FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Oriana Fallaci
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2006, 11:50   

IT. napisał/a:
Wiesz co jest straszne? Ci prawdziwi fundamentaliści, stanowiący zagrożenie wyznawcy możliwos anihilacji przyjmą z małym zachwytem: Zginą za Allacha.


No co ty ;) to oczym napisałaś czy czyste s-f - fanatyczny przywódca religijny nie chce śmierci tylko władzy - zastanawiałaś się ktoś czemu Osama nie był na pokładzie żadnego samolotów uderzających w WTC przecież już wtedy w swoim chorym mniemaniu mogł dostac się do wyznawanej przez siebie wersji raju - wiesz czemu tak nie zrobił bo był tchórzem - mistrzem teorii zła i śmieciem chowającym się po jaskiniach w afganistanie - tyle ....

IT. napisał/a:
Boto realigia ich ojcow. Czyż to nie jest kolejny lement kola historii? Zawsze mlodzi odżucają to co mieli starzy jako gorsze. Jak do tej pory odzucali się nawzajem tylko w obrebie chrześcijaństwa...


Oj nie ... wg mnie ateizm jest byłby rozwiązaniem bardziej prostym nie wymagającym żądnego zaangażowania - wypisz wymaluj idaelne dla kultury konsumpcji - manifestujacym w sposób doskonały odcięcie się od źródeł powstania wartości w jakich wyrosły światopogląd "ojców" -więc IT. po co przechodzić na Islam który od wierzącego wymaga, wymaga i jeszcze raz wymaga - w którym człowiek ma o wiele mniejszą autonomiczność prawo wyboru niż w Chrześcijaństwie gdzie Bóg się "nie narzuca" daje prawo wyboru i jest zdecydowanie dla człowieka - w Islamie jest na odwrót tam się trzeba podporządkować - czy to trochę nie zatrudne dla kogoś kto został wychowany w kulturze europejskiej i czy podjęcie decyzji o przejściu na nią nie wypływa z jakieś emocjonalnej i duchowej wewnętrznej potrzeby - której nie potrafi zaspokoić Kościół - który wg mnie przegrał - laicyzacja nawet ta emocjonalna jest już faktem a kultura i wartości które z nich wyrosły zaczynają sie już parodiować nie ma już tej kotwicy wiary - a za wyznacznik postępu postrzega się toksyczny liberalizm gdzie człowiek i jego zachcianki (nie mówie tu o potrzebach) stają sie dogmatem - dlatego w takiej wesołej Holandii chcesz brać heroinę państwo Ci za nią zapłaci jeśłi tylko przyznasz się że jesteś chory albo jak jesteś homoseksualistą to kościół da Ci ślub + dorzuci dziecko jeśli tych dwóch kolesi będą chcieli pobawić się w rodzinę (nie mam nic przeciwko związką homoseksualistów dał bym im bez słowa wspólnotę majątkową ale trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć nie czyli wtedy mogli by zacząć swoim zachowaniem krzywdzić osoby i organizacje poboczne) - ostatnio nawet czytałem ze holenderscy pedofile chcą partii i już wyszli ze swoimi postulatami - i związku z tym mam pytanie co sie do jasnej cholery tutaj dzieje - i nie chodzi tylko o holandie np. w Wielkiej Brytanii pedofile są tak bezczelni że swoich stronach rozpisują się o jej zaletach i na dodatek podpisują się pod tym z imienia i nazwiska. W opozycji do toksycznego liberalizmu mamy prawicę która potarfi tylko starszyć i zagarniac coraz więcej władzy - ale jak dla mnie nie ma alternatywy który reprezentowałby prawdziwie europejskie wartości czyli

Zegarmistrz napisał/a:
europejskiej kulturze post-oświeceniowej niż w kulturze chrześcijańskiej. Taki prąd myślenia zmusza do patrzenia na świat w inny sposób, z pominięciem przekonań religijnych, wierzeń, przesądów etc.


Czasami naprawę myśle że proste i nie dające zbyt wielkiego pola do interpreatcji prawa Islamu mogłoby byc czynnikiem duchowego odrodzenia ... pewnie za 50 lat wynik ścierania się cywilizacji zobacze na własne oczy.

Zegarmistrz napisał/a:
Problem polega na tym, że Islam nie uznaje zasady wzajemności.


Wiesz to było tylko moje takie odgórne założenie które zawsze stosuje - i jestem pewnien że tylko Islam w wersji arabskiej(fundamentalnej) nie wyznaje tej zasady wzajemności - Europejczycy wyznajacy Allaha sa bardziej podatni na dialog i ogólne wartości panujące w społeczeństwach zachodu - Wydaje mi się że te najbardziej hardcorowe państwa arabskie z każdej wyznawanej przez siebie religii zrobili by pretekst do walki z zachodem - nie wiem jak bardzo byłaby pełna miłości to i tak posłużyłaby jako narzędzie walki ze swoimi cywlizacyjnymi kompleksami.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2006, 12:08   

Udai - mylisz się. Poczytaj reakcje islamu w artykule jaki dałem. Europejscy muzułmanie mówią jednym głosem z przywódcami ze Wschodu. Ci, którzy myślą inaczej, są wyizolowani, nieważne gdzie by mieszkali.

Cytat:


Czasami naprawę myśle że proste i nie dające zbyt wielkiego pola do interpreatcji prawa Islamu mogłoby byc czynnikiem duchowego odrodzenia ... pewnie za 50 lat wynik ścierania się cywilizacji zobacze na własne oczy.


Udai, ale Ty zdajesz sobie sprawę, że islam nie jest w stanie nic przejąć z naszej kultury? Co widać choćby po tym, że przez ponad tysiąc lat istnienia praktycznie się nie zmienił, mając kontakt z większością najwyżej rozwiniętych cywilizacji po kolei. Duchowe odrodzenie o którym mówisz za to jak najbardziej może spowodować - takie, jak sobie wymarzył Urban II. Obawiam się, że to nie jest najpiękniejsza wizja przyszłości, jaką mógłbym sobie wyobrazić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2006, 16:09   

Problem w kontaktach ze swiatem islamu jest taki ze wszelkie próby ukladania czy okazywanie litosci pokonanym traktowane sa tam jako oznaka słabosci, prawda jest taka ze wszelkie ustępstwa z naszej strony są tylko zachętą do bardziej agresywnej postawy, czego zwlaszcza kraje europy zachodniej nie sa w stanie zrozumiec... Polacy po kilkuset latach bycia przedmurzem chrześcijaństwa powinni coś o tym wiedzieć, ale czytając niektóre komentarze w internecie widze że ludzie nie sa w stanie nawet wyciągnąć wniosków z wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, wiec o tym co bylo lat temu kikaset szkoda nawet wspominac :/
Ostatnio jesteśmy zarzucani przez media obrazami za bliskiego wschodu, pokazującymi Izrael najeżdzający biedne kraje arabskie. Fakt, Izrael stoczył kilka wojen, zginęło przy tym troche cywili, ale państwa te dalej istnieją mimo tego że przegrały ileś tam razy. A teraz odpowiedzcie mi na pytanie co by się stało z państwem Izrael i jego obywatelami gdyby przegrali chociaż jedną wojne z krajem arabskim ? czy skończyloby sie na jakimś układzie pokojowym ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2006, 08:40   

Prawdę mówiąc to mi sie sytuacja z "Krajami arabskimi" kojaży z sytuacją sprzed II światowej. Wszyscy widzą ze jest źle i wszyscy boją się coś, cokolwiek, zrobić puki nie jest za późno. Dlaczego tak jest?
W dodatku, co mnie bawi najbardziej, niektóre z tych "krajów arabskich" mogą sobie kupić bomby atomowe i na tym się skończy nasza radosna zabawa w krzewienie demokracji, wolności i równości.
I ja nadal jestem tolerancyjna, tylko ze jestem tolarancyjną realistką.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 08:46   

IT. napisał/a:
Dlaczego tak jest?

Bo wszyscy są leniwi, niezdecydowani i czekają, aż ktoś coś zrobi za nich. Zupełnie jak na niejednym skrzyżowaniu -_-. Ludzie, którzy chcieliby wziąć sprawę w swoje ręce i jakoś ładnie ją rozwiązać jest mało, są zbyt słabi albo i nie ma ich w ogóle.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 10:40   

IT. napisał/a:
Prawdę mówiąc to mi sie sytuacja z "Krajami arabskimi" kojaży z sytuacją sprzed II światowej. Wszyscy widzą ze jest źle i wszyscy boją się coś, cokolwiek, zrobić puki nie jest za późno. Dlaczego tak jest?

W skrócie? Bo boją się, że jeśli coś spróbują zrobić, to tylko pogorszą sytuację i jeszcze im się dostanie. Lepiej więc poczekać, może ktoś inny się tym zajmie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2006, 11:10   

Cytat:
Wszyscy widzą ze jest źle i wszyscy boją się coś, cokolwiek, zrobić puki nie jest za późno. Dlaczego tak jest?


Łatwo Ci mówić. CO można zrobić? Optymalnym rozwiązaniem byłoby powstanie oddolnej, muzułmańskiej inicjatywy, mającej na celu wyrównanie z Zachodem i pokojową egzystencję. Obawiam się zaś, że albo oni sami mają to w nosie, albo opanowane przez agentów media zupełnie tego nie pokazują. Bo jakkolwiek rzeczywiście magna pars mahometan nie ma ochoty się wysadzać, to najwyraźniej im nie przeszkadza, że część ich współwierców to robi.

Co natomiast może zrobić Zachód? Zdaniem lyberałów "krzewić demokrację na Bliskim Wschodzie". Skutki widać w Iraku. Hamerykańcy chcą tam pogodzić trzy grupy ludności, które to trzy grupy najchętniej by się wzięły i pozabijały, a już na pewno nie chciały przyjmować od Zachodu czegokolwiek. Wielokrotnie podaje się przykład Turcji, która się skutecznie ześwieczczyła. Zapomina się, że Turcy to nie Arabowie, nigdy specjalnie religijni nie byli, co nie przeszkadza im w olbrzymiej wielkości popierać Al Qaidę (toto jeszcze istnieje w ogóle?) et consortes. Krótko mówiąc perspektywy wprowadzenia tam sensownego ustroju są blade.

Innym, co Zachód może zrobić, jest poddanie ich stałej inwigilacji i/lub izolacji w Europie, jako potencjalne źródło kłopotów. Przerażające jest to, że wobec obecnej postawy islamu jest to jak dla mnie najbardziej humanitarne rozwiązanie, choć pewnie i na to się nie zdecydują. Jeśli jednak sytuacja będzie się pogarszać, to w Europie władzę przejmie ktoś, kto jak najbardziej się zdecyduje. Tylko wtedy nie wiadomo, czy na tym poprzestanie.

Muzułmanie uważają, że Zachód stara się ich zniszczyć. Gdyby była to prawda, Zachodowi zajęłoby to kilka godzin - tyle ile trzeba, by przerobić wszystkie państwa islamskie na radioaktywne szkliwo. Oczywiście po ostatniej wojnie społeczeństwo Zachodu odczuwa słuszny wstręt do tego typu rozwiązań, pytanie brzmi, czy w którymś momencie lęk nie pokona w nim skrupułów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2006, 11:59   

Ysengrinn napisał/a:
Muzułmanie uważają, że Zachód stara się ich zniszczyć. Gdyby była to prawda, Zachodowi zajęłoby to kilka godzin - tyle ile trzeba, by przerobić wszystkie państwa islamskie na radioaktywne szkliwo. Oczywiście po ostatniej wojnie społeczeństwo Zachodu odczuwa słuszny wstręt do tego typu rozwiązań, pytanie brzmi, czy w którymś momencie lęk nie pokona w nim skrupułów.


W kilka miesięcy po tym, gdy Rosjanie zostaną ostatecznie wyparci z Czeczeni. Podówczas to fedaini walczący na tym froncie (i finansowani przez Al Kaide) rozprzestrzenią się na pozostałe, muzułmańskie republiki i byłe republiki nie pozostawiając Rosji nic innego, niż sięgnięcie po ostatniego asa z rękawa.

A ci faceci udowodnili, że nie będą się wachać.

Podobno już w czasie wojny w Afganistanie zamierzano użyć broni atomowej, były ponoć nawet wydane odpowiednie rozkazy. Cofnięto je, gdyż nasilały się naciski (i groźby) ze strony USA.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 13:44   

Pozwole sobie zacytowac fragment artykułu z onetu:
Cytat:
"Oznajmiamy czcicielowi krzyża (papieżowi), że zostanie pokonany razem z Zachodem, tak jak to się już dzieje w Iraku, Afganistanie czy Czeczenii" - głosi oświadczenie umieszczone w Internecie przez Radę Zgromadzenia Mudżahedinów, koalicję ekstremistów irackich zdominowaną przez iracką al-Kaidę.

"Złamiemy krzyż i wylejemy wino (...). Bóg pomoże muzułmanom podbić Rzym. (...) Bóg daje nam siłę, byśmy poderżnęli im gardła i aby ich pieniądze i potomkowie stali się łupem mudżahedinów" - dodaje oświadczenie.
Ukazało się ono w niedzielę wieczorem na stronie internetowej często używanej przez al-Kaidę i inne radykalne ugrupowania.


http://wiadomosci.onet.pl/1404725,12,item.html

Bez komentarza...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2006, 15:18   

Ysengrinn napisał/a:
Innym, co Zachód może zrobić, jest poddanie ich stałej inwigilacji i/lub izolacji w Europie, jako potencjalne źródło kłopotów. Przerażające jest to, że wobec obecnej postawy islamu jest to jak dla mnie najbardziej humanitarne rozwiązanie, choć pewnie i na to się nie zdecydują. Jeśli jednak sytuacja będzie się pogarszać, to w Europie władzę przejmie ktoś, kto jak najbardziej się zdecyduje. Tylko wtedy nie wiadomo, czy na tym poprzestanie.


Wiesz co jest najgorsze Ys? Im bardziej i bardziej i bardziej oni prą do przodu tym więcej i więcej i więcej istot przyzna im do tego prawo. Chrześcijaństwo to bardzo słaba religia na tym polu i w dodatku czuje że ma za co czuć się winne. [choć nie wiem czy nie udeżyłam tu w ton psychologii tłumów której jako żywo nie rozumiem]

Możliwości są, jak zawsze, dwie. Wybić tych co się będą stawiać [co jest absolutnie nieetyczne, całkowicie niehumanitarne, przerażająco bezdusze i z całą pewnością skuteczne] albo zostawić wszystko w rękawach losu [Który karty tasuje jak chce a po rękawach ma pochowanych kilkanaście dodatkowych talii] No i trzecie wyjście równie skuteczne jak pierwsze: Dać sie co do nogi wybić i dalej sie nie matwić.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2006, 19:58   

Cytat:
Wiesz co jest najgorsze Ys? Im bardziej i bardziej i bardziej oni prą do przodu tym więcej i więcej i więcej istot przyzna im do tego prawo. Chrześcijaństwo to bardzo słaba religia na tym polu i w dodatku czuje że ma za co czuć się winne.


Że tak powiem guzik prawda.

Chrześcijaństwo w zachodniej Europie po prostu jest niemal na wymarciu, więc nie bardzo ma jak podskakiwać. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby pewnego dnia wyroiło się od metra młodych neofitów, którym konsumpcyjna kultura zbrzydła nie mniej od muzułmanów, a zamiast szukać swojej drogi w islamie wrócą "do korzeni". Neofici, tak islamscy jak chrześcijańscy, mają silną potrzebę udowadniania siły swej wiary - przede wszystkim sobie. Ci nowi, hipotetyczni wariaci będą jednak mieli broń o wiele potężniejszą niż domowej roboty bomby i katiusze - demokratyczne wybory. Przy odpowiednio przeprowadzonej kampanii przejęliby władzę tu i ówdzie, a wtedy dopiero by się zaczęły jaja...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 20:35   

Ysengrinn napisał/a:
Udai - mylisz się. Poczytaj reakcje islamu w artykule jaki dałem. Europejscy muzułmanie mówią jednym głosem z przywódcami ze Wschodu.


Tak się składa że ty też nie masz w tej sprawie racji - dlatego że za miarodajne opinie bierzesz te które należą do tak zwanego pop-islamu to tak jakbyś za żródło opinii o Chrześcijaństwie brał kontrowersyjne wypowiedzi zasłyszane z Radia Maryji a za wzór rozsądnego kapłana obrał sobie prałata Jankowskiego lub Ojca Tadeusza Rydzyka. A już tak wogóle na marginesie "Bractwo Muzułmańskie" wcale nie wyklucza dialogu z Benedyktem XVI do wczoraj uważali wyjaśnienia na temat odczytu przez papierza za wystarczajace dzisiaj okazało się że chcą dodatkwoych wyjaśnień trzeba wiedzieć że to już typowa gra polityczna ... a cała sprawa z odczytem do medialna prowokacja która TV i gazety specjalnie rozdmuchują wyciągając z kontekstu opinie papieża która była częścia o wiele dłuższego wykładu - widać komuś strasznie zależy na pogłebianiu nienawiści pomiędzy tymi dwoma cywilizacjami.

Cytat:
Udai, ale Ty zdajesz sobie sprawę, że islam nie jest w stanie nic przejąć z naszej kultury?


Niestety sądze że znów mijasz się z prawdą - Islam wcale nie jest czynnikiem hamującym rozwój cywilizacyjny krajów w których jest wyznawany - bo one wynikają z kulturowego kontekstu - tak więc Islamska Turcja (no chyba że wg ciebie wyznają jakąś inną wersje Koranu taką w wersji softcore) grają wyraźnie na zasadach zachodu - chcą do UE (gdyby nie ich problem z kurdami to pewnie mieliby do niej jeszcze krócej), mają wyraźnie ustabilizowaną sytuacje jeśli chodzi o religie - jak to ujołeś - wiadomo wrodzone "narwanie" robi swoje dlatego do czasu do czasu robią jakieś uliczne manifestacje - popalą jakieś kukły ale rozchodzi się po kościach i nie bez przyczyny Benedykt XVI wybrał ten kraj na miejsce swojej pielgrzymki która niestety przynajmniej wg. mnie nie odbędzie sie w pierwotnym terminie - ale to się w końcu stanie i dojdzie do porozumienia bo kraje gdzie Islam jest religią wiodącą to nie tylko Iran, Irak i Syria - bo to w końcu 1,2 miliarda ludzi co można z nimi zrobić jeśli nie zacząć dialogu - czekam na jakieś alternatywy - może bomby atomowe, wątpie a dlatego że byłoby to mało Chrześcijańskie i bardzo nie zachodnie. I może zaapeluje o to by nie robić z przedstwicieli wszystkich krajów arabskich idiotów bo oni potrafią liczyc i takie ZEA, Katar, Emiraty Arabskie wiedzą że współpraca z zachodem to coś dzięki czemu można tylko i wyłącznie zyskać (nawet jeśli jest to schemat w którym Bentley Continental GT jest fajniejszy od wielbłąda) - wychodzi na to że jednak się czegoś nauczyli Ysen jak dla mnie to zdradzasz swoimi postami jakieś imperialne zapędy - tworząc z całego świata kolonie Europy które nie mają prawa do swojego sposobu myślenia i stylu życia - jak mniemam wg. wszystko sprowadza się do tego że wszystko poza Europą jest gorsze, ułomne i co najważniejsze niereformowalne ... a jeżeli przez "nauczenie się czegoś z naszej kultury" rozumiesz pzryjęcie naszej Religii to masz dużo wspólnego z Urbanem II.

Ysengrinn napisał/a:
Duchowe odrodzenie o którym mówisz za to jak najbardziej może spowodować - takie, jak sobie wymarzył Urban II.


To co w takim razie laicyzajca ... gdzie chcesz szukać tej duchowej odnowy - no chyba że wydaje Ci się że wszystko gra i zmierza w dobrym kierunku

gadrael napisał/a:
Polacy po kilkuset latach bycia przedmurzem chrześcijaństwa


Chciałem Ci powiedzieć że to przedmurze to nie było nic więcej tylko urzeczywistnianie się politycznych Aspiracji monarchi Brandenburskiej - która rękami naszych przodków walczyła z Turkami przez co oddalała nas od współpracy z zachodem a na dodatek po wygranej "odsieczy wiedeńskiej" Jan III Sobieski został potraktowany przez cesarza Leopolda jak śmieć - miałem kiedyś dostęp to tekstu żródłowego gdzie Jan III Sobieski opisywał swoje zdruzgotanie zachowaniem swojego sojusznika (jak znajde swoje notatki to podam tytuł książki gdzie jest dostępny)- oczywiście nie umniejsza to chwały zwycienscy ale co nieco mówi nam o uprzedmiotowniu naszych husarzy i ich poświęcenia. Po ostatecznym pokoju z Turcją w Karłowicach tematyka naszych wzajemnych stosunków była nieraz określana przez historyków mianem "przyjaźni" - której napewno pomagało wspólne zagrożnie potęgą Rosji.

gadrael napisał/a:
ale czytając niektóre komentarze w internecie widze że ludzie nie sa w stanie nawet wyciągnąć wniosków z wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, wiec o tym co bylo lat temu kikaset szkoda nawet wspominac :/


Okey gdybyśmy tak strasznie patrzyli w przeszłość i wyciągali wnioski - to powinniśmy nienawidzić Rosji i Niemiec zacałokształt naszej wspólnej historii / szwecji za potop / Wielkiej Brytani za to że nie zareagowała jak powinna na 1 września '39 / francję za Napolena i jego mamienie naszych rodaków wolnością / austrii za Habsburgów ("wspomniane wyżej przedmurze chrześcijaństwa) oraz rozbiory i Adolfa bo był austriakiem i właściwie można by tak w nieskończonośćm, a trzeba tylko pamiętać że świat zmierza do przodu a ciężko iść w dobrym kierunku ciągle patrząc się wstecz ...

gadrael napisał/a:
A teraz odpowiedzcie mi na pytanie co by się stało z państwem Izrael i jego obywatelami gdyby przegrali chociaż jedną wojne z krajem arabskim ? czy skończyloby sie na jakimś układzie pokojowym ?


Tego zdania nie powinienem nawet komentować ale że milczenie to forma przyzwolenie to ujme to tak:

- Izrael nigdy nie przegra żadnego konfliktu, bo USA jest aktualnie nie do pokonania i nigdy nie pozwoli na to by państwo Izrael zniknęło z mapy - ich ewentualne przegrane lub niepowodzenia militarne są wynikiem samowoli rządu Izraela - wogóle to mógłbym pisać o tym do białego rana ale wystarczy ...


Ysengrinn napisał/a:
Zachodowi zajęłoby to kilka godzin - tyle ile trzeba, by przerobić wszystkie państwa islamskie na radioaktywne szkliwo. Oczywiście po ostatniej wojnie społeczeństwo Zachodu odczuwa słuszny wstręt do tego typu rozwiązań, pytanie brzmi, czy w którymś momencie lęk nie pokona w nim skrupułów.


Nie zabardzo bo musiałaby to być totalna eksterminacja do ostatniej osoby - wyobraź sobie ze zostanie chociaż 10000 z nich - wiesz do czego będą zdolni gdy na własne oczy zobaczą to czym straszyli ich fanatyczni przywódcy - i jeszcze jedna mała uwaga jak myślicie czemu terroryści uderzyli w WTC a nie zdetonowali w NY tzw "walizkowej bomby atomowej" - odpowiadam bo bali sie konsekwencji i gniewu zachodu - terroryzm jest skazany na zagłąde bo gdy arabowie zdadzą sobie w końca sprawe z tego że atomówki naprawdę mogą na nich spaść a w konsekwencji już nie pochandlują i nie zbudują np. następnego Hotelu w Dubaiu - to przestaną wtedy drażnic zachód - dalej trzeba im pokazać że świeckość (taka jak w Turcji) to tylko coś co im pomoże - ostatecznych opornych najechac i okupowac do skutku - będzie to pewnie Iran bo reszta jest zdecydowanie za biedna - a Syrie załatwi sie za pomocą dofinansownego przez amerykańskie pieniądze Izraela - Sam G. W . Bush ładnie to ujął mówiąć że trzeba "to dziadostowo rozpieprzyć" (o Syrii, jeszcze się nie nauczył że mikrofon trzeba po konferencji prasowej wyłączyć). A sam Iran ma polityczny kompleks krótkiego penisa
- i stąd to przekomażanie się z Zachodem w sprawie reaktorów i wzbogacanego uranu - wszyscy wiemy że i tak wpuszczą inspekcję a jeśli są aż tak tępii to wszyscy wiemy że Ameryka / Wielka Brytania + "MY" w miarę naszych skromnych możliwości i przy jednoczesnym dużym zangażowaniu - (autocenzura) - ich w drobny mak a potem okupacja nad cywilami - tak czy tak to zachód wygra z Terroryzmem a z światem Islamu trzeba prowadzić równorzędna formę dialogu - której uczyliśmy się krwawo na błedach przez stulecia.

A na koniec jedna uwaga to temat o Islamie a nie o fundamentalnych Arabach.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-09-2006, 21:21   

Cytat:
Tak się składa że ty też nie masz w tej sprawie racji - dlatego że za miarodajne opinie bierzesz te które należą do tak zwanego pop-islamu to tak jakbyś za żródło opinii o Chrześcijaństwie brał kontrowersyjne wypowiedzi zasłyszane z Radia Maryji a za wzór rozsądnego kapłana obrał sobie prałata Jankowskiego lub Ojca Tadeusza Rydzyka.


Chętnie zobaczę opinię niepop-islamu, którego pop-islam nie chce zabić i uznaje za autorytet.

Cytat:
(no chyba że wg ciebie wyznają jakąś inną wersje Koranu taką w wersji softcore)


Wiesz, Tatarzy Krymscy, którzy swego czasu napadali na na kogo popadło, zdecydowanie nie byli fanatykami religijnymi. Byli po prostu bandą prymitywów i podobnymi mahometanami, jak świeżo ochrzczeni Słowianie katolikami. Jak na razie podobny problem widzę w przypadku Turków czy, na przykład, Czeczeńców, oczywiście w zupełnie innym stopniu i skali. To, że wprowadzili sobie republikę na wzór europejski (trochę jak reformy Piotra Wielkiego) jeszcze nie znaczy, że faktycznie dojrzeli do tego poziomu.

Cytat:
a jeżeli przez "nauczenie się czegoś z naszej kultury" rozumiesz pzryjęcie naszej Religii to masz dużo wspólnego z Urbanem II.


Akurat Urban II wysyłał ludzi, by odzyskali Ziemię Świętą, nie kazał nikogo nawracać, ale mniejsza.
Nie, ja po prostu, na tyle, na ile mam wiadomości w tym temacie, nie widzę większych tendencji do unowocześniania się. Oczywiście część muzułmanów to zrobiło (i z tego co wiem ich dzieci są obecnie grupą największego zagrożenia), oczywiście władze w Arabii cały czas współpracują z Zachodem (pozostając cały czas jedynowładztwami). Większość Arabów jednak jest niewyedukowana i zabobonna i naprawdę nie widzę, by ktoś coś z tym robił.

Chciałbym się mylić, naprawdę.

Cytat:
Chciałem Ci powiedzieć że to przedmurze to nie było nic więcej tylko urzeczywistnianie się politycznych Aspiracji monarchi Brandenburskiej


Habsburskiej. Z resztą się zgadzam. Akurat tytuł Przedmurza Chrześcijaństwa jest nam psu na budę potrzebny, gdyby Habsburgowie go zmonopolizowali bym się nie obraził.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-09-2006, 21:57   

Udai napisał/a:
bo to w końcu 1,2 miliarda ludzi co można z nimi zrobić jeśli nie zacząć dialogu - czekam na jakieś alternatywy
Apartheid.
Totalny.

Wiesz że gdyby pieniądze które USA (wliczając koszty pośrednie) wydała na wojnę w Iraku wydać na kupowanie - po cenie prototypu, czyli około 10tys $ za sztukę - i darmowe rozdawnictwo samochodów z ogniwem paliwowym, to dziś miałaby taki wóz każda amerykańska rodzina?
Ropa nie jest nam już do niczego potrzebna, tyle że odejście od niej wymaga dalekowzrocznej polityki w zakresie oszczędzania energii (jak w szwecji, która zgodnie z strategią ich rządu, za dwa lata będzie zdolna obyć się bez "fossil fuels") albo nakładów (na które stać amerykę).
Trudno jednak tego oczekiwać od USA gdy ich wiceprezdent Cheney jest byłym szefem koncernu naftowego, z naftowcami powiązania ma też Condoleeza Rice i sam Bush, a także Bush Sr. i Jeb, brat prezydenta...

Czytałem kiedyś opracowanie banku światowego o perspektywach społeczno-gospodarczych "świata islamu"...
Po odjęciu obrotów związanych z ropą gospodarki państw gdzie dominującą religią jest islam mają WSZYSTKIE RAZEM rozmiar taki jak gospodarka średniego kraju w europie - trochę więcej od Finlandii, trochę mniej od Hiszpanii.
Tak samo jest na płaszczyźnie naukowej.
Jeśli doda się liczbę publikacji naukowych na wszystkich uniwersytetach we wszystkich państwach gdzie dominuje islam, to dostanie się... 1% liczby corocznych publikacji naukowych w samym tylko Izraelu.
A to pokazuje wyraźnie, że ani nauka, ani gospodarka nie ucierpią za bardzo na wprowadzeniu Apartheidu między Zachodem a Islamem - bo pieniądze które teraz wydajemy na ropę i odzyskujemy w drodze eksportu, pochodzą z naszych kieszeni, i jakby co zostaną w NASZYCH gospodarkach....

Pozostawmy te 1.2mld muzułmanów samym sobie, i tyle...

A. Jeszcze jedno.
Uważam że powinniśmy wprowadzić przepisy analogiczne do tych z Arabii Saudyjskiej, pod adresem islamu u nas. Jeśli u nich za posiadanie krzyżyka jest chłosta, a za Biblię ścięcie, my też powinniśmy spenalizować posiadanie Koranu, i zakazać szerzenia i wyznawania islamu, tak jak nielegalne jest tworzenie partii neonazistowskich.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 23:39   

wa-totem napisał/a:
A. Jeszcze jedno.
Uważam że powinniśmy wprowadzić przepisy analogiczne do tych z Arabii Saudyjskiej, pod adresem islamu u nas. Jeśli u nich za posiadanie krzyżyka jest chłosta, a za Biblię ścięcie, my też powinniśmy spenalizować posiadanie Koranu, i zakazać szerzenia i wyznawania islamu, tak jak nielegalne jest tworzenie partii neonazistowskich.

Rozumiem, że sugerujesz posadzić, deportować lub przymusowo przechrzcić całą populację (przyznaję, obecnie już nie tak dużą) Tatarów polskich?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group