FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Oriana Fallaci
Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2006, 18:24   Oriana Fallaci

zmarła wielka dziennikarka, msitrzyni swojego rzemiosła. ale...


no właśnie - ale. Oriana była osobą całkowicie nietoleracyjną i mimo wszystkich swoich talentów imho nie zasługuje żeby być uważana za wielką osobistość. oczywiście szacunek dla zmarłych i te sprawy ale nie można jej wybielać. według mnie, jej batalia z islamem była wielką przesadą i czystą niesparwiedliwością.

proszę o wypowiedzi
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-09-2006, 19:07   

Niech ktoś zamknie ten temat, zanim powiem Nezusiowi coś, czego mógłbym żałować.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-09-2006, 19:20   

Nezumi napisał/a:
była osobą całkowicie nietoleracyjną
Czy aby napewno?
Tolerancję można okazać tylko wtedy, gdy ma się odwagę dokonywania oceny. Tylko ktoś, kto ma odwagę publicznie powiedzieć - to jest dobre, tamto złe, może poźniej albo być nietolerancyjny i czynnie zwalczać to co ocenia negatywnie, albo właśnie być tolerancyjny i potępiając, nie zwalczać.

Kiedy sprawa była wałkowana poprzednio, ty Nezumi jakoś KONKRETNYCH argumentów unikałeś...

Nezumi napisał/a:
jej batalia z islamem była wielką przesadą i czystą niesparwiedliwością.
Co do islamu, Fallaci miała pełną rację.

I na tym forum jest mój post zawierający cytaty z koranu bezpośrednio potwierdzające tezę że jest to religia propagująca nienawiść, kłamstwo, dwulicowość, zdradę, skrytobójstwo i wojnę:
http://forum.tanuki.pl/tematy18/2142,60.htm?highlight=sura#81614

I jakoś pieszczochy muzułmanów nie rozumiejący pojęcia "tolerancja" do dziś w tamtym wątku nie powiedziały nic opartego na faktach, co broniłoby ich bzdurnych urojeń o "pokojowym pełnym miłości islamie".

Ani też ty Nezumi nie napisałeś niczego o podobnych kawałkach jakie rzekomo znalazłeś w Biblii...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-09-2006, 19:28   

A ja będę jeszcze paskudniejszy...
Skoro Nezu uważa się za osobę kompetentą do wypowiadania w kwestii Fallaci zakładam że zna jej twórczość co najmniej dobrze. W takim razie poproszę o konkretne przykłady, cytaty jej książek świadczące o tym, że
Cytat:
jej batalia z islamem była wielką przesadą i czystą niesparwiedliwością

Gdybyś czytał o Fallaci więcej niż pisze na jakimś onecie, a zwłaszcza gdybyś przeczytał którąś z jej książek, wiedziałbyś, że swoje argumenty zawsze podbuowywała dowodami, rzeczami które częstokroć widziała na własne oczy.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-09-2006, 19:57   

MODERACJA OSTRZEGA. MODERACJA TYLKO CZEKA Z OSTEM W ŁAPIE, AŻKTOŚ ZACZNIE ZNÓW FLAME'OWAĆ NIE POPIERAJĄC SWOICH ZARZUTÓW I TEORII DOWODAMI.

Nezumi. Proszę Udowodnić Swoje Stanowisko.

Pozostałych Proszę o NIE zabieranie głosu DOPÓKI NEZUMI nie Udowodni na PRZYKŁADACH.

Temat zostanie zamkniety także, gdy tylko zauważę JAKIEKOLWIEK oznaki niesubordynacji w stosunku do Prośby moderacji, która pisząc dużymi literami wyraża nadzieję, że Wszyscy to zauważą.
NIE ŻYCZĘ SOBIE FLAME'u

Miłego dnia
Wściekła IKa

PS.
Tak bogiem a prawdą, Nezu, ost by ci się należał za prowokację w podtytule.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2006, 02:50   

Niestety, ale tu tolerancja niewiele ma do rzeczy. Jeśli jakaś religia ma w sobie elementy braku równości wśród kobiet i mężczyzn, z korzyścią dla tych drugich (korzyścią nieraz zamieniającą się w dyskryminację kobiet), wymaganie całkowitego podporządkowania dogmatom z wyniszczeniem wolności człowieka, to niestety ale jest szkodliwa.

Owszem można mówić że sam islam to nie zło, tylko ludzie tak go współtworzą, ale właśnie dana religia to nie jakaś teza sama w sobie, ale wraz z nią jej wyznawcy. Potępiając pierwsze zmienia się automatycznie drugie. Dlatego wobec islamu nie można być obojętnym, ale jemu conajmniej przeciwny, choćby z racjonalnego punktu widzenia - widząc jakie skutki przynosi do dziś (wszystkie państwa islamskie mają w sobie negatywne elementy związane z sądownictwem, władzą itd. wszystko podpierane islamem - w zasadzie tylko Irak był dosyć świecki, wolny od szczególnych wpływów religijnych - wiem, bo widzę po wujku) Oczywiście nie powinno się ukazywać w działaniu na rzecz niepopierania i sprzeciwu wobec islamu nienawiści i z tego powodu jakichś agresywnych działań, ale zwykły racjonalny, ludzki sprzeciw wobec tej dyskryminującej religii to zachowanie przystające czującemu, myślącemu człowiekowi. Niestety nie mogłem się dostosować do prośby moderacji (chyba że wystarczająco poparłem to , o czym pisałem)
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-09-2006, 12:45   

Mam małe kłopoty z ubraniem myśli w słowa więc jak coś to post się usunie ale myśl przewodnia brzmi: Niby na jakiej zasadzie Islam jest gorszy od jakiejkolwiek innej religii? Jest inny, wymaga czego innego, powstał w innych realiach i na innej filozofii i to go czyni gorszym? Owszem, pewne zmiany powinny w nim zajsc by go dostosowa do czasów ale gdzie nie powinny? Niby dlaczego ja, albo ty albo on ma mówic jakie to będą zmiany?

achiever napisał/a:
Potępiając pierwsze zmienia się automatycznie drugie.

Powiedzmy ze jestem wyznawcą jakiejś religii. Poznałam założenia, dogmaty, nie mam powodów by nie wierzy w ich słusznośc. Teraz chcę słóżyc mojej religii jak najlepiej a tu pojawia się jakiś innowierca i mi mówi że robie źle. Co mogę pomyślec? Mogę pomyśle tylko że on nie rozumie, ze nic nie wie. A jeśli by się uperał to agresja jest nawet wskazana "moze jak dostanie po pysku zostawi mnie w spokoju?"
Wiem że Islamdziała troche inaczej bo ma klauzuję o "świętej wojnie" ale ogulny schemat jest podobny.
achiever napisał/a:
ludzki sprzeciw wobec tej dyskryminującej religii to zachowanie przystające czującemu, myślącemu człowiekowi.

Sorry że tak to zabrzmi ale sprzeciwiasz się jako człowiek, czy jako człowiek wychowany w innych realiach, na innej religii i do czego innego?
Bo mnie zwykły, ludzki mózg nieustannie podszeptuje że nie mam prawa sie wtrącac.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2006, 14:18   

IT.:

Cytat:
Niby na jakiej zasadzie Islam jest gorszy od jakiejkolwiek innej religii?



Nie wszystko jest na świecie równe, są religie lepsze jak i gorsze, mimo że każda zapewne powstawała z dobrych intencji (zwłaszcza z punktu widzenia ich założycieli). Niestety nie jestem na tyle znawcą Koranu by się do niego odnosić (tyle co wyczytałem co wa-totem wyciągnął z islamskiej księgi - kiedyś na pewno poczytam sam), ale chodzi głównie o to co zwykły człowiek może zobaczyć na własne oczy. A zobaczyć może czyny i sposób życia, które są efektem powoływania się na Koran. Chodzi mi głównie o to, że islam staję się wygodnym narzędziem do usprawiedliwiania czynów, które z jakiejkolwiek racjonalnej, ludzkiej prerspektywy są złe (dyskryminacja kobiet, ataki terrorystyczne itp.). I co istotne mowa jest o czsach dziesiejszych - obecnie z wielkich religii tylko w islamie wciąż mają miejsce takie agresywne ruchy. Z tego powodu można twierdzić, że z obecnych największych religii - islam stanowi najgorszą opcję (jeśli się będzie się gorliwym jego wyznawcą i stosowało do wszystkich jego zasad, nie mówie o typie "wierzącym, ale nie praktykującym") Oczywiście w islamie jest wielu prawych ludzi, ale to nie zmienia faktu, że o danej religii najwięcej mówi to, co jest najbardziej widoczne.

Sam islam może istnieć, ale niech w takim razie dostosuje się do świata, a nie świat do islamu.


Cytat:

Sorry że tak to zabrzmi ale sprzeciwiasz się jako człowiek, czy jako człowiek wychowany w innych realiach, na innej religii i do czego innego?


Wydaje mi się, że ze zwrotów których użyłem jest jasne. Nie muszę być zwolennikiem jakiejkolwiek religii (zwłaszcza że obecnie nie jestem jeszcze ugruntowany, choć powoli jestem bliski znalezienia swego miejsca - buddyzm, lecz to dosyć elastyczna religia, która jest daleka od typowego pojęcia religii i zarówno można zawrzeć buddyzm w innych pojęciach, którymi i tak nie będzie mogła być w pełni określona), by wiedzieć co jest dobre, a co złe, a czyny jakie widzimy po działającyh z "woli Allaha" nie są z tej pierwszej grupy.

Cytat:
że nie mam prawa sie wtrącac.



Owszem nie mamy prawa się wtrącać w dane życie innych społeczności, jednak jeśli czyniona jest ludzka krzywda, wtedy punkt widzenia powinien być bardziej obszerny. Powinno się pomóc (na ile jest się w stanie, jakie się ma możliwości itd.) tym, którzy w danej grupie poddawani agresywnej dyskryminacji, polityce (to dotyczy każdej grupy, poczynając od rodziny - bo chyba nie zgodzisz się IT., że jeśli w danej rodzinie dzieci są bite, molestowane to nikt nie powinien wkroczyć by to przerwać - inaczej nikt tego nie zrobi, jeśli nie będzie reakcji z zewnątrz)


Cytat:
Co mogę pomyślec? Mogę pomyśle tylko że on nie rozumie, ze nic nie wie. A jeśli by się uperał to agresja jest nawet wskazana "moze jak dostanie po pysku zostawi mnie w spokoju?"



Tak, tylko problem polega na tym, że nikt szczególnie dawniej nie wykazywał aktywnej, negatywnej postawy wobec islamu (poza walkami z saracenami bardzo dawno, ale mówimy o współczesności). To wyznawcy islamu pierwsi chcieli pokazać, że nikt oprócz nich nie ma racji bytu, jeśli się nie nawróci (11/9 był tragicznym przykładem tego). Oni byli akcją - a sprzeciw im reakcją. Gdyby nie ich działania, świat byłby wobec nich nastawiony pokojowo, a tak kwestia islamu jest problematyczna i lepiej wykazywać jakis sprzeciw. Może to trochę dalekie porównanie, ale właśnie po takim "nie wtrącaniu się" Hitler zdołał w końcu zaangażować cały świat, wtedy jednak już nie było wyboru by się nie angażować i było drastycznie nieprzyjemnie.
[/b]
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-09-2006, 19:58   

Cytat:
Jest inny, wymaga czego innego, powstał w innych realiach i na innej filozofii i to go czyni gorszym?


Jako religia jest lepszy niż chrześcijaństwo. Łatwiej dociera do szerokich mas, jest prostszy i kładzie większy nacisk na pobożność. Jest też pozbawiony naszej fasadowości i sporej ilości pustego rytualizmu.

Jaki jest więc problem? Nie uznaje czegoś takiego jak prawo świeckie, po prostu. Skoro jest jeden Bóg i jeden prorok, to też jedno prawo. A teraz, droga IT., wyobraź sobie życie w państwie, gdzie obowiązuje prawo ze Starego Testamentu. Albo z Awesty, albo nie wiem, XII Tablic. Czegokolwiek, co powstało ponad tysiąc lat wstecz. Religia fajna sprawa, dopóki trzyma się względnie daleko od władzy. Islam uznaje jedność państwa i religii, więc adios pomidory.

Cytat:
Owszem, pewne zmiany powinny w nim zajsc by go dostosowa do czasów ale gdzie nie powinny?


Widzisz, katolicyzm czy prawosławie, ze swoją hierarchiczną strukturą, ma możliwość wprowadzenia zmian. Protestantyzm już mniej, ale biorąc pod uwagę ilość jego odłamów i sposób powstawania sądzę, że te nowocześniejsze powstaną drogą "pączkowania" z mniej dostosowanych, które stracą wyznawców. Problemem islamu jest primo - brak jakichkolwiek wyższych struktur kościelnych, duo - kara śmierci za odstępstwo od wiary usankcjonowana Koranem. Jeśli nawet ktoś spróbuje zmieniać islam, to stworzy tylko jego nowy odłam, wyklęty przez pozostałych muzułmanów i zagrożony zagładą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2006, 21:09   

Dodatkowym problemem (właściwie to nawet głównym, leżącym u podstawy wszystkich pozostałych) jest fakt, że przy braku formalnej hierarchii kościelnej (i jakichkolwiek innych metod podziału władzy religijnej pomiędzy imamów) władza każdego imama jest bezpośrednio związana z jego autorytetem wśród wyznawców. W rejonie który ciągle nie wyszedł cywilizacyjnie z poziomu waśni klanowych preferuje to osoby o głośnych, radykalnych i agresywnych poglądach (oraz z reguły wygórowanej ambicji). Potem właśnie tacy ludzie decydują o przyszłym kierunku Islamu.

Mamy sytuację błędnego koła - tak długo, jak długo sytuacja w regionie będzie niestabilna, poparciem społecznym będzie się cieszył Islam "wojujący". I odwrotnie, jak długo w regionie będą dominowały agresywne odłamy Islamu, tak długo sytuacja tam będzie niestabilna.* Jak na razie nikt jeszcze nie wpadł na jakiś mądry pomysł rozwiązania tej sytuacji.

PS: o tym, jak na radykalizację Islamu wpłynał powrót diaspory żydowskiej i powstanie państwa Izrael nawet nie będę się rozwodził, bo to kolejny temat-rzeka.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2006, 22:58   

Jeśli chodzi o cała sytacje związaną z Islamem - to wg. mnie ja jako człowiek nie moge być nie tolerancyjny dla innych tylko z tego powodu że wyznają inną religię - ale wymagam tego samego od nich - tolerancja nie może być w tej wymiane czymś na czym będe stratny.

Islam wg. mnie nie jest rozwiązaniem ani lepszym ani gorszym od jakiejkolwiek innej religii - jest poprostu czymś innym - każdy wie że wyrosła ona wzgoła w innych warunakach niż nasza - że jest pozbawiona naszych oświeceniowych zdobyczy i postulatów że w swojej wymowie jest bardziej radykalna - że w przeciwieństwie od Chrześcijaństwa nie doczekała się reformacji i nic nie wskazuje na to że coś takiego kiedykolwiek się stanie, ale nie jest też dla mnie synonimem słowa zła ani tymbardziej zagrożenia dla naszej cywilizacji radosnej konsumpcji która nigdy nie zostanie pokonana przez coś nie wyrosło z niej samej - a fundementaliści islamscy czymś takim nie są bo to najdczęściej banda prymitywnych obdartusów którzy prą do władzy na swoim podwórku - kosztem idei zawartych w swojej religii szkodząc tylko jej współwyznawcą - bo historia nie raz pokazała że Muzułamnie to nie fanatycy ale normalni ludzie którzy potrafią współegzystować z przedstawicielami innych cywilizacji - wiem że nie którzy nie lubią słuchać o pozytywach - ale np. w okresie RP Obojga Narodów istniała na jej terytorium nie wielka mniejszość Tatarska która wyznwała Islam byli wierni swoim ideałom i nie robili nikomu żadnej szkody - fakt byli oderwani od jakiegokolwiek poważnego zwierzchnictwa "duchowego" co dobrze nam pokazuje że Islam pozbawiony fanatycznych przywódców staje się bardziej racjonalny i potrafii się przystosować, nie możemy jego wyznawców sprowadzać do swólnego mianownika z krwiożerczymi psychopatomi. Ktoś pewnie mi zachwile napisze że Tatarzy była nie znaczną mniejszość - ale co w takim razie powie o Turcji która ma 73 miliony mieszkańców i realnie 95% znich jest Muzułmanami - czy ich też należy postrzegać jako żródło zła z racji wyznawanej religii - odpowiedź brzmi nie bo tam znalazł się ktoś kto doszedł do wniosku że sprawy związane z Religią należy upżądkować.

Teraz przejdżmy do jądra problemu czyli krajów arbskich i tu powiem w zasadzie krótko jeśli nie ich wierzenia nie ewoulują i nadal część z nich będzie używała terroryzmu jako narzędzia "dialogu" z zachodem, to czeka ich anihilacja lub wysłanie ich gospodarki do epoki kamienia łupanego ...

Co do pani Fallaci to sprawa wg. ona należałą do tych ludzi którzy głośno mówili o tym o czym wszyscy wiemy a mianowicie o zagrożeniu płynące z terroryzmu i zacietrzewieniu radyklanych jego przywódców. Ale mam jedno małe czy ona potrafiłaby mi wytłumaczyć czemu w jej kraju powstaje tyle meczetów - czytałem kiedyś wiarygodny artykuł mówiacy o tym że buduje się ich tam więcej niż kościołów i czemu jest tak atrakcyjny że "dzieci" kultury europejskiej zrywają dla niej z Religią swych ojców - czemu akurat w niej szukaja drogi odnowienia duchowego - kiedyś poruszyłem ten temat (przejścia na Islam w dorosłym życiu) wśród moich znajomych - ku mojemu zaskoczeniu znalazły sie jednostki które nie wykluczały takiej opcji ... myśle że tego najbardziej boją sie intelektualiści pokroju pani Fallaci ...

Nezumi a czy ty popierasz terroryzm chowający się za Islamem ??

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2006, 00:15   

Bezimienny napisał/a:
o tym, jak na radykalizację Islamu wpłynał powrót diaspory żydowskiej i powstanie państwa Izrael nawet nie będę się rozwodził, bo to kolejny temat-rzeka.

A może jednak? Na pewno powiesz to krucej i przystępniej niż Wikipedia.
Udai napisał/a:
czeka ich anihilacja lub wysłanie ich gospodarki do epoki kamienia łupanego ...

Wiesz co jest straszne? Ci prawdziwi fundamentaliści, stanowiący zagrożenie wyznawcy możliwos anihilacji przyjmą z małym zachwytem: Zginą za Allacha. A z epoki kamienia łupanego to, moim zdaniem, oni nigdy do konca nie wyrośli. Gdyby wyrośli nie byłoby tak źle...
Udai napisał/a:
czemu jest tak atrakcyjny że "dzieci" kultury europejskiej zrywają dla niej z Religią swych ojców

Boto realigia ich ojcow. Czyż to nie jest kolejny lement kola historii? Zawsze mlodzi odżucają to co mieli starzy jako gorsze. Jak do tej pory odzucali się nawzajem tylko w obrebie chrześcijaństwa... ale teraz chrześcijaństwo liczy się tylko jako zatwardział instytucja nierozerwalnie związana z kościołem. Może, moze te reformy ktore mają nadejs coś zmienią, a może, może tylko pogorszą sytuację. Historia kołem się toczyi zobaczymy czy uda sie to kolo jakos zatrzyma czy bedzie się toczy dalej jak to zwykle bywa.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2006, 09:37   

Udai napisał/a:
Jeśli chodzi o cała sytacje związaną z Islamem - to wg. mnie ja jako człowiek nie moge być nie tolerancyjny dla innych tylko z tego powodu że wyznają inną religię - ale wymagam tego samego od nich - tolerancja nie może być w tej wymiane czymś na czym będe stratny.


Problem polega na tym, że Islam nie uznaje zasady wzajemności. Pokazują to wydarzenia ostatnich dni zresztą i płonące kukły papierza. Ciekaw jestem, co by się stało, gdyby np. w Polsce uzbrojony tłum spalił kukłę Machometa.

Cytat:
Sorry że tak to zabrzmi ale sprzeciwiasz się jako człowiek, czy jako człowiek wychowany w innych realiach, na innej religii i do czego innego?


Z tym, że my chyba jednak bardziej jesteśmy wychowani w laickiej, europejskiej kulturze post-oświeceniowej niż w kulturze chrześcijańskiej. Taki prąd myślenia zmusza do patrzenia na świat w inny sposób, z pominięciem przekonań religijnych, wierzeń, przesądów etc. Opiera się bardziej na faktach i analizie ich niż na zawartych w kulturze uwarunkowaniach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2006, 11:42   

A propos papieża. Tak żeby nikt nie musiał szukać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shell_ghost Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2006, 11:45   

Ssszześć.

Zegarmistrz napisał/a:
Z tym, że my chyba jednak bardziej jesteśmy wychowani w laickiej, europejskiej kulturze post-oświeceniowej niż w kulturze chrześcijańskiej. Taki prąd myślenia zmusza do patrzenia na świat w inny sposób, z pominięciem przekonań religijnych, wierzeń, przesądów etc. Opiera się bardziej na faktach i analizie ich niż na zawartych w kulturze uwarunkowaniach.

No nie wiem, nie wiem Watch-Makerze =^.^= :) Czy oby na pewno my w Polsce, i mówię to tak ciuta ogólnie, jako naród Polski mamy prawo powiedzieć że mamy laicki światopogląd ^^?
No ale nieważne. Fakt, iż faktycznie tak powinno się na ten problem patrzeć, nie budzi u mnie żadnych wątpliwości.

Dobra a teraz co do wypowiedzi pierwotnej Nezumi.
Oj taaaak. Jest to prowokacja. Czy jest zła? Nie. Każdy ma prawo powiedzieć że Islam jest religią tolerancyjną a jej wrogowie to fanatycy ^^. Dobra przesadziłem ;)
Wracamy do tematu.
Nezumi napisał/a:
Oriana była osobą całkowicie nietoleracyjną i mimo wszystkich swoich talentów imho nie zasługuje żeby być uważana za wielką osobistość.

Po części masz rację ale jej też nie masz. Już tłumaczę. Otóż załóżmy że 11 września nie wydarzył się lub wydarzył się w Kongo? Tak, tak już jest na tym świecie że wielkie osobistościa mianujemy człowieka który jakoś tam zasłużył się "naszej" sprawie. No i jest to jak najbardziej naturalne. No być może za wyłączeniem takich ludzi jak np. Louis Pasteur bo oni podpadają pod kategorię "Dla ludzkości" i jakoś nie idzie krytykować ich wkładu w świat. "11 września" był uderzeniem w twarz, lecz przypominam że radykalność islamu o wiele DAWNIEJ istniała i jakoś nikt się tym specjalniej nie interesował ani nie tworzył diabła z tego powodu. Dobrym przykładem jest Algieria rok 1954 i to co nastąpiło później. Pytanie więc czy to okazja i stan rzeczy uczyniły Oriannę Fallaci wielką osobistością? No niezupełnie. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy.
Tak naprawdę co robiła Pani Orianna hein? To jest pytanie zasadnicze w tej kwesti. Nie jestem znawcą jej twórczości ale tak po skrócie chyba możemy założyć iż jej job dziennikarski i działania miały za cel ukazanie islamu we współczesnym świecie. No i chyba miała rację Nezumi. Już Ci tłumaczę dlaczego.
Nezumi napisał/a:
jej batalia z islamem była wielką przesadą i czystą niesparwiedliwością.

W każdej chyba religii możemy znaleźć elementy nawiązujące lub skłaniające do postawy agresywnej. W KAŻDEJ Nezumi. Inaczej religia ta by nie istniała. Są to elementy samozachowawcze danej ideologii religijnej absolutnie KONIECZNE do jej egzystencji. U nas jest to przysłowiowy "drugi policzek". Pokazuje nam iż wobec wrogowi (czyli my Chrześcijanie zakładamy iż mamy wrogów... WoooT^^) nie wolno się poddać w głębi duszy. Tak, jest duża różnica między podaniem drugiego policzka (Uwaga: mówię tutaj o współczesnym chrześcijaństwie a wiemy że i Rzym ma dość "czarne" kawałki historii nie sięgając wcześniej niż II WŚ) a wzięciem w łapki kałasznikowa i rozpowszechnianiem nim wiary. Czyli gdzie ta przesada i niesprawiedliwość Nezumi? W tym że Islam jest IDEALNYM podłożem do wyzwalanie wśród narodów postaw typu xeno? Przecież to wiemy Nezumi. To że jest to nagłaśniane przez media bo to Islam (!!! :)) to inna sprawa. Judaizm nie jest bardziej otwarty na innych niż Islam czy my. Kwestia Izraela jako Państwa niewinnego i nie agresywnego jest kwestią sporną. A nasz świat? To "In God We Trust" napisane na zielonych odnosi się faktycznie do Boga czy też to naszych współczesnych Bogów czyli tego zielonego lub naszej pozycji krajów ekonomicznie rozwiniętych? Czy nagle odwracając sytuację i robiąc z Ameryki Państwo Islamskie a z Państw Islamskich Państwa Chrześcijańskie mielibyśmy koniec świata czy lepszy układ? Nie Nezumi. Jeżeli spojrzysz na historię świata zawsze, ale to ZAWSZE, religia idzie w parze z fanatyzmem i śmiercią tam gdzie bieda i interesy polityczno-ekonomiczne.
I to miała na swoim celowniku, myślę lecz to tylko moje zdanie, Pani Oriana Fallaci. Islam a współczesny świat. Wybacz Nezumi ale żyjemy w świecie gdzie toczy się wojna ekonomiczna między wszystkimi Państwami a sięganie po elementy religijne w tejże wojnie może tylko i wyłącznie zakończyć się katastrofą (Tak nota-bene nie mogę się powstrzymać od spojrzenia w stronę naszego własnego narodu ale to nie ten topic ^^). Przesłanie Orianny Fallaci, myśle, dotyczyło radykałów islamskich i ich zdolności du kultu ciemnoty pośród jej wyznawców podstawowych. Mimo że nie znam jej twórzości coś mi się tak jakoś zdaje ;) ,oczywiście mogę się mylić. Nie mamy chyba prawa do określania takiej osoby jako niesprawiedliwej. A jeżeli to robimy to powinniśmy się mocno zastanowić na ile sami jesteśmy osobami otwartymi na inne idee i oświeconymi Nezumi...

Reasumując. Nie rozmawiajmy o telerancji tam gdzie ludzie nie mogą być tolerancyjni. Tam gdzie głodne dzieci taplają się w błocie na ulicach pośród odłamków szrapneli a na wieżowce handlowe spadają samoloty. Tam gdzie wszystko to jest spowodowane ludźmi baaaaaardzo sprawnie posługującymi się wierszami Świętych Tekstów i żerującymi na braku edukacji narodów oraz na psychologice tłumu. Problem jest zbyt kompleksowy aby ujmować zasług jednej osobie która próbowała zmienić ten stan rzeczy otwierając nam oczy a nie jak to robią Ci z Ezbollachu zamykając je.

Ghościk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group