FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Sailor Moon
Wersja do druku
pampuka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2007
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 10:47   

ha! ja lubie sailormoon bardzo! jedne sceny zachwycają a inne wkurzają <- to całe sailormooon. Niedawno miałam wszyściuteńkie odcinkeczki w kolekcyji ale pomyśłalam że za dużo mi to miejsca zajmuje i usunełam cała serie C (bo szczeże-aż za dziecinne to, czasem nie4 da się znieść), R opócz przygód z kosmitami (w tym klanie księżyca czarnego wkurzają mnie te charaktery- i wogle fabuła jest dla mnie beznadziejna>;[) no i filmy też poleciały-prócz S<- to jest jedyny film który moge ogladać normalnie ( w reszcie to mnie co.ś trafia)
A wogle to najlepsza jest pierwsza połówka serii SuperS i sam koniec - poprostu zawaliste postacie , fabuła taka troszki kiczowata ale ogołnie fajna <-szkodas że całe anime nie było takie jak SuperS (no może mniej cukierkowo:)
czy ktoś wie w jakim anime można spotkać takie postacie jak z SuperS ???
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hurek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Sty 2007
Skąd: sz-ek
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 11:01   

Mi się bardzo podobała manga ,wprawdzie była wydawana jak zwykły komiks ale na serio mi się bardzo podobała!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8867232
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 11:42   

hurek napisał/a:
Mi się bardzo podobała manga ,wprawdzie była wydawana jak zwykły komiks ale na serio mi się bardzo podobała!!!!

A co, powinni oprócz obwoluty dać złote wstążeczki w roli zakładki, metalowe okucia i skórzaną oprawkę?^^
Cytat:
Jeszcze by wyszło, że Zoisite robił za "mózg" tamtego teamu.

A nie? Reszta chlała wińsko i zakradała się do salonów mody ślubnej, a on inteligentnie, prosto do telewizji i napuścił na sailorki cywilów, których nie mogły krzywdzić. No i grał na fortepianie, a do tego trzeba chociaż nuty umieć czytać..^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hurek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Sty 2007
Skąd: sz-ek
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 11:46   

Nie no ale teraz mangi są takie na odwrót i czarnobiałe zazwyczaj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8867232
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 11:52   

A manga Sailor Moon nie jest czarno-biała? Jest. W oryginale była, jak to piszesz, "na odwrót", ale jako że była druga mangą wydaną w Polsce, nie można było tego tak zostawić.

Chyba, że chodzi ci o te komiksy poskładane z kardów z anime. Też w oryginale były "na odwrót", ale u nas odwrócili i pocieli w zeszyciki. I dali taki papier, że kolory poszły się ze sobą zapoznać biblijnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 12:14   

Może kogoś zainteresuje fakt, że KickAssAnime wzięło się z robienie pierwszego sezonu SM. Nawet zastanawiam się czy nie ściągnąć, o ile dotrwają do serii S.

Przykłady różnicy w jakości

Z sailorek seria S była dla mnie najlepsza, pewnie dlatego że Hotaru lubiłam najbardziej ze wszystkich. Do Chibiusa'y czułam małą sympatie, nie najgorsza jak na dzieciaka.

Cytat:
czy ktoś wie w jakim anime można spotkać takie postacie jak z SuperS ???


Ciężka sprawa dzieci w anime zazwyczaj są wkurwiające (przynajmniej dla mnie), ale poszukaj po magic girls i Shōjo może coś znajdziesz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
hurek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Sty 2007
Skąd: sz-ek
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 12:26   

"Chyba, że chodzi ci o te komiksy poskładane z kardów z anime. "

Tak chodzi mi o te i to właśnie zależy od wydawnictwa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8867232
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2007, 12:27   

pampuka napisał/a:

czy ktoś wie w jakim anime można spotkać takie postacie jak z SuperS ???

Które - te odziane w spódniczki czy te odziane w getry?^^ Bo jeśli komuś ogólnie podobała się ta seria, to ja mogę z całego serca polecić Card Captor Sakurę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-02-2007, 14:08   

hurek napisał/a:
Mi się bardzo podobała manga ,wprawdzie była wydawana jak zwykły komiks ale na serio mi się bardzo podobała!!!!
To nie była manga. To, co było wydawane przez TM-Semic to był Filmbook - czyli komiks poskładany z kadrów anime.

Właściwą mangę, czarno-białą, wydał JPF 18 tomików, plus 3 tomy Sailor V.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-02-2007, 18:58   

Cóż, ja mam do tego anime mieszane uczucia. Z jednej strony kiczowate mocno, główna bohaterka do najbardziej charyzmatycznych osobowości nie należy, a fabuła oryginalnością nie grzeszy i jeszcze te smaczki homojakieśtam, ale jak to leciało na Polsacie to ja byłam dziumdzią z mlecznymi ząbkami, a takie toto kolorowe było i tak mi się podobało... no i został mi sentyment.. No i nie należy zapominać, że to przecież klasyka. Taa, możecie mnie zaliczyć do zwolenników, aczkolwiek nie radykalnych.

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2007, 14:55   

Do tej pory lubie sobie obejrzeć, co niektóre odcinki ^^.

Wiele wspomnień z tym tytułem. Jedno zpierwszych anime jakie widziałam i pewno jedno z nielicznych które do końca życia będe pamiętać. Co prawda teraz kreska wydaje się brzydka *zwłasza w piereszej i ostatniej seri* ale jednak ma ten klimat. Muzyka nawet momentami mnie wnerwia, albo głosy postaci, ale co poradzić, w czymś musi tkwic ten urok.
Oczywiście, nie bark ulubionych bohaterów, z pocżatku bardzo lubiłam Mako, potem doszedł Helios, Hotaru no i oczywiście Yaten. Szczerze to nei za bardzo lubiłam Usagi i Chibiuse, no i Seyia mnie też wnerwiał *jak by się zastanowić to i Mamoru*. Do dziś dzień zastanawiam się czemu nie dostałam oczoplonsu, przy tych wszystkich atakach Sailor Moon, gdzie wykonywała tysiące obrotów....
No ale w końcu gdzieś tkwił ten urok ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2007, 15:06   

Juziji napisał/a:
Do tej pory lubie sobie obejrzeć, co niektóre odcinki ^^.

Wiele wspomnień z tym tytułem. Jedno zpierwszych anime jakie widziałam i pewno jedno z nielicznych które do końca życia będe pamiętać. Co prawda teraz kreska wydaje się brzydka *zwłasza w piereszej i ostatniej seri* ale jednak ma ten klimat. Muzyka nawet momentami mnie wnerwia, albo głosy postaci, ale co poradzić, w czymś musi tkwic ten urok.

To było chyba pierwsze anime które oglądałam "w pełni uświadomiona" i chyba dlatego zawsze będę miała do niego sentyment. Jak teraz to oglądam to mi się chce momentami śmiać, ogólnie mówiąc anime pozytywnie zakręcone

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2007, 15:16   

Sailor Moon... Ta seria jest troche zbyt cukierkowa, jak na mój gust, ale czego wymagać od shojo dla gimnazjalistek? ;>
Głównej bohaterki nie cierpiałem. Wrzaskliwa, dziecinna i często bezmyślna. Dużo bardziej przypadła mi do gustu spokojna i inteligentna Ami Mizuno...
Co nie zmienia faktu, że przeważnie kibicowałem tym "złym" (moim ulubieńcem był boss serii S, profesor Souichi Tomoe (ten z zacienioną twarzą i świecącymi okularami ;) ) ).
Dużą część nienajlepszych opinii o serii może wynikać z jakże genialnego tłumaczenia (dziecięce rymowanki zamiast zaklęć, lektor nie nadążąjący za kwestiami postaci, niepełne tłumaczenia (Czarodziejka z Jupitera zamiast z Jowisza), o pomylonych openingach nie wspominając ^^' ). Np. zaklęcie Sailor Venus "Crescent Beam" (promień półksiężyca). Beam się komuś pomyliło z Bean i wyszło "Groch fasola silna wola"... ___^___
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2007, 15:25   

No tłumaczenie mieliśmy okropne >.< dlatego wole zobaczyć w orginale *z napisami angielskimi* i tak dobrze, ze imion nam nie tłumaczyli jak to zrobili w neiktórych krajach i naszczęście zostawili orginalne opki i endingi....jak widze te niemieckie lub amerykańskie to mis ie niedobrze robi *ble..*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2007, 10:10   

Juziji napisał/a:
i tak dobrze, ze imion nam nie tłumaczyli

Zamienili "Usagi" na "Bunny" (bo przecież oba znaczą po naszemu to samo ;> ) ale pozostałe imiona chyba zostawili...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group