FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
  Darker Than BLACK
Wersja do druku
gaara the sound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 15:25   

Mnie także te anime nie urzekło, podział na historie 2 odcinkowe nie tyle co nie w trafiony ale nie dopracowany (np w Higurashi no Naku Koro ni, każda historia uzupełnia poprzednią) tutaj one nie są ze sobą powiązane.

Postać Hei'a też polubiłem podobnie jak moja przed mówczyni, zawsze opanowany (tylko w przypadku spraw z siostrą dawał się ponieść emocją). Inteligentny co pokazał w jednej z walk, konkretnie z Zhijun Wei'em.Postać która na tle innych wyróżniała się :).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 17:11   

Mnie za to Darker Than Black rozczarowało. Liczyłem na zupełnie inne ukierunkowanie akcji - rozwinięcie wątku bramy(czym jest, skąd się wzięło, dlaczego, co 'to' robi itd). Strasznym żalem napawał mnie fakt, że zmarnowano taki potencjał. Można było z tego zrobić całkiem przyjemny horrorek bez setek supermocy czy 'straszliwych' potworów. Najlepiej byłoby usunąć kontraktorów i syndykat, zostawić bramę i koniecznie instytut badawczy. A co by w bramie siedziało? Licho wie, bo nikt z tamtąd żywy by nie wrócił, a jednocześnie kamery nie rejestrowałby niczego podejrzanego.
No dobra, tyle fantazji, teraz realne anime. Skupie się jedynie na fabule, bo muzyki już nie pamiętam, a kreska była chyba znośna.
Fabuła epizodyczna, sam główny wątek rysuje się pod koniec. O ile na początku fabularnie mi pasowało - liczyłem na jakieś logiczne powiązania tych wszystkich akcji, to potem już musiałem pogodzić się ze stwierdzeniem, że on tych kontraktorów czy jeszcze innych ludków morduje tak sobie. Wiem, wiem - syndykat i rozkazy, ale jakoś takie rozwiązanie nie przypadło mi do gustu. Oglądałem to anime dosyć niedawno, ale niespecjalnie pamiętam o co chodziło w zakończeniu. Amber ze swoją małą armią chciała coś tam zniszczyć, żeby syndykat nie zniszczył kontraktorów? Okej...

Anime umęczyłem w dwa tygodnie, więc nie jest aż tak źle. Walki same w sobie były dosyć przyjemne, urozmaicenie 'supermocy' też było całkiem ciekawe. Raczej żadna postać nie zyskała u mnie większej sympatii, za to tolerowałem je i obyło się bez zgrzytów - więc jest dobrze. Mocny średniak na zabicie czasu jak dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 19-05-2009, 21:30   

No dla mnie "Darker Than Black" jest anime wybitnym. Ja zawsze widząca pełno wad wysiadam po prostu przy tym tytule. Dla mnie to tytuł doskonały, jeśli mogę to tak nazwać. Podobało mi się wszystko. I wystarczyło mi kilka pierwszych chwil pierwszego odcinka, by wiedzeć, że jest to anime idealne dla mnie. Niesamowicie urzekł mnie pomysł, że gwiazdy symbolizują nocne działania kontraktorów. Ludzie nie widzą normalnego nieba i tęsknią by kiedyś takie ujrzeć. Nikt nie wie nawet kiedy to wszystko się zaczęło, pozostałe tylko dziwne i niewytłumaczone zjawiska. Tak, ten element ma dla mnie również wiele uroki i magii. Niby nie lubię kiedy tak wiele rzeczy zostaje niewyjaśnionych, ale w Darker Than Black zrobione to było z taka klasą, dawkowane należycie (małe porcje zwiększane z każdym odcinkiem, by już ostatnie odcinki toczyły się tylko wkoło głównej fabuły). Podziwiam pomysłodawcę fabuły. A bohaterowie - kolejny mocny plus, Hei był niesamowity. Prawdziwy, tajemniczy mężczyzna, zręczny i silny, z własnymi przekonaniami. Niby nie odzywał się za dużo, ale kiedy to robił to z przyjemnością się go słuchało i pochłaniał całą uwagę. Pojedynków teoretycznie nie lubię, ale w tym wydaniu - uwielbiam. Dynamiczne, sprawne, świetnie uchwycone, w końcu się nie gubiłam kto jest kim na czas pojedynków. Bawiłam się świetnie oglądając "Darker Than BLACK", a to i tak za delikatne określenie.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 00:36   

Waaagh! napisał/a:
Mnie za to Darker Than Black rozczarowało. Liczyłem na zupełnie inne ukierunkowanie akcji - rozwinięcie wątku bramy(czym jest, skąd się wzięło, dlaczego, co 'to' robi itd). Strasznym żalem napawał mnie fakt, że zmarnowano taki potencjał. Można było z tego zrobić całkiem przyjemny horrorek bez setek supermocy czy 'straszliwych' potworów. Najlepiej byłoby usunąć kontraktorów i syndykat, zostawić bramę i koniecznie instytut badawczy. A co by w bramie siedziało? Licho wie, bo nikt z tamtąd żywy by nie wrócił, a jednocześnie kamery nie rejestrowałby niczego podejrzanego.

Liczyłeś więc na całkowicie inne anime, na niemal całkowicie inny gatunek. No i bez Kontraktorów to nie było by to samo „Darker than BLACK”, a o ich istnieniu wiadomo już od początku, takie ukierunkowanie fabuły było niemal pewne i chyba jednak powinieneś się z nim liczyć (no chyba że swoje nadzieje wyrażałeś prze seansem). Pewnie gdybyś się tak bardzo rozczarowało to porzucił byś seans już na początku.
Co do epizodyczności historii i braku fabularnego powiązania, od 11 epa raczej odnoszą się już do wątku głównego (mniej lub bardziej), a i we wcześniejszych dało by radę doszukać się powiązań.
Faktem jest że parę niedomówień istniejei to takich które widz naprawdę by chciał poznać, choćby co dokładnie się stało z Bai i czym dokładnie był Odłamek (a przynajmniej ja bym chciał to dokładnie wiedzieć) ale czy wpływają one na odbiór całości? Na pewno nie dla mnie. Reszta była zbyt dobra by tak było. Ale ba, detektywi też mnie trochę irytowali. Z ich historii mogli zrezygnować (choć bez tego nie było by historii Yin, a to niedopuszczalne ;])

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-06-2009, 14:57   

No to chyba się doczekaliśmy...
Potwierdzono drugi sezon... Tylko kiedy to będzie?

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-06-2009, 17:48   

Nie wiem, nie do końca cieszy mnie ta informacja. Sequele rzadko kiedy się udają, a DtB wcale czegoś takiego nie potrzebuje. Wystarczyłyby OAVki do wyjaśnienia pozostałych wątków... ale to tylko moje zdanie.

Chociaż moją kochaną Misaki zawsze będzie miło zobaczyć kolejny raz~

A kiedy? Zapewne nie prędko. Bones ma zwyczaju produkować maksymalnie dwie serie naraz, a biorąc pod uwagę fakt, że FMA:Brohood będzie miało co najmniej 51 epizodów, a jeszcze czekają nas od nich tytuły takie jak "Tokyo Magnitude 8.0" czy "Hero Man" tooo... strzelałabym w wiosnę 2010.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-06-2009, 18:31   

Crofesima napisał/a:
a DtB wcale czegoś takiego nie potrzebuje.


W zupełności się zgadzam, ale jak już się pojawi nie omieszkam obejrzeć.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-07-2009, 22:44   

Aż dziwne, że nikt jeszcze o tym nie napisał.

Nowe informacje: promo skan zzz... pewnie z nowego Newtype'a.

Znalazłam takie tłumaczenia:
1. wielki tekst: "Darker than Black: Gemini of the shooting star will start broadcasting on October." Tak szybko?!
2. Czerwony tekst po lewej mówi, że designy i postaci po raz pierwszy będą przedstawione w 'YG' co CHYBA odnosi się do Young Gangan DtB mangi Shikkoku no Hana.

Poza tym krążą ponoć dziwne plotki, że Hei nie ma być głównym bohaterem. Ja w nie nie wierzę, a dziewoję z plakatu uznaję owszem, za główną bohaterkę... ale pierwszego łuku. A ponadto jak nic nad nią widnieją oczka Heia przeca!

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 01:40   

Ja mam tylko nadzieje że mi dobrej serii nie spartolą. Nowa główna bohaterka? Proszę bardzo, możliwe że i na zdrowie wyjdzie, ale mam tylko nadzieje że Hei nadal będzie grał pierwsze skrzypce. No i Yin mogła by się częściej pojawiać ;] W sumie nie dowiadywałem się jeszcze nic na ten temat, mam sporo serii do nadrobienia, ale nie omieszkam czegoś poszukać (jeśli oczywiście jest co szukać, choroba wie jakie informacje ujawnili)

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-07-2009, 09:07   

Yin i Hei na pewno będą, inaczej nie byłoby ich na plakacie tutaj.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 11:22   

Drugi sezon Darker Than Black będzie emitowany od października 2009 - taką informację podaje angielska wikipedia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 11:35   

Popatrzyłem na link od Crofessimy i... brrr... Czy ja tam widziałem różowowłose loli z karabinem czy to wina oświetlenia?

Anyway, jeśli druga seria będzie równie dobra jak pierwsza, to będzie to dla mnie seria typu must see :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-07-2009, 13:24   

Tiaa.

Strona domowa z Yin, Hei i gustowną dziurą po kuli w "szybie" na wysokości serca... a potem plakat w Young Gangan z pannicą wyposażoną w absurdalną snajperkę... cóż, zobaczymy. I tak najważniejszą częścią tej strony Gangana jest informacja o październiku - bo to na tej podstawie datę podają pozostałe serwisy, z wiki włącznie.

Zepsują czy nie, i tak się cieszę. S1 zostawił mi niedosyt.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-07-2009, 23:03   

MORZE ŁEZ.

http://www.animenation.net/blog/2009/07/09/first-look-at-darker-than-black-2/
"“Suou Pavlichenko,” the 13-year-old half-Japanese half-Russian girl protagonist of Darker Than Black 2"

Protagonistka, taa? Psują mi Haruhi, zepsują też Darker than Black, a co! Na dodatek ten skan z gazety... chociaż z tymi rysunkami w magazynach potrafią czasem człowieka wprowadzić w błąd.

Ale nadzieja jeszcze jest.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-07-2009, 10:11   

Może nie narzekajmy trzy miesiące przed rozpoczęciem emisji? ;P

W pierwszym sezonie mieliśmy goth-loli-warzywko które niczego nie zepsuło i koniec końców okazało się całkiem fajną bohaterką. Więc i bojowej półrosjanki się nie bójmy. Choć fakt, na tym drugim skanie w linku post wyżej wygląda... Przerażająco.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group