FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
  Darker Than BLACK
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-04-2007, 11:32   

Darker than Black raw- zapowiada sie mroczna i dziwna seria, czyli cos dla mnie. Klimatem przypomina mi z połaczenia pomiedzy Cowboy Bebopa z Death Note(skojarzenie). Najbardziej mi podoba się dwuznaczność głównej postaci. Czekam na Subsy, wtedy pewnie moja ocena wzrośnie albo zmaleje.
Hitohira subsy- niesmiała licealistka, może bedzie yuri albo romansz kimś tam. można obejrzeć, lecz widze ciekawsze anime
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-04-2007, 14:15   

Jak wyżej - Darker than Black sub. To mi się z pewnością podoba. Bardzo. Kreska delikatna, przyjemna dla oka... no i ciekawy główny bohater. Oj tak, podoba mi się.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2007, 22:55   

Darker than Black
Szykuje się nowy hit. Ciekawy miks Death Note i Ghost in the Shell to wystarczająca rekomendacja (przynajmiej dla takiego fana tych dwóch seriali jak ja), a w dodatku z fajnym bohaterem i dopieszczoną, miłą dla oka kreską. Jak na razie jestem bardzo na tak.
PS: Opening świetny

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-04-2007, 06:58   

Zaliczony pierwszy odcinek Darker than Black, mimo ze te klimaty niezbyt mi leza, to mnie nieznie od połowy jakoś wciągneło. Bones jednak trzyma poziom. Póki co fabularnie coś mi zawiewa Witch Hunter Robin, ale na pierwszy rzut oka jednak historia wydaje sie bardziej dopieszczona (czyt. dopracowana). Pojawia się znów miasto otoczone murem :D Ciekawe, czy wymysla cos oryginalnego, co moze byc za nim. No i kreska bardzo przyjemna, ah ten kotek z tymi oczkami na openingu, mrau. Muzyka w porządku. Postać głównego bohatera zaciekawia z pewnością
Spoiler: pokaż / ukryj
z początku nie powiązałam go z tą postacią pojawiającą się w pierwszej czesci filmu w masce, jakos charaktery zupełnie inne :}
. Z pewnością bede dalej ogladała.

Poza tym widziałam, ze pojawił się juz zsubowany drugi odcinek Romeo x Juliet. Szkoda tylko, ze jednak trudno je odnaleźć i objętościowo duze (ponad 300 mb), choć pewnie jakość bedzie zabójcza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2007, 14:53   

Darker Than Black 01 - a mnie się ta uciekająca dziewczyna i muzyka skojarzyły z Blade Runnerem :D Ładna, miękka kreska, ciekawe zawiązanie akcji - jeśli tylko dalej nie będzie jakiejś kichy, to czuję, że to będzie jedna z serii, które obejrzę w całości w tym sezonie. Być może jedyna, jeśli nikt się nie weźmie za Love Com.

I jeszcze piosenka Abingdon Boys School w openingu. Nie jest to żaden hit, ale mam pozytywne skojarzenia z pierwszym OPem do D.Gray-man.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-04-2007, 07:30   

Drugi odcinek z subami Darker than Black obejrzany. W sumie większość, co zrozumiałam z japońskiego potwierdziła się. I dowiedziałam się paru innych ciekawych faktów :) Zdecydowanie fajnie się rozkręca. Oczywiscie narazie są praktycznie same pytania bez odpowiedzi, ale juz snuje sobie mroczne teorie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2007, 17:14   

Darker than Black ep 2 Robi się coraz ciekawiej, mroczniej i klimatyczniej. Coś czuję, że wyjdzie z tego murowany faworyt 2007 roku. A "niespodzianka" mi nie przeszkadza, chociaż nasuwa za dużo skojarzeń z Bleach...

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2007, 22:31   

Wzięłam się za Darker than Black. Uooo... dobre. Trochę mhroku, trochę supermocy, hektolitry klimatu i ciekawe prowadzenie fabuły (wrzućmy mnóstwo intrygujących na pierwszy rzut oka postaci i wątków już do pierwszego odcinka i niech się widz głowi, kto jest kim i o co biega - zagranie dość perfidne acz gwarantujące przyklejenie się do ekranu) Me likes.

No i ending, ah ten ending... Miłość od pierwszego wejrzenia, czy raczej przesłuchania.

I czy ja mam omamy, czy ten wokal w okolicach 21 minuty drugiego odcinka to nie jest czasem Mai Yamane? Pani od "The Real Folks Blues" (i nie tylko) z Cowboya Bebopa? Bo jeśli tak i jeśli będzie ją częściej słychać w tej serii to już wiem, że OST = LOVE.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2007, 22:51   

Doreen napisał/a:
No i ending, ah ten ending...

Baa... Rie 'Aksamitny Głos' Fu...

Fakt, to anime potrafi przykuć uwagę. Za to główny bohater jest pięknym przykładem nieudacznika - strasznie mu to udawanie ofiary losu nie wychodzi...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2007, 14:00   

Tak, ta kobieta, która śpiewa w endingu Darker than Black to ta sama od osta Cowboy Bebop.

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-04-2007, 14:44   

Nabu napisał/a:
Tak, ta kobieta, która śpiewa w endingu Darker than Black to ta sama od osta Cowboy Bebop.

*ghyyyyyyy* error, error, wielki error!
Rie Fu, piosenkarka, a Yoko Kanno, kompozytorka, to dwie różne osoby.
Poza tym,
raz: kiedy powstawał 'Cowboy Bebop' Rie dopiero uczyła się gry i śpiewu, pierwszy singiel wydała w 2004.
dwa: Yoko faktycznie jest 'tą od osta Cowboya' ale 'tą, która go napisała', nie śpiewa żadnej piosenki (choć często to robi podczas występów na żywo)

Co do Darker Than Black: ending w całości napisała Rie, zarówno muzykę, jak i tekst. Oczywiście sama go wykonuje.
Yoko Kanno skomponowała muzykę do całej serii, z endingiem nie ma nic wspólnego.

(szybki rzut okiem na ANN i Wikipedię czy aby się nie pomyliłam w szczegółach. nie, nie pomyliłam się.)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2007, 20:06   

Darker than Black Seria nie rozczarowuje, odcinek taki sam dobry jak wcześniejsze, dodatkowo musieli przerwać epizod w najciekawszych momencie... Jaka to szkoda, że nie mogę nigdzie zaspoilerować dalszych wydarzeń, bo z ciekawości zacznę zaraz chodzić po kątach.

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-05-2009, 20:29   Darker Than BLACK

Właśnie jesteśmy z Ponurym po serii Darker Than BLACK. Anime co najmniej wybitne. Naprawdę na nas obu zrobiło miażdżące wrażenie (Ponury: na którym większe to się okaże na MAL). To może od początku. Grafika trzyma bardzo wysoki poziom, animacja jak najbardziej płynna i bez usterek (P: a przynajmniej na pierwszy rzut oka laików). W czasie scen walk naprawdę było na co popatrzeć, choreografia była dopięta na ostatni guzik (P: choć były chyba te dwa momenty gdzie szkoda mi było nie ujrzeć ostatniego sztychu). Muzyka dobra (P: genialna wręcz, partia na pianinie w wykonaniu Yin wprost przepiękna), trzymająca poziom całości, choć z pewnością pierwszy opening i ending były o wiele lepsze.

Mieliśmy też okazję poznać całą plejadę interesujących postaci. Nasza wspólną faworytką jest Yin, jej urok urzekł nas bez reszty. Naszą sympatię zyskała również Havoc, choć przez tą krótką chwile. Osobiście polubiłem jeszcze Mao (P: ja za to polubiłem Hei'a, no, może jeszcze Misaki). Nie obyło się też bez postaci których co najmniej nie lubiliśmy, choć swoją droga to ważne że takowe się pojawiają, kogoś trzeba nienawidzić i zrzucać na niego wszystko co złe i brzydkie.

No i przyszedł czas na fabułę (P: Najlepsze na deser ;]). A ta była wciągająca bez reszty (P: gdyby nie Loko skończylibyśmy w dwa dni). Wątek główny był bezsprzecznie przejmujący, a i historie opowiedziane po drodze pozostawiały tylko dobre wrażenie. Moim zdaniem historia Yin była całkowicie idealna i najlepsza ze wszystkich przedstawionych (P: True, true... a mnie do tego podobał się wątek posiadania przez Marionetki i Kontraktorów, mimo powszechnej w anime opinii, emocji i uczuć. Wątek pojawiający się już w niejednym anime, ale i tak ciągle cieszy).
I tu dochodzimy do momentu gdzie wyjdą nasze braki w zrozumieniu wszystkich wątków, gdzie nasze pytanie zanosić będziemy do was moim mili.

L:
Spoiler: pokaż / ukryj
Co się stało z Mao? Wychodzi na to że zginął sądząc z jego obecności w gronie postaci w "zaświatach", ale ni cholery nie mam pewności.
Na to pytanie nie mam żadnego racjonalnego wytłumaczenia, a tylko ono mnie poważnie gnębi. Na resztę spraw mam jako-takie własne wytłumaczenia i przemyślenia, jednak opinii wysłuchać nie zaszkodzi.

P: A ja jako że rzadko go słucham jednak spytam o parę rzeczy.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czym dokładnie był Odłamek Meteoru? No wychodziło by że to Bai, jakaś jej część świadomości... ale proszę o opinie. Dalej, nie mogę trochę pojąć motywu spadania w czerń po spotkaniu w "zaświatach", czymkolwiek by one nie były, i wyrwania się z tego stanu z pomocą Yin. No i ogólnie mogę rzec że ta akcja z siostrą wprowadziła w mojej głowie pewne zamieszanie, więc jak to widzicie też nie zaszkodzi napisać.
No, tyle. Jak już gdzieś pisałem nie jestem zbyt błyskotliwy, z pewnością bliżej mi do Gourry'ego niż do Lighta Yagamiego, więc zachęcam do pisania ^^

by
Loko & Ponury™

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.


Ostatnio zmieniony przez Loko dnia 20-05-2009, 00:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 13:18   

Anime wybitne?
Skądże.
O ile pierwsze odcinki były naprawdę świetne i rozbudzające apetyt to kolejne były coraz gorsze. I tak zostało do końcówki, którą najłagodniej można określić mianem niesatysfakcjonującej. Co do historii. Nie trzymająca się kupy. Piszę krótko tym razem, bo nie mam ochoty o tym anime pisać. Zawiodłem się na nim okropnie, bo początek był jak już wspomniałem świetny.
Miłe złego początki a głupiemu radość.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 19-05-2009, 14:34   

A mi całość pod kątem prowadzenia fabuły przypominało Cowboy Bebop - epizodowość, połączona głównym wątkiem przewijającym się gdzieś w tle, a poboczne wątki stosunkowo nie wiążące się z głównym. No i oczywiście świetna muzyka Yoko Kanno.

Owszem, Darker than BLACK miało mnóstwo dziur, historie bywały ciekawsze i słabsze, a mnie osobiście wręcz irytowało to, że tak mało wiemy z głównego wątku i nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie dowiemy się czegoś więcej. Na dodatek para detektywów niezmiennie działała mi i to bardzo na nerwy. Niemniej główny bohater wynagrodził mi te wszystkie małe mankamenty, bardzo polubiłam Hei'a. Yin mi była zupełnie obojętna.

Co do Mao

Spoiler: pokaż / ukryj
Mocą Mao była możliwość przejmowania ciał zwierząt, a jako że stracił swoje własne, to rezydował w ciele kota. Jednak koci mózg nie pomieści tyle co ludzki, więc Mao był podłączony do bezprzedwodowej sieci, stąd miał informacje na bieżąco. Jak go odłączono, to można rzec, że jego właśna świadomość umarła i... kot odzyskał swoje ciało. Poza tym wraz z ciałem utracił możliwość uiszczania 'zapłaty' za kontrakt, więc co jakiś czas musi łączyć się z tym serwerem, bo inaczej kocia natura zwycięża nad ludzka, co wywołuje różne ciekawe sytuacje ;)


Co do Bai, odłamku itd.

Spoiler: pokaż / ukryj
Odłamek meteoru to w zasadzie był taki dziwny przedmiot, który sprawiał, że wszystko szło na opak - Brama Niebios zniknęła, to pojawiła się Brama Piekieł. Spowodowował pojawienie się zmarłych, to z kolei spowodował 'wyparowanie' żywych.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 20 Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group