FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Claymore
Wersja do druku
Eskel Płeć:Mężczyzna
zv

Dołączył: 16 Cze 2007
Skąd: wonderland
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2007, 22:06   

Claymore tv podobal mi sie do momentu Northern Campaign, pomijam juz ze wtedy seria obrala nieco inny tor niz manga, mam po prostu wrazenie ze te wszystkie 'sniezne' odcinki mialy nieco gorsza grafike, i slabszy klimat :)

No i oczywiscie, manga bije w tym wypadku anime na glowe:P
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2704428
ClareSilverEyes Płeć:Kobieta
Monika Anna Clare


Dołączyła: 29 Paź 2007
Skąd: Piekło
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2007, 22:12   

Prawda manga lepsza ale moze zrobia remake albo druga seria bedzie lepsza

_________________
[*][*]/CzarnaAnielica Niewolnica Diabla\[*][*]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5242415
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2007, 15:17   

Oglądając Claymore, doznałem wrażenia, jakby ekranizacja była zrobiona głównie w celu zachęcenia do przeczytania mangi. Podobno nie ma obecnie zadnych planów, do wyprodukowania nowej serii, anime, ale za to są plany do nowego voluminu mangi, chociaż co do prawdopodobieństwa tego drugiego to nie mam pewności, ponieważ nie doczytałem jeszcze mangi do końca i nie wiem, czy to byłoby zgodne z fabułą

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2007, 22:40   

A własnie czytaliście ostatni chapter mangi z "Shounen Jump" całkiem fajny
Spoiler: pokaż / ukryj
Galatea okazuję sie ślepa, ale jej umiejętności wyczucia yoki się zwiększyła i ciekawe co będzie z nowym numerem 47.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2007, 07:27   

Azariel napisał/a:
ciekawe co będzie z nowym numerem 47.

Chyba z nowym 74-tym. Już można sobie go czytać na cut


Usunięto na podstawie punktu 2. Konstytucji Forum.

Miłego dnia
IKa

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
Piotrekkkk Płeć:Mężczyzna
Just.. me

Dołączył: 10 Sie 2007
Skąd: Opole
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2008, 03:02   

Az dziwne ze na tym forum to anime przeszlo prawie bez echa.. Mi bardzo sie podobalo :) Pamietam swoj 'pierwszy odcinek'.. probowalem zmusic sie do niego kilka razy, a kiedy juz mi sie to udalo.. cala seria wciagnela mnie straaasznie! Na kazdy kolejny odcinek czekalem z wielkim zniecierpliwieniem.
Grafika jest hmm.. raczej niezbyt wspaniala.. tla nie pozostawiaja wiele do zyczenia, ale czesc postaci wydaje sie zbyt prosta. O dziwo podobaly mi sie przede wszystkim pierwsze odcinki gdzie Clare wydawala sie doskonalym wojownikiem osamotnionym w walce z yomami. Pozniej akcja chyba za bardzo przyspieszyla. Od momentu kampanii polnocnej (?) brak juz bylo wiekszych 'przemyslen', przestojow.. wszystko zaczelo ograniczac sie do walki, walki i jeszcze raz walki :/

Jedno wydaje mi sie nielogiczne. Theressa zostala
Spoiler: pokaż / ukryj
skazana na smierc poniewaz osmielila sie zabic czlowieka.
A z drugiej strony Ophelia,
Spoiler: pokaż / ukryj
brutalna wojowniczka z sadystycznymi zapedami :) ... potrafiaca poswiecac i zabijac ludzi ( takie odnioslem wrazenie ) byla jedynie postrachem, ale juz nikt nie chcial jej wyeliminowac.. tak wiec sztandarowy powod checi usuniecia Theressy jest jakby naciagany :/


No ale na zakonczneie moge dodac.. ze bylo to jedno z ciekawszych anime jakie ostatnio ogladalem :) I mam cicha nadzieje, na druga serie.. !

Ukryto spoilery.
IKa

_________________
To zaskakujące, jak różne ścieżki potrafią zbliżać nas do wyznaczonego celu..
Oddalasz się.. by po chwili być tu i.. teraz..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1116778
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2008, 13:27   

Piotrekkkk napisał/a:
Jedno wydaje mi sie nielogiczne.
Spoiler: pokaż / ukryj
Theressa zostala skazana na smierc poniewaz osmielila sie zabic czlowieka. A z drugiej strony Ophelia, brutalna wojowniczka z sadystycznymi zapedami :) ... potrafiaca poswiecac i zabijac ludzi

Teraz wytłumaczę, dlaczego Ophelia
Spoiler: pokaż / ukryj
nie poniosła konsekwencji swych czynów robiła to cicho, innymi słowy nikt o tym nie wiedział, po za nią.


Goodcat napisał/a:
Chyba z nowym 74-tym.

Nie chodziło mi o nowy rozdział mangi, lecz nr 47 w organizacji.


Ukryto spoiler.
IKa

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrekkkk Płeć:Mężczyzna
Just.. me

Dołączył: 10 Sie 2007
Skąd: Opole
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2008, 00:52   

Azariel napisał/a:
Teraz wytłumaczę, dlaczego Ophelia nie poniosła konsekwencji swych czynów robiła to cicho, innymi słowy nikt o tym nie wiedział, po za nią.

A z tym stwierdzeniem bym sie nie zgodzil. Dlaczego? Odcinek przed spotkaniem Clare z Ophelia (nr 11), Miriam przedstawia towarzyszkom najlepsza piatke Claymorek. Pozwole sobie zacytowac ten kawalek tekstu:

Cytat:
00:18:23:Od prawej:
00:18:25:Numer Jeden - Alicia,
00:18:27:Numer Dwa - Beth,
00:18:30:Numer Trzy - Galatea,
00:18:33:Numer Cztery...
00:18:37:Czy jest coś nie tak z Numerem Czwartym?
00:18:40:Zupełnie nie przejmuje się życiem swoich towarzyszek oraz jakichkolwiek ludzi.
00:18:44:Ma obsesję na punkcie polowań na Przebudzonych.
00:18:48:Rozumiem.
00:18:49:W takim razie będzie lepiej, jeśli nie będziemy się do niej zbliżać.
00:18:53:Tak.
00:18:54:Za wszelką cenę unikajcie kontaktu z nią.
00:18:57:Kobieta, która łaknie walki i krwi,
00:19:01:Ophelia.
00:19:02:To jej znak.

Co wyraznie swidczy o tym, ze cala organizacja miala swiadomosc brutalnosci i zapedow tej wojowniczki.. co podtrzymuje wniosek, ze zabicie Theressy bylo strasznie naciagane :/

_________________
To zaskakujące, jak różne ścieżki potrafią zbliżać nas do wyznaczonego celu..
Oddalasz się.. by po chwili być tu i.. teraz..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1116778
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2008, 16:08   

Jedynym sensownym wytłumaczeniem byłoby to, ze Organizacja nie przejmowała się tak naprawdę złym zachowaniem Claymore'ów, tak długo jak nie wpływało ono na lojalność i nie było powszechnie znane (w tej sytuacji wytłumaczenie Azariela ma sens:
Spoiler: pokaż / ukryj
Ophelię zostawiono w spokoju, bo była lojalna wobec Organizacji i sprzątała po sobie - podczas gdy Teresa zrobiła "scenę" publicznie i pozostawiła świadków
)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 15:53   

Piotrekkkk napisał/a:
Co wyraznie swidczy o tym, ze cala organizacja miala swiadomosc brutalnosci i zapedow tej wojowniczki.. co podtrzymuje wniosek, ze zabicie Theressy bylo strasznie naciagane :/

No cóż w cytacie który przedstawiłeś nigdzie nie jest powiedziane, że morduje ludzi, samo stwierdzenie że jest brutalna i "łaknie krwi" nic nie znaczy. Nie przekonuję mnie ten cytat.
A właśnie nawet jeżeli Claymorki wiedziały, to nie znaczy to, że musiały sie dzielić z przełożonymi. A po drugie Teressa dokonała masowego morderstwa, którego organizacja nie była w stanie ukryć.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2008, 06:00   

Dla wszystkich niezorientowanych. Wyszła już skanlacja najnowszego (77) chaptera. Gdyby ktoś nie mógł znaleźć służę pomocą na P.W.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 23:31   

lol nie rozumiem czemu ktoś sie czepia do kreski ;/ kazdy ma inne gusta, tak jak wielu czepia sie do kresi z GTO ja ją wręcz uwielbiam, a w Claymore też jest świetna, gdyby nie to, że ten Raki jest tam takim ciotą jak co w Evangelionie wystepował (nie pamiętam imienia) i pilotowął EVE 01 chyba, to anime było by idealne. Praktycznie w kazdym odcinku kiedy on wystepuje koleś płacze ... rozumiem raz kiedyś okey nikt nie jest doskonały ale tak przez caly czas to przesada. Ogółem najciekawszą postacią jest Irene moim zdaniem ;] Sądze, że z Claymore będzie jak z Norwidem, zostanie docenione po latach ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-02-2008, 23:58   

Wasza dostojna, cesarska mość.

Ja, uniżony sługa waszej cesarskiej wysokości pragnę zwrócić uwagę, że jesteśmy w Polsce, a nie w Verdzie (gdziekolwiek by to nie było). W związku z tym zdanie zaczyna się z dużej litery (w tym celu należy nacisnąć shift) i kończy się je kropką (takim śmiesznym punkcikiem). Prosimy waszą wysokość, żeby się do tego stosowała.

Prosimy też nie używać emotikon, skoro ich nie ma. Ich obecność utrudnia czytanie postów. O robienie akapitów prosić nie będziemy, bo to trudne.

Jeśli te proźby nie zostaną spełnione, to przyjdzie zła moderacja i waszej wysokości korona spadnie z głowy.


Ps. Kreska w Claymore nie podobała się mi. Owszem gusta są różne, ale kiepska grafika zawsze pozostaje kiepską grafiką.

Jeśli natomiast chodzi o kwestię nowego Norwida, to zapewne masz racje. Naturalnie jeśli masz na myśli to, że seria zostanie wrzucona do ziemii i przysypana metrową warstwą ziemii razem z innymi nędzarkami.[/b]

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 08:55   

Wybacz, sądziłem, że chodzi o dobrą zabawe, a nie gramatyke i interpunkcje. Lecz jeśli chcesz uchodzić za mądrego ;] proszę bardzo, prosiłbym jednak o ty byś swój cynizm i sarkazm zachował dla siebie, gdyż nie wypada obrażać nieznajomych z byle powodu.
O mój uniżony sługo ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-02-2008, 10:15   

cesarz vedry napisał/a:
Wybacz, sądziłem, że chodzi o dobrą zabawe, a nie gramatyke i interpunkcje. Lecz jeśli chcesz uchodzić za mądrego ;] proszę bardzo, prosiłbym jednak o ty byś swój cynizm i sarkazm zachował dla siebie, gdyż nie wypada obrażać nieznajomych z byle powodu.
O mój uniżony sługo ...


Gramatyka i interpunkcja nie przeczy dobrej zabawie. Natomiast posty, którym przed przeczytaniem trzeba zrobić korektę, bo inaczej nie da się ich zrozumieć już tak.

Zauważ, że nikt nie wymaga od Ciebie poprawności gramatycznej, interpunkcyjnej, stylistycznej czy fleksyjnej. Chcemy jedynie zachowania minimum estetyki wypowiedzi.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group