FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 25, 26, 27  Następny
  Melancholy of Haruhi Suzumiya
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-07-2009, 11:07   

Dobra wiadomość?
Cytat:
Those curious as to when the current Endless Eight story arc will end would be interested to know that Hirano recently made an appearance on a radio show where she said that voice recording on the Endless Eight episodes has ended.

Since such recordings are typically done at least 2-4 weeks prior to an episode actually airing however, this does not narrow it down very much, although some 2ch goers are suggesting it to be a “flag” signaling a conclusion shortly.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-07-2009, 12:49   

Może być też tak, że w kolejnych n odcinkach nie będzie absolutnie żadnych zmian w dialogach, więc można dać wolne aktorom ;)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2009, 21:07   

Wczoraj z braku laku obejrzałem Endless Eight z zeszłego tygodnia. Ku własnemu zaskoczeniu - podobało mi się. Muzyka zrobiła się odpowiednio nastrojowa, dość niepokojąca, a same reakcje bohaterów były bardziej dramatyczne niż poprzednio. Możliwe jednak, że sporą rolę w takim odbiorze odcinka miała burza szalejąca za oknem, co w połączeniu ze zgaszonym światłem tworzyło odpowiedni klimat. Piorun i grzmot, kiedy Nagato powiedziała ile razy te dwa tygodnie się powtórzyły pasowały idealnie.
Tym niemniej jednak mam nadzieję, że dziś na dobre pożegnamy się z wakacjami.

Edit:

HA HA HA. Czy oni na głowę upadli? Tak, po raz kolejny mamy to samo, na dodatek ze sceną z podrywającym się do zatrzymania Haruhi Kyonem powtórzoną 3 razy i dłużyzną z budzikiem na końcu. Teoria z testowaniem animatorów nie wydaje się już taka głupia, ale szkoda, że seria z takim potencjałem z odcinka na odcinek zakopuje się w muł w dnie (na którym znalazła się przy drugiej powtórce E8).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-07-2009, 21:27   

o kfiiiiiiiiiiiiiiiik.

Tym razem odcinek podobał mi się bardziej, znów kilka innych ujęć... ale ile można?! Mam tylko nadzieję, że tych kilka akcentów zwiastuje rychły koniec...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2009, 22:06   

Moim zdaniem poprzedni był najlepszy, ten miał dużo zbyt długich moim zdaniem ujęć bez postaci. Plus zdecydowanie mniej dramatyzmu od zeszłotygodniowego.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fan_Haruhi
Gość
PostWysłany: 16-07-2009, 22:14   

A ja już dwa tygodnie temu domyślałem się że tak będzie (po trzeciej ósemce), a z tym odcinkiem jestem już niemal pewny że to prawda - to wszystko wredny żart twórców :) Według mnie drugi sezon Haruhi dopiero się zacznie, a te odcinki można potraktować jako bonusowe które pojawią się tylko w wersji TV. Tak żeby nie być gołosłownym, napiszę dlaczego tak uważam

1) Przeczucie że to żart - może to głupie, ale widząc czwarty raz to samo wybuchłem gromkim śmiechem, czytając komentarze wkurzonych fanów również głośno się śmiałem. Tyle lat wyczekiwania, a tu co? Jajco :) Zbyt okrutne aby było prawdziwe.
2) Nazwy odcinków - poprzednio te z jednego wątku były oznaczane numerem np Melancholy of Haruhi Suzumiya IV -涼宮ハルヒの憂鬱IV, bądź Remote Island Syndrome (part II) - 孤島症候群(後編) a Ósemka nie ma takiego oznaczenia, zawsze jest (ułożone za każdym razem inaczej, składające się z ośmiu znaków katakany) Endless Eight エンドレスエイト
3) Zarobek twórców - no bo kto kupi DVD z 5 czy nawet większa liczbą tych samych odcinków? Nikt nie robi nieopłacalnych rzeczy ( no, w uogólnieniu :P ).
4) Zawirowania z drugim sezonem* - od początku z tą serią było coś nie tak, jakieś tajemnice, zmyłki twórców, niedopowiedzenia. Nie chciano podawać oficjalnie ile będzie odcinków, mało tego, w ogóle ukrywano że 2 sezon ma być nadawany.
5) Głupi optymizm - a bo tak :)

I parę innych podpunktów by się znalazło, ale wiążą się one i tak z punktem piątym i wiarą w zarówno w Haruhi jak i w KyoAni.

Podążając tym tropem odcinków pewnie będzie osiem, żeby było jeszcze zabawniej :)

*Wiem, że to nie jest drugi sezon, ale jakoś się tak utarło odróżniać te nowe odcinki jako drugi sezon właśnie.
Powrót do góry
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 22:17   

Też tak mi się wydawało, że to wszystko może być żartem, a jednocześnie próbą dla animatorów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 22:25   

Ja mam inną teorię zakładającą że to na serio jednak.

W "pierwszym sezonie" główną historia była Melancholia, która zajęła 6 odcinków. Obecnie E8 ma 5 odcinków. Jeżeli mają to robić na poważnie, następny odcinek powinien być ostatni z E8 i dalej jedziemy.


Choć w sumie teoria, że to żart i że liczy się całe E8 jako 1 odcinek, jest całkiem prawdopodobna, jeżeli przyjmiemy, że oni naprawdę myślą z sensem.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-07-2009, 22:27   

Tak, zgadzam się, to może być 'Niewinny Żarcik KyoAni, tee-hee, Śmiejmy Się!', co nie zmienia faktu, że....

akfkafjfkjskfkdjkdjggs;;;&%$@*& GRRR.

Bardzo przepraszam za tę chwilę słabości, ale to jest jedyny komentarz na jaki mnie stać po tym odcinku. Brawo KyoAni, w końcu udało się wam skutecznie mnie zirytować.

Ale spokojnie Crofe, oddychaj głęboko, to tylko animacja, nie powinnaś się tak ekscytować... eh.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 23:23   

Taaak, te trolle z KyoAni pewnie teraz siedzą na forach i pękają ze śmiechu czytając posty zrozpaczonych fanów. Jeżeli okaże się to faktycznie żartem, to po roku będzie nas już może śmieszył :P.
Endless Eight będzie emitowane do września, zobaczycie! ;).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 23:57   

Tak, wyborny żart - nic, tylko pogratulować KyoAni poczucia humoru (z moim jest najwyraźniej coś nie tak). Ha. Ha.

Cytat:
Też tak mi się wydawało, że to wszystko może być żartem, a jednocześnie próbą dla animatorów.

Albo próbą dla widzów w celu przetestowania ich wytrzymałości nerwowej (ew. poczucia humoru, khy, khy).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 06:07   

Urufu napisał/a:
Albo próbą dla widzów w celu przetestowania ich wytrzymałości nerwowej (ew. poczucia humoru, khy, khy).

Próbą dla widzów w celu przetestowania ich zacięcia do tytułu Haruhi. Chcą sprawdzić ile takich odcinków wytrzymają fani, by wiedzieć, na ile odcinków kaszany mogą sobie pozwolić twórcy w przyszłości, tak by jednocześnie Haruhi nie straciła popularności!

Jakie zawiłe teorie spiskowe nam tu powstają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-07-2009, 11:54   

Gość napisał/a:
Według mnie drugi sezon Haruhi dopiero się zacznie, a te odcinki można potraktować jako bonusowe które pojawią się tylko w wersji TV.

Rozczaruję cię, ale z punku widzenia logiki biznesowej, "tylko TV" to raczej bez sensu. Chociaż...

Koszt produkcji odcinka zazwyczaj oscylowały w granicach, które czyniły produkcję opłacalną przy kontrakcie telewizyjnym na poziomie 18 milionów jenów za odcinek. Już wtedy gros "konfitur" leżał w sprzedaży (DVD/BD etc) i merchandisingu (figurki i wszystko inne, z osławionym "Nagi-sama butter" włącznie). Obecnie mówi się o kryzysie, ponieważ średnie ceny za kontrakt telewizyjny oscylują w granicach 15, a bywa że ledwie 13 milionów jenów za odcinek, co owocuje głodowymi pensjami japońskich animatorów, i "eksportem" prac do Korei, a ostatnio nawet do Chin. Część studiów poszła z prądem i popuściła jakość; część broni cen, ale ich produkcje zazwyczaj trafiają do płatnych platform satelitarnych. Część do emisji TV sprzedaje tylko materiał Lo-Fi, licząc że zachęci fanów do zakupu BD.

Haruhi to dojrzała franczyza, to co można było wycisnąć z merchandisingu już dawno wyciśnięto, inkrementalne poprawki dużej forsy nie przyniosą. Podcinanie sobie ostatniego dostępnego źródła dodatkowych dochodów, czyli sprzedaży DVD, to samobójstwo! Zwłaszcza że jak widać, bieżące odcinki trafiają też - i to w dość przyzwoitej jakości - na YouTube...

Jednak przy pewnych, specyficznych założeniach, Twoją tezę da się obronić.

W Endless Eight widać bardzo oszczędną animację (łagodnie mówiąc). Odcinek tego łuku musiał per saldo być dość tani w produkcji, kto wie czy nie poniżej progu 13m... a wokół franczyzy zrobiło się sporo szumu. Może jednak że wszystko skalkulowano tak, by się zwróciło już przy samym kontrakcie TV? A ta garstka fanatycznych fanów i tak potem kupi upiornie (około 3 tys. jenów za płytę z dwoma odcinkami) drogie DVD... to wszystko oczywiście byłoby możliwe, gdyby nie jedno "ale" - nie da się z całą pewnością powiedzieć, że nie skończy się totalnym ztrollowaniem fanów, i spektakularnym fiaskiem, zwłaszcza w rankingach oglądalności. A oglądalność od dawna wpływa na to, ile reklamodawcy płacą stacji TV, zaś one ostatnio starają się też przerzucić ciężar odpowiedzialności dalej, na producenta, również jemu uzależniając ostateczną zapłatę od oglądalności tego, co kupują.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 19:44   

Cytat:
nie da się z całą pewnością powiedzieć, że nie skończy się totalnym ztrollowaniem fanów


Większym niż po samym trzymaniu przez 3 lata odcinków w piwnicy?

Goście co prawda wrzucają na YT odcinki, ale przecież nikt im nie zabroni w sumie E8 rozłożyć po jednym odcinku na DVD... Taka specjalna kolekcja DVD z starymi i nowymi odcinkami plus do każdej płyty jeden inny odcinek E8. O ile pamięć mnie nie myli w Polsce wydano 3 DVD samej pierwszej, więc gdyby E8 miałoby 6-8 odcinków spokojnie mogliby to upchnąć.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-07-2009, 19:50   

Gamer2002 napisał/a:
Większym niż po samym trzymaniu przez 3 lata odcinków w piwnicy?

Nie ma żadnych przekonywujących dowodów by tak było. Materiał źródłowy istniał...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group