FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Berserk
Wersja do druku
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2007, 15:04   

Czy powstał do Berserka jakiś sountrack i gdzie go można zdobyć.
Gdzie widziałem, że jest 10 voluminów mangi, ale niedawno widziałem na jakims hiszpańskim fourum, że jest ich 13, nie znam dokładnie hiszpańskiego, ale z tego co udało mi się przetłumaczyć, to wynika, że trzy Voluminy zostały zrobione przez fanów. Może ktoś potwierdzić ta informację?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-11-2007, 15:24   

Soundtrack wyszedł i można kupić go na przykład tu, albo tu. Ogólnie poszukaj po sklepach internetowych.

Tomów ("wolumin" z definicji nie za bardzo tu pasuje, słowa takiego jak "volumin" nie ma) wyszło według Wiki 31. Zawierają 276 z 291 rozdziałów.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2007, 23:05   

jest w tej chwili 31 tomów mangi, a 33-ci wychodzi w odcinkach w którymś z japońskich czasopism mangowych. Zgodnie ze starym trybem wychodzenia pokazują się co pół roku, w letnie wakacje i na nowy rok (mniej więcej), więc niedługo powinien być wydany 32-gi. Nic nie wiem o żadnych fanowskich tomach. Być może mieli na myśli hiszpańskie wydania oficjalne i skanlacje.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2007, 13:58   

32 wychodzi 2007/11/29, 33 powoli pojawia się w Young Animal (obecnie czekamy na odcinek numer 292). Pojawiły się też specjalne wydania zbierające po ok. 2,5 tomu w większym formacie, ale bez obwoluty i na gorszym papierze. W USA jest coś koło 13 wydanych (Dark Horse), w Niemczech (i chyba Włoszech) tomiki są cieńsze i jest już ok. 40.

Zastanawiające jest czy byłby ktoś skłonny wydać to u nas. W Stanach sprzedaje się całkiem nieźle (w okolicach 8 tomu przekroczono 100 000 sprzedanych egzemplarzy serii), w Niemczech zaczyna wychodzić druga wersja zgodna z oryginalną numeracja tomów. Nasz rynek jest oczywiście nieporównywalnie mniejszy, mniej wyrobiony i do tego nieprzewidywalny. Przy odpowiedniej promocji, w kręgach fantastów, komiksiarzy i innych oszołomów można by pewnie liczyć na zysk. Z drugiej strony seria rozkręca się dopiero gdzieś przy 4 tomie. To co dla mangowca może być świetne i innowacyjne dla gościa oczytanego w milionach przygód magicznych rycerzyków walczących z demonami w mrocznym średniowieczu może się to wydać wtórne. Po "sukcesach" "Heat" i "Crying Freeman" widać, że popyt na mangę dla dorosłych niekoniecznie jest duży (z drugiej strony przy takiej promocji i dystrybucji nie ma się czemu dziwić). Do tego ma już ponad 30 tomów i końca nie widać. Jedynym wydawnictwem, które widzę w roli wydawcy jest JPF. Ma 3 "lokomotywy" - DN, FMA i Naruto, może dojdzie do tego Bleach. Razem powinny uciągnąć wydawnictwo nawet przy słabszej sprzedaży Berserka, ale wtopa z poprzednimi, kilkunastotomowymi pozycjami dla dorosłych (trzeba jeszcze wydać je do końca) pewnie czyni to mało prawdopodobnym. Drugim kandydatem jest Egmont, ma kasę, ma kontakty, możliwości promocyjne, wyrobioną markę przez Eden (i Miecz Nieśmiertelnego) i uznanie również wśród niemangowców. Tylko, że na razie pogrążył się w tasiemcach, nie może ruszyć z Kenshinem, a p. Kołodziejczak wyraźnie powiedział, że na razie nowych mang nie będzie.

Czyli chyba jednak sprowadzę sobie resztę oryginałów :|

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2007, 07:34   

Jakby Berserk osiągnął by popularność w polsce jako Anime, to bezwątpienia, znalazłby się wydawca mangi. Tylko, że jak narazie nie ma chętnych na emitowanie bajek dla dorosłych w telewizji, jedyną nadzieją byłby animax.
A tak pozatym Manga bardziej wciąga niż sam serial. Tylko raz mi się trafiło, że manga była gorsza od anime tego samego tytułu [CB].

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2008, 19:28   

anime świetne, szkoda że tak je zakończyli, ale reszta to perełka, chociaż kreska ma już swoje lata i tak nie przeszkadza bo fabuła jest genialna

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vallewida Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2008
Skąd: z za morza
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2008, 15:46   

W sumie to anime nie złe, ale wątpię, żeby mieli je puścić w Polsce. Jak na razie jesteśmy na etapie długaśnych tasiemców dla młodzieży ( coś a'la Naruto czy Bleach ) i nie zanosi się na gwałtowne zmiany.
Fakt, jednak manga podobała mi sie bardziej. Potrafię czytać ją po raz dziesiąty i wcale mi nie brzydnie.
Kenshin ? Słyszałam, że przerwali i nie wydadzą kolejnych tomów. A szkoda.

_________________
Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3562811
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2008, 23:21   

Anime Berserk byłoby kompletne dla mnie (kompletne=idealne) gdyby pojawiła sie postać Skullknighta oraz jeden z apostołów (Wyald chyba, który w końcowych epizodach o wiele bardziej pasowałby na 'rozgrzewkę' przed finałem niż ten mizerny oddział piechoty i konnicy). Poza tym jednak anime pierwsza klasa, mam do niego olbrzymi sentyment.

Manga również jest niczego sobie choć niektórych irytować może motyw Guttsa dekapitującego kolejne hordy przeciwników. Dla mnie jednak mroczny klimat plus humorystczne wstawki kompanów Black Swordsmana plus ciekawe projekty przeciwników plus ogólnie fajnie zarysowany świat daje przyjemną mieszankę i nawet duża ilość czerwonego/czarnego barwnika mi nie przeszkadza :P

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 19:55   

Przeniosłem post do odpowiedniego tematu, dodałem ukrycie dla części zdradzających ważne elementy fabuły. -Teukros

Właśnie zakończyłem serie Berserk - i przyznam, że cholernie mi się podobała (za wyrażenie przepraszam)

Aczkolwiek nie rozumiem dwóch kwestii:

Spoiler: pokaż / ukryj

1. Co się stało z Kaskar? została zgwałcona - owszem. Ale przeżyła ... czy nie?
2. Skoro Guts zabija w pierwszym odcinku "Griffitha" to kim jest ten "nowy demoniczny lord" Griffith w ostatnim odcinku? bo przecież oni w ogóle nie byli do siebie podobni ... Pierwszy miał skrzydła, a drugi był wężem ...

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 20:09   

Veritas napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
1. Co się stało z Kaskar? została zgwałcona - owszem. Ale przeżyła ... czy nie?



Spoiler: pokaż / ukryj
Przeżyła. Historia jest kontynuowana w mandze.


Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
2. Skoro Guts zabija w pierwszym odcinku "Griffitha" to kim jest ten "nowy demoniczny lord" Griffith w ostatnim odcinku? bo przecież oni w ogóle nie byli do siebie podobni ... Pierwszy miał skrzydła, a drugi był wężem ...



Spoiler: pokaż / ukryj
Pierwszy odcinek pokazuje wydarzenia, które miały miejsce już po finale serii. Demon którego tam zabija Gatts nie jest Griffithem.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 20:28   


Spoiler: pokaż / ukryj
A czy w mandze Gatts walczy przeciwko Griffithowi? :)
- rzecz jasna temu prawdziwemu -

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."


Ostatnio zmieniony przez Veritas dnia 04-01-2009, 21:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 20:54   

Veritas napisał/a:
A czy w mandze Gatts walczy przeciwko
Spoiler: pokaż / ukryj
Griffithowi?
Zdarza im się kilka razy spotkać, ale bez rozstrzygnięcia, czy nawet bez większych fajerwerków. Biorąc pod uwagę jak ważny dla serii jest ten wątek, nie liczyłbym na jego szybkie rozwiązanie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-01-2009, 20:57   

Veritas odpowiem tak na twoje pytanie.


Spoiler: pokaż / ukryj
Gatts stara się odnaleźć Griffitha, pała rządzą zemsty. Chce się zemścić na nim za Caske, za siebie, i za dawnego Griffitha. W mandze się parę razy spotykają. Ale takiego większego starcia między nimi nie pamiętam. Zazwyczaj wymieniają się uprzejmościami ;-).
Gatss nawet raz na Griffihta zaszarżował, ale nic mu to nie dało. Odbił się od jakieś niewidzialnej tarczy która go otaczała.
Pamiętam że jeszcze między nimi doszło do jednego spotkania. Griffith wtedy przyjął ludzką postać. I gdy Gatss chciał go zaatakować, to mu drogę do niego zagrodził Zodd.
I Zdaje się, że Berserk się jeszcze nie skończył.


Veritas o mangę mi chodziło, nie skończyła się jeszcze.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 04-01-2009, 22:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 21:18   


Spoiler: pokaż / ukryj
Nie skończył? Mówisz o mandze czy o prawdopodobieństwie wyjścia II sezonu anime?
BTW: Manga jeszcze wychodzi?

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-01-2009, 21:56   


Spoiler: pokaż / ukryj
Oczywiście chodzi o mangę. Wprawdzie z wielką przyjemnością obejrzałbym ciąg dalszy "Berserka" w anime, jednak jak na razie nic mi o kontynuacji nie wiadomo.

A manga? Żyje własnym życiem. Nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało dojść do finału, tym bardziej, że same rozdziały pojawiają się dość nieregularnie (a niedawno "wybił" 300-setny). Jeśli jednak autorowi się nie znudzi (bo fanom tytułu na pewno nie) to pewnie kiedyś spotkają się w decydującym starciu.

Jednak, jak na ten moment, Gatsu jest po prostu za słaby na Griffitha - nie miałby z nim szans, mimo Zbroi Berserka (pewnie walczyłby w niej, aż padłby z upływu krwi... nie chciałbym wtedy widzieć jego ciała po ściągnięciu tej zbroi...).

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group