FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Oriana Fallaci
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-09-2006, 13:54   

Nezumi, ponawiam pytanie ktore kos ci juz zadal: czy moze czytales jakies ksiazki pani Oriany? albo chociaz Mein Kampf? znaczy ze tak autorytatywnie sie wypowiadasz o ich tresci.
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2006, 14:10   

Nezumi napisał/a:
nie czytałem całego tematu


Więc Moderacja Uprzejmie prosi o PRZECZYTANIE CAŁEGO TEMATU.

Nezumi. Ponawiam Pytanie, które zostało ci zadane na początku tego tematu: Czy czytałeś JAKĄKOLWIEK ksiązke p. Fallaci? Czy czytałeś COKOLWIEK innego, niż artykuły w gazetach i internecie na jej temat?

Czy UZASADNISZ swoją tezę JAKIMIKOLWIEK argumentami, jak to zrobili twoi przedmówcy?
Czy poprzesz JAKIMKOLWIEK namacalnym argumentem twoją tezę, że Oriana Fallaci jest równa Hitlerowi? Np. liczbą wymordowanych przez nią lub jej ludzi muzułmanów?

Jeśli nie, to ja nie widzę sensu w dalszym trzymaniu tego tematu otwartego.

Pozostałych proszę o nie wypowiadanie się, dopóki nie usłyszę od Nezumiego czegoś bardziej konkretnego, niż ogólniki. Ma dużo materiału do przeczytania.

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2006, 14:18   

ja nie mówię, że Oriana jest równa Hitlerowi i że kogokolwiek zamordowała, poza tym, nie czytałem jej książek (chociaż znam trochę cytatów). po prostu twierdzę, że nie powinno się szerzyć nienawiści, poza tym, nic nie sprawi, że nienawiść będzie dobra.
Bianca napisał/a:
Nezumi, ponawiam pytanie ktore kos ci juz zadal: czy moze czytales jakies ksiazki pani Oriany? albo chociaz Mein Kampf? znaczy ze tak autorytatywnie sie wypowiadasz o ich tresci.

czytałem trochę Mein Kampf (więcej po prostu nie wytrzymałem) i Hitler podawał tam uzasadnienia swoich pogladów (głównie oparte na pseudonaukowych teroaich rasizmu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-09-2006, 14:26   

Grisznak napisał/a:
W takim razie poproszę o konkretne przykłady, cytaty jej książek świadczące o tym, że
Cytat:
jej batalia z islamem była wielką przesadą i czystą niesparwiedliwością


http://forum.tanuki.pl/tematy18/2397.htm#92139

Ja nadal czekam Nezumi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2006, 18:48   

Ostatnio byłem zajęty ale z rodością wróc do tematu

Ysengrinn napisał/a:
Chętnie zobaczę opinię niepop-islamu, którego pop-islam nie chce zabić i uznaje za autorytet.


Niestety Islam stał się narzędziem sterowania tłumem w krajach III świata i tych arabskich - tłum analfabetów nie jest za bardzo chłonny czy też skłonny do współpracy z nielicznymi islamskimi intelektualistami(nazwijmy ich oświeceniowymi) - populiści mogą być autorytetem dla tłumu ponieważ potrafią wyczuć poziom wrażliwości osób do których przemawiają co innego że nie czynią tego w dobrej wierze.

wa-totem napisał/a:
Udai napisał/a:
bo to w końcu 1,2 miliarda ludzi co można z nimi zrobić jeśli nie zacząć dialogu - czekam na jakieś alternatywy
Apartheid.
Totalny.


Ten pomysł to niestety na dzień dzisiejszy mżonka - izolacji można było próbować na samym początku obdarowywania islamistów technologicznymi zdobyczami zachodu - teraz jest pozamiatane. Oczywiście istenieje też aspekt moralny dla którego nie można tego robic chodzby sprawa tego co zrobić z obywatelami zachodu którzy wyznają Allaha - i nie chodzi tylko o arabów w Wielkiej Brytanii, Turków w Niemczech czy też Algierczyków w Francji ale też o rdzennych etnicznie mieszkańców Europy którzy wybrali sobie taką drogę do Boga - mam do ciebie pytanie co zrobić z obywatelami krajów euopejskich którzy wyznają Islam - deportować, pozamykac w gettach - pozbawić praw wyborczych i obywatelskich żeby "nawrócić" ich na jedyną prawdziwą drogę, szczerze nie sądze.

wa-totem napisał/a:
Wiesz że gdyby pieniądze które USA (wliczając koszty pośrednie) wydała na wojnę w Iraku wydać na kupowanie - po cenie prototypu, czyli około 10tys $ za sztukę - i darmowe rozdawnictwo samochodów z ogniwem paliwowym, to dziś miałaby taki wóz każda amerykańska rodzina?
Ropa nie jest nam już do niczego potrzebna, tyle że odejście od niej wymaga dalekowzrocznej polityki w zakresie oszczędzania energii (jak w szwecji, która zgodnie z strategią ich rządu, za dwa lata będzie zdolna obyć się bez "fossil fuels") albo nakładów (na które stać amerykę).
Trudno jednak tego oczekiwać od USA gdy ich wiceprezdent Cheney jest byłym szefem koncernu naftowego, z naftowcami powiązania ma też Condoleeza Rice i sam Bush, a także Bush Sr. i Jeb, brat prezydenta...


A ja gdzieś przeczytałem że gdyby zaprzestać zbrojeń to problem głodu na świecie już by nie istniał, mielibyśmy gotowy lek na raka - oczywiście z drugiej strony gospodarka USA "troszkę" zaczęła by kuleć ale coś za coś - i z mierzam przez to do tego że technologiczne "możemy to zrobić" naukowców i inżynierów nijak się ma do rzeczywistości :( Wiesz jaki jest największy problem ludzkości deficyt sposobów na to jak zminić itniejącą nie raz genialną teorią na praktykę - i niezawsze chodzi tylko o pieniądze i konflikty interesów.

wa-totem napisał/a:
Uważam że powinniśmy wprowadzić przepisy analogiczne do tych z Arabii Saudyjskiej, pod adresem islamu u nas. Jeśli u nich za posiadanie krzyżyka jest chłosta, a za Biblię ścięcie, my też powinniśmy spenalizować posiadanie Koranu, i zakazać szerzenia i wyznawania islamu, tak jak nielegalne jest tworzenie partii neonazistowskich.


A ja widze to zupełnie inaczej do mnie po mimo wszystko trafia jednak "idea drugiego policzka" - oczywiście tylko w wymiarze samej religii - dzięki czemu nie musielibyśmy ponizać sie do sposobów postępownia funamentalistów - półanalfabetów ani przekreślać otwartosci naszej kultury choćby na wiedze jeśli popatrzymy na Islam tylko jako na żródło wiedzy dla teologów i historyków.

I nie zamierzam też uczestniczyć w zabawie "która religia i kultura stojąca za nią" wyrządziła więcej szkody - bo do niczego to nie prowadzi i popieram w pełni stanowisko Kościoła (sam jestem tym zdziwiony) które mówi że obie Religie wyrzadziły wiele złego a na chwilą obecną chcą dialogu.

PS. Co do

To tutaj się pomyliłem

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Chciałem Ci powiedzieć że to przedmurze to nie było nic więcej tylko urzeczywistnianie się politycznych Aspiracji monarchi Brandenburskiej


Habsburskiej. Z resztą się zgadzam. Akurat tytuł Przedmurza Chrześcijaństwa jest nam psu na budę potrzebny, gdyby Habsburgowie go zmonopolizowali bym się nie obraził.


ale w dalszej części mojego posta ...

Udai napisał/a:
/ austrii za Habsburgów ("wspomniane wyżej przedmurze chrześcijaństwa)


czyli cały Ja - w ten oto sposób pisząc maturę z historii - za pracę która miała 13-14 stron dostałem 4 bo z Władysława Hermana zrobiłem króla - oczywiście przez przypadek nie napisałem że został koronowany ani takie inne - poprostu zamiast księcia napisałem król - bo zawsze myśle w chwili pisania o tym o czym napisze w zdaniu następnym - oczywiście na ustej się odgryzłem się i dostałem 6 ale jak widać niektóre nawyki ciężko wykorzenić.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-09-2006, 18:53   

Cytat:
Niestety Islam stał się narzędziem sterowania tłumem w krajach III świata i tych arabskich - tłum analfabetów nie jest za bardzo chłonny czy też skłonny do współpracy z nielicznymi islamskimi intelektualistami[...]


No właśnie o to mi chodzi. Co z tego, że "oświeceni" istnieją, jeśli nic nie mogą zdziałać?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2006, 19:00   

Cytat:
No właśnie o to mi chodzi. Co z tego, że "oświeceni" istnieją, jeśli nic nie mogą zdziałać?


Jednocześnie byłoby jeszcze gorzej gdyby ich nie było, co innego że jak wszyscy wiemy nie wiele mogą w rzeczywistości zdziałać. Mnie tak wogóle chodziło tylko o jedno by nie robić z Islamu ponad miliarda wyznawców czystego zła - i rakotwórczej narośli która potrafii tylko niszczyć.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-09-2006, 19:21   

Nie, to po prostu ponadmiliardowe ciało bez głowy, którym stara się (ze sporym skutkiem) powodować rakotwórcza narośl.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-09-2006, 19:58   

Udai napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Apartheid.
Ten pomysł to niestety na dzień dzisiejszy mżonka - izolacji można było próbować na samym początku obdarowywania islamistów technologicznymi zdobyczami zachodu - teraz jest pozamiatane.
Wybacz, ale bredzisz.
Zakładając że likwidujemy ropę jako istotny element naszej gospodarki, to jest zupełnie wykonalne.
Dokładnie tak przez ponad dekadę, od pierwszej aż po drugą wojnę w zatoce, traktowaliśmy Irak. I jakoś się gospodarka światowa nie zawaliła... przyjmując usunięcie ropy z równania, nic się nie stanie.
Z kolei przez całe lata zimnej wojny, wymiana gospodarcza bloku wschodniego z zachodem w praktyce była wstrzymana, zwłaszcza w obszarze przemysłu - COCOM się kłania. Szczątkowa wymiana surowcowo-rolna ruszyła dopiero kiedy zachód po pierwszym kryzysie naftowym stwierdził że warto mieć alternatywne źródło dostaw, nawet u "wroga" - a jednocześnie, że skoro ZSRR potrzebuje zboża, to lepiej mu je sprzedać za ropę i gaz aniżeli ryzykować że zdesperowanym partyjnym notablom wpadnie do łba coś takiego jak opisane jest u Clancy'ego w "czerwonym sztormie".

Problem z ropą leży zupełnie gdzie indziej.

W odróżnieniu od USA które trwa przy ropie ze względu na biznes, państwa europejskie są bandą ćpunów uzależnionych od kroplówki pewnego narkotyku - narkotyku pt. "podatek akcyzowy" który stanowi w wielu z tych państw podstawowe źródło dochodów budżetu, a zatem podstawowe źródło lewackiego rozdawnictwa. W europie odejście od ropy oznacza krach socjału a co za tym idzie zapewne śmierć polityczną rządzących od lat lewackich elit...

Co do lokalnych muzułmanów - tych krzykliwych zniechęcać tak, jak to robią Saudowie: kontrole, kontrole, kontrole, aresztowania. A jak zechcą wyjechać, to droga otwarta. Tych co wrócą do postawy Tatarów Polskich - czyli postawy zgoła nieislamskiej tolerancji i otwartości - należy tolerować na tyle na ile oni sami wykazywać się będą tolerancją.

Udai napisał/a:
A ja gdzieś przeczytałem że gdyby zaprzestać zbrojeń to problem głodu na świecie już by nie istniał, mielibyśmy gotowy lek na raka - oczywiście z drugiej strony gospodarka USA "troszkę" zaczęła by kuleć ale coś za coś - i zmierzam przez to do tego że technologiczne "możemy to zrobić" naukowców i inżynierów nijak się ma do rzeczywistości :(
Wybacz, ale o tych inżynierach, to bredzisz. Nie mówimy o czymś co dopiero musi być wynalezione.
Daimler-Chrysler Necar-4 to wariat Mercedesa A-Klasse napędzany ogniwem paliwowym, zaś system w nim zainstalowany, który dziesięć lat temu mieścił się jedynie w autobusie, w Necar-4 mieści się w standardowej przestrzeni technicznej (podwójna podłoga typowa dla tego auta plus komora silnika) zaś waga jest tylko o około 500kg większa od zwykłego Merca-A (głównie akumulatory).
Więc nie mówimy o jakimś teoretycznym wynalazku, tylko o prawdziwym, istniejącym i jeżdżącym pojeździe. Zresztą w Niemczech już jeżdzi ich nieco więcej, na koniec br. będzie w Niemczech już 20 czysto komercyjnych stacji sprzedających wodór dla takich pojazdów...
Oczywiście gdyby rządzący zdecydowali się na konkretne działania, rozwój tego i innych modeli poszedłby dużo szybciej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-09-2006, 10:38   

Nezumi napisał/a:
nie czytałem jej książek(...)czytałem trochę Mein Kampf (więcej po prostu nie wytrzymałem) i Hitler podawał tam uzasadnienia swoich pogladów (głównie oparte na pseudonaukowych teroaich rasizmu)

Klasyczny przykład besserwisserschaftu nie podpartego jakąkolwiek faktyczną wiedzą. Śmiszny jesteś Nezumi.

Co by nie było, Mein Kampf przeczytałem całe (wydanie z 1938, anglojęzyczna pozycja, wydana w USA przy wsparciu Alberta Einsteina) i jakichkolwiek sensownych argumentów przeciwko "judenschaft" tam nie znalazłem, jedynie powtarzany od wielu, bardzo wielu lat bełkot, nie wytrzymujący w konfrontacji z historia i ekonomią.
Jedyne sensowne zarzuty wysunął przyszły fuhrer wobec socjalizmu, ale to, powiedzmy sobie szczerze, nie było specjalnie trudne.
Jeśli zaś chodzi o Fallaci, to ona, w odróżnieniu od europejskich intelektualistów, zazczadzonych miłością do Islamu i owładniętych chorą ideą tolerancji, była w krajach islamskich, widziała na własne oczy to się tam dzieje, rozmawiała z przywódcami tychże.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2006, 20:08   

wa-totem, apartheid jest rozwiązaniem gwałcącym ludzką równość i wolność tylko ze względu na narodowość i religie, co raczej nie jest dobrym rozwiązaniem i doprowadziłoby do, tym razem słusznej, eskalacji przemocy przeciwko "niewiernym".
Grisznak napisał/a:
Co by nie było, Mein Kampf przeczytałem całe (wydanie z 1938, anglojęzyczna pozycja, wydana w USA przy wsparciu Alberta Einsteina) i jakichkolwiek sensownych argumentów przeciwko "judenschaft" tam nie znalazłem, jedynie powtarzany od wielu, bardzo wielu lat bełkot, nie wytrzymujący w konfrontacji z historia i ekonomią.
[...]
Jeśli zaś chodzi o Fallaci, to ona, w odróżnieniu od europejskich intelektualistów, zazczadzonych miłością do Islamu i owładniętych chorą ideą tolerancji, była w krajach islamskich, widziała na własne oczy to się tam dzieje, rozmawiała z przywódcami tychże.



na takich argumenatch można podeprzeć wszystko. według mnie, wina nie jest w religii tylko w niektórych wyznawcach, którzy źle interpretują jihad. tak samo można interpretować Biblię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-09-2006, 21:08   

Jak rozumiem, nie wyraziłam sie dostatecznie jasno. Ostrzegałam, że kolejny post, w którym nie ma uzasadnienia zaowocuje ostem. Gratulacje Nezumi.

Miłego dnia
IKa


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 27-09-2006, 10:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-09-2006, 21:31   

Nezumi napisał/a:
wa-totem, apartheid jest rozwiązaniem gwałcącym ludzką równość i wolność tylko ze względu na narodowość i religie, co raczej nie jest dobrym rozwiązaniem i doprowadziłoby do, tym razem słusznej, eskalacji przemocy przeciwko "niewiernym".
Nie, szczurku...
"apartheid" (z małej litery) to w afrikaans słowo znaczące "stan oddzielenia". Tylko tyle i nic więcej.
I nie widzę jak stwierdzenie, że - skoro nas, niewiernych aż tak nienawidzą - muzułmanie z szeroko pojętych "państw islamskich" nie powinni ani nas w europie odwiedzać, ani z nami handlować I VICE VERSA, miałoby doprowadzić do jakiejkolwiek eskalacji jeśli po drugiej stronie już takie rozwiązania istnieją.
Bo przecież każde dziecko wie, że żeby wyjechać poza Rijad, niewierny musi mieć pozwolenie policji, a do Mekki i tak go nie puszczą? I co ty bredzisz o "eskalacji". Póki co, to państwa "miłującego pokój i tolerancję islamu" karzą chłostą lub więzieniem za posiadanie biblii czy krucyfiksu...

A cała afera z wypowiedzią Papieża Bebedykta XVI dobitnie pokazuje, że apartheid to jedyne wyjście. Jakiekolwiek kontakty zwyczajnie nie mają sensu, bo kończą się wyciem, hałłakowaniem, pogróżkami i zamachami terrorystycznymi. Tudzież pouczaniem, co nam rzekomo wolno. W NASZYM DOMU! Jeżeli nie można nawet cytować historycznych tekstów (abstrahuję już od tego, że akurat ta cytowana wypowiedź była IMO prawdziwa), to to już zakrawa na paranoję...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-09-2006, 00:03   

Cytat:
Bo przecież każde dziecko wie, że żeby wyjechać poza Rijad, niewierny musi mieć pozwolenie policji, a do Mekki i tak go nie puszczą?


O czym Ty gadasz, Totem? Ja o tym nie wiedziałem;). Wiedziałbym, gdybym się interesował, ale przecież z telewizji się tego nie dowiesz.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-09-2006, 10:20   

Cytat:
"apartheid" (z małej litery) to w afrikaans słowo znaczące "stan oddzielenia". Tylko tyle i nic więcej.


Używaj terminu "zbudować limes". Ma piękne, starożytne tradycje odwołujące się do czasów Rzymu, nie wzbudza takich kontrowersji, a zaiteresowani wiedzą po co go zbudowano.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group