FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Sailor Moon
Wersja do druku
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2007, 10:13   

korsarz napisał/a:

Zamienili "Usagi" na "Bunny" (bo przecież oba znaczą po naszemu to samo ;> ) ale pozostałe imiona chyba zostawili...


W ameryce wysztko przetłumaczyli, a Bunny i Usagi to znaczy to samo...no był jeszcze "Elios" i "Helios" ale to też za wielka różnica nie jest.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-03-2007, 10:47   

W USA wyglądało to mniej więcej tak:
Usagi=Serena
Ami=Amy
Rei=Raye
Makoto=Lyta
Minako=Mina
Mamoru=Darien
Setsuna=Trista
Shingo=Sammy
Chibi-Usa = Rini
Michiru=Michelle
Nie pamiętam Haruki, ale chyba jej nie zmieniali, choć nie wykluczam, że zrobili z niej Helgę czy Helenę.
Powrót do góry
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2007, 11:45   

Serene jeszcze zrozumie, ze względu na princess Serenity ale ogółem tłumaczenie imion straszne....nazwiska też pozmieniali??
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Veenus
Gość
PostWysłany: 28-03-2007, 12:01   

Haruka - Amara -_-"

o nazwiskach nie wiem, ale chyba nic nie zmieniali
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2007, 19:57   

Cytat:
Serene jeszcze zrozumie, ze względu na princess Serenity ale ogółem tłumaczenie imion straszne....nazwiska też pozmieniali??

W większości zdaje się tak. Ale nazwiska to jeszcze pikuś. Usa i Mamor i w formie ludzkiej i w formie księcio-ksieżniczkowatej noszą te same imiona. Zapewne dla zmylenia wroga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-12-2007, 12:28   

Sailor Moon Sailor Stars
Gładka : 25.12.2007 11:51:11 (83.7.110.219)

Re: treść recenzji i nie tylko
Cytat:

„Gdzieśtam jeszcze w komentarzach wyczytałam, że ThreeLight mimo, że noszą męskie ubrania to ciała mają kobiet. A jak latali na plaży w samych kąpielówkach wypinając gołe klaty, albo ćwiczyli układ do musicalu to co? Ja tam piersi nie zauważyłam :D”



W tym komentarzu była mowa o mandze, a nie anime – w niej Three Lights były 100% kobietami. Tylko w anime tak udziwniono, że na Ziemi przybrały płeć męską (pewnie po to, by antyfanki Mamoru mogły snuć fantazje o Usie i Seyi razem ;P ).

Serena : 23.04.2007 17:07:32 (83.5.37.118)

Seiya, not Mamoru :)
Cytat:

Nie mieliście nigdy wrażenia, że Mamoru jest z Usagi tylko ze względu na to, że byli razem ileśtam tysięcy lat temu? Zupełnie jakby wyznawał zasadę, że za błędy przeszłości trzeba płacić (że nie wspomnę o błędach „przyszłości”-naprawdę zachowywał się jak ojciec Chibiusy,chociaż tak naprawdę nie był nim w XX wieku!).Pokochał Usagi dopiero wtedy, kiedy wyszła na jaw historia Serenity i Endymiona, a wcześniej-chyba wszyscy pamiętamy ich wzajemne stosunki.Raz powiedział że ją kocha, a ile razy ją odrzucał?Zawsze był wobec niej surowy, a wręcz oziębły. Seiya pokochał Usako dużo wcześniej zanim dowiedział się że jest senshi. Nie cierpię Mamo-chana, za to co robił Usagi i ile razy przez niego płakała…

Gładka : 25.12.2007 11:45:40 (83.7.110.219)

Re: Seiya, not Mamoru :)
Cytat:

„Nie mieliście nigdy wrażenia, że Mamoru jest z Usagi tylko ze względu na to, że byli razem ileśtam tysięcy lat temu? Zupełnie jakby wyznawał zasadę, że za błędy przeszłości trzeba płacić (że nie wspomnę o błędach „przyszłości”-naprawdę zachowywał się jak ojciec Chibiusy,chociaż tak naprawdę nie był nim w XX wieku!)"



Heh. Przecież w serii R wyraźnie powiedział, że to, iż byli kochankami w przeszłości nie oznacza, że teraz też muszą być razem :/ A zresztą po słynnym rozstaniu zeszli się razem jeszcze wtedy, gdy nie wiedzieli, że Chibiusa to ich córka. Tak wiec był z Usagi z własnego wyboru, a nie ze względu na Wielkie Przeznaczenie i Wszelkie Możliwe Paradoksy Czasowe. Wiadomość o rodzicielstwie Różowej Cholery tylko utwierdziła go w przekonaniu, że dokonał słusznego wyboru ;)



„Pokochał Usagi dopiero wtedy, kiedy wyszła na jaw historia Serenity i Endymiona, a wcześniej-chyba wszyscy pamiętamy ich wzajemne stosunki.”



No, nie do końca. Do Sailor Moon czuł coś więcej od czasu, gdy zaczął mieć sny z Selenity. Zaś Usagi na krótko przed poznaniem jej tożsamości zaczął nawet lubić. Zaś kiedy dowiedział się, że Usa i Sailor Moon to jedna i ta sama osoba, po prostu musiał pogodzić fakt, że smarkula Usa i kochana i podziwiana przezeń Sailor Moon to jedna i ta sama osoba. Uświadomił sobie też tym samym, że dziewucha jest odważna i skora do poświęceń.



„Raz powiedział że ją kocha, a ile razy ją odrzucał?”

Chodzi ci o rozstanie w serii R? Przecież chłopak zrobił to wtedy właśnie dlatego, że ją kochał i myślał, że jeśli będą razem, to ona zginie. Zachowywał się wobec niej nieczule i nieprzyjemnie, by ją do siebie zrazić i tym samym nie chciała z nim być. Poza tym facet też cierpiał z powodu rozstania, tylko to ukrywał przed nią.



„Zawsze był wobec niej surowy, a wręcz oziębły”



Zawsze czy tylko w seriach Classic i połowie R? I o ile w serii Classic rzeczywiście był dla niej nieprzyjemny (ale tylko wobec jej „zwykłej” tożsamości), to w serii R tylko zgrywał zimnego drania.



„Nie cierpię Mamo-chana, za to co robił Usagi i ile razy przez niego płakała”



Za to, że w taki a nie inny sposób próbował ją chronić? Mnie też się to nie podobało, ale chłopak potem odkupił swoją winę.

baka : 19.03.2007 12:08:30 (83.23.201.121)

płeć?
Cytat:

Wszystko ładnie i pieknie ale niech ktoś mi powie czy Taiki , Yaten i Seiya są facectami czy kobietami bo sie nie orietuje;] Niby facet w rzeczywistości ale jak sie przemieniają to bodajze mają damski strój ... Chyba ,że sie myle ?



Co do seri to faktycznie była niezła ;]

Liv : 19.03.2007 16:06:28 (83.5.57.206)

Re: płeć?
Cytat:

Zarówno w mandze, jak i w anime Starlights są kobietami, tak jak wszystkie Sailorki (strasznie to feministyczne, nie uważacie? ;)). W mandze nie było w ogóle wątku zmiany płci podczas transformacji, ani również miłości Seiyi do Usagi. W anime- Seiya, Taiki i Yaten stają się mężczyznami na Ziemi, aby znaleźć „najważniejszą kobietę w galaktyce” nie wzbudzając niczyich podejrzeń. De facto nigdy w serialu nie było to wyjaśnione. W oryginale Starlights po prostu noszą męskie ciuchy, choć cieleśnie wciąż są płci żeńskiej.

martusia : 1.05.2007 12:14:16 (83.15.236.30)

Re: płeć?
Cytat:

jak niebylo wątku milosci seyi do usagi??!! a to ze sie na nią gapil od początku i ja pocalowal to tak se bez powodu?

Liv : 1.05.2007 14:25:13 (83.5.52.18)

Re: płeć?
Cytat:
Pani Naoko Takeuchi była bardzo rozczarowana i wściekła z powodu przedstawienia wątku Seiyi i Usagi w anime, ponieważ [cytuję]: „Moim jedynym zamierzeniem było aby wszystkie senshi były dziewczynami, a producenci serialu bezlitośnie zbrukali moje zamierzenie. Nigdy nie chciałam aby Seiya i Usagi mieli jakikolwiek romans ani żeby wystąpiło między nimi uczucie inne niż przyjaźń” (cytat pochodzi z oficjalnej strony pani Naoko)

Narya : 11.05.2007 11:47:40 (84.10.177.101)

Re: płeć?
Cytat:
A właśnie, że zostaje wyjaśnione. Seiya mówi to księżniczce po tym jak ta go pyta czy taką mają postać na Ziemi. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczeciarz Płeć:Mężczyzna
Baka :)


Dołączył: 26 Gru 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2007, 12:16   

Fajne anime, ale mi się znudził -.- Schematyczne do bólu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2084681
Alexielangel Płeć:Kobieta
Tenshi kinryoku


Dołączyła: 02 Mar 2008
Skąd: Neverland
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2008, 20:28   

no to najpierwsze anime jakie ogladałam, wtedy to jeszcze nie miałam pojęcia co to jest anime... tyle spomnień, sentymant mam i tyle. A Mamoru nigdy mi sie jakoś specjalnie nie podobał, wołalam Seiye, Chibi-chibi słodka była ;]

_________________
Dear God, make everyone die. Amen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2008, 09:05   

Jakiś czas temu ruszył, i to dość dynamicznie, projekt o nazwie "Sailor Moon: Sacrifice". Jest to fanowska OAVka, oparta w znacznej mierze na serii R (jeśli chodzi o technikalia). Przeprowadzono już nawet casting na seiyuu (sic!) - http://www.youtube.com/watch?v=c1LS1SNWoQA i są dostępne pierwsze trailery:
http://youtube.com/watch?v=krCb59Snn4w
http://www.youtube.com/watch?v=HrJNAi0-nos
Po ukończeniu prac odcinki mają być dostępne za darmo, za pośrednictwem strony, która również powstanie (na chwilę obecną cały projekt stoi jedynie na youtube).

Aczkolwiek jestem średnio pozytywnie nastawiony do wszelkiego rodzaju fanmade anime, tak to prezentuje całkiem miły dla oka poziom. Chętnie bym zobaczył ukończoną całość.
Powrót do góry
tattwa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sie 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 20:01   

eh, dzieciństwo mi się przypomina - jak człowiek leciał z podwórka do domu bo mama wołała na Sailor Moon. nie pamiętam już nawet ile miałam lat wtedy, chyba 8 czy 9 :)

zapamiętałam to jako super kultowe anime wszech czasów, ale ostatnio chciałam obejrzeć jeszcze raz i...no cóż, dałam radę pierwsze dwie serie w całości zaliczyć, potem skończyła mi się cierpliwość i skakałam sobie po wybranych epizodach...w zasadzie na całe anime jest 5 scenariuszy i każdy jest eksploatowany aż do bólu przez masę odcinków - najbardziej uderzało to w serii z profesorem Tomoe, te odcinki były prawie identyczne...

strasznie podobały mi się kreacje postaci czarodziejek z Neptuna i Saturna, Chibi - Usa jako Black Lady i Hotaru jako Mistress 9. no i oczywiście Oscara za charakter Rei Hino :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-04-2010, 08:54   

Ciekawostka dla pamięci potomnych- zwiastun niewydanej ostatecznie amerykańskiej wersji
http://www.youtube.com/watch?v=wwQSWrA9CNg

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-04-2010, 09:09   

Rzecz historyczna... Blond Wonder Woman w roli Usagi, osiwiały Garfield jako Luna, a żeby słowo "Sailor" miało sens, dorzucili im deski windsurfingowe, zaś jedną, do dziś nie wiadomo którą dziewczynę, wrzucili na wózek. Widziałem to już kilka lat temu, ale nie przestaje mnie bawić. Szkoda (?), że nie zachował się pilotażowy odcinek (albo gdzieś tam leży głęboko schowany), który jednak nakręcono, a po którym Japończycy dostali takiego WTF, że amerykanie musieli zdecydować się tylko na dubbing i cenzurę. Wystarczyło... kiedy Toei zobaczyło wersję amerykańską (koszmarnie pociętą przez cenzurę, z dorzuconą "made in USA" serią "Sailor Moon says"), tak się wpienili, że początkowo zapowiedzieli nawet koniec licencjonowania tej serii dla TV na świecie. Niedawno we Włoszech puszczono całą serię od nowa, więc chyba im już przeszło...

Swoją drogą, całkowicie aktorska, fanowska wersja SM. made in USA, oczywiście, a jakże...
Powrót do góry
White_Raven Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 15:05   

Jestem pełna podziwu, że ktoś jeszcze ogląda Sailor Moon :] Toż to już seniorki są....
Czarodziejki były moim pierwszym anime i mangą.

_________________
L'Oreal called and said you're not worth it!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2010, 09:59   

Naukowy dowód na to, że "Sailor Moon R" była najbardziej fanserwiśną ze wszystkich serii Sailor Moon.
Powrót do góry
Mayissa Płeć:Kobieta
zła wieszczka


Dołączyła: 12 Lis 2009
Skąd: z morza i marzeń
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2010, 00:33   

A ja nadal męczę Sailorki i chyba już mi tak zostanie do grobowej deski :)) za każdym razem znajduję w nich coś nowego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group