FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Berserk
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-01-2009, 18:48   

de99ial napisał/a:
Gutts - Kentarou Miura wyraźnie to zaznaczył przy reprincie mangi przez DH.


Czytam Berserka w wersji papierowej i co za tym idzie nieco wolniej, niż idzie historia (no dobra, jestem na 3 tomie xD) więc nie czytam tematu, coby się nie zaspoilerować na śmierć, ale wtrącę tu tylko, że w tomikach wydanych w latach 2003/2004 Guts jest Gutsem, a nie Guttsem. Pamiętasz może, gdzie pojawiła się ta informacja od Miury?

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2009, 20:28   

de99ial napisał/a:
Gutts - Kentarou Miura wyraźnie to zaznaczył przy reprincie mangi przez DH.

W japońskiej wersji jest Guts (całkiem niedawno wydany tom 33). Nic nie wiem, by DH zmieniło Gutsa na Guttsa (na stronach wydania nadal mamy Gutsa). Oficjalne imiona jakie pojawiły się w wydaniach tomikowych to: Guts, Casca, Serpico, Shierke, Farnese, Puck, Ganishka, Isidro, Griffith, Zodd, Sonia.
Reszta nie ma oficjalnych romanizacji.

Dembol napisał/a:
Obecne chaptery mnie lekko nużą. Świetne graficznie, ale to to wszystko idzie zbyt łatwo. Mam nadzieje, że Super Ganishka zrobi jakąś krzywdę siłom Griffitha. W nim ostatnia nadzieja. Teraz czekam na to co będzie się działo na wyspie Skellig (gdy wreszcie tam dopłyną), bo dopiero tam fabuła powinna się posunąć kawałek dalej i wkroczyć na jakieś nowe tory. Niestety jeszcze kilka odcinków zejdzie na walkę i nieunikniony triumf Griffitha, a potem wiadomo - koronacja, ślub itp.
Niestety to chyba musi tyle trwać, bo to dość przełomowy moment. Musi być wyraźnie pokazane jakim cudem ludziom udaje się zaakceptować istnienie apostołów.

Dembol napisał/a:
Jego silne emocje w tej chwili uruchomiły zaćmienie. Jeśli to nie jest przeznaczenie i manipulacja czasoprzestrzenią to nie wiem co jest.

Bardziej prawdopodobny jest fakt, ze przeznaczenie poprowadziło go tak, by znalazł się w tej sytuacji i był w wyznaczonym miejscu, w wyznaczonym czasie.

de99ial napisał/a:
Zauważ, że rozdział ten został przez Autora usunięty w tomikowym wydaniu. Można się do niego odwoływać jako do ciekawostki, ale nie stanowi on część oficjalnej historii. Moim zdaniem Miura wpadł na nieco inny pomysł.

Miura powiedział, ze zbyt wcześnie, by odkrywać tak ważną informację dlatego usunął epizod z edycji tomikowej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-01-2009, 00:54   

Z imieniem - sorki racja mój błąd. Własnie zajrzałem do tomika i przypomniałem sobie - tworząc napisy używałem - wtedy nie znając jeszcze oficjalnej wykładni - Gutts. A na Berserk Fan - gdzie pomagam w PL skanlacji (właściwie to pomagałem) - zwrócono mi uwagę, że piszę się to przez jedno "t" no ale zboczenie pozostaje zboczeniem i jakoś mi tak we łbie zamieszkało Gutts jako to oficjalne.

Mój błąd.

Cytat:
Miura powiedział, ze zbyt wcześnie, by odkrywać tak ważną informację dlatego usunął epizod z edycji tomikowej.



Bo sam Miura jeszcze nie wie czy i w jaki sposób wykorzysta ten wątek.

Prawda jest taka - Miura nie ma gotowej historii w głowie. Historia opowiada się z czasem - co widać. A skoro uznał, że tego chaptera nie powinno być w tomach tzn. sam jeszcze nie wie czy to będzie właśnie tak wyglądać.

Powoływać się na ten chapter to jak opisywać akcję od Berserk Prototype ;) a nie od pierwszego tomu ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2009, 19:12   

de99ial napisał/a:
Bo sam Miura jeszcze nie wie czy i w jaki sposób wykorzysta ten wątek.
Prawda jest taka - Miura nie ma gotowej historii w głowie. Historia opowiada się z czasem - co widać. A skoro uznał, że tego chaptera nie powinno być w tomach tzn. sam jeszcze nie wie czy to będzie właśnie tak wyglądać.
Czy wiesz coś jeszcze co tak naprawdę może potwierdzić tylko sam autor? ;)
Jest tak jak Vries napisał. Tzn. tyle wiadomo. Miura nie wspomniał nic więcej o tym, więc nie przesądzałbym w tą czy tamtą stronę. I jest to chapter odrobinę inny od Prototype'a. Prototype był pilotem serii niezwiązanym z fabułą, a 83 jest normalnym odcinkiem.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-01-2009, 11:17   

Dembol napisał/a:
de99ial napisał/a:
Bo sam Miura jeszcze nie wie czy i w jaki sposób wykorzysta ten wątek.
Prawda jest taka - Miura nie ma gotowej historii w głowie. Historia opowiada się z czasem - co widać. A skoro uznał, że tego chaptera nie powinno być w tomach tzn. sam jeszcze nie wie czy to będzie właśnie tak wyglądać.
Czy wiesz coś jeszcze co tak naprawdę może potwierdzić tylko sam autor? ;)


Wydaje mi sie, że wiadomo iż to moje domysły... Po prostu staram sie zrozumieć decyzję Autora, wczuć się w jego sytuację i znaleźć potencjalnie najlepsze wytłumaczenie dla zaistniałej sytuacji. Bo cokolwiek byś nie pisał moim zdaniem usunięcie go z powodu "bo tak" jest... :| Wiesz o co mi chodzi?

A poza tym czytałem trochę wywiadów z Miurą czytałem Jego wypowiedzi na różne tematty itd.

No ale skoro już o powodach mowa to polecam:

http://www.berserkfan.info/articles.php?article_id=49

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-02-2011, 14:43   

Anime Berserk obejrzane w całości. Po pierwszych dziesięciu odcinkach które nieco mnie wynudziły, seria zaczęła mnie wciągać i pomimo paru sporych wad mam o wiele bardziej pozytywne wrażenie niż na początku.

Fabuła w porównaniu do mangi została okrojona z kilku wątków i postaci. Efekt tego jest (o dziwo) świetny, choć akcja toczy się za wolno, po przeszkadza szczególnie w pierwszych odcinkach. Osobiście żałuję tylko że ani razu nie pojawił się Skull Knight, który był wyjątkowo interesującym i tajemniczym bohaterem, a w mandze odegrał ważną rolę w Ceremonii Poświęcenia. Jego brak jest szczególnie wyraźny w ostatnim odcinku, gdyż scenarzyści zupełnie nie mieli własnego pomysłu na to jak uratować życie Guttsowi i pomiędzy chronologicznie ostatnim pierwszym odcinkiem, a finałem zieje wielka dziura w fabule.

Podoba mi się także (o zgrozo!) cenzura w anime. Krew oczywiście wciąż leje się wiadrami, ale wycięcie scen gwałtów i paru postaci, oraz zmiana motywów postępowania króla i królowej Midlandu wyszły przekonująco. Szczególnie dobrze wypada postać króla, który nie przechodzi chorej i naciąganej wewnętrznej przemiany z mangi.

Anime przypomniało mi także jaką świetną postacią była Caska, zanim Miura przerobił ją na upośledzone umysłowo zwierzątko którego jedynymi zadaniami jest bycie ratowaną lub pokazanie cycka. Dobrze wypadają także szeregowi najemnicy, których oddanie głównym bohaterom jest fantastyczne. Reszta postaci jest na poziomie z mangi, choć dobrze że pozbyto się kilku irytujących bohaterów jak np Puck.

Największy problem mam z oceną oprawy graficznej. Jej styl jest naprawdę niezły, a mimika postaci wypada świetnie, co jest o tyle istotne że w anime zrezygnowano ze scenek super deformed, ale większość scen akcji to nieporozumienie. Ok, rozumiem częste korzystanie z lazy animation, ale bitwy składające się z paru nieruchomych kadrów i odgłosów walki wyglądają koszmarnie. Słabo wychodzi także choreografia walk, oraz animacja która często składa się z zapętleń. O dziwo jednak kilkakrotnie pojawia się naprawdę świetna animacja (np bieg psów podczas polowania na lisa), co oznacza że słabość kreski wynika raczej z niedostatków budżetu niż z braku talentu rysowników.
Powrót do góry
Janek
Gość
PostWysłany: 27-10-2014, 23:00   

I jak oceniacie polskie tłumaczenie? Warto zakupić? Obecnie posiadam angielskie tomy.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2014, 19:58   

Ok, nabyłem i ogólnie jest ok. Głównym atutem jest rozmiar. DH ma z tego co widzę u nich na stronie standardowe wydanie 18x13cm (z drobnym hakiem) czyli podobne jak japońskie (mam jeden tom). JPF ma wydanie 20,5x14,5cm. Niby niewielka różnica, ale widoczna i warta docenienia (będzie dało się przeczytać biadolenia Pucka, które zawsze są małym drukiem). Tłumaczenie zdaje się być ok. Osobiście jednak nie jestem fanem tłumaczenia "Beherit". Ale kij to... Nie lubię też tłumaczenia onomatopej i nie wygląda to tak dobrze jak w oryginale, ale moim zdaniem zostało wykonane całkiem sprawnie.
Gdybym miał wydawać pieniądze i posiadał całość od DH, to pewnie bym się nie pokusił. Z drugiej strony większy format to większy format.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Skoti
Gość
PostWysłany: 13-02-2021, 00:15   

z góry przepraszam że nie do końca w temacie ale berserka obejrzałem i przeczytałem 1 raz dawno temu bo już koło 98 roku i potem odświeżałem.. ale pytanie mam o serial anime który był nadawany w jakiejś polskiej telewizji nie pamiętam niestety kanału ani roku ale myślę, że to było około 2006-2010, chodzi o to, że ta bajka bardzo mi przypominała berserka pod jednym względem - główna bohaterka (lub bohater, nie pamiętam) miała wielki miecz, bardzo długi i mocny, może nie tak masywny jak berserka ale też większy od niej i niezniszczalny, którym rozwalała wszystkich wrogów, była też bardzo szybka.. obejrzałem może ze 3 odcinki.. nie pamiętam tytułu a chętnie bym sobie to teraz obejrzał w całości.. czy komuś się coś kojarzy??
Pozdrawiam:))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group