FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2009, 12:28   

Serika napisał/a:
Kic, to następnym razem piszcie proszę takie rzeczy, to NIE jest oczywiste, kiedy nagle wyskakuje nie wiadomo skąd postać, która powinna być gdzie indziej, w dodatku z podręczną armią.
Co do Gandalfa, to sprawa jest przecież jasna - przeszedł przez Morię nietknięty, bo Balrog wyruszył wcześniej z Morii tłuc drzewce (o tym, że go w Morii nie ma, było we wcześniejszym poście Bezimiennego). Przecież się nie teleportował do Isengardu 2 minuty.


Cóż, można to było faktycznie wyjaśnić szybko i kulturalnie. Po części to moja wina, nerwy mi strzeliły, gdy przy tylu wcześniejszych fabularnych uproszczeniach czy uchybieniach zobaczyłem nagły atak na nie odbiegającą od reszty sytuacje. Dałem się w to wciągnąć na tyle, żeby nawet dla jednego z "wojujących" wysyłać zebranie najciekawszych bzdur fabularnych w PM.

Mimo wszystko quest przyciągnął sporo ludzi i mocno ożywił multiświat. Dlatego ku dobru przyszłej zabawy było by dobrze, gdybyśmy wrócili do tonu w jakim toczony był quest wcześniej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2009, 19:20   

...
to w sumie co mogę powiedzieć o ostatnim poście kica.
Mam szczerą nadzieję, że Mozarus został wysłany po pierścień zaręczynowy do jubilera a post jest w formie żartu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2009, 22:48   

Avalia ma dziś urodziny, a Kic jest jej mężem w końcu ;) Chyba nie trzeba tu dodawać nic więcej ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2009, 22:55   

W zasadzie bezpieczniej jest wtedy dodać jakieś wyjaśnienie, zanim ktoś coś źle zrozumie ;)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2009, 23:04   

W taki dzień chyba można wybaczyć takie uchybienie, intencje w końcu były jak najlepsze ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-01-2009, 23:23   

Costly napisał/a:
W taki dzień chyba można wybaczyć takie uchybienie, intencje w końcu były jak najlepsze ;)
Nawet ja je jakoś wybaczyłam, mimo iż pojawiłam się w queście dość nieoczekiwanie i gdyby nie pewien informator pewno bym nie wiedziała o tej akcji. W takim razie jutro i ja postaram się coś skrobnąć małego i prostego aby wam tam nic nie namieszać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2009, 23:33   

Avalia napisał/a:
Nawet ja je jakoś wybaczyłam, mimo iż pojawiłam się w queście dość nieoczekiwanie i gdyby nie pewien informator pewno bym nie wiedziała o tej akcji. W takim razie jutro i ja postaram się coś skrobnąć małego i prostego aby wam tam nic nie namieszać.


Będziemy zachwyceni :)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-01-2009, 23:33   

Informator melduje się i przy okazji powiadamia, że z braku czasu i weny dzisiaj nic nie napisze. Postara się za to jutro.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-01-2009, 10:59   

Nie chce mi się robić nowej zadymy - ale Aragorn stosujący truciznę? W kontekście Rohimów sprzymierzonych z Orkami może to nie wygląda na tak brutalny gwałt, ale mimo wszystko opanujmy się trochę. Przyjmijmy może coś, dla dobra przyszłej rozgrywki - wydawało mi się przez większość czasu, że przyjmujemy dla npc charakter taki, jaki im nadał Tokien. Ale w tym kontekście to raczej niemożliwa niemożliwość. Przyjmujemy więc, że charakter nacji i bohaterów tworzymy sami, czy wrócimy w tym punkcie do realiów Tolkienowskich? Taka decyzja bardzo by ułatwiła rozgrywkę na przyszłość.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-01-2009, 11:53   

Skąd się Wam wzięło, że Aragorn jest paladynem bez skazy i zmazy? Tolkien może i był człowiekiem z innej epoki, ale bynajmniej nie napisał nigdzie, że syn Arathorna był harcerzykiem i zawsze postępował honorowo. Biorąc pod uwagę, że przez kilkadziesiąt lat prowadził w Eriadorze wojnę podjazdową, nierzadko z wrogiem przeważającym liczebnie, jest to raczej wykluczone.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-01-2009, 11:57   

Ysengrinn, chcesz powiedzieć, że Aragorn taki, jakim był u Tolkiena mógł by otruć dziesiątki ludzi? Powiedz po prostu "tak" albo "nie".

Ale jeżeli aż tak karykaturalne rozbieżności zachodzą między oceną charakteru poszczególnych postaci w konwencji Tolkiena, no to chyba odpowiedzenie na pytanie, które zadałem nic nie zmieni...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-01-2009, 12:04   

Tak.

Aragorn Yeskova otrułby nawet tysiące ludzi, gdyby musiał, ale Yeskov to Yeskov.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-01-2009, 12:09   

W takim razie odwołuje pytanie, które postawiłem wcześniej. Odpowiedź na nie w tym kontekście nie ma żadnego sensu i absolutnie nic nie zmieni.

btw. wiem, że to bezcelowe, nie mogę się powstrzymać. Jeżeli stawiać w Gondorze pod broń mają się ludzie zarabiający powyżej 50 marek srebra, to obawiam się, że nie stawi się nikt. Jedna marka to pół funta czystego srebra. Jeżeli choć jeden mieszczan w Gondorze zarabia tyle, to kraj to zaiste mlekiem i miodem płynący. Jeżeli używamy jakiś pojęć, to z głową.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-01-2009, 12:28   

Costly napisał/a:
btw. wiem, że to bezcelowe, nie mogę się powstrzymać. Jeżeli stawiać w Gondorze pod broń mają się ludzie zarabiający powyżej 50 marek srebra, to obawiam się, że nie stawi się nikt. Jedna marka to pół funta czystego srebra. Jeżeli choć jeden mieszczan w Gondorze zarabia tyle, to kraj to zaiste mlekiem i miodem płynący. Jeżeli używamy jakiś pojęć, to z głową.


Tak i nie. Nazwa "marka" wywodzi się od łacińskiego słowa oznaczającego "oznaczenie". W rzeczywistości jego znaczenie nie znaczy jedynie jednostki masy, ale po prostu każdy, oznaczony przez kompetentnego urzędnika lub inną, cieszącą się zaufaniem społecznym osobę. Marka srebra nie znaczy, że to coś ma masę między 190-280 g srebra. Marka srebra w użytym przezemnie kontekście oznacza, że mamy do czynienia z monetą srebrną (prawdopodobnie o masie 5 gramów stopu srebra, cynku i ołowiu) noszącą oznaczenie (właśnie markę) potwierdzającą jej wartość.

Właśnie od tak określanych monet pochodzą nazwy takich walut, jak "marka niemiecka".

Cennik wojsk Gondoru oparłem na autentycznym rozporządzeniu wydanym przez cara Iwana IV Groźnego podczas reformy wojska przeprowadzonej przed 3 wojną kazańską.

Tak samo jednostka wagi nazywana "marką" pochodzi od nazwy urzędowo zatwierdzonych i opieczętowanych obciążników.

Przepraszam za nieporozumienie. Jeśli chcesz mogę zmienić nazwę na bardziej oklepaną "sztukę" srebra.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-01-2009, 12:39   

Nie trzeba, jeżeli pojęcie jest wyjaśnione w należyty sposób, wyjaśniąc nieporozumienia, to jest to wystarczające.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group