FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Mentalność narodowa
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-07-2006, 13:39   

Cóż poradzić, nasz kochany el presidente świetnie nadaje się na cygana, którego można powiesić w miejsce kowala...

Cytat:
A slyszeliscie na pewno o "Strachu..."Jana Tomasza Grossa?


Z tego, co pisało w wywiadzie polemicznym w "Wyborczej", to książka jest jakimś paszkwilem - sprowadza stosunki polsko-żydowskie do jeno antysemityzmu. Nie przeczę, antysemityzm w tym kraju mnie niekiedy przeraża, na nim się jednak życie nie konczy...

Sam wywiad zresztą, omawiając pogrom kielecki, zręcznie omijał fakt, że Polacy nie lubili żydów między innymi dlatego, że wśród tych było wielu komunistów. I to przecież nie "nawróconych po 1945, ale już od XIX wieku. Baaardzo rozsądny dobór faktów, biorąc pod uwagę, że znam ludzi, nawet nie "z najniższej półki", którzy myślą, iż Żydzi dogadali się z komuchami z samej nienawiści do Polskiego Narodu Wybranego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-07-2006, 16:08   

Ysen, ten facet ma po prostu antypolską paranoię...
W 1968 bezpieka go kopała, bo jest żydem. Z kolei w latach 70, gdy był opozycjonistą, przeszedł na drugą stronę i donosił na współwięźniów, którzy się o tym dowiedzieli i odpowiednio go też traktowali...Potem wyjechał z Polski na "żydowskich papierach" i zaczął o nas pisać...
Czytałem "Sąsiadów", ksiązka historycznie jest tak rzetelna jak "historyczne" prace o sławie LWP wydawane za komuny.
Pewnie, są w naszym kraju antysemici, jak wszędzie, jednak Grossowi nie opłaaąłoby się napisac o państwowym antysemityźmie w Rosji czy we Francji, bo w końcu te kraje są cacy, a Polska wiadomo - be.
Powrót do góry
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 09:48   

W "Przekroju"czytalam (w artykule dotyczacym<Strachu>)o pewnym wiecu polsko-zydowskim,w ktorym jedna Zydowka zaczela gadac,iz pOLACY ZBUDOWALI OBOZ KONCENTRACYJNY(????!!!!)Na pytanie dlaczego tak sadzi,odpowiedziala"Bo znajdowal sie w Polsce.WTF?I jak tu szanowac Zydow....?

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 10:22   

Nie sądź ogółu po jednostce (statystyka to kłamstwo :P) i nie przejmuj się nieukami ;].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2006, 10:28   

W sumie Oświęcim był typowym przykładem niemieckiego multikulti - zbudowali go Niemcy, w Polsce, dla Żydów i Cyganów.
Nieuki to jedno, ale wielu chciałoby wierzyć, że to faktycznie Polacy są winni holocaustu - z nami w końcu nie da się robić takich interesów jak z Niemcami, od których odszkodowań wyciągnąć się nie da.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 11:54   

Jest też jeszcze jeden powód, dla którego znacznie częściej słychać oskarżenia Żydów wobec Polaków niż Niemców. Bardzo prozaiczny zresztą - polskich Żydów, którzy przeżyli Holocaust, było nieporównanie więcej, niż niemieckich (a ci w większości i tak wyjechali w początkowym okresie prześladowań). Wobec tego jest znacznie więcej niekorzystnych (bo Holocaustowych - a wiadomo, że złe rzeczy pamięta się najlepiej) wspomnień związanych z Polską, niż z Niemcami.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 17:11   

Polska już przed wojną uchodziła za państwo w którym panoszył się antysemityzm ,ale m zdaniem wielu jest to krzywdzące należy tutaj rozgraniczyć antysemityzm i "antysemityzm" . Polska nienawiść do żydów przejawiała się w powszechnie złej opinii o żydach ,czasem dochodziło to pewnych zajśc (tj. obrzucanie mięsem ,rozwalenie kilku straganów ,obelżywe napisy na murach) ,ale nikt w naszym kraju nie chciał zydów eksterminować czy zamykać w obozach !!! !!!!!.
Żydzi mieli w Polsce więcej swobody niż w większosci europejskich krajów (która panowała praktycznie od średniowiecza) ,a obelgi czy incydenty nie były takie znowu nieuzasadznione ,bo żydów jako narodu praktycznie nie dało się "polubić" (często nie integrowali się ze społeczeństwem i stanowili swoiste państwo w państwie, chociaż z biegiem lat asymilacja postępowała ,to i tak większość żydów pozostała w swoim własnym kręgu) .
Historia jest fałszowana ,bo do aktów prawdziwego antysemityzmu dochodziło przed wojną w wielu innych krajach t.j. Niemcy czy Francja ,a Polacy właściwie o żydach źle mówili i tyle ( i wielu z nich ma podobna opinię nawet teraz) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 17:34   

Wiesz, tak się składa, że musiałam się niedawno przekopać przez kilka tygodni pewnego przedwojennego dziennika. Dziennik był nie z tych najbardziej prestiżowych, ale też nie taka całkowita szmata. Jak na dzisiejsze czasy, powiedzmy, poziom "Faktu" albo nawet "Dziennika". Otóż był on po prostu wypchany doniesieniami o tym, co Żydzi ostatnio zrobili, kogo oszukali, gdzie się wpychają etc. Wszystko w sposób wyraźnie świadczący o tym, że autorom nic za takie pisanie nie grozi - a język, używane określenia, obecnie mieściłyby się w marginesie prasy antysemickiej. Podobnie zresztą było w pewnym miesięczniku przedwojennym, który też opracowywałam - niby artykuły kulturalne, społeczne, a co drugi o Żydach. Więc szczerze mówiąc mam dość dobrze wyrobioną opinię o antysemityzmie w przedwojennej Polsce, bo to, co sama pomacałam, bardziej mnie przekonuje niż opracowania historyków.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2006, 19:38   

hehe ... ze "źródeł" czytałem fragment przedwojennego podręcznika do historii (który o żydach nie wyrażał się pochlebnie :D ) ,a także słyszałem starszych ludzi (którzy przed wojną mieli do czynienia z żydami ) i padały z ich ust zwroty czasami dość ostre . Słyszałem o [dosłownie] sikaniu na żydów z balkonu ,obrzucaniem ich fekaliami itd. ,ale mimo tego nie był to antysemityzm w wydaniu podobnym do niemieckiego ,gdzie bez skrupułów mówiono o zamykaniu w obozach i wymordowaniu i co gorsza w niemczech przed wojną było na to społeczne przyzwolenie i tak też robiono . W Polsce byli ludzie głoszący podobne hasła ,ale na hasłach się skończyło ,bo w rzeczywistości nie miały one znaczącego poparcia . To co działo się w czasie wojny praktycznie nie da się zweryfikowac (np. Jedwabne) ,jedni twierdzą że prowokacja , inni że dokonali tego polacy zainspirowani przez ... i tutaj też nie ma zgodności .
Antysemityzm w Polsce był i jest po dziś dzień ,problem polega na tym jakie (jak złe)"owoce" przyniósł tak na prawdę POLSKI antysemityzm .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-07-2006, 02:23   

Nie przesadzajmy może z tym antysemityzmem bo na tej zasadzie to by się znalazło wiele krajów w których panuje antypolonizm (Niemcy na czele) i co? Ano nic. Nikt slowa nie powie. Chciałbym żeby mi ktoś raz na zawsze wytłumaczył co jest takiego świętego w tym narodzie że jak się zapytasz czy ktoś jest francuzem to jest spoko a jak się zapytasz czy ktoś jest żydem to jesteś antysemita...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-07-2006, 03:00   

Bo Francuzów nikt nie oskarża o władzę nad światem, zniszczenie WTC, zabójstwo Elvisa ani wymyślenie Holocaustu (not kidding). Bo "Francuz" nie funkcjonuje jako epitet. A także bo Francuzów nikt nie próbował wyeksterminować.

Najsilniejszy antypolonizm panuje w Polsce, będę to powtarzał do znudzenia. Antysemityzm natomiast jest baardzo rozpowszechniony, obecnie epicentrum to chyba perska ojczyzna Aryjczyków. Kiedys oczywiście Niemcy, a jeszcze wcześniej chyba Rosja. Polska nie była nim nigdy, choć tak wspaniale znamy się na kreowaniu swego wizerunku za granicą, że inni gotowi są nas posądzić o wszystko i trudno sie dziwić.

Cytat:
Więc szczerze mówiąc mam dość dobrze wyrobioną opinię o antysemityzmie w przedwojennej Polsce, bo to, co sama pomacałam, bardziej mnie przekonuje niż opracowania historyków.


Ależ historycy wcale temu nie przeczą. Trudno żeby przeczyli, skoro jak sama widzisz było to dość powszechne zjawisko. Inna rzecz, że wtedy Polacy mieli samych wrogów wokoło, może z wyjątkiem Rumunii. Żydzi uznawani byli za główne zagrożenie z wielu powodów, by wyliczyć tylko ich supremację w biznesie, nauce i "wolnych zawodach". Polska endecja uważała ich za grożnych ze względu na ich wyższe stadium rozwoju społecznego (jak rozumiem groziło to naszą judaizacją; cóż, tak to jest z teoriami czasów raczkującej socjologii...). Było w tym sporo prawdy, gdyż patrząc na wykresy demograficzne z okresu to Polakami byli głównie chłopi, robotnicy i ziemianie, czyli klasy mało rozwojowe.

Tyle powody racjonalne. Dochodziły do tego zabobony stare jak świat i zupełnie normalne (co nie znaczy, że godne pochwały) w stosunku do innej narodowości, by wspomnieć tylko ogony, które zdaniem średniowiecznych Francuzów miały wyrastać z tyłków sąsiadów zza kanału.

Teraz z innej beczki: w Angorze czytałem wywiad, w którym dowodzono, że pogrom kielecki był w rzeczywistości mistyfikacją władz komunistycznych i brały w nich udział wyłącznie policja i służby bezpieczeństwa. Prawdę mówiąc wydaje mi się to równie prawdopodobne, jak wersja "oficjalna" - nie widzę nic, co mogłoby całkowicie wykluczyć pogrom, wiem jednak, że taka mistyfikacja byłaby diabelnie w stylu panów komunistów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 25-07-2006, 12:44   

Ysengrinn napisał/a:
Bo Francuzów nikt nie oskarża o władzę nad światem, zniszczenie WTC, zabójstwo Elvisa ani wymyślenie Holocaustu (not kidding). Bo "Francuz" nie funkcjonuje jako epitet. A także bo Francuzów nikt nie próbował wyeksterminować.

Ja też nie używam słowa "żyd" jako epitet. Już prędzej "bogaty żyd" ale to akurat jest niewiele lepsze w przypadku większości narodowości. Że niby żydów Hitler mordował? A polaków nie? A rosjan nie? I co, ktoś się martwi? Wręcz się próbuje nas oskarżać o holocaust i to nie jest żart. A co do władzy nad światem to po prostu jak najbardziej na wydarzeniach zyskuje Izrael to czemu mam się nie czepiać Izraela? :-P I ponownie nie wszystkich żydów tylko władz izraelskich i tych co z nimi współpracują.

Odnoszę wrażenie że antysemityzm stał się swego rodzaju tarczą ochronną i straszakiem na tych co są ciekawi pewnych prawidlowości. Nie patrz Izraelowi na ręce bo będziesz antysemita. Nie interesuj się czemu ktoś ukrywał swoje pochodzenie bo będziesz antysemita. Wolno się oburzać na zbrodnie wojenne każdej armi tylko nie izraelskiej bo jak źle mowisz o armi Izraela to znaczy że jesteś antysemitą... Ludzie, przestańcie bo mnie coś trafia już normalnie. To się powoli robi paranoja...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-07-2006, 12:55   

Powiedziałbym raczej że jest na odwrót - to antysyjonizm (bo tak się "postępowo" nazywa krytykę Izraela) jest współczesną, zakamuflowaną formą antysemityzmu. O ile bowiem słowo "antysemityzm" jest powszechnie uznane za negatywne, tak krytyka Izraela jest dziś bardzo mile widziana, i własnie za tym parawanem kryją się współcześni antysemici.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2006, 17:12   Polskość

takie ciekawe zagadnienie: co oznacza być Polakiem? czy Polak musi być katolikiem? czy Polak jest lepszy od nie-Polaków? czy w Polsce powinni żyć tylko Polacy?

ostatnio często stykam się z nacjonalistycznymi ideologiami w stylu Dmowskiego. bardzo mnie one denerwują. mimo że zgadzam się z nimi w tym, że Polak to osoba narodowości polskiej (aczkolwiek nie do końca, ponieważ jeżeli Białorusin albo przedstawiciel innej mniejszcości żył w Polsce i w końcu jego potomkowie się zasymilowali to można ich nazywać Polakami), nie uważam koniecznie musi wyznawać katolicyzm (bo zgodnie z ideologiami LPRów i innych każda inna religia jest zła i na stos) a tym bardziej jestem przeciwny twierdzeniu wszyscy innej narodowości są gorsi i nie powinni żyć w naszym kraju. ogólnei nacjonalizm jest zły i jest jakąś formą faszyzmu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-11-2006, 17:36   

<liczy do dziesięciu; miliardów>

Primo -Temat już był. Ktoś powinien scalić i dać komuś osta za spamowanie.

Duo:
Cytat:
co oznacza być Polakiem?


Oznacza to uważać się za Polaka.

Tertio:
Cytat:
czy w Polsce powinni żyć tylko Polacy?


Nie, powinniśmy mieć parę milionów czarnych niewolników, żeby nie musieć pracować. Najlepiej muzułmanów albo ateistów.

Quatro:
Cytat:
ostatnio często stykam się z nacjonalistycznymi ideologiami w stylu Dmowskiego.


Wytłumacz na czym polega ideologia Dmowskiego.

Quinquo:
Cytat:
ogólnei nacjonalizm jest zły i jest jakąś formą faszyzmu


Nie, synku, to faszyzm jest formą nacjonalizmu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group