FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny
  Gundam AGE
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2011, 13:18   

Odcinek 9
O, kapitalny ep. Plusa złapała u mnie Emily - po tym, jak żona pana konstruktora zaczęła ją lekko podszczypywać odnośnie Flita, ta ani razu nie spaliła cegły i nie zaczęła się pluć, jak typowa bohaterka anime, że ona przecież wcale i wcale do Flita nic nie czuje. Miła odmiana.
Ciekawie w tej serii zachowuje się próżnoa, naprawdę ciekawie...
Aha, kanoniczne: "You have my sword! And my axe! And my blonde nigga haircut!". Swoją drogą, czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ten Makumba w przyszłości wyjdzie na zdradzieckiego służbistę? To by było uroczo niepoprawne politycznie...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-12-2011, 14:35   

Daerian napisał/a:
A poza tym - SYMMETRICAL DOCKING!

Etam.
Nie wypowiedziane "Oshiete oneesan!" w oczach Emily było lepsze.
I kfik, tak właśnie myślałem jak ten odcinek czy 2 temu pojawił się cały ten dok i wścieklemalinowogłowa, że tak Emily jak Flit są de facto na etapie padawana, i właśnie pojawili się kandydaci na mistrzów.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2011, 20:09   

Cytat:
A poza tym - SYMMETRICAL DOCKING!

Zacząłeś oglądać GGG? :D
Ale nie, to było po prostu sprawnie przeprowadzona przesiadka w kosmosie bez skafandra.

Cytat:
Oraz każdy kto chce może opuścić Divę... luk w kosmos jest otwarty i zachęcająco czeka ;-)

Pojazd kosmiczny jest, a i tak mają zadokować w kolonii :P

Cytat:
Ciekawie w tej serii zachowuje się próżnoa, naprawdę ciekawie.

http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astro/answers/970603.html

Cytat:
czy ten Makumba w przyszłości wyjdzie na zdradzieckiego służbistę? To by było uroczo niepoprawne politycznie...

Też mam takie obawy. O ile czegoś nie zapomniałem, ostatnim istotnym murzynem w Gundamie był Loran w Turn A, którego kariera zawodowa sprzed zdobyciem Gundama polegała na byciu przez dwa lata górnikiem a później dostał awans społeczny na szofera ;P

Ale tak, bardzo przyjemny odcinek. Flit nie wytrzymał i zaczął czepiać się projektu technika, Emily została pokierowana w stronę full supportu (feministki się wściekną :P No ale arc Flita ma trochę oldschoolowych cech, zobaczymy jaka będzie wybranka Asema o której praktycznie nic nie wiemy, bo Kio wygląda jak jego prababcia). Flit i Wolf starli się z Zedasem i okazało się, że nie można brać na sytuacje byle jaki upgrade. A po tym
Cytat:
You have my sword!

Miło że mostek ożył a Emily i Flit wsparli Grodeka. Co prawda jego plan jest równie desperacki co w wspominanym klasyku, choć stawiam na to, że ma zamiar użyć Divy by zniszczyć bazę UE pozostawiając sam jeden na statku do samego końca i wygłaszając ostatni speech do Flita o przekazywaniu pałeczki dalszym pokoleniom.

A Desil jak mówiłem jest niewychowany, poprawny złoczyńca oglądający starania bohaterów przez swe wszędobylskie kamery ma zobaczyć jak ci sobie dają radę i krzyknąć "Następnym razem dopadnę cię!" a nie znudzić się ich bezradnością i odwołać akcję ;P

W następnym tygodniu dostaniemy pierwszą pełnowymiarową bitwę z armią UE i jestem bardzo zainteresowany jak twórcy sobie z nią poradzą. UE do tej pory ciągle stanowili zagrożenie współpracując i bez przerwy naciskając na Gundama, tylko że ciągle walczono z ich małymi grupkami, utrzymanie porządnej choreografii całej armii będzie już trudniejsze.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2011, 22:43   

Double post ale można ujrzeć przyszłość Gundam AGE

My God.
On wygląda jak Bian Zoldark z SRW.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2011, 22:47   

Adult Flit ma +100 do being serious. Naprawdę nieźle. Chibi-Flit wygląda zwyczajnie. Ciekawe jest to trzecie, czyżby i Wilk doczekał się potomka?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2011, 00:27   

Urawa napisał/a:
Wilk doczekał się potomka?

Albo go zamrożą, by mógł swą fajnością zadziwić kolejne pokolenia :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2011, 01:56   

Nie sądzę by to był on, ma inne oczy.
I nie nosi bieli.

I im bardziej o tym myślę, tym bardziej Flit JEST Bianem.
Obydwaj:
Są geniuszami.
Są przywódcami (wygląda na to że Flit nim się stanie).
Mają obcych (w przypadku Flita "obcych") jako wrogów
Pilotują mecha którego sami zrobili.
Zrobili mecha dla swego dziecka.

Jeszcze uzna że Federacja się sprzedała UE i utworzy ruch przeciwko jednymi drugim :O

EDIT: Mamuśka.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2011, 22:34   

Odcinek 10
Ale ładna bitwa... i pomysł z rozproszeniem wiązek światła nawet dość oryginalny, choć nie wiem, na ile sensowny. Starcie odpowiednio epickie, z typowo japońskim kamikadze w finale. Ze smaczków, pani nawigator żegnająca Wilczka. I czerwona shotka, ta uroczo szczeniacka... Zaś zapowiedź następnego epizodu daje do zrozumienia, że będziemy mieli kolejne NTR flags.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-12-2011, 23:39   

Urawa napisał/a:
Wilk doczekał się potomka?
Och orku, szokujesz niezaangażowaniem, jak dziennikarze takiej jednej znanej gazety. Przecież to od miesięcy wisi na oficjalnej stronie, i wiadomo że nazywa się Asemu ASUNO. Nie, zbieżność nazwisk NIE przypadkowa.

I am disappoint.

Gamer2002 napisał/a:
można ujrzeć przyszłość Gundam AGE
Kfik, stary Flit wygląda starzej niż stary wolfie XD

Gamer2002 napisał/a:
EDIT: Mamuśka.
A skąd wiesz? Przecież na tym screenie z gierki wyraźnie pisze, że to "Emily Amondo". I pytam serio, bo przecież w następnym odcinku...

"OH HAI THAR, time to set some more NTR flags. You missed me Emily? I'm in a forest, hugging ur Flit for ya~!"

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2011, 00:22   

Cytat:
Och orku, szokujesz niezaangażowaniem, jak dziennikarze takiej jednej znanej gazety. Przecież to od miesięcy wisi na oficjalnej stronie, i wiadomo że nazywa się Asemu ASUNO. Nie, zbieżność nazwisk NIE przypadkowa.

A ty nie czytasz uważnie postów. Nie piszę o blondasie po środku (pisząc o nim, wspomniałem, że to chibi-Flit), ale o siwulcu po jego boku.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2011, 18:27   

AGE miało dostarczyć pełnowymiarową bitwę i ją dostarczyło. I nawet się nie spodziewałem, że aż tyle wsadzą w jeden odcinek, myślałem że Gundam Ninja pojawi się dopiero na ostatnie pięć sekund.
Punkt po punkcie wypiszę co mi się podobało bo w końcu notatki będą potrzebne na recenzję, yo.

Cytat:
wiązek światła

Energetycznych. Nikt tu nie strzela światłem bo wiązki nie poruszają się z prędkością światła.
Ale tak, porządne wykorzystanie statków. Nie było żadnego rozkazywania by wykonać magiczny unik w momencie wystrzału, tylko przed nim postawiono między statkami blokadę. Diva trzymała się na uboczu by MSy UE nie stanowiły zagrożenie i kryła swoich ogniem. Nie powtórzono też Dnia Niepodległości, samobójcza szarża jedynie poskutkowała podniesieniem morale.

Plan Grodeka był prosty i sensowny. Wróg ma 30 MSów, my dopiero zorganizowaliśmy tonę złomu, ale za to mamy dwóch kamperów. Bez względu jak UE są dobrzy, pojedyncze jednostki nie mają szans by zobaczyć z której strony walnie ich Flit albo Wolf gdy mają jeszcze uformowaną masę wojsk.
Ale UE długo nie pozostali dłużni i wzięli się za wprowadzenie zamętu wśród wroga wykorzystując nie tak dawne animozje. Ponadto jeszcze wzięli się za Dona i bezwzględnie zabijali rozbrojonych by stosować dalej taktykę terroru. Nie sądziłem, że AGE pójdzie aż tak daleko by pokazać parokrotnie wysadzanych w powietrze ludzi. Był zamęt i przerażenie, a wszystkich uratowało to co zrobił Don. To było takie heroiczne, i jak mówiłem brak Dnia Niepodległości to dodatkowy plus.

Problem z Zedasem zakończyło to, że Flit dostał upgrade (oraz morale boost :P), ale w końcu już pokazaliśmy, że ulepszenia trza brać dobrane. Zapewne Ninja Gundam też będzie miał swoje minusy, w końcu Titus jako czołg rządził na polu bitwy z grawitacją, ale w kosmosie przewaga szybkości była istotniejsza. No i wciąż Flit radzi sobie na razie tylko z jednym przeciwnikiem na raz. Zapewne UE wyciągnął coś jeszcze na niego.
UE uciekło gdy Zedas uciekł, ale w sumie nie mieli nic innego do roboty. Już swoje straty ponieśli, psychologiczny plan spalił na panewce a strona przeciwna wciąż miała swych dwóch kamperów.

Podsumowując, była to dobra bitwa. Nie było to może majstersztyk wojskowości, ale obydwie strony miały jakiś koncept i wykorzystywały swe atuty. To nie było tylko starcie asów z nieistotnymi szeregowymi w tle i statkami dla transportu, wszyscy byli zaangażowani.

Inne rzeczy które mi się spodobały:
Adams. Nie zrobił „HURR, JESTEM SŁUŻBISTĄ WY IDEALISTYCZNE ĆWOKI”, tylko podjął sensowną próbę rozwiązania problemu, a jego odmienna od Grodeka perspektywa została uznana.
Oh, Desil, jakiś ty jesteś uroczo sfrustrowany. Scena w jego pokoju w pełni zrekompensowała brak OMGWTF gdy Flit go zgnoił. Myślę, że on steruje Zedasem zdalnie, podobnie jak to robiono w ostatnich odcinkach Winga, co jeszcze bardziej podkreśla jego niegodziwość bawienia się wojną bez ryzykowania życia. A ta myśl czyni scenę gdzie zranił się w łapkę jeszcze bardziej satysfakcjonującą >]
„UE są ludźmi!?”, „Nie są, tylko tak wyglądają. Ludzie nie są zdolni do takiej podłości”, „Racja”. Wciąż myślę, że kiedyś Flita takie podejście ugryzie w tyłek i dlatego to nie jemu będzie dane zakończyć wojnę, ale podoba mi się to. 14 lat terroryzowali ludzkość, zabijali masę osób i nawet nie ogłosili o co im biega. Żadnego angstu nad UE, pieprzyć ich.

Z tego co mi się nie podobało:
Gdzie był Largan? Wziął pistolet na wodę, powiedział, że też pokaże na co go stać, pomknął na bitwę i jakoś mi więcej nie mignął ;p
Zauważyłem to już podczas debiutu Titusa, ale tutaj jest to bardziej widoczne. W pierwszym odcinku ukazano, że UE dbają by ich technologia nie wpadła w cudze łapska po pierwszym strąceniu Flita, ale dalej już nie za bardzo. Owszem, tylko wtedy Flitowi udało się zdjąć UE zadając małe uszkodzenia (wyłącznie niszcząc kokpit/jednostkę sterującą), ale przydałoby się by ponownie poruszyli tą sprawę. Jakiś złom chyba w końcu po nich zostaje?

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2011, 12:32   

Przebudowa obsady od stycznia:

http://gundamguy.blogspot.com/2011/12/gundam-age-2nd-generation-ms-character.html

Źródło www.msgundam.pl

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2011, 21:35   

Odcinek 11
Doooobra. Jeśli ktoś twierdził, że system AGE jest przegięciem, to dopiero teraz okazało się, jakim, skoro można go podłączyć do wszystkiego... Mam brzydkie wrażenie, że Yurin przypominać mi zaczyna pewną kwiaciarę z Final Fantasy VII. Jeśli jej los potoczy się tak samo (a najlepiej, żeby wykończyła ją Federacja), to mamy piękne widoki na angst jak stąd do Władywostoku i dobry motyw dla Flita, żeby stał się jednoosobowym ruchem oporu przeciwko wszystkiemu, co złe.
Aha, powoli szykuje nam się trójkącik miłosny wśród dorosłej części obsady...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2011, 22:45   

Bardzo przyjemny odcinek, załoga Divy nabrała życia w przeciągu ostatnich 3 odcinków. A poza tym:

Deathflags, deathflags everywhere.
A najlepsze jest to że Yurin wspomniała o
Spoiler: pokaż / ukryj
utraconym młodszym bracie i w przyszłym odcinku najwyraźniej spotyka Desila.

Mam nadzieję jednak że Woolf nie skończy w przewidywalny sposób mając jedynie okazje do zapłodnienia potomka.

Cytat:
Doooobra. Jeśli ktoś twierdził, że system AGE jest przegięciem, to dopiero teraz okazało się, jakim, skoro można go podłączyć do wszystkiego...

Przynajmniej w końcu zaczynają go używać do czegoś innego niż Gundam :P
A poza tym - hehehe, wiedziałem że design Divy krzyczy Valstork. Na drugą generację połączy się z Gundamem i będzie robił za Daimosa. Na ostatnią połączy się z Gundamem oraz statkiem UE by przeciąć dziurę w czasoprzestrzeni >D
A skoro już jesteśmy przy nawiązaniach do SRW...

Cytat:
żeby stał się jednoosobowym ruchem oporu przeciwko wszystkiemu, co złe.

Jego dorosły design i masa innych rzeczy z nim związanych krzyczy Bian Zoldark. Yup, nawet taki miły dzieciak może wyrosnąć na Świętego Krzyżowca.

Z innych rzeczy:
Bardzo fajnie że Emily wpadła na to by wyciągnąć mechanika z odcinka 9.
W końcu powiedzieli na głos o Ziemi nazywając ją Starą Ziemią. Chyba rzeczywiście cała ludzkość opuściła w AGE naszą starą dobrą kulkę.
Walka była szybka, miło że drugi nie dał się tak zaskoczyć a Flit pomyślał by użyć pary wodnej.
W następnym odcinku mamy starcie z flotą złomu, ale to zawsze flota. Choć może Federacja czymś nas zaskoczy? Ciekawe czy UE się wtrącą. A jak zareaguje Adams? :P

Następny odcinek za dwa tygodnie. Damn.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2011, 19:49   

Cytat:
krzyczy Bian Zoldark.

Mógłbyś doprecyzować, albo dać jakiś bardziej zrozumiały link? Mechate gry, zwłaszcza te wydane wyłącznie po angielsku, nie są tym, w czym miałbym rozeznanie.

Myślę, że powoli można pogdybać o przyszłości. Grodek i reszta docierają do siedziby Unii Europejskiej, toczą walkę, ale średnio im idzie. Na dodatek Desil trzyma u siebie Yurin i szantażuje Flita. W pewnym momencie Yurin ginie, Flit załatwia Desila, ale bitwa i tak jest przegrana. Sytuację ratuje Grodek, popełniając spektakularne samobójstwo, niszcząc większą część UE. Ekipa się rozłazi, Flit zabiera Emily, system Age i Gundama, zaszywając się gdzieś na prowincji i mając wszystkiego dość, dorastając i płodząc w końcu Asuno juniora. Wilczek i Milly pozostają w szeregach Federacji, takoż płodzą potomka (ta trzecia postać ze screenu z bohaterami drugiej serii), który idzie w ich ślady. Pewnego dnia okazuje się, że UE wcale szlag nie trafił, a kieruje nimi teraz dorosły i jeszcze bardziej evil czerwonias.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group