FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Sailor Moon
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-05-2005, 20:00   

Mizuumi napisał/a:
Grisznak napisał/a:
A ja bym chciał o coś spytać...mianowicie głowna bohaterka, o ile dobrze pamiętam nazywała się Usagi, isn't she ?
Tymczasem znalazłem na dnie szafy dwa zeszyty mangi i przez cały czas wszyscy mówią do niej per "bunny".
*wzdycha* Bunny to jej ksywa, Usagi "Bunny" Tsukino, pelne jej dane brzmia, gdyby ktos nie wiedzial.
Ara? Skoro jesteśmy już przy rzeczach oczywistych, to dodajmy też że po japońsku
Usagi = Bunny = Króliczek
ne?
:3
KAWAII!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 20:26   

Beryl napisał/a:
Haruka i w cywilu i w formie bojowej jest fizycznie stuprocentową kobietą. Tak samo zresztą Three Lights - w mandze były tylko przebrane. Przy okazji - nie są braćmi - ani siostrami. Kou to imię, nie nazwisko, ale w naszej ( za zachodnimi) wersji anime to chyba przekręcili


1. Siegnela po cytat, bo zglupiala. - Beryl-san, powiedz mi uprzejmie, jakie jest wytlumaczenie cyatu z 9 tomu Mangi, autorstwa samej Naoko-sensei, gdzie na str. 22 polskiego wydanie widnieje jak byk " Uran jest i mezczyzna, i kobieta zarazem. Walczy kumulujac sily obojga plci." Bede wdziecna.

2. O_O na stronach japonskich, w ktorych napierw zgodnie z kultura wymienia sie "Kou Yaten, Kou Seiya, Kou Taiki" - nie, nie sa spokrewnieni (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo) ale to jest nazwisko. Gdzie wyczytalas, ze jest inaczej? Tzn. skad ta wersja?

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 07:33   

Stąd taka wersja, że wynika to z zapisu - zerknij choćby na tablicę wyników w szkole - będą tam znaczki, które czyta się jako "Mizuno Ami" a obok "Taiki Kou". Z czego wniosek, że skoro Mizuno to nazwisko, jest nim również Taiki - tak samo w mandze - jest tam kawałeczek, że Minako pokazuje notatnik o nich - co prawda strona jest odwrócona, ale jeśli to sobie w głowie przestawisz, widać,że powtarzający się u wszystkich trzech chłopców znaczek czytany jako "Kou" i oznaczający "światło" znajduje się na końcu - a więc w miejscu imienia. I jest tak za każdym razem, gdy imiona te są w zapisie znaczkami. Albo co będziesz szukał - strony z Artbooka. Nazwisko i imię znajduje się w ramce na górze, nad łebkiem postaci
http://mangastyle.net/artbooks/materials4.htm
Trzeci, piąty i szósty rysunek w drugim rzędzie.
Prawdopodobnie nieporozumienie wzięło się stąd, że oni/one prawie zawsze mówią do siebie po nazwisku, i ich koleżanki też, pewnie dla rozróżnienia, więc te zostały wzięte za imiona. O ile wiem, sporo osób uważa też "Umino" za imię.

Odnośnie cytatu - pewnie o to, że Haru myśli jak facet a wygląda jak kobieta - z tegoż samego wywiadu: "(...)Haruka jest trochę chłopczycą i ma serce mężczyzny. A w tym wieku dziewczęta żywią wiele uczuć". Zresztą, w mandze, poza począteczkiem, na okrągło nosi kiecki, zauważ.
No i walcząc używa zarówno kobiecej, sailorkowej mocy, której kobiecość pokreślana jest powiązaniem z Matką Ziemią, jak i broni o wyraźnie fallicznej wymowie^^. Więc kumuluje siły obu płci.
Inna sprawa - tekst zostaje wygłoszony przez Neptunkę i ma powstrzymać biedne serduszko Serernity przez zbytnim szokiem najwyraźniej.^^
Inny wywiad
wywiad
Chodzi mi o ten kawałek
"Haruka jest chłopczycą, mówi i ubiera się jak chłopiec(...)"
W innych fragmentach jest o jej miłości do Michiru jako o miłości homoseksualnej - czyli jako o miłości dwóch kobiet, i że to Takarazuka, teatr, w którym wszystkie role grają panie, zainspirował autorkę do stworzenia tej postaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2005, 11:28   

Fakt, lepiej by było zrobić z niej jakąś tam królisią kizię mizię...
No skoro po japońsku to się zgadza to ok...ale czy w oryginale też mówią do niej na przemian Bunny i Usagi ?
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 11:48   

Nie, w oryginale mówią jej po imieniu ( jeśli jakieś Bunny było, to raz czy dwa - nie zauważyłam) - samo jej imię brzmi jak "króliczek", więc nie ma potrzeby używania angielskich kawałków, ewentualnie Usako też ją wołają, czasem Odango albo Odango Atama.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 16:28   

Beryl napisał/a:
(CIACH!)"Mizuno Ami" a obok "Taiki Kou". Z czego wniosek, że skoro Mizuno to nazwisko, jest nim również Taiki (CIACH!)


I ogolnie, Beryl-chan, dziekuje za pouczajaca lekcje :)!
Tyle lat zylo sie w nieswiadomosci ;)


Beryl napisał/a:
Albo co będziesz szukał - strony z Artbooka


Chodzi tutaj, w offtopie - o "szukal" - moje ksywa zostala mi nadana ze wzgledu na przewyzszajaca nawet "Harukowa" - bezplciowosc. Uwaza sie mnie za faceta, ale dla Twojej informacji - pierwsze imie z dokumentow mam zenskie. Potem juz sa schody ;)

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-06-2005, 19:31   

Cytat:
No i walcząc używa zarówno kobiecej, sailorkowej mocy, której kobiecość pokreślana jest powiązaniem z Matką Ziemią, jak i broni o wyraźnie fallicznej wymowie^^. Więc kumuluje siły obu płci.


A dodajmy, że Uran to bóstwo diabelnie stare, zapewne jeszcze z czasów szamanizmu, zwłaszcza, że związane z krainą zmarłych, niebem i ziemią. A w szamanizmie duże znaczenie ma androgynia(obojnactwo), co by sporo tłumaczyło. Ciekawe, czy autorka tak umyślnie;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Berylka
Gość
PostWysłany: 01-06-2005, 19:36   

Cholibka, czemu mnie zalogować nie chce?

Pewnie tak. Ona się lubuje we wszelkiej maści żarcikach i nawiązaniach.
Powrót do góry
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-11-2005, 21:25   

Jakby nie było, można wiele zarzucać temu anime ale swoje 5 minut miało;) z sentymentem wróciłbym do tej serii...

Ja pamiętam zdecydowanie wcześniejsze czasy, panowanie innych anime, Daimos, Tygrysia Maska, Gigi i wiele innych;)
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2005, 04:42   

o chlopie :P ale wyskoczyles, tez to pamietam, bylem wtedy tak maly ze chyba moja reka teraz wieksza jest, ale pamietam baile majtki i dajmosa :] maske tez ale mniej :P no tamto to byly czasy, swoja droga sailor to jakas pomylk,a nei wiem jak komus sie to moze podobac w naszym wieku, sentyment sentymentem,ale to tylko dla osoby do 13 lat:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2005, 07:08   

Zdziwiłbyś się. Na sailorkowym forum dość trochę ludzi po dwudziestce mamy i doskonale się u nas bawią.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2005, 07:48   

A dlaczego może się nie podobać, każdy ma jakieś swoje akcje w głowie i dla każdego z osobna liczy się to co lubi. Ja tak samo mogę uznać Evangeliona jako film dla 13latków, bo ja go nie dzierżę i co?
Powrót do góry
Ringo Płeć:Kobieta
Marcepanowa dziewczynka


Dołączyła: 14 Gru 2005
Skąd: Crystal Castle
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2005, 20:08   

Fani Sailorek nadal prowadzą swoje wielkie wejście i bunt... Na przykład ja :P

Ja jestem totalną maniaczką Sailorek. Uwielbiam je od samego momentu gdy je zobaczyłam. Oczywiście najbardziej polubiłam Usagi-czy jej nie da się lubić?! :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5573709
hijack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2006, 22:42   

Oglądałem sailorki w telewizji jak za młodu leciały i nie wiele pamiętam ... Wtedy to mi się podobalo, ale teraz za pewne nie bardzo. Anime było tak troszkę przewidywalne w fabule, więc nie było jakiś tam rozczarować nagłymi zwrotami akcji ale pamięć może mi szwankować i mam prawo się pomylić =)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8324706
mroofka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 20 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2006, 15:41   

Witam
Mam prosbe. Czy ktos moze mi powiedziec jak moge zdobyc cala serie czarodziejki??:>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group