FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  Higurashi no Naku Koro ni
Wersja do druku
Patricko Płeć:Mężczyzna
Pro Driver


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: Akina
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2011, 14:30   

No i obejrzałem ostatnią 5-odcinkową serię Rei. Co mogę powiedzieć?

Odcinki 1 oraz 5 zrobione tylko i wyłącznie, żeby się pośmiać. Bardzo przyjemne i nie uważam, żeby to była jakaś strata czasu. Wiadomo, że nie ma tutaj co oczekiwać poważniejszej akcji, ale taka odskocznia to bardzo fajna sprawa.

Za to odcinki 2,3,4 to taka osobna mini-fabuła (jak to w OAV bywa). Ogólnie wygląda to tak, że Rika znajduje się w innym świecie, w którym każdy żyje szczęśliwie i nikogo nie spotkały żadne nieszczęścia. Ale nie będę się tutaj zagłębiał, bo kto będzie chciał to sobie obejrzy.
Ale OAV'ke warto obejrzeć chociażby dla akcji Rika z krzesłem i Satoko.

Na pewno ładniejsza oprawa, w niektórych momentach można było nawet zobaczyć małe animacje komputerowe (jak chociażby koło od młynu). Widać po prostu, że budżet tutaj mieli znacznie większy, jeśli można tak powiedzieć.
Opening może i nie jest na poziomie pierwszego openingu (czy nawet drugiego), ale zły też jest. Ending melancholijny, nie w moim klimacie.

Czy warto oglądać?
Dla fanów Higurashi na pewno gratka. Ja nie żałuję. Obejrzałem całość w niecałe 3 godzinki i na pewno nie uważam tego czasu za stracony.
Ale jeśli ktoś oczekuje powiązania z oryginalną fabułą, jakiś wyjaśnień czy coś w tym rodzaju, to niestety nie tutaj.

Jedyne czego żałuję, to to, że już skończyłem całą serię Higurashi. Bardzo podobało mi się to anime, na pewno ląduje u mnie na liście tych najlepszych.
Mam wielką nadzieję, że jeszcze przyjdzie mi zobaczyć Hinamizawę i jej mieszkańców raz jeszcze kiedyś (kolejna seria lub coś w tym rodzaju).

_________________
Ekstaza płynąca z ryku wyjącego silnika
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mapet_pl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2011, 11:27   

Odświeżam, bo próbuję rozwikłać zagadki Hinamizawy! :D
Więc pomóżcie mi odpowiedzieć na moje higuraszowe pytania

1. Czemu Mion chodzi sobie z bronią na wierzchu? Ma przypięty pistolet. Można to tak, prawo u nich pozwala na coś takiego?
2.
Spoiler: pokaż / ukryj
O co chodzi w końcówce 2 rozdziału (8 odcinek). Mion(a właściwie Shion, jak się okazuje w 5 rozdziale) pojawia się przy łóżku Keichiego z młotkiem i gwoździem. Przecież wiemy, że Shion zabiła Mion, a sama spadła z okna. Jakim cudem to zrobiła? Teoretycznie obie nie żyją w tym momencie. Czyżby Shion przeżyła upadek? A może Keichii miał wizję? Tak jak w czwartym odcinku kiedy zabija Mion i Renę? Widzi strzykawkę mimo że Mion w rzeczywistości trzyma marker (odc. 25 ok. 14min 50 sek).

3.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kim jest kobieta z końca serii Kai? Czy to Bernkastel z Umineko? Jeśli tak to w jaki sposób są te serie powiązane se sobą? (nie wspominając o tym że jedna z postaci w Umineko ogląda sobie Higurashi w TV :P)

Na pytanie 3 otrzymałem już taką odpowiedz:

Spoiler: pokaż / ukryj
Cytat:
Thirteen

Thirteen napisał/a:
tak, to Bernkastel. Chyba wspominała w Umineko, ze poprzednia grę z Lambdadeltą wygrała i chodziło właśnie o Higu - Bern była po stronie Riki, a Lambda - Takano. Bernkastel jest chyba połączona jakoś z Riką, ale w jaki dokładnie sposób, nie wiem.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia to dzielcie się nimi!
4.
Spoiler: pokaż / ukryj
W 9 odcinku na samym początku jeszcze przed oppeningiem widzimy zmasakrowane ciało, prawdopodobnie Riny (gwiazdka na brzuchu, kolor włosów) Skąd ono się tam wzięło, jak dobrze pamiętam nie było to wyjaśnione, jakieś pomysły?

5.
Spoiler: pokaż / ukryj
W rozdziale 3 pojawia się scena z zabójstwem wuja Satoko przez Keichiego. Później jednak wszyscy mówią mu, że świetnie się bawił na festiwalu. Co więcej wujek Satoko żyje, nie ma jednak przedmiotów które Keichi użył do morderstwa. Znowu schiza? Przewidzenie? Wizja? Podobna sytuacja ma miejsce w ostatnim rozdziale, kiedy to kolesie szukają Reny, ona siedzi we wraku autobusu. W pewnym momencie słyszy, że ktoś ją widział gdzieśtam. To jednak mogła być plotka puszczona przez kogokolwiek lub przewidzenie. Jednak sytuacji z Keichim nie pojmuje.

6.
Spoiler: pokaż / ukryj
W 4 odcinku 1 serii, Keichi masakruje Rene i Mion. Potem ucieka, zatrzymuje się w budce telefonicznej i rozszarpuje sobie gardło. Przed śmiercią mówi sylabami: "go-na-i". Co to może znaczyć?


Szukam dziwności dalej, jak coś znajdę to dopiszę!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2011, 13:42   

2. Podejrzewam, że to po prostu koszmar, który pojawił się pod wpływem szoku.

3. Akurat tutaj ciężko powiedzieć, bo informacje z Higurashi i Umineko nie są do końca spójne, ale chyba o to mniej więcej chodzi. Najprawdopodobniej Bernkastel to metafizyczne odbicie Riki, a Lambdadelta Tanako.

6. go-me-na-sa-i?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mapet_pl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2011, 14:59   

Ok, teraz przedstawię to co sam wyszukałem / wymyśliłem:

2.
Spoiler: pokaż / ukryj
Też myślę, że to przewidzenie - czy to z powodu szoku, czy syndromu - nie wiem. W sumie to może być z powodu choroby bo Rika już nie żyła.

3.
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie wiadomo co łączy Rikę i Bernkastel oprócz dosyć podobnego wyglądu ale wyczytałem taką ciekawą rzecz. Imię Bernkastel brzmi Frederika co po japońsku czyta się jako Furuderika. Furuderika.

6.
Spoiler: pokaż / ukryj
W programie Wakan wpisałem gonai i... program pokazał, że to słowo nie ma żadnego znaczenia... więc podzieliłem je na kawałki "go" i "nai". Słowo go ma wiele znaczeń ale nai dwa. Pierwsze - "nie ma", drugie - "martwy". Może tak też można do tego podejść?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-02-2011, 15:23   

mapet_pl napisał/a:
Furuderika

Khem, jakby to ująć... nie jesteś pierwszym który to zauważył :D

Poszukaj jakiejś fanowskiej wiki lub strony z teoriami na ten temat, znawcy tego uniwersum przeanalizowali już temat na wszystkie możliwe sposoby. Anime jest robione przez mistrzów skopanych adaptacji, studio DEEN, i warto to brać pod uwagę - Bern w anime Higurashi to taki zupełnie losowy i niewyjaśniony wtręt, natomiast w mandze/VN było na jej temat o ile mi wiadomo trochę więcej. Choć i tak niczego jednoznacznie nie wyjaśniono. Zresztą, łapaj linka i poczytaj sobie:

http://whentheycry.wikia.com/wiki/Frederica_Bernkastel

Najwięcej wyjaśnia ten fragment:
Cytat:
In the Higurashi no Naku Koro ni Rei novel Saikoroshi-hen, Rika uses the name 'Frederika Bernkastel' for the first time, in order to distinguish herself from the 'Rika' of that world. However, at the end of the novel she undestands the meaning of Hanyuu's power, and gives up on it, choosing to go back to being just 'Furude Rika', a normal girl with no powers. She also said that the part of her who lived for 100 years and pulled the strings of fate—Frederika Bernkastel—will continue to exist in an higher world.

Saikoroshi-hen nawet zanimowano (Higurashi Rei, odcinki 2,3,4), ale nie pamiętam na ile wierna pierwowzorowi była OAVka.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mapet_pl Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2011, 16:48   

JJ napisał/a:
mapet_pl napisał/a:
Furuderika

Khem, jakby to ująć... nie jesteś pierwszym który to zauważył :D


Dlatego napisałem że wyczytałem, a nie zauważyłem :>
Dzięki za link, obadam sprawę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2011, 14:07   

Podczas szperania, na necie szukając czegoś wiecej o umineko, natknełem się na teorie że Higurashi było pojedynkiem dwoch wiedźm, Bernkaster i pewnej innej osoby, tak jak to jest przedstawione w Umineko. Powodem, było chyba zabicie nudy, na co często Bern skarży się w Umineko. Polecam zapoznanie się z mangą po wydarzeniach przedstawionych w anime, sporo się tam komplikuje ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szatanowa Płeć:Kobieta
Mieszkanka Twojej szafy


Dołączyła: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2011, 03:17   

Jako osoba, która mając zaawansowaną obsesję na punkcie Bernkastel latała (i nadal lata) jak kot z pęcherzem po wszelkich wiki i innych stronach, gdzie można znaleźć coś na temat powiązań Riki z wiedźmą z Umineko, pozwolę sobie uporządkować i streścić sens postów wyżej: Rika to stworzony przez Bern pionek w świecie Higurashi, w którym wyżej wspomniana walczyła z Lambdadeltą, która kierowała poczynaniami Takano. (tsa... odświeżanie tematu... ale co ja poradzę, że cierpię na bezsenność? ^^"))

_________________
Amai kiri ni kakomareta soko wa anata no ibasho ja nai
Zutto yonde ita koe ga kikoeru deshou?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2011, 20:40   

a Bern nie walczyła przypadkiem z jakąś inną wiedźmą w higurashi?
poza tym wątpie by Rika była stworzona przez Bern, raczej użyta w grze jak Battler, czy Beato przez Lambdadelte.
btw
Gdy zobaczyłem to:

Spoiler: pokaż / ukryj


to naprawdę przeraziłem się Bern :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aleksa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2011, 13:30   

Na początku szukałam sobie anime do obejrzenia na tanuki , bo baaardzo mi sie nudziło , aż w końcu trafiłam na higurashi. Patrze na screeny i myślę sobie - takie jakieś słitaśne,potem przeczytałam opis i nawet mnie zaciekawiło. Ale nie obejrzałam tego wtedy. Dopiero po pewnym czasie włączyłam sobie 1 odc , potem 2 i 3.. i tak płyneło. Czasem sie gubiłam w tej akcji , ba nawet przestraszyłam sie ze dwa razy <o.o tak wiem..>
2 seria nie gorsza od drugiej, poprostu wszystko sie powoli wyjaśniało <bo chyba taka kolej rzeczy>

A Rei nie oglądałam, ale może sie skuszę ;>

_________________
Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2011, 22:57   

miałem podobnie, wysokie oceny i pozytywne komentarze zachęcały do obejrzenia, lecz po pierwszym odcinku uznałem, że jednak Za słodkie to dla mnie (Nie ma to jak kompletna ignorancja XD). Jednak za dużo tego było w internecie, wiec mnie zaciekawiło o co tak naprawdę chodzi. Dałem szanse i po prostu CUDO!

Identyczna sytuacja z "Mahou Shoujo Madoka★Magica" ^^ tyle że tam do pełnego wejścia w fabułę potrzebowałem dotrwać do 4 czy może nawet 5 odcinka :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group