FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Następny
  Gundam AGE
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2011, 19:57   

Cytat:
Jeszcze nie było Gundamowej serii liczącej więcej niż 50 parę epów

Gundam Seed +Destiny?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2011, 20:49   

Seed i Seed Destiny to dwa osobne seriale, a z tego co rozumiem wszystkie te trzy okresy mają być integralnym serialem. Na tej zasadzie można by rzec, że najdłuższą serią jest Gundam 0079+ Zeta + ZZ.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2011, 10:49   

Niby seed destiny miał 51 odcinków... :P, więc formalnie rzecz ujmując był najdłuższym gudamem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2011, 14:13   

Victory też miał 51 odcinków... A ten 51 odcinek Destiny to Final Plus, czyli rozszerzona wersja ostatniego odcinka. Zatem tak naprawdę Destiny ma 50 odcinków, a i to można skrócić o kilka następnych odrzucając Recapy, których spooro było. Victory ma w sumie 51 odcinków z tego jeden odcinek recapowy.

A tak nawiasem mówiąc anulowany F91 Gundam miał mieć odcinków 52 :P.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 21:13   

Odcinek 6
Can you tell the difference?

A w samej serii zrobiło się nawet trochę ciekawiej. Pomijam oczywiste absurdy w rodzaju faktu, że nawet kloszardzi mają swoje mechy - to już chyba specyfika serii. Bardziej irytuje celowo nadawanie groteskowych kształtów niektórym postaciom - vide biznesemen i jego ludzie, przez co seria wyraźnie traci. Plusem były Zaki - ot, miły dodatek dla starszych fanów.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 21:36   

Ep 6

Poziom niedorzeczności w tym anime przekroczył limit. Taxi z gudamem ? Spoko, Wojny mechów w środku miasta ? Spoko, brazylijskie slumsy w podziemiu ? Nie ma sprawy. Oczywiście nadleciała jednostka UE, oczywiście nikt jej nie wykrył i oczywiście zniknęła w środku miasta i nikt jej nie zobaczył oprócz gundama. Nie ważne że chwile wcześniej przed nią uciekali. Nie mówiąc już o tym, że jednostka która rozwala najbardziej zaawansowane jednostki w kosmosie, których nikt nigdy nie pokonał, daje się osaczyć przez pięć antyków.

Do tego design postaci... jest coraz bardziej groteskowy. Szansę, że seria zyska w moich oczach jeszcze są dosyć niskie, ale to gundam więc i tak całość obejrzę.

Gundamów trochę widziałem i ten to jest tragedia. I tu nie chodzi o grafikę i design, ba nawet nie o fabułę, czy system AGE, ale o brak logiki w serii. Załadowanie gigantycznego robota na samochód, który ma wyjechać z okrętu wojennego w dwie minuty ? W dodatku na pewno potrzebne są odpowiednie papiery na to. Mógłbym tak pisać i pisać. Anime jest 12 +

Ogółem dla mnie póki co największy fail jesieni. :(

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2011, 23:19   

Cytat:
I...? Zaraz potem widziała, jak ten miły człowiek uprzejmie przepraszając traktuje 3 wojskowych (w tym starszego stopniem) z paralizatora.

Ten starszy stopniem mówił jej, by udała się do miejsca, w którym ona i reszta cywili będą bezpieczni a następnie mówił innym, że ma gdzieś cywili i zostawi ich na pastwę losu.
Grodek zaś z pewnością był szanowaną osobą a może nawet kimś w rodzaju dalekiego wujka.
Cytat:
Tak, niewątpliwie ma dziewczę powody by gościowi dalej ufać.

Ona nie wiedziała co o tym myśleć. Ona, jak sam z resztą zauważyłeś, jest dzieckiem. Ona nic nie wie.
I najwyraźniej nie wpajano jej za młodu by kablować na innych.

Cytat:
Jeśli chodzi o obawy to martwi mnie fakt tej zmiany obsady, która ma nastąpić, po ilu ma to być epach? Po 25?

Ta seria ma mieć 50, timeskip pewnie nastąpi w okolicach 17. I nie będzie zmieniona obsada, przynajmniej nie całkowicie, część dorośnie. Myślę, że w 6 odcinku spotkaliśmy ważną postać dla drugiej generacji.

Cytat:
że nawet kloszardzi mają swoje mechy

To był tylko jeden mech budowlany. Z resztą, ten gość jest ewidentnym epikiem kloszardów.

Cytat:
vide biznesemen i jego ludzie

Ja się poczułem jakbym znowu oglądał Tetsujina. Czułem ciepło.

Cytat:
Wojny mechów w środku miasta ?

Pomyśl „Trzeci świat BUT WITH MECHA” . Oraz z korporacjami które sprzedają sprzęt i uczyniły z tego widowisko zastępujące piłkę nożną (tak, szef wprost to powiedział). Teraz wszystko jasne?
W sumie to było nawet świetne wykorzystanie Zaku i genialny komentarz na „Drżyjcie przed Nowym Nowym Nowym Nowym Zeonem!” odpowiadając na pytanie "A co by było gdyby istniał Zeon Blue i wrogi Zeon Red?". ZAKU FORTRESS!
Cytat:
Spoko, brazylijskie slumsy w podziemiu ? Nie ma sprawy.

Nie mam nawet pojęcia o co ci chodzi. Koncept podziemnego miasta biedaków pod miastem bogaczy jest stary jak świat i niejednokrotnie występował także w SF.
Cytat:
Oczywiście nadleciała jednostka UE, oczywiście nikt jej nie wykrył i oczywiście zniknęła w środku miasta i nikt jej nie zobaczył oprócz gundama. Nie ważne że chwile wcześniej przed nią uciekali

Jest takie słowo: konspiracja.
Alternatywnie wymyślili na prędce dowolną wymówkę do "Ukradnijmy Gundama i masowo go wyprodukujmy by zniszczyć drugi Zeon w trymiga!".
Cytat:
Nie mówiąc już o tym, że jednostka która rozwala najbardziej zaawansowane jednostki w kosmosie, których nikt nigdy nie pokonał, daje się osaczyć przez pięć antyków.

Zaraz po tym jak odrzucił od siebie swą super spluwę a UE wytrącił mu jedyną broń jaką miał. Nie mówiąc o tym, byli to ludzie.
UE naprawdę są cwani, jednym cwanym ruchem zneutralizowali Gundama.
Cytat:
Załadowanie gigantycznego robota na samochód, który ma wyjechać z okrętu wojennego w dwie minuty ?

MSy stoją przygotowane na tych... dzinksach które w pierwszym odcinku pokazano że są stawiane przez samochody transportowe. Pewnie te auto może załadować go z powrotem równie szybko. Co ma taki sens, że na wypadek wroga uderzającego w hangar w wypadku braku pilota można natychmiast ewakuować twój cenny sprzęt wojskowy.
Cytat:
W dodatku na pewno potrzebne są odpowiednie papiery na to.

Kapitana nie było, Flit powiedział Vargasowi że sytuacja ciężka i potrzebny mu robot na natychmiast i by chrzanił biurokracje, a Gundam to technicznie także i jego własność ;]

Cytat:
Anime jest 12 +

12-99, jeżeli mamy być dokładni :)


Mam dość obecnie panującego tu cynicznego pozerstwa, idę pozować na entuzjastyczne dziecko bo żadne z was mośków nie zauważyło najlepszej sceny odcinka.

GRODEK JEDNYM RUCHEM ŚCIĄGNĄŁ KONSPIRACYJNY PŁASZCZ ŚCIĄGAJĄC KONSPIRACYJNY KAPELUSZ ODSŁANIAJĄC POD TYM KAPELUSZEM WIĘKSZY KAPITANSKI KAPELUSZ!

KOCHAM TĄ SERIĘ!!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2011, 09:07   

cesarz vedry napisał/a:
Oczywiście nadleciała jednostka UE, oczywiście nikt jej nie wykrył i oczywiście zniknęła w środku miasta i nikt jej nie zobaczył oprócz gundama. Nie ważne że chwile wcześniej przed nią uciekali.


Albo zwyczajnie wykorzystali sytuację by zneutralizować drugiego robota, który chwilę wcześniej ich zaatakował.

Cytat:
Nie mówiąc już o tym, że jednostka która rozwala najbardziej zaawansowane jednostki w kosmosie, których nikt nigdy nie pokonał, daje się osaczyć przez pięć antyków.


Albo pamięta, że w środku są ludzie, zauważ, że wcześniej też próbował im nie zrobić krzywdy.

Cytat:
Do tego design postaci... jest coraz bardziej groteskowy.


Ktoś tu nie potrafi docenić nawiązania do klasyki, jak mangi Mitsuteru Yokoyamy. Wbrew temu co niektórzy twierdzą, bohaterowie anime to nie tylko bishe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 09:28   

Swoją drogą, mało kto zwrócił na to uwagę, ale ekspertka od stawiania NTR flags ma w sobie więcej nawiązań, niż można by sądzić. Że zacytuję wiki:
Cytat:
Yurin looks very much like Tiffa Adill from After War Gundam X while possessing almost similar psychic abilities like precognition. while at the same time she does have great resemblance to the Part 1 Hinata Hyuuga from Anime/Manga series Naruto.

NARUTO WTF? Choć to wyjaśnia nagłe rozmnożenie się Zaków pod koniec tego odcinka. Cieniste Zaku Jutsu po prostu...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 09:32   

Tu nie chodzi o styl rysowania postaci, ale to co napisała Urawa. Mam wrażenie, że takie zabiegi robi się w serii dla dzieci, że wygląd bohaterów sugeruje czy są źli czy nie.



Cytat:
Zaraz po tym jak odrzucił od siebie swą super spluwę a UE wytrącił mu jedyną broń jaką miał. Nie mówiąc o tym, byli to ludzie.
UE naprawdę są cwani, jednym cwanym ruchem zneutralizowali Gundama.


Zapominasz o beamie, w dodatku mobilność gundama powinna bez problemu wymanewrować wszystkie jednostki.


Nie no, w sumie nie ma sensu już komentować te wszystkie smaczki, po prostu w seedzie i w 00 chociaż starali się stworzyć pozory realnego podejścia. Tak czy siak, jest to niezłe show i odcinki szybko w miarę mijają.

Co do slumsów, na miłość boską to kosmos, gdzie miejsce do życia jest równie bezcenne jak tlen, a ci sobie jakieś podziemne tunele zajmują i nikt z tym nic nie robi. Zapomniałem jeszcze dwóch rzeczy, laska zbierająca złom na stacji zbudowanej z metalu i koleś, który nie ma pieniędzy na następny obiad, ale ma mecha w swoim garażu ! Jakaś frakcja z chęcią by go kupiła, a on sam wydobył by się z nędzy i niedostatku.

Cytat:
Kapitana nie było, Flit powiedział Vargasowi że sytuacja ciężka i potrzebny mu robot na natychmiast i by chrzanił biurokracje, a Gundam to technicznie także i jego własność ;]


Ok, to mogę przyjąć jako wyjaśnienie, ale załóżmy że są żołnierze, którzy pilnują tego typu spraw na statkach :P. W seedzie ładnie było pokazane, że mechów pilnują żołnierze z ostrą amunicją. (inna sprawa, że im to nie wychodziło), a same bramy są sterowane z mostka.


Cytat:
Albo pamięta, że w środku są ludzie, zauważ, że wcześniej też próbował im nie zrobić krzywdy.


Tak, które jest pod osłoną w trakcie walk, w dodatku trwających tam od setek(?) lat. Sam fakt takich walk jest trochę naciągany, bo przecież jest federacja która niby pilnuje pokoju. OK, można spróbować zgnoić to na korupcje, ale i tak sprawa jest zbyt dużej wagi by to w ten sposób zatuszować.


Co tu zrobić, trzeba dalej oglądać. Muszę przyznać, że Grodek to pozytywna postać anime !!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-11-2011, 16:42   

Gamer2002 napisał/a:
GRODEK JEDNYM RUCHEM ŚCIĄGNĄŁ KONSPIRACYJNY PŁASZCZ ŚCIĄGAJĄC KONSPIRACYJNY KAPELUSZ ODSŁANIAJĄC POD TYM KAPELUSZEM WIĘKSZY KAPITANSKI KAPELUSZ!
Taaak... to był klasyczny moment na smilingcryingface.jpg

W tym odcinku mieliśmy rewolucję robotniczą.
Żołnierze, wystrzegajcie się mechów uzbrojonych w kilofy i szpadle!

Urawa napisał/a:
Cieniste Zaku Jutsu po prostu...
PFFFFFFFFFFFFFFFFFF. Właśnie oplułem komputer >:D
Zuy Urawa, zuy!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 16:46   

wa-totem napisał/a:

PFFFFFFFFFFFFFFFFFF. Właśnie oplułem komputer >:D
Zuy Urawa, zuy!

Smk napisał/a:
..Oplułem przez Ciebie monitor.
W środku wykładu. Dietetyczna kolą.

>D

Czyżbym nareszcie odkrył swoje powołanie?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2011, 19:06   

... A ja się pytam,. nikt nie zwrócił uwagi na wielkiego psa na dwóch łapach w paradzie pokoju z mniej więcej 11:50? Ja twierdzę, że wiem już kto kryje się pod maskami robotów UE - rasa humanoidalnych psowatych, znudzonych swoim miejscem "najlepszego przyjaciela człowieka"!

I szczerze mówiąc - seria łamie mi niewiarę nawet się nie starając - ale co z tego? W przeciwieństwie do GC mi to nie przeszkadza ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2011, 20:42   

Ranking popularności bohaterów... - krzesło się pode mną ugięło, gdy zobaczyłem męską jedynkę. Przy żeńskiej było już bardziej zrozumiałe - Naruto-Yurin-Newtype-L'Ciel-NTR nie miała konkurencji jak dotąd.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2011, 08:46   

Cytat:
- Naruto-Yurin-Newtype-L'Ciel-NTR

Że co? Żaden shit Naruto! To przecież nie kto inny jak Tiffa Adil z GX'a. Generalnie żeńska lista nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, fani zawsze najbardziej lubili laski z zerową osobowością za to z kamiennym wyrazem twarzy, z mhroczną przeszłością albo tajemniczymi mocami (vide Rei z Evangeliona). Co nie znaczy, że Yurin podobnie jak Tifa a w przeciwieństwie do Rei będzie mieć coś takiego co niektórzy scenarzyści uważają za zbędne: Character Development.
Co do męskiego zestawienia, też specjalnie zaskoczony nie jestem, jedynie nieco mnie 2 miejsce dziwi, gdyż gość jak na razie jedynie przewijał się w cieniu.

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group