FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
  Legend of Galactic Heroes
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-12-2008, 11:50   

Z tym, że jednak LoGH było dłuższe, a to nie są czasy na podobne sagi. Tytanię obstawiam na 26 odcinków.

Odcinek 11. Zaczynam lubić Lee, facet ma bliskie mi podejście do świata i ludzi, teraz dopiero widać to wyraźnie. Manipulując wszystkim z tylnego siedzenia najwyraźniej nie ma ochoty na stanowisko pierwszego. Tylko czemu mam wrażenie, że będą go pairingować z Mirandą? No ale przynajmniej wreszcie dowiedzieliśmy czegoś konkretnego na temat jego osoby.

Lidia znowu mnie zaskoczyła. Już się bałem, że po wyjściu na światło dzienne sprawy z Lirą będzie płakać, tupać i krzyczeć, że tak nie wolno, a tu proszę, spokojnie, jedząc ciasto rozważa implikacje polityczne całej sprawy, a jej logika pt "I'ma hostage too" jest bezbłędna, co nawet Francia i Balami musieli przyznać. Zarabia dzieciak punkty szybciej niżbym się tego spodziewał.

Zastanawiam się, czy Alses nie mógłby się w końcu nauczyć imienia człowieka, którego ściga. Na początku było to jeszcze zabawne, teraz jest już nudne. Do tego wspólnie z Berthierem (a Ney i Lannes też będą?) i Idrisem zaczyna tworzyć Oś Zua, co mnie trochę irytuje, bo miałem nadzieję, że postaci w Tytanii nie będą zbyt szybko klasyfikowane jako "dobry/zły".

Pan porywacz Stasia i Nel wreszcie na coś się przydał, poza siedzeniem na tyłku i narzekaniem na wszystko. Nawet jeśli to było rozwiązanie typu deus ex machina, to trudno je nazwać nielogicznym, przynajmniej jak na standardy anime. Dodatkowo patent z plotkami, na to taki np. Lelouch raczej by nie wpadł. No i szykuje nam się na kolejny odcinek bitwa o Nunal...znaczy się o Lirę. Ciekawe, co wymyślił Hyulick i jak pan marsz..znaczy się pułkownik Berthier oberwie. Bo że raczej oberwie, to niemal pewne. Mam tylko brzydkie wrażenie, że Fan powtarza patent z flotą, na który już raz nabrał Zarlisha.
Przejdź na dół
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-12-2008, 12:26   

CZy mógłby mnie ktoś oświecić jak się ma sprawa tymi gaidenami?
O ile mi wiadomo są to serie związane z LOGH- Golden Wings, Spiral Labirynth i A Hundred Billion Stars. ANN i wiki wymienia jeszcze 2 filmy. Tymczasem na stronie grupy fansubującej znalazłam tajemnicze "LOGH-gaiden" 3 i 4.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-12-2008, 12:55   

Eire, to o czym piszesz, to filmy kinowe, takie jak recenzowany na Tanuki Golden Wings - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1042-ginga-eiyuu-densetsu-ougon-no-tsubasa/rec/1070 podobnie jak Gaideny opowiadają one o przeszłości, wydarzeniach rozgrywających się przed wydarzeniami z właściwej serii. Gaiden to zaś seria 24 odcinków podzielonych na 4 sezony, stąd mamy "Gaiden 1, 2, 3 i 4), z czego trzy pierwsze noszą kolejno tytuły: Valley of White Silver , Morning's Dream, Night's Song , Disgrace Podobnie jak Golden Wings, akcja dzieje się przed wydarzeniami z serii i należy je traktować jako dodatek.
Powrót do góry
RappaR Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2008, 23:22   

Tytania według mnie na pewno nie zostanie ZAMKNIĘTA w 26 odcinkach i o to mogę się założyć. Minimalna i w sumie najbardziej prawdopodobna opcja to odcinków 52 w dwóch seriach z cliffhangiem pomiędzy nimi albo jednym ciągiem 50 odcinków. Tyle narobili wątków, że w 26 nie są w stanie ich zamknąć, chyba, że im kasa się skończy. Ale w tym wypadku zamknięciem tego chyba nazwać nie można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2071260
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2008, 21:35   

Co do odcinków, to problemem jest nieukończenie powieści. Mam jednak nadzieję, że nie zostaniemy potraktowani arslanowym zakończeniem.

Jeśli chodzi o 11 odcinek to bardzo porządny. Plan był dość prosty, ale na miarę Idrisa. Uwaga Lydii była strzałem w dziesiątkę. Jestem ciekawy czy plan się powiedzie, czy nie. Znaczy to, że Lydia nie umrze to raczej pewne, ale kto wie czy na przykład nie przyjdzie twórcom do głowy Fana zamknąć w więzieniu. Mam tylko jedno zastrzeżenie - jeśli jeszcze raz zobaczę Weigelty i tą samą taktykę to chyba rzucę tą serię w diabły.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 22:16   

Jeśli bitwa w ogóle będzie to będzie ona raczej zasłoną dymną dla odbicia Liry. W wypadku w którym do bitwy nie dojdzie to co tytanowcy ujrzeli na radarach będzie np. tym rozpolonym na asteroidy metalem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2008, 13:07   

Ech Tytania jest bardzo nierówną serią. De Bohr okazał się totalnie infantylną postacią zmieniając strony i ciesząc się z tego jak małe dziecko. Cóż... dalej jest już lepiej.

Spoiler: pokaż / ukryj
Lira umiera. Tego się nie spodziewałem. A lubię jak mnie seria anime zaskakują. Alses kończy ze zmasakrowaną twarzą. Zarlish dostaje delikatna reprymendę od clanlorda. A Lydia pisze list do rodziny. Bal, biedak musi bawić się w kelnera.

Kolejny epizod - bitwa. No i tytuł "koniec początku" wskazywałby na nieco dłuższy przebieg anime niż 26 epów.
----edit----
ghaa... Udowodniłem sobie po raz kolejny, że nie potrafię czytać. Tytuł nowego epizodu to oczywiście "Koniec i początek" albo "Początek końca" zależy jaki tłumacz ma rację ;).


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 31-12-2008, 02:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2008, 01:07   

De Bohr to zwykły cham i prostak tak więc jego zachowanie mnie nie dziwi. Zaskoczyło mnie to co mogło zaskoczyć prócz tego co przewidziałem w postcie powyżej. To i tak o klasę lepsze zagranie niż wpuszczanie ludziom gołębi do oczu* ;)

*o Geassa mi się rozchodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-01-2009, 14:44   

Dwunasty odcinek obejrzany. Tak, zaskoczyło mnie to co miało mnie zaskoczyć. W pięknym stylu. Plan był nieźle zorganizowany, aczkolwiek wrażenie Grisznaka było prawidłowe i rad z tego nie byłem. Mimo wszystko - sprawiało to poza tym jednym elementem wrażenie trzymania się przysłowiowej kupy. No i jestem ciekawy kto poniesie odpowiedzialność za wynik planu.
Akcja wreszcie poszła do przodu po paru odcinkach stania w mniej więcej tym samym miejscu. Fan dostał powód do angsta, więc w kolejnym odcinku powinno się dość dużo wyjaśnić. Szczególnie to co Fan będzie robił dalej. Bo chyba przestanie latać po kosmosie z weigeltami i sprayem a weźmie się porządnie do tego co chce zrobić.
Lydia na razie jest dobrym rozładowywaczem napięcia, ale mam nadzieję, że dostanie w końcu jakąś poważniejszą rolę. Jouslain też ostatnio siedzi w swoim ogródku i odpręża się. Więcej czasu antenowego mógłby też dostać Ajman - ucieszyłbym się, jakby sam coś wymyślił i zrealizował, bo na razie pełni funkcję Wielkiego Szefa rozdzielającego zadania.
Czyli czekam niecierpliwie na trzynasty odcinek.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 01-01-2009, 15:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-01-2009, 14:55   

Eire napisał/a:
CZy mógłby mnie ktoś oświecić jak się ma sprawa tymi gaidenami?
O ile mi wiadomo są to serie związane z LOGH- Golden Wings, Spiral Labirynth i A Hundred Billion Stars. ANN i wiki wymienia jeszcze 2 filmy. Tymczasem na stronie grupy fansubującej znalazłam tajemnicze "LOGH-gaiden" 3 i 4.

To akurat kwestia fanaberii niektórych grup fansuberskich. W tym wypadku postanowili stworzyć sztuczny podział gaidenów na mniejsze kawałki (co poniekąd da się zrozumieć, ponieważ każdy z tych kawałków to osobna historia) i w ten sposób mieć wiecej zakończonych projektów. Tak naprawdę są dwie serie:
- A Hundred Billion Stars - 24 odcinki
- Spiral Labirynth - 28 odcinków (Central Anime jeszcze tego nie skończyło (jeśli zaczęło), ale da się znaleźć konkurencyjne angielskie suby)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2009, 20:13   

Fotka! Nade wszystko fotka, na której siedziała Teresa! Niezwykle fazowa. Poza tym mamy Sonię, kolejną postać kobiecą - pod tym względem Tytania wydaje się wyraźnie wyprzedzać LoGH. No dobra, jedna przybyła, jedna ubyła - śmierć Liry była tyleż niespodziewana co jednak potrzebna, gdyby Fanowi się udało, pewnie miałby kolejny argument, aby zaszyć się w jakiejś dziurze i mieć głęboko wszystko, co się wokół dzieje. A tak ma wreszcie przyzwoitą motywację aby walczyć z Tytanią.

Alses zmienił się w w Jokera, a, jak wynika z zapowiedzi, w kolejnym odcinku zdigimorfuje w Oragne kuna. Tak, ta maska musi się kojarzyć. Nadal jednak nie mam pojęcia, jakim cudem wylazł z basenu z potworami - jakoś niespecjalnie tęskniłbym za nim. Co do książąt - Zarlich miał ładną, rodzinną scenkę a Jouslain błysnął humorem.

Szkoda tylko, że mamy powtarzane strategie starć. Niby można to robić, ale nie tak zaraz i szybko, o tym, czym to grozi, przekonał sie Luluś podczas pierwszego spotkania z Euphemią. Fan widać musi jeszcze dostać od kogoś po tyłku, aby się tego nauczyć.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-01-2009, 14:30   

Odcinek trzynasty, czyli coś jakby półmetek...
Dobra, po raz pierwszy polubiłem Idrisa, ale po tym, jak wytarł Alsesem podłogę, trudno go nie lubić. Do tego kolejna miła niespodzianka, "Aurora", cóż, nazwy statków Tytanii stanowczo nie są przypadkowe. Co prawda, nie chcę wiedzieć, jakim cudem "Honest Old Man" ze statku przemytniczego zmienił się w jednostkę o sile ognia krążkownika, który jednym strzałem potrafi rozwalić silnik pancernika, a dr Lee praktycznie znikąd wyczarował piętnaście krążowników.

Niestety, ostatnie słowa narratorki były bardzo brzydkim spoilerem, którego, moim zdaniem, mogłoby nie być. Kolejny odcinek będzie zapewne poświęcony głównie Tytanii, wiele wskazuje, że Jouslain wróci na pierwszy plan.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-01-2009, 11:58   

No i półmetek przekroczony, czyli epizod 14.
Ciekaw jestem, jak teraz będzie reagował Bal'ami, który, mimo wszystko, stracił w wyniku działań Jouslaina (bo nie mam wątpliwości, że cała intryga była jego dziełem) ojca. Sprawa była bardzo w jego stylu, od początku do końca. Do tego wróciła Karen, która pewnie będzie, do pewnego stopnia, rekompensować Hyulickowi brak Liry.
Wygląda na to, że w kolejnym epie pojawi się znowu Da Bohr (niech go ktoś w końcu zabije). Zaczynam się zastanawiać nad narratorką - czy to aby nie Francia (która gdzieś znikła)?
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2009, 13:09   

Grisznak napisał/a:
Ciekaw jestem, jak teraz będzie reagował Bal'ami, który, mimo wszystko, stracił w wyniku działań Jouslaina (bo nie mam wątpliwości, że cała intryga była jego dziełem) ojca.

Jouslain zresztą sam powiedział mu to prosto w oczy. Ale czy to w jego stylu? Osobiście nie spodziewałem się zobaczyć Jouslaina jako złego manipulatora (stojącego w cieniu z perfidnym uśmiechem).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-01-2009, 13:25   

Piętnasty odcinek to w sumie interludium, niewiele popychające fabułę do przodu, za to pairingujące perfidnie Hyulicka z Karen - dobrze, że Fan nie podziela zainteresowań księcia Odyseusza z Code Geass. Swoją drogą, bałem się, że by jej nie zabili czy coś, aby do reszty nie zdołować Hyulicka, na szczęście odpuszczono nam to.

Berthier mignął na zasadzie "pojawiam się i znikam", ciekawe, kto z "historycznych" pojawi się jako następny? Kilku ich już w tej serii było. Może to mylne wrażenie, ale Idris wydaje się dążyć do pewnego zbliżenia z Zarlishem, chcąc, jak sądzę, stworzyć przeciwwagę dla trzymających się razem Jouslaina i Aryabathy. Rozmowa tych ostatnich, w której Jouslain dał do zrozumienia, że widzi Aryabathę na stanowisku clan lorda, też była ciekawa. Czyżby kombinował, że wygodniej będzie mu wszystkim sterować z tylnego siedzenia?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group