004, 11:50   

Martin napisał/a:

Rurouni Kenshin OAV - ktora oavka? bo sa dwie :D


Ta lepsza :)
4 częściowa (chyba ma tytuł Samurai X...) opowiadająca o początkach Kenshina

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2004, 12:21   

Ja przyznam, że nie jestem w pełni przekonana do "polecania" rzeczy, które nie mają recenzji. Szczególnie, jeśli nie zanosi się, by recenzję miały mieć. To jakoś głupio - polecamy, a oprócz "gatunków" (które będą) nie ma ani słowa, co to jest i z czym to się je. Jeśli polecamy, to znaczy, że widzieliśmy (chyba nie będziemy polecać rzeczy, o których tylko słyszeliśmy, że są dobre?!), a jeśli widzieliśmy, to dlaczego nic nie piszemy?

Nausicaa - to ma zrobić Zegarmistrz, więc to będzie. Vandread - Bambosh. Powiedzmy też, że wierzę w zapewnienia Sm00ka, choć teraz zapewne będzie się zasłaniał nadchodzącą sesją... Powiem szczerze - uwierzę, jak zobaczę.

Natomiast co do typów g_v_s: Alchemista ma napisać Agit, ale nie wiem dokładnie, kiedy można się tego spodziewać. Ja tą serią nie jestem zachwycona (łagodnie mówiąc), ale pewnie dostanie "Hita", bo wielu osobom się podoba. Ebichu, Memories 3, Zone of the Enders - słyszałam, ale nikt tego nawet nie ma w planach do obejrzenia i zrecenzowania... Chyba, że g_v_s by miał ochotę :>

Tonari no Totoro - ostatecznie nie wskazałam (sama to pisałam). Nie jestem pewna, rzecz jest śliczna, ale zdecydowanie dla dzieci, poza tym dość "stara" jak na wymagania rozpuszczonych widzów. Ale może nie mam racji i warto na to zwrócić ludzką uwagę.

Natomiast Ruroni Kenshin to osobna kwestia. Po pierwsze, nie mamy armat... Znaczy, nie mamy recenzji. Seria podstawowa ma coś z 95 odcinków, a owa słynna OAVka (słyszałam, że jest świetna) ma zapewne sens tylko w powiązaniu z właściwą serią. Jeśli by ktoś to zechciał zrobić - bomba.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group