FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Claymore
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 17:59   

Spoko, mogłeś to powiedzieć właśnie w ten sposób, a nie tak jak za pierwszym razem ;] Postaram się trzymać norm estetyki ;]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zubrein Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2008, 23:07   

Wiadomo każdemu podoba sie co innego i każdy ma troche inne odczucia spoglądając na daną rzecz a w tym wypadku jest to Claymore w którym grafika mi sie również podobała chodz miejscami trza przyznać była mocno niedopracowana szczególnie jeśli chodzi o same postacie claymorek za to cała reszta była narysowana bardzo ładnie i przyjemnie dla oka a co do samego anime to musze powiedzieć że zaczyna sie dobrze fabuła zaskakuje i rozkręca sie z odcinka na odcinek po czym gdzieś tak w połowie a dokładniej moim zdaniem
Spoiler: pokaż / ukryj
Po ukazaniu śmierci Teresy
ją zmula staje sie nie spójna i mało logiczna a im dalej tym gorzej a kąńcówka jest już dla mnie po prostu śmieszna :)Ogólnie seria do obejrzenia chodźby z tego powodu żeby usłyszeć genialny opening i ending .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 21-04-2008, 13:27   

Z ciekawości obejrzałam 6 odcinków Claymore i jedna rzecz przeszkadza mi w tym tytule ogromnie - dlaczego scenariusz tego anime jest taki banalny? Seria jak najbardziej nie jest zła, ma klimacik (bez tego to wogóle przestałabym Claymore oglądać), przyjemną muzykę i grafikę, ale dialogi..Chyba ja bym nawet dała radę napisac je ciekawsze i z większą pasją. Są tak schemtyczne i mało oryginalne, momentami przepełnione takim patosem, że się po prostu wściekam jak słysze monolog wyjęty prawie jak z telenoweli. Z założenia wzruszająca i płaczliwa mowa - a ja mam grymas złości!
Spoiler: pokaż / ukryj
W odc 5-6 monolog wewnętrzny Teresy był już za dłuuugi! Początkowo ciekawa postać na jaką zapowiadała się Teresa, stała się nudną gadułą! Nagonka na nią ogłoszona była jednak już ciekawym elementem. Byle tylko tego nie zepsuli..

Ahh i jeszcze Ci "towarzysze" Claymore..Baardzo ambitne i różniące sie od siebie postacie, nie ma co!! Dzieci - dziećmi, ale nie czarujmy się - przecież one non stop nie płaczą i nie lamentują, a te wzruszające monologi w ich wykonaniu yh..

Po kilku odcinkach Claymore ma u mnie nomiancje za najbardziej drętwy scenariusz i role drugoplanowe.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 21-04-2008, 22:11   

Cytat:
anim więc przekreśli się Claymore'a należy zdawać sobie sprawę, że ma się do czynienia z marną adaptacją genialnej mangi

Wszczebrzeszyn napisałeś ładną notkę o Claymore, rozumiem też że zakochałeś się w mandze - i to jest piękne. Tylko ten ton dydaktyczny..Jakby mam rację i tak być powinno bo takie jest Twoje zdanie, tak? Może faktycznie manga jest lepsza - nie wiem, w świat mangii nie zagłębiam się, nie powiedziałam też że rezygnuje z dalszego oglądania. Nie ma co czytać między wierszami lub widzieć tego, czego nie ma. Więc proszę nie wstawiać mi słów, których ja nie napisałam, oki? :)

To co widzę niestety w anime to bardzo mało wyraziste i sztuczne postacie. Clare claymore jakoś lubię, za to resztę..Opisuje swoje odczucia pod wpływem tego co widziałam, a na patos jestem bardzo przeczulona a monologi w anime są po prostu okropne..Ciekawe jak będzie dalej..Ah, i dobrze że w swych odczuciach nie jestem sama!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2008, 09:28   

krew_na_scianie napisał/a:
Cytat:
anim więc przekreśli się Claymore'a należy zdawać sobie sprawę, że ma się do czynienia z marną adaptacją genialnej mangi

Wszczebrzeszyn napisałeś ładną notkę o Claymore, rozumiem też że zakochałeś się w mandze - i to jest piękne. Tylko ten ton dydaktyczny..Jakby mam rację i tak być powinno bo takie jest Twoje zdanie, tak?

Hmm... Faktycznie można to i tak odebrać, choć wg mnie to nie był ton dydaktyczny tylko wyrażenie opinii i stwierdzenie faktu (tzn., że w mandze fabuła trzyma się kupy, a bohaterowie postępują w miarę logicznie). Może i mój fanatyzm mnie zaślepił, przepraszam wszystkich obrażonych. Chciałem po prostu zwrócić uwagę, (i nie było to skierowane do Ciebie, ale ogólnie), że manga jest lepsza. Trochę propagandy nie zaszkodzi.

Cytat:
(...)jestem bardzo przeczulona a monologi w anime są po prostu okropne..Ciekawe jak będzie dalej..Ah, i dobrze że w swych odczuciach nie jestem sama!

Radzę odpuścić ostatnie 4 odcinki (o ile dotrwasz tak daleko), są tak głupie, że mogą zepsuć (piszę "mogą", a nie "zepsują", by znów nie być posądzonym o próbę udzielania lekcji). Tak w ogóle, przypominam, że to shounen, więc nie zdziwię się jeśli Claymore Ci się nie spodoba. Drętwe dialogi/monologi to chleb powszedni w filmach akcji, ale są one tylko przerywnikami w ciągłych strzelaninach, walkach, akcjach ratowniczych, itd. W telenowelach chyba tego nie ma, a jeśli tak to chętnie jakąś obejrzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 25-04-2008, 23:12   

Jestem aktualnie po 14 odcinku Claymore - może dialogi nie zmieniły dalej swojego poziomu, ale fabuła mnie momentami bardzo zaskakuje!! Nie spodziewałąbym się tego po tym tytule :) Bywają niespodziewane zwroty akcji i rozwiązań, które jeszcze nie widziałam!! Typu:

Spoiler: pokaż / ukryj
Męskie odpowiedniki Claymore, odkrycie iż Clare jest tą małą dziewczynką, zabicie Teresy (tu naprawdę byłam w szoku, obstawiałam że to bohaterka która będzie ciągle na ekranie a tu takie kwiatki!), antysympatyczna postać do bólu Ophelia - seria ma smaczki, oby więcej takich!!

Cytat:
Drętwe dialogi/monologi to chleb powszedni w filmach akcji, ale są one tylko przerywnikami w ciągłych strzelaninach, walkach, akcjach ratowniczych, itd. W telenowelach chyba tego nie ma, a jeśli tak to chętnie jakąś obejrzę.

Wszczebrzeszyn jak najbardziej do walk nic nie mam, są porywające i pomimo tego, że za walkami ogólnie nie przepadam - wiedziałam, że ich należy się spodziewać ale na szczęscie mają "coś" w sobie. Ale że panie claymore zawsze w trakcie zdażą wymienić sobie uszczypliwe uwagii, poprzeżywać jaka to druga jest niesamowita itp. no przepraszam - czemu nasze zło w tym momencie grzecznie się temu przygląda?!
Ahh i słowa typu
Spoiler: pokaż / ukryj
"Jesteś dla mnie wszystkim, stanowisz dla mnie powód do życia" itp.
Wszczebrzeszyn spokojnie takie teksty znajdziesz w każdym tasiemcu, albo ja juz naprawdę robię się za uszczypliwa na stare lata..Patos w najmniejszej nawet postaci jest dla mnie za "ciężki".

Aaa Wszczebrzeszyn, w żaden sposób mnie nie obraziłeś, konstruktywna wymiana zdań zawsze mile widziana, ja czasami bywam przewrażliwiona, ale dobrze, że to już sobie wyjaśniliśmy :)

P.S. Klub odbierających podobnie Claymore się rozrasta!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Gallek Anonim
Gość
PostWysłany: 24-06-2008, 23:19   X

Rada dla wszystkich którzy uważają Claymore za anime z drętwą fabułą: Przeczytajcie Mangę. Tak dużego zakręcenia fabularnego nie widziałem jeszcze do tej pory w żadnej mandze.

No i w mandze Raki zmienia się naprawdę drastycznie i wreszcie wiadomo po co ta postać została włożona do scenariusza Claymore.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2008, 23:26   

Cytat:
Rada dla wszystkich którzy uważają Claymore za anime z drętwą fabułą: Przeczytajcie Mangę. Tak dużego zakręcenia fabularnego nie widziałem jeszcze do tej pory w żadnej mandze.

Nie rozumiem jak po zapoznaniu się z zakręconą fabułą mangi, ktokolwiek ma przestać uważać, że anime ma kiepski plot.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gallek Anonim
Gość
PostWysłany: 25-06-2008, 15:21   X

Keii napisał/a:
Cytat:
Rada dla wszystkich którzy uważają Claymore za anime z drętwą fabułą: Przeczytajcie Mangę. Tak dużego zakręcenia fabularnego nie widziałem jeszcze do tej pory w żadnej mandze.

Nie rozumiem jak po zapoznaniu się z zakręconą fabułą mangi, ktokolwiek ma przestać uważać, że anime ma kiepski plot.


Bo to co zostało w anime zaprezentowane to tylko bardzo krótki wstęp do reszty która to wyda się genialna potencjalnemu czytelnikowi/oglądaczowi oglądana jako całość(pomijając oczywiście dorobione zakończenie które jest absolutnie okropne)

Poprawka: Mi się wydało to genialne. Nie oznacza to że komuś też się musi wydać ale na pewno istnieje taka szansa ;)
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2008, 16:19   Re: X

Gallek Anonim napisał/a:
Keii napisał/a:
Cytat:
Rada dla wszystkich którzy uważają Claymore za anime z drętwą fabułą: Przeczytajcie Mangę. Tak dużego zakręcenia fabularnego nie widziałem jeszcze do tej pory w żadnej mandze.

Nie rozumiem jak po zapoznaniu się z zakręconą fabułą mangi, ktokolwiek ma przestać uważać, że anime ma kiepski plot.


Bo to co zostało w anime zaprezentowane to tylko bardzo krótki wstęp do reszty która to wyda się genialna potencjalnemu czytelnikowi/oglądaczowi oglądana jako całość(pomijając oczywiście dorobione zakończenie które jest absolutnie okropne)

Poprawka: Mi się wydało to genialne. Nie oznacza to że komuś też się musi wydać ale na pewno istnieje taka szansa ;)

Innymi słowy, należy się zachwycać fabułą anime dlatego, że jest ona dobra w mandze. Sorry, nie kupuję tego typu rozumowania. To mniej więcej tak jakby dobrze oceniać anime np. Black Cata, czy Samurai Deeper Kyo bo manga się nam podobała. Kto wie, może nawet powinniśmy świetnie oceniać fabułę anime Samurai 7, bo podobał się nam film Kurosawy?

Próbujesz oceniać dobrze serię anime, ale jednocześnie z twojego opisu wyraźnie wynika, że wszystko to co tak dobrze oceniasz w samym anime się nie znajduje. W takim rozumieniu Claymore może być uznane co najwyżej za dobrą ilustrację graficzną do mangi, a nie za dobrą serię samą w sobie.
Cóż, wedle mojej oceny nawet taką dobrą ilustracją nie jest. Zmiany które w serii wprowadzono, drobne na początku, coraz większe im bliżej końca, wg. mnie zmieniły ją w bardzo złą adaptację całkiem dobrej mangi. Widziałem już oczywiście adaptacje o wiele gorsze (choćby wymienione wcześniej Black Cat i Samurai Deeper Kyo własnie), ale nie jest to żadne usprawiedliwienie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yeti Płeć:Mężczyzna
Włóczęga z Tokio-3


Dołączył: 06 Mar 2008
Skąd: Wałcz
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2008, 20:22   

Czy tylko mi po pierwszych odcinkach wydawało się, że oglądam anime (o mandze wówczas nie wiedziałem) bardzo mocno inspirowane twórczością A. Sapkowskiego. Najemny wojownik od potworów z wielkim mieczem (btw. z prawdziwym szkockim mieczem Claymore nie mającym wiele wspólnego), strach wieśniaków, średniowieczny świat no i te pionowe źrenice...
Przypadek?

_________________
All in all we're just another brick in the wall.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2008, 20:31   

Przypadek. W mandze nie jest to tak widoczne, a im dalej, tym bardziej widać, że podobieństwo do Wiedźmina jest bardzo nikłe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2008, 20:33   

Ano, druga część Grandii, wydana wiele lat przed Claymore przypominała Wiedźmina sto razy bardziej.
Powrót do góry
xav_gav616 Płeć:Mężczyzna
darkener


Dołączył: 27 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2010, 21:17   

Anime jest podobne do Witchblade-a, na początku pod nóż idą tylko X-cony, a potem nosicielki tłuką się między sobą. mniaaami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byczusia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2011
Skąd: z raju
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 00:48   

Claymore mnie wciągnęło. To znaczy nie od początku, ale gdzieś tak od 6 odcinka. Oglądając początek miałam wrażenie: ale nudy.No i chciałam to porzucić, aż nie obejrzałam 6 odcinka. Od chwili poznania Teresy i tego, jak ,,zaadoptowała Clare" No i Clare przez to polubiłam. Co prawda to anime ma świetny ending, opening, kreskę no i fabułę. Walki -hmm co prawda może i nie są najwyższego polotu, ale i tak są świetne. Dużo było w nich krwi. I kolejne za co polubiłam to anime: mroczność. Te traumy postaci, czy mroczne przeszłości bardzo mnie zainteresowały. No i Yomy:przebudzone, które zjadały ludzkie wnętrzności. No i te Claymore- bardzo je polubiłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
23622260
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group