FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
  Angel Beats [SPOILERY]
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2010, 16:20   

Daerian napisał/a:
Ja nawet też, a co Sm00ku? ;p
Mi się podobała końcówka, z budowaniem napięcia co do "zniknięcia" i prztyczkiem dla widza. Poza tym zastanawiam się, czy różowe coś na początku odcinka planowała zastrzelić całą grupę z Mikuru Beam, czy też zabrać im serca (ala Sugar Rune)...


O tak...


Spoiler: pokaż / ukryj
Przejdź na dół
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2010, 21:07   

Nie zapominajcie, że pod tą słodką powłoką kryje się fanka (death) metalu: ogonek diabełka, stylowe bransoletki prosto z lochu i skórzane podwiązki. Ogólnie szalona laska (Crazy Babe). I ja tu takiej nie lubić (ci co nie lubią komedii pewnie już odłożyli tę serię na półkę).
Swoją drogą już można napisać, że zawiązał się pierwszy pairing w anime. Z pewnością Yui i Hinata (takie bardzo dziewczyńskie mi się to imię wydaje) tworzą bardzo ciekawą parę.

Dobrze, że autorzy potrafili podejść do tego świata bez zbytniego patetyzmu (chodzi mi o polski patetyzm, nie mający nic wspólnego z angielskim pathetic). Tak to wykorzystując zasady świata można stworzyć swoiste gagi. Scena wisielca była "DA BEST!" (chociaż z drugiej strony niezbyt możliwa z fizycznego punktu widzenia). No i pomimo "dramy tygodnia", nie jest źle (przynajmniej nie wszyscy muszą znikać w tym samym odcinku).

Kolejna uwaga odnośnie śmierci postaci. Właściwie dramy nie przedstawiały nam śmierci postaci. Nie wiemy jak zginęła Yuri, czy liderkę zespołu (której imienia nie zdążyłem zapamiętać) odłączono od aparatury, czy tak żyła sobie jako roślinka przez lat 20 lub 30, czy Hinata umarł z przedawkowania, jakiejś deprechy, czy rzucił się do gardła swojemu "przyjacielowi" i dostał po łbie.

Swoją drogą pomimo niezbyt długich kwestii TK to muszę napomnieć, że to pierwsza postać z anime, która nie wydaje się kaleczyć języka angielskiego. Swoja drogą świetny głos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2010, 07:54   

Costly napisał/a:
Założenie, że akcja stanowi jedynie przykrywkę dla przesłania Angel Beats! skazuje ten tytuł na totalne pożarcie, miej litość...

Moim zdaniem może być zupełnie odwrotnie, ale jestem bardziej skłonny stwierdzić, że coś innego będzie wiodło prym w tej serii. W 4 odcinku nastąpiło przełamanie schematu dramy za sprawą różowego diabełka-nyan. Jeśli producenci pozwolili sobie na takie zagranie, to bardzo możliwe, że jeszcze parę innych schematów zostanie obalonych.

Sm00k napisał/a:
I czy jestem jedyną osobą która różowego blopa (niekoniecznie moe) polubiłem?

Ja też ją w sumie polubiłem za
Spoiler: pokaż / ukryj
Obrazek
bo mam do takich zagrań słabość xD Poza tym jest trochę nadpobudliwa, ale nie na tyle, żeby mnie irytować.

NiBl napisał/a:
Swoją drogą już można napisać, że zawiązał się pierwszy pairing w anime. Z pewnością Yui i Hinata (takie bardzo dziewczyńskie mi się to imię wydaje) tworzą bardzo ciekawą parę.

Pairing w myśl "Kto się czubi, ten się lubi", mówisz :] W sumie to dobrze, będzie więcej gagów, miejmy nadzieję, na poziomie.

NiBl napisał/a:
Scena wisielca była "DA BEST!"

Dzięki temu, że oni są already dead, to do tej serii można pakować czarny humor ile wlezie, ale oby z sensem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-04-2010, 08:47   

BitPire napisał/a:
W 4 odcinku nastąpiło przełamanie schematu dramy za sprawą różowego diabełka-nyan. Jeśli producenci pozwolili sobie na takie zagranie, to bardzo możliwe, że jeszcze parę innych schematów zostanie obalonych.

Jakie przełamanie? Przecież już wcześniej wśród głównych bohaterów było parę irytujących/głośnych postaci.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2010, 10:04   

Mi nie chodziło o postacie, tylko o scenę z 4 odcinka, która już była w tym temacie wspomniana. Dla przypomnienia:
Spoiler: pokaż / ukryj
Podczas meczu Hinata staje w identycznej sytuacji jak za życia i powoli wyciąga ręce po nadlatującą piłkę. Otonashi widzi, że tamten jest bliski przejścia na drugą stronę i biegnie, aby mu przeszkodzić. Zanosi się na kolejną dramatyczną scenę, ale nim Otonashi do niego dobiegł, to już Yui rzuciła się na niego.
Autorzy posługując się Yui przełamali schemat kolejnych reinkarnacji, który zaczął powstawać po "zniknięciu" wokalistki GDM. O to mi właśnie chodziło.

Teraz zastanawia mnie jedno. Co będzie z Hinatą, jeśli jego przejście zostało przerwane. Jeszcze jeden mecz baseballa? Bo nie ma co się oszukiwać, ale prędzej czy później wszyscy znikną, jeśli mamy się trzymać teorii z reinkarnacją. Będę się śmiał, jak tylko on zostanie, reszta będzie w niebie bądź będą stworzonkami morskimi w głębiach mórz i oceanów xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2010, 11:41   

Może znajdzie sobie inny cel, który zadowoli jego egzystencję :P (moment w którym dostąpi szczęścia ostatecznego).
I nie byłbym taki pewny, że wszyscy znikną. Seria skończy się ze zniknięciem głównego bohatera i możliwe, że ze zniknięciem Yuripe (co pewnie wiązać się będzie ze zniknięciem Aniołka).
Swoją drogą ile Angel Beats ma mieć odcinków? Czy to ma być "pół sezon" (13), czy pełny sezon (25)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2010, 14:25   

NiBl napisał/a:
oże znajdzie sobie inny cel, który zadowoli jego egzystencję :P

Hmm...ukręcenie łba Yui i manly friendship z Otonashim, który regularnie i profilaktycznie pyta go o jego orientację seksualną xD

Wg mnie to znikanie odłożą na później, a najpierw rozkminią tajemnicę Aniołka i świata, w którym się znaleźli.

Ile ma mieć odcinków? Tylko 13 :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2010, 16:28   

BitPire napisał/a:

Ile ma mieć odcinków? Tylko 13 :3


Nie jest wykluczone ze te 13 odcinków nie będzie końcem całości. Zawsze mogą zrobić jakieś After story XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
BitPire Płeć:Mężczyzna
Positive deviant


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 08:02   

Jestem po 5 odcinku i muszę powiedzieć, że robi się ciekawie. Powrócono do zabawy z aniołkiem i tym razem udało się im dopiąć swego, ale jednocześnie nawarzyli sobie niezłego piwa.

Spoiler: pokaż / ukryj
Doprowadzili do zwolnienia aniołka z funkcji przewodniczącej samorządu szkolnego. W jej miejsce nastał ktoś inny, przypominający komunistę, który pod koniec epka otoczył ich wraz ze swoimi ludźmi.

A gadali, że aniołek taki zły :P Teraz to będą wspominać stare dobre czasy, jak aniołek był u władzy xD

Swoją drogą Yurippe zaczyna mieć coraz większe wątpliwości, co do świata, w którym znalazła się ona i reszta drużyny.

Spoiler: pokaż / ukryj
Aniołek sam sobie robi bronie, a co najważniejsze jest człowiekiem. Zostaje zwolniona i jest zwykłą uczennicą. Żadnej manifestacji obecności Boga nie ma.

Co się szykuje, ale na razie nie wiadomo co. Można się tylko domyślać.

W tym odcinku humor był całkiem niezły xD

Spoiler: pokaż / ukryj
Latające krzesła, obnażenie klaty, wyznanie miłosne

A wszystko to na rozkaz władczej Yurippe :]

No i nie można zapomnieć o powrocie GDM :D Pink devil in action xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2359998
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 14:18   

Zgadzam się z przedmówca ze humor był niezły w tym odcinku.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tylko wygląda mi na to ze mamy zalążek nowej pary w serii Otonashi jakoś za bardzo martwi się o Aniołka , patrząc na to że są poniekąd wrogami

Wydaje mi się ze od następnego odcinka może się więcej zacząć wyjaśniać , przyjmując ze zaczynamy druga połowę serii.

Natomiast co do propozycji Otonashiego
Spoiler: pokaż / ukryj
Otonashi zadaje pytanie czy teraz Anioł nie dołączy do ich grupy
to wcale nie jest wykluczone ze tak będzie i to może już nawet w następnym odcinku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 21:16   

Shini napisał/a:
Zgadzam się z przedmówca ze humor był niezły w tym odcinku.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tylko wygląda mi na to ze mamy zalążek nowej pary w serii Otonashi jakoś za bardzo martwi się o Aniołka , patrząc na to że są poniekąd wrogami

Wątpię w zawartość spoilera. Otonashi jest po prostu dobrym chłopcem, który nie miał do czynienia z walką jaka jest prowadzona z Aniołem. Z tego też powodu zachowuje się tak a nie inaczej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luchianka
Gość
PostWysłany: 01-05-2010, 21:26   

Dużo też mówią nazwy odcinków.
Odkąd jak zaczęłam Angel Beats!Zauważyłam taką zależność:
1.Departure-Czyli wstęp do AB! Zapoznanie ogólnie z SSS i mniej więcej miejscem akcji anime
2.Guild-Poznajemy typowe miejsce wyrabiania broni dla SSS
3.My song-Piosenka Iwasawy,która była jej ,,spełnieniem" zanim
Spoiler: pokaż / ukryj
zniknęła

4.Day Game-Granie w Baseballa w dzień
5.Favorite Favour-Pokazanie ulubionego dania Tenshi

Przyznam się szczerze widzę,że te anime to eksperyment Juna Maedy ,który do tej pory tworzył obyczajowe romanse ,z dramatyzmem i oczywiście z scenami typu Wyciskacz łez.
Koniecznie z ładnymi dziewczynami.
Tutaj narazie mamy więcej akcji,postaci męskich jest o wiele więcej niż żeńskich.
Openingi mamy dwa (W sumie ta sama piosenkach tylko w 2 różnych wersjach) i ending (Który uwzglednia postacie i wydarzenia,które działy się w odcinku)

Końcówka 5 odcinka pozostawia nas niepewności
Spoiler: pokaż / ukryj
Skoro Kanade wyrzucili z samorządu szkolnego to kto teraz jest?I kto wydał rozkaz wzięcia ich?Nie sądzę,że NPC.Dlaczego ten odcinek nazywa się Family Affair?
Tydzień będę czekać na rozwiązanie tej zagadki. A już na największym forum o mandze i anime tworzą się spekulacje dotyczące Otonashiego i Tenshi oraz tożsamości TK.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-05-2010, 22:35   

Tia, jak to ładnie wygląda teraz po tym odcinku:
Spoiler: pokaż / ukryj
cały front, złożony z kilkudziesięciu ludzi prowadzących skoordynowane akcje na ogromną skale zajmuje się praktycznie li tylko i wyłącznie okrutnym koceniem jednej, biednej dziewczyny, która na dodatek mimo to starała się im cały ten czas pomóc. I pewnie będzie to robić nadal. To raczej ona powinna tutaj śpiewać "Tysiące wrogów".

...ale w kontekście tego co wywnioskowano o przewodniczącej naprawdę można zacząć się zastanawiać skąd w ogóle wyrósł wniosek, że owa jedna konkretna uczennica jest "aniołem", a nie po prostu kolejnym mieszkańcem owego świata - do tej pory nie zrobiła zupełnie nic, co mogłoby wskazywać na to, że różni się od innych w większym stopniu niż ludzie różnią się miedzy sobą. Yurippe miała być pierwszą która się zbuntowała, więc zapewne ona tą teorie postawiła, a teraz z zaskoczeniem zaczyna widzieć, że to człowiek. Strasznie ta dziura mnie razi, mam nadzieje, że zostanie to załatane.


Ciekawe się to robi. Już nie tylko śmieszne, ale też całkiem ciekawe. Co prawda teraz cała konstrukcja wygląda strasznie dziurawie, ale da radę przymknąć na to oko.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 02-05-2010, 08:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-05-2010, 23:17   

Costly, zmiłuj się, taguj ==
Powrót do góry
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2010, 06:45   

0rdi napisał/a:

Wątpię w zawartość spoilera. Otonashi jest po prostu dobrym chłopcem, który nie miał do czynienia z walką jaka jest prowadzona z Aniołem. Z tego też powodu zachowuje się tak a nie inaczej.

Może i tak. Ale przypominając sobie inne serie KEYA , a także biorąc pod uwagę to ze Otonashi jest głównym bohaterem wnioskuje że to się może dalej rozwinąć.Pożyjemy zobaczymy.Zresztą jak widzę nie tylko ja to zauważyłem XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group