FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
  Fate/Stay Night
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-06-2006, 15:20   

GoNik napisał/a:
A buu... Lancera mi SZKODA
Prawda? Tyle zmarnowanego potencjału... Gdyby to był Bleach TV albo Naruto, pojedynek trwałby minimum 5 odcinków _^_

No, ale serio - mogło to potrwać dłużej niż tych parę chwil... Inna rzecz, że tym dobitniej pokazało to lalusiowatą i munczkinowską naturę Gilgamesha - który wykonywał wyłącznie uniki i ostrzał z dystansu. Buu.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 15:28   

Przyłączam się do ubolewania nad Lancerem -_- Trochę to głupio zrobili...pokazali go na samym początku i nagle zonk, nie ma go przez dłuższy czas O_o aż w końcu pokazał się i ....no właśnie... :( Ale bardziej szkoda mi Archera...taki tajemniczy i w ogóle *__*
Co do Gilgamesha...kozak taki z niego, a mnie tacy z lekka wkurzają :P

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-06-2006, 19:32   

Mao napisał/a:
Ale bardziej szkoda mi Archera...taki tajemniczy i w ogóle *__*

komu tajemniczy temu tajemniczy... <ja tam bym wolała NIE wiedzieć jakim Eirei był Archer; nadal nad tym ubolewam, 'heroic' toto na pewno nie było, raczej 'big stinky coward' & chowanie głowy w piasek.>

Cytat:
Tak, nie mam wysokiego mniemania o Shirou, sorry folks

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2006, 23:42   

GoNik napisał/a:
komu tajemniczy temu tajemniczy... <ja tam bym wolała NIE wiedzieć jakim Eirei był Archer; nadal nad tym ubolewam, 'heroic' toto na pewno nie było, raczej 'big stinky coward' & chowanie głowy w piasek.>


No, ja teraz żałuję, że się dowiedziałam. Tzn przeczytałam tutaj, bo w anime o tym mowy na razie nie było, chyba, że mi coś umknęło.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2006, 00:41   

były sugestie.
Na końcu 14 epizodu, coś po nim zostało co widzieliśmy na samym początku...
A to co mówił do Shirou też wiele dawało do myślenia.

GoNik napisał/a:
'heroic' toto na pewno nie było, raczej 'big stinky coward' & chowanie głowy w piasek.

A niby dlaczego?
Ja raczej węszę zachowanie seksistowskie, i głupie unoszenie się honorem i źle pojętą odwagą. Wszystko można o nim powiedzieć tylko nie to że tchórzył. Tchórzem chowającym głowę w piasek to był Shinji Matou.

A co do Archera, to w końcu nie jego wina że pierwszy przeciwnik - lancer - najpierw go olał, a potem zwiał, a drugi - saber - wprał mu z marszu tak że tylko użycie reiju przez Rin ocaliło mu życie?
No a potem już był pojedynek z Herkulesem. Też wszystko tylko nie pokaz tchórzostwa.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 01:03   

wa-totem napisał/a:
były sugestie.
Na końcu 14 epizodu, coś po nim zostało co widzieliśmy na samym początku...
A to co mówił do Shirou też wiele dawało do myślenia.


Ano tak, nie raczyłam wcześniej obejrzeć do końca endingu. Ale i tak jakbym nie wiedziała, na co mam zwracać uwagę, pewne kwestie zostałyby jednak dość niejasne.
Teraz czekam na 24 epizod i rozwiązanie akcji. W paru ostatnich odcinkach twórcy strasznie nadgonili i trochę dziwnie to wyszło momentami- np. ta nagła zmiana nastawienia Saber. Monologi bohaterów, Kirei np, nieźle pokręcone, musiałam dwa razy przeczytać żeby zrozumieć mniej więcej o co im chodziło i bynajmniej nie wynikało to z trudności językowych. Scena z umierającą Rin trochę bezsensowna... Jeśli miała w sobie jeszcze dość życia na wygłoszenie całkiem długiej przemowy, być może dałoby się jeszcze uratować, zamiast tego Saber wytarła jej twarz. I jakoś mało mnie to ogólnie poruszyło, choć bardzo lubiłam Rin, ale cóż... i tak jest nieźle i nie mogę się doczekać soundtracku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-06-2006, 14:50   

Cóż, kto nie ogląda do końca, traci =)
Co widać u ciebie znów, bo gdybyś obejrzała 23 do końca, wiedziałabyś... coś :>
To anime z grupy wymagających wytężenia uwagi... albo lektur dodatkowych.

Nie zapominaj kim Rin jest. Jeżeli mogła de facto wskrzesić zakłutego Shirou, mogła zająć się i swoimi obrażeniami. Poza tym, kiedy Shirou upierał się nad udzielaniem/wzywaniem pomocy, sama wprost stwierdziła, że już się tym zajęła... Można przypuszczać, że zapewne zużywając sporo - jeśli nie wszystkie - z pozostałych jej kryształów mana.

Ciekawe, że w anime rozstała się z sztyletem Zelretcha... i trochę śmiesznie, że Rin narzeka że nie jest "tak silny" jak jej kryształy... A przecież Zelretch robiąc swój sztylet próbował zsyntetyzować broń działającą tak, jak Excalibur - przez ukierunkowane uwolnienie nagromadzonej mana.

No, ale jutro się przekonamy.

A ja chcę Unlimited BladeWorks!!!

xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2006, 22:38   

No to jak wrażenia na koniec? Dawno już nie widziałam takiego happy endu, nawet wątek Shirou-Saber zakończył się w sumie pozytywnie, pomimo rozstania. Ale Kirei to mi było szkoda trochę, tak mało się pojawiał, a chętnie bym się o nim więcej dowiedziała. To samo mogę zresztą powiedzieć o paru innych postaciach, to anime to świetny materiał na fanfiction.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2006, 01:27   

Eeee tam, lipa. Zrobili to trochę na "odwal się". Zakończenie byle pozamykać jakoś w miarę wszystkie wątki.

Avalon Saber - żadne fajerwerki, z tym sztyletem od Rin też nie pokazali niczego ciekawego. Szkoda, że nie było kompletnie nic na temat wiadomej przyszłości Shirou i szkoda, że nie pokazali nawet mglistych zarysów kielicha. Podobał mi się za to motyw ze snem Saber.
wa-totem napisał/a:
A ja chcę Unlimited BladeWorks!!!

Buu... nie było...

Ogółem oczekiwałam czegoś innego, chociaż powiedzieć, że było źle nie można.
Ale cała seria jako taka - good^^ Pozostaje nam teraz czekać na soundtrack... jeszcze tylko 11 dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-06-2006, 11:19   

Hmm.
Końcówka w 100% wierna scenariuszowi Fate z gry, więc nie można nic powiedzieć.
Poza tym, że UBW było pod tym względem ciekawsze, no ale tam rolę wiodącą ma Rin :)
Biedna Rin, ma taki matoł przed nosem dziewczynę z krwi i kości, to się będzie za duchami uganiał _^_

Ogólnie mówiąc, eklektyczny koktajl. Niektórym przypadnie do gustu, innych odrzuci...

Wniosek numer dwa, niniejszym nominuję Rin do Totemowej nagrody dla tsundere roku :>

<myśli> hmm... hmmm.... <wymyślił> Hhaaha! *__* <odchodzi knuć w kąciku>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2006, 11:46   

Wlasnie udalo mi sie F/SN w ciagu 3 dni obejrzec.. Szczerze mowiac taki układ Master - Servant. ( Trochę przypomina mi to pokemony:] ) nie przypadl mi do gustu.. Kreska jest w porządku.. Fabuły nie rozumię.. Wojna jest bo jest i zawsze była, ale nie wiadomo dlaczego :/ ???.. Oczy Shiro są jakieś takie dziwne.. nie pasują.. Moim zdaniem trochę naciągane anime..

Cytat:
szkoda, że nie pokazali nawet mglistych zarysów kielicha

GRALL == KIELICH?? Niekoniecznie.. Przynajmniej ostatnimi czasy..

P.s. Niech ktoś mi wyjaśni zakończenie, bo nie za bardzo rozumiem. Czy Saber niszcząc Graala przestaje już być Servant na zawsze?? Wogóle nie potrafię tej końcówki pojąć..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2006, 12:21   

wa-totem napisał/a:
Końcówka w 100% wierna scenariuszowi Fate z gry, więc nie można nic powiedzieć.


Jak to nie można? Przecież nie jest nigdzie powiedziane, że fabuła musi się trzymać gry w 100%, mogli na potrzeby anime wymyśleć jednak coś troszkę lepszego. Ale był nowy wspaniały motyw muzyczny :) Ogólnie w Fate/Stay najbardziej podobał mi się środek, że tak powiem.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-06-2006, 14:13   

Abigail, nie o to mi chodzi, a raczej o to że nie można nic zarzucić jako ekranizacji. Jeśli ktoś chce więcej zakończeń, to nie powinien patrzeć na anime, tylko poczekać aż mirrormoon skończy robotę (scenariusz Fate już przełożony, więc widać postęp) i pobawić się z samą grą, a raczej visual novel bo tak to się określa.

Anime najwyraźniej miało być ekranizacją jednego z scenariuszy - Fate właśnie - i to się udało świetnie. Co oczywiście nie znaczy, że inne scenariusze nie są lepsze :)

akaryuu, tu od samego początku mamy do czynienia z magią przywołania. Rody magów - Einzbern, Tohsaka i Makiri rozpoczęły cały ceremoniał i stworzyły system wojen oraz sług i mistrzów, który jest zresztą całkiem spójny: tylko eirei może władać Graalem, ale by utrzymać się w naszym świecie, potrzebuje mistrza - maga.
Raz rozpoczęty ceremoniał cały czas się toczy, ale tylko co jakiś czas Graal osiąga próg materializacji i wtedy zaczynają się Wojny, bo z racji bliskości Graala magowie mogą skutecznie wezwać eirei i zawrzeć pakt. Jednak należy pamiętać że do 5 wojny - w której uczestniczy Shirou - żadna nie zakończyła się ostatecznym przyzwaniem Graala. W dodatku w trzeciej wojnie, Makiri się schytrzyli i ich reprezentant przyzwał sługę nieprzewidzianej, ósmej klasy - mściciela, Angra Manyu. Doprowadziło to do "skażenia" graala, który stał się już tylko naczyniem mściciela, spełniającym życzenia przez zagładę. Po tym wydarzeniu Magia opuściła rodzinę Makiri, która zmieniła nazwisko na Matou.
Nierozstrzygnięta została również 4 wojna, bo gdy Kirei, postrzelony przez Kiritsugu dotknął Graala, zawarł "porozumienie" z Angra Manyu... ale wciąż było co najmniej 2 mistrzów a pojedynek Saber i Gilgamesza trwał; jednak Gigamesz został skażony przez Angra Manyu, a Kiritsugu zmusił Saber do zniszczenia materializującego się Graala. Ponieważ jednak ceremonia nie dotarła do końca, atak nie mógł być skuteczny! Skażony Gilgamesz, podobnie jak Kirei, stał się emanacją Angra Manyu, ale zniknięcie Graala usunęło ich poniekąd w cień. Saber zniknęła, co sugerowałoby że Kiritsugu użył ostatniego reiju, albo że odniosła krytyczne rany w walce z Gigameszem. Pokonać go nie mogła, bo do tego potrzebny był Avalon a wiemy że Kiritsugu go jej nie oddał mimo że miał go dzięki Einzbernom, i użył do przywołania. Ostatni z trzech sług ocalałych z 4 wojny - caster, przetrwała tak jak to opisano w anime, w piątej zaś sama została mistrzem, wzywając assasina.

W obecnej, piątej wojnie ceremonię wreszcie doprowadzono do końca - został jeden mistrz i jeden sługa. W ten sposób ostateczne zniszczenie skażonego, a więc już do niczego dobrego nie przydatnego Graala stało się możliwe, i (przynajmniej w teorii) blokuje możliwość wybuchu kolejnych wojen i pojawiania się nowych mistrzów i sług. Ale tym co pozwalała istnieć przyzwanym eirei jest kotwica w postaci many mistrza i jego reiju) - a Shirou zużył wszystkie trzy (doprowadzając do "wygaśnięcia" kontraktu). W efekcie, Saber też znika.

Oczywiście, wciąż pozostaje - jak i zresztą Shirou - jednym z eirei, więc jeśli znów pojawi się sytuacja wymagająca ich interwencji, może pojawić się znowu... ale to już kwestia interpretacji bo kanonicznych źródeł brak.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 18-06-2006, 14:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2006, 14:26   

@wa-totem.. I tego wszystkiego można się dowiedzieć oglądając tylko anime, czy też trzeba zajrzeć do innych źródeł, bo chyba jednak niezbyt jasno to wszystko sobie poukładałem.. :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-06-2006, 14:32   

Niestety, tylko ktoś kto grał w grę albo przynajmniej czytał fansajty może wszystko sobie poukładać aż tak dokładnie jak wyżej. W anime większość spraw jest uproszczona.

Jednak wszystkie krytyczne informacje - włącznie z przyczyną zniknięcia Saber na końcu - podane są. Dość kunsztownie podano też np. tożsamość Archera, której jedyne potwierdzenie jest w scenie z napisami 14 odcinka, czytelne tylko dla kogoś kto bardzo uważnie patrzył co robi Rin w pierwszych epkach :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group