FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Higurashi no Naku Koro ni
Wersja do druku
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2009, 18:22   

N!xau napisał/a:
(pierwszy odcinek był komedią), chociaż widać, że poziomem już nie dorówna do poprzednich serii

Ja przypuszczam że autorzy celowo pierwszy odcinek zrobili ala komediowaty żeby widzowie którzy przyzwyczajeni byli czuć serce w gardle "co będzie dalej" mogli się troche rozerwać i pośmiać. Szczerze mówiąc to ten pierwszy bardzo mi się podobał. Bardzo fajnie zrobili z tym że skoro jest tylko 5 odcinków Rei to zrobili je po 30min.
Tak jak gdzieś wspomniano - pierwsza seria chyba najlepsza jest po części racją. Seria Kai myśle że była z góry planowana żeby poniekąd posklejać i powyjaśniać serie pierwszą. Choć pomimo tego mętlik w głowie mam ;-]. Tak jak to przeważnie u mnie bywa, pierwszą obejrzałem serie Kai zaś pierwszą dopiero po niej, i musze przyznać że nie żałuje.
Ogólnie to anime jest na prawde hitem. W sumie jest odcinków 56(łącznie z Rei i tym jednym dodatkowym) co jest za prawde dużą zaletą. Fabuła trzyma w napięciu i daje tą adrenalino-podobną myśl "co będzie dalej". W pewnym sensie pomaga troche inaczej spojrzeć na świat. Kreska jest bardzo ładna, animacje też bardzo ładne i oczywiście podkład dzwiękowy(mam na myśli te ptaki których nazwy nie pamiętam). Ogólnie klimat bardzo fajny. Owszem znalazły by się na pewno opinie w stylu "sieczka, za dużo krwi.bla bla" ale to wszędzie tak jest, nie każdy jest w stanie zrozumieć tego anime, także nie polecam dzieciom na dobranocke ;-] Pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
boytoy Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 22:15   

Cukierkowa animacja jest naprawdę dużą zmyłką, zaczynając oglądać to myśłałam, że to będzie znowu jakaś głupiutka, haremowa komedyjka. A tu już w pierwszym odcinku miłe zaskoczenie jak ujrzałam słodką dziewczynke, z tasakiem na wysypisku śmieci. Im dalej oglądam tym coraz lepiej. Fajny jets motyw z tą klątwą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Verina Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 18:10   

Higurashi jest jednym z moich ulubionych anime! Z początku sezonu nie łapałam się zbytnio o co tu chodzi. Raz Keiichi żyje tu umiera i potem znów żyje. Jednak wszystko w drugim sezonie posklejało się w całość.

Anime to lubie również ze względu na klimat. Wszystko jest utrzymane w cukierkowych barwach, duża dawka humoru i sielankowe życie przyjaciół z Hinamizawy w jednej chwili przeradza się w psychozę.

Nigdy nie zapomnę wielu scen z tego anime. Chociażby kiedy to Shion podszywając się po Mion zabija Satoko, Rika wbijająca sobie sztylet w głowę oraz walka Keiichiego i Reny.Ta ostatnia walka była naprawdę niezwykła oraz jej finał był jak dla mnie wspaniały.

Co do kontynuacji. Moim zdaniem nie była taka zła. W końcu nadszedł czas na to żeby wytłumaczyć co i jak.

Spoiler: pokaż / ukryj
Sama nigdy nie spodziewałabym się, że Rika to główna bohaterka, która dzięki pomocy Hanyuu, przez reinkarnację zostaje przenoszona co rusz to do nowej Hinamizawy

Może drugi sezon nie był taki wciągający i tajemniczy jak pierwszy, ale tłumaczył dużo rzeczy i jak dla mnie spodobało się oderwanie od 3-4 odcinkowych historyjek ( bo ile już można) i danie czegoś niemalże ciągłego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 18:29   

Z początku szukałem anime podobnego do Ghost Hunt i jakimś cudem trafiłem na ten tytuł. Kilka pierwszych odcinków z pewnością zaprzeczyło temu, ale za to otrzymałem dawkę naprawdę dobrej serii.

Seria jest wciągająca, obejrzałem wszystkie odcinki naraz i nie miałem problemu z monotonnością. Pomimo, że drugą serie uważam za dobrą (odpowiedzi na dręczące mnie pytania były jak zbawienie) to w pewnym momencie miałem ochotę przewijać odcinki. Nie zrobiłem tego tylko z względu na chęć poznania wszystkich odpowiedzi.

Jedną rzeczą która mnie męczy jest to, że pomimo wszystko to grupa nastolatków pokonała wyszkolony oddział.

Generalnie anime jest boskie i nie cofnąłbym żadnego obejrzanego odcinku.

_________________
Wanna take a ride?
I'll take you with me to hell.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2010, 19:13   

Ja trafiłam w sposób dość nietypowy (z reguły ktoś mi poleca jakieś anime, a że jestem raczej początkująca to rzadko sama szukam). Otóż na pewnym kompletnie niezwiązanym z forum anime był temat ''pozycje niepokojące''. Jeden z użytkowników wymienił Higurashi jako straszne, więc oczywiście nie mogłam sobie darować. Tym, co mnie ostatecznie przekonało był opening (wiem, nie ocenia się po openingu, ale jak usłyszałam, to pomyślałam, ze muszę).

Seria bardzo przypadła mi do gustu, zwłaszcza drugi sezon. Specjalne odcinki OAV jakoś nie były najwyższych lotów, ale i tak oglądało się przyjemnie.

Z moich ulubionych postaci muszę wymienić Rikę i Keichiego- tą pierwszą za serię Kai, Keiichiego lubiłam od początku (może to przez jego ciapowatość). I to chyba tyle, jak chodzi o tą serię, teraz czas na Umineko...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jackyll Płeć:Mężczyzna
Emotionless


Dołączył: 22 Mar 2010
Skąd: Białystok
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2010, 14:37   

Trochę odświeżę

Jestem po pierwszej serii i jest pewna kwestia ktorej nie rozumiem, możliwe że spowodowane jest to złym tlumaczeniem napisów, albo moją nie wiedzą :p

Chodzi mi o sytuację w ostatnim rozdziale kiedy na wysypisku Rena oskarża (chyba to słowo najlepiej pasuje) że Keichii nie jest jest przyjacielem ponieważ nie mówił jej wszystkiego. Chodzi tu o przeszłość Keichiego i powód jego przenosin. Mogłby ktoś mi powiedzieć co ukrywał Keichii i czemu został przeniesiony.

_________________
Z powodów osobistych i światopoglądowych podpisu nie będzie !!!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
usagi-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2010, 21:44   

Witam
Jest jedna mała rzecz która mnie zastanawia. Uwielbiam Higurashi ale:

Spoiler: pokaż / ukryj
niech mi ktoś wyjaśni bo nie rozumiem dlaczego Hanyuu przez 100 lat nie mogła sprawdzić co się dzieje z Tanako i Tomitake w czasie festiwalu? Już nie mówiąc o tym że na pewno musiała być choć raz przy śmierci Riki więc musiała widzieć morderce. Jedyna rzecz której nie rozumiem to dlaczego nie mogła powiedzieć o tym Rice? Wszystko byłoby jasne gdyby Hanyuu zapominała o wydarzeniach dlatego że Rika o nich zapominała ale jednak w 13 odcinku kai wyraźnie mówi że nawet jeśli Rika zapomni kto ją zabił to ona jej przypomni. Więc dlaczego nie mogła tego zrobić wcześniej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2010, 21:53   

usagi-san, wydaje mi się, że ona po prostu

Spoiler: pokaż / ukryj
ze względu na swoją metafizyczną naturę mogła oglądać wydarzenia tylko za sprawą Riki i z jej perspektywy. Natomiast aż do przedostatniego świata Rika była mordowana przez osoby do tego celu wynajęte, co jest pokazane w pierwszej historii Higurashi Kai. Dopiero, gdy zmieniła bieg wydarzeń morderca pofatygował się osobiście.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
usagi-san Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2010, 22:16   

No ok to jest bardzo dobre wyjaśnienie i chyba najlepsze jakie może być mimo że w jednym z wcześniejszych odcinków
Spoiler: pokaż / ukryj
kiedy Rika rozmawiała o Satoko z Irie, Hanyuu przeleciała przez ścianę żeby sprawdzić jak Satoko radzi sobie z testami które robiła jej Tanako
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2010, 08:50   

a ja za to mam ciekawe pytanie, oglądał ktoś filmy fabularne (są dwa)?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mapet_pl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2010, 18:44   

Hej! Mam kilka pytań dotyczących Higurasza :p
1. Czemu Mion chodzi sobie z bronią na wierzchu? Ma przypięty pistolet. Można to tak, prawo u nich pozwala na coś takiego?
2.
Spoiler: pokaż / ukryj
O co chodzi w końcówce 2 rozdziału (8 odcinek). Mion(a właściwie Shion, jak się okazuje w 5 rozdziale) pojawia się przy łóżku Keichiego z młotkiem i gwoździem. Przecież wiemy, że Shion zabiła Mion, a sama spadła z okna. Jakim cudem to zrobiła? Teoretycznie obie nie żyją w tym momencie. Czyżby Shion przeżyła upadek? A może Keichii miał wizję? Tak jak w czwartym odcinku kiedy zabija Mion i Renę? Widzi strzykawkę mimo że Mion w rzeczywistości trzyma marker (odc. 25 ok. 14min 50 sek).

3.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kim jest kobieta z końca serii Kai? Czy to Bernkastel z Umineko? Jeśli tak to w jaki sposób są te serie powiązane se sobą? (nie wspominając o tym że jedna z postaci w Umineko ogląda sobie Higurashi w TV :P)

4.
Spoiler: pokaż / ukryj
W 9 odcinku na samym początku jeszcze przed oppeningiem widzimy zmasakrowane ciało, prawdopodobnie Riny (gwiazdka na brzuchu, kolor włosów) Skąd ono się tam wzięło, jak dobrze pamiętam nie było to wyjaśnione, jakieś pomysły?

5.
Spoiler: pokaż / ukryj
W rozdziale 3 pojawia się scena z zabójstwem wuja Satoko przez Keichiego. Później jednak wszyscy mówią mu, że świetnie się bawił na festiwalu. Co więcej wujek Satoko żyje, nie ma jednak przedmiotów które Keichi użył do morderstwa. Znowu schiza? Przewidzenie? Wizja? Podobna sytuacja ma miejsce w ostatnim rozdziale, kiedy to kolesie szukają Reny, ona siedzi we wraku autobusu. W pewnym momencie słyszy, że ktoś ją widział gdzieśtam. To jednak mogła być plotka puszczona przez kogokolwiek lub przewidzenie. Jednak sytuacji z Keichim nie pojmuje.


Jak sobie przypomnę coś jeszcze to dam znać :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zansatsu Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Gru 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2010, 13:44   

Uwielbiam połączenie słodyczy i masakry. To anime pod każdym względem moge uznać za ulubione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2010, 10:25   

mapet_pl napisał/a:
3.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kim jest kobieta z końca serii Kai? Czy to Bernkastel z Umineko? Jeśli tak to w jaki sposób są te serie powiązane se sobą? (nie wspominając o tym że jedna z postaci w Umineko ogląda sobie Higurashi w TV :P)


W żadnej z serii tego nie wyjaśniają, ale jeśli dobrze kojarzę,
Spoiler: pokaż / ukryj
tak, to Bernkastel. Chyba wspominała w Umineko, ze poprzednia grę z Lambdadeltą wygrała i chodziło właśnie o Higu - Bern była po stronie Riki, a Lambda - Takano. Bernkastel jest chyba połączona jakoś z Riką, ale w jaki dokładnie sposób, nie wiem.


Mam nadzieje że trochę pomoże^^ Co do reszt, sama już nie pamiętam dokładnie/nie było wyjaśnione, nie mam pojęcia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2010, 00:40   

Ja właśnie obejrzałem 2 serie. Została mi tylko "... ni Rei", chociaż tutaj tylko kilka odcinków niestety :(

Anime jest dla mnie wyśmienite. Uwielbiam takie połączenia, niby wszystko kolorowo i zabawnie, a jednak klimat bardzo ciężki i jest sporo do rozmyślania, szczególnie podczas całej pierwszej serii.
Bohaterowie, muzyka, fabuła, itd. Wszystko po prostu zrobione na najwyższym poziomie.

Bardzo bym chciał zobaczyć jeszcze raz bohaterów Higurashi w akcji. Ale osobiście nie wiem czy będą tworzone jeszcze jakieś serie. Ostatnia w sumie była w 2009 roku, więc kto wie?
Nie siedzę w tym, także jeśli było już powiedziane, że nie będzie to przepraszam.

Także podsumowując, dla mnie anime pierwsza klasa! Na pewno będzie jednym z moich najbardziej ulubionych. Myślałem, że po Code Geass nic mnie nie ruszy, ale Higurashi dało rade i to z nawiązką.

Polecam każdemu!

PS.
Polecacie obejrzeć Umineko? W temacie "Co obejrzeć" w sumie mi odradzali jak prosiłem o anime podobne do Higurashi, ale mimo wszystko miło by było znów powrócić do tych klimatów.

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Benedykt XVI
Gość
PostWysłany: 29-12-2010, 03:18   

Jeżeli szukasz czegoś podobnego do Higurashi to nie oglądaj. Klimat zupełnie inny, bohaterowie płytcy, ogólna zagadka i jej rozwiązanie wydają się po prostu nielogiczne. Pierwsza pętla jest niezła, ale to co się dzieje po niej niezbyt.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group