FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Następny
  Melancholy of Haruhi Suzumiya
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 20:52   

Ogólnie odnoszę wrażenie, że KyoAni coraz bardziej się stacza – najpierw K-ON! jako największa klapa wiosennego sezonu 2009, teraz Haruhi (chociaż w porównaniu z tym, czym teraz karmi nas KyoAni, K-ON! był 1000 razy lepszy/ciekawszy...).

Cytat:
Jak znam życie Japończykom pewnie się to podoba

Nie tylko Japończykom. Średnia ocena na MALu: 8.39; miejsce w rankingu: 82.
Naprawdę nie rozumiem ludzi.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 21:09   

Cytat:
Nie tylko Japończykom. Średnia ocena na MALu: 8.39; miejsce w rankingu: 82.
Naprawdę nie rozumiem ludzi.

To dowód, że jednak się nie stacza, tylko celuje w inny target. Tak było w przypadku K-ona, w przypadku Haruhi to nie zmiana targetu, tylko ich epic fail :). Mam nadzieje, że wynagrodzą to kilkoma naprawdę świetnymi odcinkami, przez co w ogólnym rozrachunku obu sezonów, 'Endless Eight' nie będzie taką porażką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-07-2009, 21:16   

Przepraszam za wtręt, bo Haruhi nie oglądam.

Waaagh! napisał/a:
To dowód, że jednak się nie stacza, tylko celuje w inny target.

Albo dowód na to, że Haruhi Suzumiya stała się marką na tyle szeroko znaną, że ludzie kupią cokolwiek, co będzie podpisane w ten sposób.

Swoją drogą, nie chcę złowróżyć, ale to "Eight" w "Endless Eight" się do czegoś odnosi?... Bo ja bym się chyba na waszym miejscu ośmiu takich odcinków bał...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 21:34   

Optymistycznie 8 przypomina pętle więc tytuł jest o nieskonczonej pętli i nie odnosi się do 8 odcinków...

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-07-2009, 21:36   

Morg napisał/a:
to "Eight" w "Endless Eight" się do czegoś odnosi?

Oni są w pętli czasowej od 17 do 31 sierpnia. Sierpień = 8. Endless Eight = niekończący się sierpień.

Urufu napisał/a:
najpierw K-ON! jako największa klapa wiosennego sezonu 2009

Porażka? Chyba oszalałaś.
2ch deklarujący że "K-On się skończył, życie nie ma sensu".
3-4 sloty w dziesiątce najlepiej się sprzedających singli w kraju - nie singli "anime-related"!
Wariackie wyniki przedsprzedaży DVD.
Fani przetrząsający sklepy muzyczne i wykupujący gitary podobne do tych z serii...
Dla KyoAni te 13 epków to zapewne największy sukces rynkowy w historii studia, w sensie proporcji nakładów do efektów.
Aż strach się bać...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-07-2009, 21:44   

Nie chcę tutaj wprowadzac dygresji, ale obejrzałem z ciekawości pierwsze cztery odcinki K-ON! i uważam, że to bardzo ciekawe anime o niczym, co mogłoby mnie interesować. Awiec zainteresowało mnie w nim to, co normalnie nie przyciąga mojej uwagi.

No dobra, dygresji koniec.
Brakuje mi Haruhi jako nieposkromionej złośnicy... ciagle się uśmiecha, nie robi szalonych rzeczy... Nie ma gigantów na krótkich nóżkach...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 21:53   

wa-totem napisał/a:
Porażka? Chyba oszalałaś.

W moim prywatnym odczuciu. Dobrze wiem, że "reszta świata" się tym zachwyca...

wa-totem napisał/a:
Aż strach się bać...

Tru, tru, niestety.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-07-2009, 23:28   

Bezbarwna nuda. Umiem już wszystkie kolejne kwestie wypowiadane przez bohaterów na pamięć. Jedyne co mi się tu podoba to znowu Koizumi. Wraz z każdą pętlą czasową zachowuje się inaczej. Może to tylko moja wyobraźnia, ale zdaje mi się, że w tym odcinku był jakby przygaszony, bardziej zaniepokojony niż zwykle (w porównaniu z tym co działo się dwa odcinki wcześniej...). Podoba mi się też kolejny sposób na przedstawianie tego samego - czyli elementy z samolotami, chmurami, scena z 30 sierpnia, kiedy Haruhi idzie do domu. Zastanawia mnie jedno - czy kiedy Kyon obudzi się 7 sierpnia ten samolocik będzie narysowany na pracy domowej? Za to grafika wygląda jak wyciągnięta z K-on'a. Postaci wyglądają o wiele bardziej dziecinnie niż choćby w poprzednim odcinku, że nie wspomnę o pierwszej serii. A to źle.
Jeżeli K-on i to jest tym czym zachwyca się Japonia... Czuję się nie na miejscu jako, bądź co bądź, ktoś interesujący się tamtejszą popkulturą. I tracę wiarę w ludzkość.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-07-2009, 10:03   

@Totem - nie zapominajmy też o rankingach tego typu ;)

Kończąc offtop - nie rozumiem, co jest takiego złego w K-ON, żeby tracić wiarę w ludzkość od razu. Ot, KyoAni zwąchało, gdzie mogą być pieniądze i wyciągnęło po nie łapki. Haruhi tez raczej projektem charytatywnym nie była, a moe-serie o słodkich licealistkach to przecież spora część dorobku tego studia (Lucky Star, trojaczki Kannon/Clannad/Air, sama Haruhi...). Żadna zmiana targetu, żadne staczanie się - po prostu dobra decyzja biznesowa.

I dlatego, wracając do właściwego tematu, tym bardziej nie rozumiem, o co chodzi z tym Endless Eight. Co oni na tym zyskują, poza tym, że nie męczą się specjalnie przy animowaniu? Wydaje mi się, że to tylko wkurza fanów i nie sądzę, żeby ktoś z miejsca chciał biec po DVD z kilkoma wersjami tego samego epka...

Zwyczajnie nie chcę mi się tego już oglądać. Nudne okrutnie, mam nadzieję, że późniejsze odcinki pokażą coś, co pozwoli zapomnieć o tej wpadce. Ale wiadomo, czyją matką jest nadzieja.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-07-2009, 11:11   

JJ napisał/a:
Ale wiadomo, czyją matką jest nadzieja.


Nadzieja to pierwszy krok na drodze do rozczarowania.
Ten sezon od początku był nijaki. W pierwszym ciągle sie coś działo, haruhi cos odstawiała i nie było momentów bezruchu, teraz oglądam to anime jedynie przez wzgląd na to, że pierwsza seria była wybitna.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2009, 11:39   

Slova napisał/a:
Ten sezon od początku był nijaki. W pierwszym ciągle sie coś działo, haruhi cos odstawiała i nie było momentów bezruchu, teraz oglądam to anime jedynie przez wzgląd na to, że pierwsza seria była wybitna.

Pierwszy odcinek nie był zły, przynajmniej w mojej opinii. Przygasiło mnie parę faktów, chociażby, że to Kyon namalował te znaki na boisku :). Endless Eight też nie byłoby złe, gdyby zamknęło się w dwóch, maksymalnie trzech odcinkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-07-2009, 11:47   

Pan B napisał/a:
Tu chodzi o coś głębszego. Oglądając zauważam te małe różnice w tym jak oni te wakacje przeżywają i do daje do myślenia. Słynne "nigdy nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki" się tu sprawdza. Nieważne ile razy będziemy przeżywać to samo to jednak zawsze coś będzie inaczej :]... czy jakoś tak....

Nie trzeba być geniuszem, żeby odkryć tę głębię już przy drugim odcinku Endless Eight. Albo góra przy trzecim.

JJ napisał/a:
że nie męczą się specjalnie przy animowaniu?

To stwierdzenie jest raczej błędne. Nie używają wcale tych samych klatek, odcinki animują od początku do końca na nowo, na dodatek poszczególne sceny wiele razy rysują na inny sposób. I zmieniają bohaterom ubrania! ;) Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że za każdym razem inna grupa animatorów tworzy dany odcinek. Albo przynajmniej ich 'animator naczelny' się zmienia.

I w tym momencie wpadł mi do głowy pomysł, że może jest to jakiś rodzaj testu KyoAni dla ich pracowników... na zasadzie 'zobaczymy kto najlepiej poradzi sobie z tymi samymi wydarzeniami, a potem resztę wywalimy, w końcu kryzys jest!'. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

No w każdym razie wolałabym, żeby mniej pieniędzy przeznaczali na animację z tego łuku. Bo po co? Piąty wyglądał naprawdę nieźle (był moe, to fakt, ale ładnie moe), a chciałabym, żeby bardziej postarali się przy następnym łuku i w zamian zaserwowali podenerwowanym fanom coś naprawdę bombowego. Wierzę, że tak się stanie! Bo...

JJ napisał/a:
Ale wiadomo, czyją matką jest nadzieja.

... ja zawsze sobie dopowiadam, że nadzieja jest także siostrą Zwycięstwa. Ależ ja naiwna.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2009, 22:29   

Obejrzałem odcinek z świadomością że sytuacja się nie rozwiąże i...

... Nie było aż tak źle. W sumie Endless Eight nie jest złym pomysłem w samym sobie, tylko głupi w realizacji i w niewłaściwym momencie użyty. Gdyby puszczali by stare i nowe odcinki bez 3 letniej przerwy nie byłoby to aż tak wkurzające. Powinni też byli rozróżniać nie tylko grafiką i szczegółami, Nagato mówiła że nie raz były istotne różnice, mogliby robić coś istotnie różnego. Haruhi za każdym razem wybiera inne kimona, równie dobrze mogłaby wymyślać różne zajęcia na wakacje. Przynajmniej jedno istotne zajęcie na które bardziej by sie skupiał odcinek. Albo Kyon mógłby spędzać więcej czasu z kimś innym na odcinek.

Ps. Nagato cały czas paradowała w mundurku szkolnym. Chyba w końcu ma już dość tych wakacji i chce do szkoły :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-07-2009, 22:50   

Gamer2002 napisał/a:
Nagato cały czas paradowała w mundurku szkolnym. Chyba w końcu ma już dość tych wakacji i chce do szkoły

Ona zawsze chodzi w mundurku szkolnym, w poprzedniej serii też tak było.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2009, 23:04   

Racja, zmęczony byłem po powrocie z wakacji :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group