FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
  Czarna lista zespołów
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-06-2007, 16:44   

Cytat:
Czy w tekstach niektórych zespołów nie pojawią się tekst w stylu "Kill everything!"

Azag, dobrze wiesz, że na upartego każdy tekst można interpretować po swojemu. A ja uważam, i zawsze będę uważał, że wyciąganie takich spraw na forum publico to reklama dla kretynów, którym właśnie o to chodzi, piszą takie idiotyczne teksty.
Niemniej, jak już napisałem powyżej, tekst może być tekstem który po prostu fajnie pasuje do muzyki - a to czy się komuś podoba, to już kwestia wyłacznie natury etstetycznej. Rolę cenzury spełniają tu skutecznie media - im to zostawmy.
Cytat:
Czy człowiek słuchając takich tekstów może przejść koło nich jakgdyby nigdy nic??

Może (i większość tak robi) wzruszyć ramionami na głupotą co poniektórych, którzy takie teksty biorą na poważnie.
Cytat:
zupełnie nie rozumiem dlaczego tak uparcie bronicie satanizmu w imię wolności - lub raczej "samowoli" obyczajów.

Nie bronię satanizmu jako takiego (co widać chyba w moich postach) ale idei wolności, która w moim odczuciu pozwala mi machać czochradłem pod muzykę jakie słucham w gronie podobnych maniaków.
Przejdź na dół
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-06-2007, 11:53   

Arashino Shiro napisał/a:
Przy naszych rządach wszystko jest możliwe

Jest takie popularne chłopskie powiedzenie częstokroć cytowane przez mojego ojca (wstawiam w spoiler, bo nieco wulgarne).

Spoiler: pokaż / ukryj
Użytkownik LunarBird nimniejszym otrzymuje drugie ostrzeżenie. Tym razem za: używanie wulgaryzmów, oraz prowadzenie dyskusji w taki sposób, że skarżą się nań inni użytkwnicy. Dziękuje. edit = Zegarmistrz

To powiedzenie dobrze oddaje postawę niektórych ludzi. Nic nie róbmy, bo może być gorzej... I nikomu za chińskiego smoka nie przyjdzie do głowy, że jak się będzie zabraniało władzy zmian to i lepiej na pewno też nie będzie. Problem Polski IMO leży właśnie w tym, że zmienia się POŁOWĘ, a potem każdy staje kantem. Dajmy może rządowi choć raz doprowadzić coś do końca... ><
Arashino Shiro napisał/a:
mamy obecnie taki a nie inny rząd dzięki społeczeństwu na wioskach

Nie. Mamy takie a nie inny rząd dzięki liberałom, którzy obrazili się na Kaczyńskich i praktycznie zmusili ich do koalicji z LPR i Samoobroną. PiS wcale się do obecnej koalicji nie palił przecież, ale wyboru wielkiego nie ma. Poza tym społeczeństwo na wioskach to nadal społeczeństwo a nie ludzie drugiej kategorii. I mają takie same prawa jak rzekomo inteligentni miastowi. Jeśli się pomylili, to wytłumacz im to. Inaczej nic się nie zmieni choćbyś pękła.
Arashino Shiro napisał/a:
I tu się mylisz, bardzo często na wieszch wypływają afery i aferki z tajniakami w roli głównej, i coraz częściej są osądzani. Zbrodnie są ujawniane.

Oh, pullleasse... >< Nasze SB nazywasz tajniakami??? To ledwie dzieci w porównaniu z prawdziwymi tajnymi wywiadami. Ich tajność polegała na tym, że mieli władzę. Było wiele znanych przestępstw z udziałem PRAWDZIWYCH tajnych wywiadów, szczególnie KGB. I co, udowodnił ktoś coś komuś? Ano figę udowodnił.

Rozważmy przez chwilę jedną ważną kwestię. są ludzie, którzy słuchają piosenek wychwalających szatana, ubierają się na czarno i stosują satanistyczne symbole. Oki, więc ja się ubiorę w mundur hitlerowca i zacznę śpiewać piosenki wychwalające palenie Żydów w obozach zagłady. Bardzo jestem ciekaw, czy potraktujecie to jako modę i czy Żydzi potraktują to jako modę i nieszkodliwe wygłupy... Otóż nie, drodzy państwo, zespół natychmiast zostanie podany do sądu przez obywateli żydowskiego pochodzenia. Oto więc Żydzi mogą i potrafią bronić swoich praw. I wolno im. Ta sama sytuacja jest z muzułmanami, oni mogą i potrafią bronić powagi swojej wiary i nikomu nie pozwalają jej obrażać. A chrześcijanin obrażany satanistycznymi tekstami NIE MOŻE bronić swoich praw bo przecież to tylko moda... Teraz już wiecie, czemu świat jest taki zlaicyzowany? Bo my, chrześcijanie i katolicy pozwalamy sobą pomiatać byle grupce ubranych na czarno gówniarzy w imię mgliście pojętej tolerancji! W społeczeństwach izraelskich i arabskich jest to nie do pomyślenia. I jakoś nie szkodzi im to ani trochę.
Grisznak napisał/a:
Może (i większość tak robi) wzruszyć ramionami na głupotą co poniektórych, którzy takie teksty biorą na poważnie.

Tak się składa, że społeczeństwa które takie teksty biorą na poważnie mają w dzisiejszym świecie sporo większą siłę rażenia. Widocznie opłaca się ta rzekoma głupota.
Bianca napisał/a:
a ja moze doleje oliwy i przypomne, jak pare tygodni temu byl gdzies w Polsce oficjalny koncert nazistowski, i "odwazna policja" guzik zrobila, mimo tego ze miala ku temu wszystki informacje i podstawy prawne.

"Odważna policja" guzik może, Bianca. Bo kiedy odważna Policja coś robi, to jest zasypywana potem papierkową robotą, pozwami i miasakrowana oskarżeniami o rzekomą samowolę policjantów. Bardziej się liczy ile kilometrów raportu policjant napisał niż konkretne skutki jego działań. Bardziej liczy się czy strzelił przepisowo w powietrze niż czy zatrzymał uciekającego przestępcę. Dziwisz się, że olewają działania?
Grisznak napisał/a:
Nie bronię satanizmu jako takiego (co widać chyba w moich postach) ale idei wolności, która w moim odczuciu pozwala mi machać czochradłem pod muzykę jakie słucham w gronie podobnych maniaków.

You don't read my posts, do you... >< Ile razy mam powtarzać. Jest dorosły albo słucha tego w domu i tak, że nikt tego nie słyszy, proszę bardzo. Nierealne jest zabranianie tej muzyki w ogóle. Ale publiczne imprezy mają największe szanse przekształcić się w burdę i mają największy wpływ. Toteż społeczeństwo ma prawo nie życzyć sobie udziału nieletnich w takich imprezach. Tak samo jak nie życzy sobie palenia przez nieletnich papierosów czy picia alkoholu.
Grisznak napisał/a:
Niemniej, jak już napisałem powyżej, tekst może być tekstem który po prostu fajnie pasuje do muzyki

Więc jednak mogę wychwalać holocaust i hitlerowców jeśli fajnie pasuje to do muzyki?

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-06-2007, 12:15   

Cytat:
Więc jednak mogę wychwalać holocaust i hitlerowców jeśli fajnie pasuje to do muzyki?

Nie, gdyż jest to zakazane prawnie - i słusznie. Ale krzyczenie "Bang your head for Satan" nie ma jakichkolwiek znamion nawoływania do przestępstwa. Co innego, gdy chłopina śpiewa:
"Zniszcz chrześcijan, spal ich domy
Perun będzie teraz czczony"
Jak sam widzisz, zero tu Szatana. A ten tekst niefajny, prawda?
Cytat:
W społeczeństwach izraelskich i arabskich jest to nie do pomyślenia. I jakoś nie szkodzi im to ani trochę.

Znam sporo black metalowych kapel z Izraela...
Cytat:
Bo my, chrześcijanie i katolicy pozwalamy sobą pomiatać byle grupce ubranych na czarno gówniarzy w imię mgliście pojętej tolerancji!

Bo Chrześcijanie zaliczyli to kilkaset lat temu i im przeszło. Choć faktem jest, ze są przypadki, kiedy faktycznie nadużywa się wolności słowa. Ale jak już wspominałem, deibili trzeba ignorować, a nie robić im reklamę.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-06-2007, 12:24   

LunarBird napisał/a:
Oh, pullleasse... >< Nasze SB nazywasz tajniakami???


Gdzie Arashino powiedziała, że Jej chodzi o SB? Dodatkowo przykład podała wcale nie rodem z Polski.


LunarBird napisał/a:
Tak się składa, że społeczeństwa które takie teksty biorą na poważnie mają w dzisiejszym świecie sporo większą siłę rażenia. Widocznie opłaca się ta rzekoma głupota.


Ke? Społeczeństwa, które biorą na serio teksty o Rogatym mają większą siłę rażenia? Większą, niż kto? Jaką znowu siłę rażenia? I, na Boga, jakie znowu społeczeństwa? Masz na myśli te małe kraje za obręczą świata, w których rodzą sięgeniusze zła? =.=


Poza tym uparcie przyrównujesz pozorowany satanizm do nazizmu i holocaustu, a to są dwa diametralnie różne zjawiska.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2007, 13:10   

LunarBird napisał/a:
Bo my, chrześcijanie i katolicy pozwalamy sobą pomiatać byle grupce ubranych na czarno gówniarzy w imię mgliście pojętej tolerancji! W społeczeństwach izraelskich i arabskich jest to nie do pomyślenia. I jakoś nie szkodzi im to ani trochę.


Mam propozycje.

Jesteśmy zarejestrowani na forum, zrzeszającym użytkowników pochodzących z różnych grup wiekowych i zajmujących się różnymi zawodami. Stanowimy więc swego rodzaju model społeczeństwa polskiego, odpowiedni, by prowadzić nań badania naukowe z zakresu nauk społecznych.

Mamy nawet odpowiednio wykwalifikowanych ludzi np. Grisznaka.

Proponuje wykonać drobny, nieszkodliwy eksperyment, mający pokazać, jak wpłynęłoby na społeczeństwo Polski zawieszenia takich wartości, jak wolność wypowiedzi i tolerancja.

Eksperyment będzie bardzo prosty: jeden z naszych moderatorów (Ja) wcieli się w role organu władzy mogącego usunąć z forum każdego, czyje poglądy mu się nie spodobają. Następnie będę prześladował (banował) tych wszystkich, których poglądy nie będą mi się podobać.

CZY SĄ JACYŚ CHĘTNI DO EKSPERYMENTU?
Czy też jednak apriorycznie uznamy, że tolerancja i wolność słowa to piękna rzecz?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-06-2007, 13:56   

Vodh napisał/a:
Gdzie Arashino powiedziała, że Jej chodzi o SB? Dodatkowo przykład podała wcale nie rodem z Polski.

Oki, masz rację. Niemniej to o czym mówiła to sporadyczne przypadki.
Grisznak napisał/a:
Nie, gdyż jest to zakazane prawnie - i słusznie. Ale krzyczenie "Bang your head for Satan" nie ma jakichkolwiek znamion nawoływania do przestępstwa.

No tak, w świetle wyłożonej już satanistycznej ideologii powyższe jest bardzo logiczne. Bardzo. Tylko ja jakoś tej logiki ani początku ani końca nie widzę. Czemu metalowcom wolno nosić pentagramy i śpiewać o szatanie a mnie na przykład nie wolno nosić hitlerowskiego munduru? Przecież to tylko moda... ><
Grisznak napisał/a:
Znam sporo black metalowych kapel z Izraela...

A ile znasz zespołów propagujących antysemityzm z Izraela? Polskich zespołów satanistycznych jest chyba więcej...
Grisznak napisał/a:
Bo Chrześcijanie zaliczyli to kilkaset lat temu i im przeszło.

No tak. Bo my jesteśmy na wyższym etapie ewolucyjnym i wiemy lepiej. Super. Tylko że mnie się już uszami wylewają takie teksty. Bo ich zdecydowana postawa mi się nie podoba, więc ja se ich nazwę zacofanymi i jest spoko.
Vodh napisał/a:
Społeczeństwa, które biorą na serio teksty o Rogatym mają większą siłę rażenia?

Nie. Społeczeństwa, które twardo bronią swoich przekonań. Nier od dziś cały świat chrześcijański trzęsie portkami na wspomnienie zarzutów antysemityzmu czy oburzenia arabów. Można narzekać na arabów, ale nie pozwalają nikomu obrażać swojej wiary i to jest fakt. To samo tyczy się Żydów. Nawet amerykańskie gazety muszą się liczyć z ich zdaniem. Natomiast taki Urban na przykład nazywa JP2 hitlerem watykanu a black metalowe zespoły mają satanistyczne teksty i to nie jest obrażanie chrześcijaństwa. To jest moda. Nie powiem gdzie mam taką modę.
Zegarmistrz napisał/a:
Eksperyment będzie bardzo prosty: jeden z naszych moderatorów (Ja) wcieli się w role organu władzy mogącego usunąć z forum każdego, czyje poglądy mu się nie spodobają. Następnie będę prześladował (banował) tych wszystkich, których poglądy nie będą mi się podobać.

Nie kto inny tylko redakcja większość posunięć argumentuje tym, że to wasze forum więc macie prawo, nie mam racji? I formalnie rzecz biorąc taka jest prawda. Bo pomiędzy wyznaczaną przez admina moderacją a wybieranym w demokratycznych wyborach rządem jest pewna dość zasadnicza różnica i nie kto inny tylko wy sami mi to uświadomiliście.

Acha, jeśli ktoś ma cokolwiek do moich wypowiedzi, to byłbym wdzięczny gdyby miał cywilną odwagę powiedzieć mi to w oczy. A nie skarżyć się moderacji poza moimi plecami. To w kontekście osta. Co nie zmienia faktu, że z dużym prawdopodobieństwem znam tożsamość autora skargi i bez pytania o nią.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-06-2007, 14:18   

Cytat:
Inaczej nic się nie zmieni choćbyś pękła.

Nie życzę sobie takich tekstów.


Cytat:
Oh, pullleasse... >< Nasze SB nazywasz tajniakami???


Ponawiam prośbę o niekpienie sobie ze zdania innych osób. Co do tajniakówi i ich spraw-przeczytaj sobie pierwszą stronę dzisiejszego Herald Tribune , kolumna po lewej.


Cytat:
Bo kiedy odważna Policja coś robi, to jest zasypywana potem papierkową robotą, pozwami i miasakrowana oskarżeniami o rzekomą samowolę policjantów


To może damy im wolną rękę i wprowadzimy państwo policyjne?

Cytat:
Polskich zespołów satanistycznych jest chyba więcej...


Wymień dwadzieścia.

Cytat:
Natomiast taki Urban na przykład nazywa JP2 hitlerem watykanu a black metalowe zespoły mają satanistyczne teksty i to nie jest obrażanie chrześcijaństwa



Wytocz mu proces.:>

Cytat:
Bo pomiędzy wyznaczaną przez admina moderacją a wybieranym w demokratycznych wyborach rządem jest pewna dość zasadnicza różnica i nie kto inny tylko wy sami mi to uświadomiliście.


Jakoś nie odczułam by zdanie prywatne moderacji czy administracji wpływało na ich ocenę postów innych. Jakoś mimo to ze nie zostali wybrani demokratycznie to trzymają się czegoś takiego jak regulamin. W odniesieniu do modelu społeczeństwa jest to kodeks karny i konstytucja. Czy widzisz w tym jakiś problem?

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-06-2007, 14:38   

Cytat:
Czemu metalowcom wolno nosić pentagramy i śpiewać o szatanie a mnie na przykład nie wolno nosić hitlerowskiego munduru?


Bo nie Sataniści zbudowali Auschwitz. Czy to przemawia do twojej logiki?

I drobna uwaga natury technicznej - między antysemityzm nie polega na niechęci do religii żydowskiej, ale do narodu. W Izraelu działa np. sekta ortodoksów, których celem jest zniszczenie państwa żydowskiego, które uważają za niezgodne z planem zbawienia. I jakoś nikt ich nie zamknął w pierdlu.
Satanista ma takie same prawa jak Katolik, do momentu, kiedy nie zacznie palić kościołów itp. Z tym, że w Polsce takie przypadki można policzyć na placach jednej ręki.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-06-2007, 15:59   

LunarBird napisał/a:
You don't read my posts, do you... >< Ile razy mam powtarzać. Jest dorosły albo słucha tego w domu i tak, że nikt tego nie słyszy, proszę bardzo. Nierealne jest zabranianie tej muzyki w ogóle. Ale publiczne imprezy mają największe szanse przekształcić się w burdę i mają największy wpływ. Toteż społeczeństwo ma prawo nie życzyć sobie udziału nieletnich w takich imprezach. Tak samo jak nie życzy sobie palenia przez nieletnich papierosów czy picia alkoholu.


Każda impreza ma szansę przekształcić się w burdę, niezależnie czy jest to koncert hiphopowy, disco polo czy metalowy, dlaczego nie zakazć młodzieży udziału we wszystkich masowych imprezach? W tym kraju większym zagrożeniem dla dzieciaka jest pójście na mecz niż na koncert.

W Polsce już nieraz skazywano ludzi za obrażenie uczuć religinych, zamykano wystawy itp. jeżeli czujesz się obrażony, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś poszedł do sądu.
Nie wydaje mi się żeby jakiś małolat z pentagramem na koszulce, machający czupryną na koncercie, był strasznym zagrożeniem dla katolicyzmu w Polsce.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 29-06-2007, 10:13   

Arashino Shiro napisał/a:

Cytat:
Inaczej nic się nie zmieni choćbyś pękła.

Nie życzę sobie takich tekstów.

A zmieni się?
Arashino Shiro napisał/a:
Ponawiam prośbę o niekpienie sobie ze zdania innych osób. Co do tajniakówi i ich spraw-przeczytaj sobie pierwszą stronę dzisiejszego Herald Tribune , kolumna po lewej.

Ty bardziej niż ktokolwiek inny powinnaś zdawać sobie sprawę jak to wygląda kiedy ja NAPRAWDĘ chcę sobie z kogoś zakpić. Tajne służby są tajne dlatego, że to leży w czyimś interesie. Ten ktoś ma władzę dość rozległa, by zapewnić tajność swoim agentom (zwykle jest to państwo). Ujawnienie tajnego agenta czyni go bezużytecznym. Use your common sense. Tajne służby z zasady działają POZA prawem, bowiem ich zadaniem jest łamanie praw innego kraju. Naprawdę sądzisz, że tacy ludzie respektują wolność prasy? Naprawdę sądzisz, że ma ona dla nich większe znaczenie niż tajemnice państwowe? Bo przecież wszystko, co robi tajny wywiad jest tajemnicą państwową. Owszem, jakieś strzępy informacji czasem się przedostaną, od czasu do czasu kogoś rzucą na pastwę gazetom, ale niepoważnie byłoby sądzić, że wiemy cokolwiek o tajnych służbach. Nie byłyby tajne, gdybyśmy coś konkretnego i pewnego wiedzieli.
Arashino Shiro napisał/a:
To może damy im wolną rękę i wprowadzimy państwo policyjne?

To może zlikwidujemy policję zamiast udawać, że policja cokolwiek może? Ar, Policja działa w ramach prawa. Wybierasz w wyborach ludzi, którzy zmieniają to prawo.
moshi_moshi napisał/a:
W Polsce już nieraz skazywano ludzi za obrażenie uczuć religinych, zamykano wystawy itp.

O tak... Urban świadkiem, jak skutecznie to robiono...
Arashino Shiro napisał/a:
Wytocz mu proces.:>

Grisznak napisał/a:
Bo nie Sataniści zbudowali Auschwitz.

moshi_moshi napisał/a:
Każda impreza ma szansę przekształcić się w burdę, niezależnie czy jest to koncert hiphopowy, disco polo czy metalowy, dlaczego nie zakazć młodzieży udziału we wszystkich masowych imprezach?

Ja mam pytanie: kiedy wreszcie zaczniemy być mądrzy PRZED a nie PO? Gdyby ludzie zorientowali się w porę w tekstach Hitlera, nie byłoby wojny, a przynajmniej nie światowej. Owszem, wolność wypowiedzi jest ważną rzeczą. Ale tylko dopóki ta wypowiedź nie zawiera wspomnianych już tekstów w stylu "Kill everything". Zauważmy, że jakoś ludzie dorośli nie czują na ogół potrzeby obnoszenia się ze swoimi przekonaniami czy słuchaną muzyką. Dlatego nie ma potrzeby zabraniać chodzenia na koncerty dorosłym, z obecności na nich dorosłych ludzi nic nie wyniknie. Natomiast jeśli na scenie występuje zespół wywrzaskujący wniebogłosy o szatanie, nienawiści i tego typu sprawach i słucha go młodzież, to część z nich weźmie to na poważnie. I nie oszukujmy się, o rapowych koncertach nie jest nawet w połowie tak głośno jak choćby o Przystanku Woodstock, o którym krążą legendy. Prawo powinno dawać możliwość zabronienia młodzieży wstępu na imprezy, na których dzieją się takie rzeczy. Można karać za ekscesy, tylko że lepiej zapobiegać niż leczyć. Posłuchać muzyki można sobie w domu, tego nikt nie zabrania.

Odsyłania mnie do sądu nie skomentuję. W kontekście procesów Urbana i ich skutków jest to co najwyżej ponury żart. Wymiar sprawiedliwości w tym kraju praktycznie nie ma kontroli nad prasą i sztuką ogólnie pojętą. Właśnie dlatego, że nazbyt często wyskakuje się z wolnością słowa. Kiedy słyszę o wolności słowa, modzie i tego typu rzeczach po raz enty w kontekście tego czy owego wyskoku to robi mi się niedobrze.

Coś takiego jak wolność słowa istniało może kiedyś. Teraz istnieje już tylko swoboda słowa. A moderacja tanuka powinna znać to zjawisko znacznie lepiej ode mnie. Na manga.pl wolność słowa kwitnie, można obrażać na prawo i lewo, modów prawie nie ma... I zauważmy, że jakoś nie jestem tamtym forum zachwycony. Bo efektem jest totalne poniżenie i zbeszczeszczenie mojej wiary, postawienie mnie w pozycji chłopca do bicia, którego każdy może kopnąć i właściwie nic za to nie grozi. To może bawić z początku, ale potem zaczyna niepomiernie wkurzać. Owszem, moderacja tanuka jest restrykcyjna i bywa nieobiektywna. Ale o ile na manga.pl satanista czułby się swobodnie, to tutaj nie miałby szans zaistnienia. I to jest właśnie to, co jest w tym wszystkim dobre i słuszne.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-06-2007, 10:54   

LunarBird napisał/a:
To może zlikwidujemy policję zamiast udawać, że policja cokolwiek może? Ar, Policja działa w ramach prawa. Wybierasz w wyborach ludzi, którzy zmieniają to prawo.


Czy są chętni do eksperymentu społecznego, który pokarze, jak będzie wyglądała polska, gdy służby porządkowe działające w ramach prawa otrzymają całkowicie wolną rękę?

W służby porządkowe wcielę się Ja, jako osoba demokratycznie wybrana przez Wiec Wszystkich Użytkowników Forum Aktywnych W Roku 2002 na odpowiedzialnego za utrzymywanie porządku i wymierzę sprawiedliwość (bany) wszystkim tym, którzy mi się nie spodobają?

Czy są jacyś chętni?

Czy może znowu stchórzymy przed konsekwencjami naszych słów i uznamy, że wszechwładza policji z bliska nie wygląda tak fajnie, jak na obrazkach?

LunarBird napisał/a:
Ale o ile na manga.pl satanista czułby się swobodnie, to tutaj nie miałby szans zaistnienia. I to jest właśnie to, co jest w tym wszystkim dobre i słuszne.


Mylisz się.

Prawdę mówiąc znam przynajmniej trzech satanistów i jednego poganina, których powitałbym z otwartymi rękoma na forum. Raczej też nie spodziewam się po nich większych problemów.

Prawdę mówiąc w chwili obecnej raczej takich nie mamy, ale tylko dlatego, że mangowcy rzadko kiedy bywają Źli, Czarni i Przeklęci, a są raczej Różowi, Niezrozumiani i Prześladowani. Gdybyśmy mieli więcej fanów RPG, to co drugi z nich byłby czcicielem Czarnego Kozła albo Peruna. Natomiast mniej lub bardziej aktywnego New Age jest tu sporo.

W zasadzie 99% z nich nie sprawia większych problemów. Jednej czy dwóm sztukom zdarza się pisać takie posty, że bez wódki nie rozbieriosz. Tak naprawdę jedyną grupą wyznaniową, która ustawicznie stwarza problemy są ortodoksyjni katolicy. Jest to wielka szkoda, gdyż zdarzało mi się spotykać katolików, których wiara, postawy moralne i inteligencja emocjonalna budziła podziw. Osoby te jakoś nie miały też problemów z tym, że ich otoczenie posiada inne poglądy życiowe.

PS. Jeśli chodzi o wolność wypowiedzi. Na Tanuki.pl obowiązuje całkowita wolność wypowiedzi, pod warunkiem, że ich treść nie jest sprzeczna z interesem innych użytkowników lub nie zagraża konsekwencjami prawnymi redakcji i właścicielom forum. To chyba rozsądna granica.

Cytat:
Ty bardziej niż ktokolwiek inny powinnaś zdawać sobie sprawę jak to wygląda kiedy ja NAPRAWDĘ chcę sobie z kogoś zakpić.


Zachowuj się waćpan, bo wystawiasz sobie nieszczególne świadectwo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-06-2007, 11:05   

Cytat:
Ja mam pytanie: kiedy wreszcie zaczniemy być mądrzy PRZED a nie PO? Gdyby ludzie zorientowali się w porę w tekstach Hitlera, nie byłoby wojny, a przynajmniej nie światowej.

Lunar, no i co z tego? Komuniści stworzyli najbardziej zbrodniczy system XX wieku, a dzieciaki obnoszą się w bluzkach z Che, zespoły punkowe zachwycają sięw swoich tekstach ustrojem doskonałym, a partie komunistyczne istnieją i mają się dobrze.
Sataniści to banda śmiesznych dzieciaków, które na dobrą sprawę nie mają nawet ambicji przejęcia władzy nad światem (bo nie są w jakikolwiek sposób skupieni). Zostawmy ich w spokoju, niech się bawią.

Cytat:
o Przystanku Woodstock, o którym krążą legendy

Co do Woodstock - byłem i przyznaję, ćpalnia, chryja i s*f. Ale gros tamtejszej gówniarzerii stanowią nie metale ale brudasy. Plus sekciarze propagujący Hare Kriszna. Jakem prawy metalowiec, satanista, diabolista, lucyferysta, belzebubista et cetera, et cetera, nie znoszę takich. I po Woodstocku akurat bym nie płakał.

Wiesz co, ty i Azag robicie jeden zasadniczy błąd - domagacie się zakazania satanizmu, który, jak już wielokrotnie udowodniłałem, można zamaskować lub przekręcić. To, o co, w moim odczuciu, powinno wam chodzić, to zakaz szerzenia antychrześcijaństwa, tak jak antysemityzmu (a ja bym dorzucił uznanie za podobną rzecz antypolonizmu). Tu co prawda pojawia się problem określenia tego, co jest krytyką a co anty. Bo czy w tej sytuacji nie nalezałożby zabronić sprzedawania "Antychrysta" Netschego?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2007, 11:13   

Ontopicznie: bez jaj. Rodzice z własnej woli puszczają szczyla na koncert, wiedząc, że szczyl będzie tam pił LSD i zagryzał nietoperzem, a jednocześnie żądają zakazu wstępu małolatów na koncerty? Ja się zgubiłem, widzi tu ktoś logikę?

Bo jeśli żądają tego rodzice, którzy swojego bachora nie puściliby tak czy siak, to za przeproszeniem - niech się odchrzanią od nieswoich dzieci i zajmą się wychowaniem własnych. Bo w dwóch przypadkach na trzy hodują przestępców i ćpunów i nawet o tym nie wiedzą.

I rozwala mnie, że przez pięć stron tego bełkotu NIKT do tego nie doszedł...

Cytat:
Nie wydaje mi się żeby jakiś małolat z pentagramem na koszulce, machający czupryną na koncercie, był strasznym zagrożeniem dla katolicyzmu w Polsce.


Dla katolicyzmu w Polsce jest tylko jedno zagrożenie, za to śmiertelne - przeróżne katokomuchy, zwykle nacjonalistyczne, o absurdalnych, nieżyciowych pomysłach, którzy w dawnych pięknych czasach za swoje poglądy skwierczeli na stosach. A dziś niestety mogą sobie żyć wolno i robić pozostałym wierzącym obciach. I obrzydzać religię młodszym pokoleniom, co dla Kościoła będzie miało skutki katastrofalne i żadna wszechpolska ludowa tego nie zmieni.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 29-06-2007, 11:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-06-2007, 11:25   

Grisznak napisał/a:
Jakem prawy metalowiec, satanista, diabolista, lucyferysta, belzebubista et cetera, et cetera, nie znoszę takich. I po Woodstocku akurat bym nie płakał.


O! Więc są tu i dzieci Czarnego Kozła. Żyją, mają się dobrze i nie wadzą nikomu! Naprawdę dawno niczym się tak nie ucieszyłem. Idę po piwo!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-06-2007, 11:30   

Zegarmistrz napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Jakem prawy metalowiec, satanista, diabolista, lucyferysta, belzebubista et cetera, et cetera, nie znoszę takich. I po Woodstocku akurat bym nie płakał.


O! Więc są tu i dzieci Czarnego Kozła. Żyją, mają się dobrze i nie wadzą nikomu! Naprawdę dawno niczym się tak nie ucieszyłem. Idę po piwo!

Widzisz, byłbyś na sylwestrze, wiedziałbyś, że Grisz paradował w bluźnierczej z bluzce z polskim avatarem Baphometa, o takim - http://kurde.pl/gfx/koziolek.jpg
Jakie piwo?!! Prawdziwie zuy jest tylko czysto słowiański mjut!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group